Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
3928. f8db0709b8 (válaszként erre: 3927. - Laura31)
2016. ápr. 3. 21:18

:)

Volt kis kavar ....korházat váltottam.Pénteken voltam ott először 17hetesen ês szeptemberre voltam kiirva...mire kijöttem a korházból már csak 13hetes voltam és októberre irtak ki...genetikai is ezt támasztotta alá szóval jól benéztek valamit emitt..na de kisfiú lesz ez tuti :)bátor?nem hinném...inkább kitartó és bevállalós :)

Köztünk szólva parázok nagyon mi lesz,hogy lesz egyebek ....ez van..amugy minden ok.

3927. Laura31
2016. ápr. 3. 20:15

Nemoxi hogy vagy? Filcike mikorra várható a kisbaba születése? Fiú vagy lány lesz? Nagyon bátor vagy.

Nálam ez a kéz lábam zsibbadás és szédülés egyre komolyabb...

3926. f8db0709b8 (válaszként erre: 3925. - Laura31)
2016. ápr. 3. 17:39

Majd rájön hogy az életed ilyen gondok mellett és műtét után bizony nem olyan lesz mint régen....ha esetleg ismét műteni fognak nyugodtan vágd a fejéhez ha többet segített volna most nem ez lenne....Bevásárlás plusz alap dolgokra gondolok,nem arra hogy váltsa meg a világot de ahhoz hogy aránylag teljes életed legyen szükséged van arra hogy segitsen!

Megértse a gondodat mert ezzel a hozzáállással csak visszahúz...

3925. Laura31 (válaszként erre: 3924. - F8db0709b8)
2016. ápr. 3. 17:09

Még van sérv a 3-4 között és a többi csigolyán olyan osteophyták amik kompressziót okoznak. A 3-4 -nél gerinccsatorna szűkület is van. A férjem valahogy nem is tudom azt hiszi megműtöttek és

kész ennyi .. No problem

3924. f8db0709b8 (válaszként erre: 3923. - Laura31)
2016. ápr. 3. 15:58

Csapd le :D

Ne haragudj de nem érti hogy a gerincedhez nyúltak hozzá?Nem egyszerű a gyógyulás pláne igy....hogy igy állnak otthon hozzád...

3923. Laura31
2016. ápr. 3. 15:55

A férjem ma olyat mondott, hogy egyszerűen a sírógörcs kerülget. Mondom neki hogy 11 felé már úgy érzem nem bírom tartani a fejemet.

Erre ő: mert a nyakizmaid nem dolgoznak hozok egy bukósisakot vedd fel és előre hátra hajtsd a fejed megerősíted. Mondom neki tudod hogy szédülök a legkisebb mozdulatra is. Akkor ülve kell csinálni.

3922. f8db0709b8 (válaszként erre: 3921. - Laura31)
2016. ápr. 3. 15:53
Rêszmunkaidő...mondjuk én 4műtét után 54%on vagyok.Nehéz.....
3921. Laura31 (válaszként erre: 3920. - F8db0709b8)
2016. ápr. 3. 15:45
Pedig az én szakmám könyvelő és hogy fogok visszamenni dolgozni?
3920. f8db0709b8 (válaszként erre: 3919. - Laura31)
2016. ápr. 3. 14:41
Soha....én varrni nem tudok órákat szóval szakmámba nem tudok melózni...ülni hosszútávon nem jó pedig 4év telt el az utolsó műtét óta..állni feküdni jó....kocsiban is párna van a derekamnál,hogy kényelmes legyen.
3919. Laura31
2016. ápr. 3. 11:24

Igen már megjött a papír hogy mr kompatibilis az implantátum.


Most olyan jó lenne ha valaki választ adna arra a kérdésemre hogy mikor leszek képes megint 8 - 9 órát számítógép előtt dolgozni. Egyenlőre a fájdalom a zsibbadás és a szédülés miatt nem látom ennek időpontját de valahogy senki sem mond semmit.

Bármit csinálok max egy óra és az egész hátam szét akar szakadni. Ülni? Max 15 perc és vége. Szédülés? Állandó már. Zsibbadás? már nem csak a kezem és az arcom de a lábam is zsibbad.... elbújok és még én sem tudom hova...

3918. f8db0709b8 (válaszként erre: 3906. - Laura31)
2016. ápr. 3. 06:47
Elég szomi h a családod nem segít...gépről neked is bővebben majd.
2016. ápr. 3. 06:44

Az implantátummal nyugodtan lehet menni mr ct és röntgen vizsgálatra is :)

Szép napot csajok :)

Gépről irok majd bővebben.

3916. NemOxi (válaszként erre: 3915. - Laura31)
2016. ápr. 2. 18:57

Én úgy tudom, hogy már mindegyik implant MR álló, engem is állandóan ezzel stresszel(né)nek az MR-esek.


Én most stagnálok, megint nem dolgozom, de ez sem javít a helyzetemen :(

3915. Laura31
2016. márc. 30. 09:51

Sziasztok!


Idegsebész azt mondta panaszaimmal menjek neurológushoz. Az meg MRI-re küld viszont sehova sincs leírva hogy lehet -e az implantátum miatt MR vizsgálatot csinálni. Úgyhogy most várom az igazolást az idegsebésztől.

Ti hogy vagytok?

Nekem zsibbad a bal kezem, alig akarnak mozdulni az ujjaim, szédülök állandóan és fáj a nyakam is.

Tegnap estétől meg a bal lábam is zsibbad plusszba. Mi lesz velem? Ülni is max 10 percet tudok utána jön az arc zsibbadás és brutál nyaki gerinc fájdalom.

3914. NemOxi
2016. márc. 24. 07:37

Laura: Huhh, neked sem egyszerű az élet ennyi cuccal. :(


Inf3rno: Drukkolok a mamának! Egy hős így is, ha mindennek aláveti magát, én most a kórházban annyi nála fiatalabb embert láttam, aki teljesen elhagyta magát.


Tegnap a gyógyotrnászom felrakott kineziotapaszt a begyulladt idegre. Most vagy ez, vagy a torna, vagy mindkettő, de mint ha jobb lenne a dolog. :) Az SI is sokat javult, mióta megszúrták. Szóval megint bizakodom. :)

3913. f8db0709b8 (válaszként erre: 3911. - Laura31)
2016. márc. 23. 20:07

Ne köszönd :)

Novemberben kórházban voltam,járni se tudtam...most tünetmentes azóta vagyok mióta tudjuk babánk lesz :) Lelkileg megdobott pozitívan mert túl sok volt a sokkból az utóbbi időben.

Annyi van hogy néha kiesnek dolgok a kezemből...valahogy pillanatokra elvesztem a kontrollt...vagy nem tudom..de gondolom idővel azért neked is könnyebb lesz...csak légy türelmes..tornázz,meg van ez a marokerősítő próbáld ki :)

3912. inf3rno
2016. márc. 23. 18:53
Én közben beszéltem egy szakértővel, aki azt mondta, hogy 80 év felett már szinte mindenkinek sérvet mutat az MRI, mert annyira meszesek a csigolyák, és egyáltalán nem biztos, hogy ilyen idős korban a sérv okozza a panaszokat. Úgyhogy azt hiszem talán a sérvet ki lehet lőni nagyanyámnál, és marad a csatorna szűkület meg a kilazult protézis a lábában a két kiváltó ok. Elvileg egy hozzá értő neurológus fogja nézni a szűkületet, hogy lehet e az ok, a lába meg műtve lesz. Meglátjuk.
3911. Laura31 (válaszként erre: 3910. - F8db0709b8)
2016. márc. 23. 18:42

Köszönöm filcike!


Neked mennyi idő telt el mire tünetmentes lettél? Olvastam a történeted az elejétől. sok erőt merítettem az írásaidból.

Nálam is bajok vannak a gépelésnél a bal kezemen az ujjaim nem úgy akarnak mozogni mint régen és így nem úgy megy a tíz ujjas vakírás mint régen.

3910. f8db0709b8 (válaszként erre: 3908. - Laura31)
2016. márc. 23. 17:34

Vigyázz magadra!

Nekem miután megműtötték a nyakam csúnyúlt a kézírásom meg nem is tudok sokat írni..ha esetleg sokat kell olvashatatlan a végeredmény....gépen meg felcserélek betűket...nyakam nekem sem fordul teljesen azóta sem de nem fáj..

A dokim azt mondta most hogy tünetmentes vagyok...az emberi szervezet csodákra képes..pozitiv dolgok és gondolkodás :)

3909. Laura31
2016. márc. 23. 16:54
Holnap megyek neurológiára. Valami kezelés fognak majd adni.
3908. Laura31 (válaszként erre: 3907. - NemOxi)
2016. márc. 23. 16:54

Tegnap adtunk a szarnak egy pofont. Már bocsánat a kifejezésért. Rtg szerint az implantátum jó helyen van ennek örülés van, csontosodás még nagyon sehol sem tart de folyamatban van.



Discopátia van a 4-5 6 -7 porckorongnál az 5 - 6 csigolya kivételével mindenhol spondylózis - oszteophyta - képződések. Na ezeket eddig is tudtam meg a 3 - 4 -nél a kiboltosulást is. Idegsebész szerint a szédülésemet az okozza hogy a degeneratív csigolyák nyomják a gerincnél menő agyi eret, ezzel menjek neurológushoz. ( VBI -t diagnosztizált )


Zsibbadások, fájdalom, végtag gyengeség? Okozhatja a meglévő gerinc betegségeim amiket állapotrosszabodáskor kell műteni. Okozhatja hogy még nem gyógyultam fel a műtét után jó esetben hónapok múlva el is múlhat.


Tornázzak és a szédülést neurológus kezelje.



Szóval megműtöttek: de ülni max 10 percet tudok mert úgy érzem összetörik a csigolyám, zsibbadok, fáj és gyenge a kezem, szédülök ( a fejem hátra és előre nem tudom hajlítani mert képes lennék a székről leesni még írni sem tudok az asztalnál annyira, egy polcra nem tudok felnézni mert vége )

3907. NemOxi (válaszként erre: 3906. - Laura31)
2016. márc. 23. 07:53

Mi volt az orvosnál?

sajnálom, ha nincs segítséges, de azért próbálj meg pihenni. udom, könnyű ezt mondani, nekem sem megy.

3906. Laura31 (válaszként erre: 3905. - NemOxi)
2016. márc. 21. 09:58

Január 22-én műtött Szegeden egy fiatal idegsebész. A C5-ös volt kiszakadva, cage-t kaptam és fél cm-el meg is emelte az ötös csigolyát. A 3 - 4-esnél sajnos van kicsi sérv. Az összes csigolyán osteophyta képződés melyek gerincvelő csatorna kompressziót okoznak. A 6 - 7-es porckorong jelentősen lelapult és dorsal felé centralisan paramedián bal oldalon okoznak benyomatot.

Arcom zsibbad foltokban, a hüvelyk, kis ujjam zsibbad, szédülök nagyon kevés ideig tudok csak ülni. Könyvelő vagyok úgyhogy ha nem tudok ülni nem tudom hogy tudok dolgozni. Próbálok a gépen írni de a hüvely ujjam szinte nem is érzem.


Öt és féleves a kislányom. A család nem igazán semmit sem így pihenni vagy kímélni sem tudom magam.

3905. NemOxi (válaszként erre: 3904. - Laura31)
2016. márc. 21. 09:30
Laura: Mesélj magadról egy kicsit. :) Merre élsz, hol, ki műtött. És ha megvolt a kontroll, akkor mindenképpen jelentkezz, mit mondtak. :)
3904. Laura31 (válaszként erre: 3903. - NemOxi)
2016. márc. 21. 08:28

Szia NemOxi!


Én is beleestem ebbe a csapdába, mint te. táppénzből nem lehet fizetni segítséget, viszont nekem is szükségem lenne rá úgy érzem.

Holnap megyek kontrollra gondolom kér majd MR vizsgálatot. Már úgy vagyok ha az újabb műtét jelenti a megoldást akkor legyen.

3903. NemOxi
2016. márc. 21. 08:15

Sziasztok!


Kriszta: Sajnos az idegfelszabadításnál nekem mindig begyullad. Nem tudom, más is így van-e evvel.

Most jobb, az SI nem fáj annyira, a másikra szedem a gyógyszert, de az nem nagyon használ.

Muszáj most már valami segítséget találnom a háztartáshoz, egyszerűen nem bírom. Mondjuk azt meg nem tudom, hogy fogom fizetni. Éljen a 22-es csapdája. :)


Laura: Huhh, nem semmi, amit leírsz. Nekem nincs ebben tapasztalatom, de drukkolok, hogy ne legyen nagy baj a műtéttel. Gondolom rád is vár még egy két kezelés...

3902. Laura31
2016. márc. 20. 16:20

Sziasztok. 8 hete műtöttek kiszakadt nyaki V. porckorong sérvvel

A 3-4 között kiboltusolás van. 3-7 csigolyákon csontos kinövések amik ideget és gerincvelő csatornát nyomja. Műtét csak kiszakadt sérvvel történt cage t is kaptam. Most egy hete megint zsibbad a bal kezem arcom. Gyengébb a bal kezem és szédülök. Kedden megyek kontrollra. Van valakinekiilyen jellegű tapasztalata?

2016. márc. 18. 14:39

Te szegény!

Mit mondanak a dokik? Ez sokszor előfordul?

Nagyon fáj?

3900. NemOxi
2016. márc. 18. 08:10
Tegnap ízületi injekciót kaptam azz SI-be. Csak bejött az a sacroileitis. Meg az ülőideg is begyulladt (amit dekompresszáltak). Szuper csinos megint a mozgásom. :)
3899. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3898. - Kriszta 68)
2016. márc. 15. 09:12
Pedig hidd el PÁV .II minősítésem is van(van róla papírom :)..)vagyis látnom azt legalább nem "denevéri" szinten kellene.Azt már legalább most látom mióta nincsenek erős hideg frontok,hogy milyen mozdulatokat kell nagy ívben elkerülnöm ahhoz ,hogy viszonylag végig bírjak tenni venni egy egész hetet.Kéne-kellene egy jó tornász,de errefelé....A "vitatkozós" mondatommal csak ironizálni akartam tehetetlenségemet ,mert ugye "lehetetlen nincs csak tehetetlen"... pedig van.
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook