Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
4318. 477cc08f01 (válaszként erre: 4317. - Kriszta 68)
2016. szept. 12. 12:46
Értem én ,hogy mire gondolsz.Az vitathatatlan,hogy igazad van de így legalább az a pár gond nélküli napom tényleg gond nélküli.Ámítom én csak magamat persze mert ugye előbb vagy utóbb úgyis vissza kell menni.Csak most már nem a "megváltót"látom a sebészben-tornászban" hanem azt a valakit aki nem biztos ,hogy a helyén kezeli majd bajaimat.Elfogadni vagy nem elfogadni úgysincs lehetőségem mivel ugye a tények azok tények.A műtét előtt ugye mindenkiben bíztam,hogy na majd ő aztán meg ugye az egyik ártott a másik meg segített.
4317. Kriszta 68 (válaszként erre: 4316. - 477cc08f01)
2016. szept. 12. 12:06
Nem arra gondoltam hogy műttesd meg magad újra. De legalább tisztán látnál hogy mi van. Én legalábbis jobban szeretem tudni hogy mi van. Utána meg el lehet dönteni hogy elfogadod amit a doki mond vagy nem.
4316. 477cc08f01 (válaszként erre: 4315. - Kriszta 68)
2016. szept. 12. 09:28
A hasi sérvemmel próbálok valahogyan együtt mozogni,a gerinces MR-i vagy doki ....na erről egyenlőre hallani sem akarok,egyszerűen félek el menni,kezdeni elölről mindent,ha egy egyszerű gerincsérv műtét után így jártam mi lehet a következő után?Tudom ez így nem okés DE most még úgy ahogyan mozgok na de utána,megint gyógyszer gyógyszer hátán nyavajás szabolcsi fizikoteráhpia,a "jóvanazúgy"kategóriát kezdeni elölről.Keresek valami új fájdalomcsillapítót,próbálom kímélni a gyomrom ,ha már eddig nem így tettem.
4315. Kriszta 68 (válaszként erre: 4314. - 477cc08f01)
2016. szept. 12. 09:00

Szerintem valamerre el kéna indulnod. Orvos, gyógytorne, fizikó vagy bármi. Új mr... stb


Ez várakozás mindenkit kicsinál.


Hasi sérved ?

4314. 477cc08f01 (válaszként erre: 4297. - Kriszta 68)
2016. szept. 12. 06:38
Szia,Kriszta!Szenvedek mint malac a jegen,a hátam a műtéti résznél le tapadva,fájdalom csillapítót sajna hanyagolnom kell(pedignagyon kéne)a nyaki rész is kezd egyre jobban aggasztani........Ezen áldásoknak egyenes következménye a szinte állandó szorongás,mi lesz hogy lesz mikor és hogy lesz vége már a kínoknak....Mondhatnám mint a hozzám hasonló cipőben járók itt a fórumon.
2016. szept. 11. 21:20

Mi a helyzet lányok fiúk. Nagy a csend.


Most már tuti hogy ennek a mi nyavajánknak ugen sok köze van a stresszhez. Csütörtökön hazajött a párom, hogy felmondtak neki, fél óra múlva dögrováson voltam. Ennyi.

A gyerek is beteg. Nem tud nyelni úgy fáj a torka. Mindenféle kiütések is vaak rajta. Holnap fül orr gégész plussz bőrgyógyász plussz a párom leszámol a munkahelyén.

A neurológus elzavart mr-re, persze fizetős. Péntek estére van időpont. Kiváncsi vagyok. Sőt be vagyok szarva.


NemOxi, Laura, TokRa mi van ?

4312. baltazar99 (válaszként erre: 4301. - TokRa)
2016. szept. 9. 19:17
Privát üzenet ment!
4311. Laura31 (válaszként erre: 4310. - Kriszta 68)
2016. szept. 8. 18:42

Szia kriszta!

Már nézegetem dr innen nagyon messze vannak amiket ajánlottál

Itt a környéken is van

A kórházba nem mert értelmetlen a gyógyfürdőbe mennék sok minden van igaz bejárós

4310. Kriszta 68 (válaszként erre: 4308. - Laura31)
2016. szept. 8. 16:57

Laura!


Kérdezz rá Hévízre! A frissen műtötteket (3 hónapon belül) nagyon gyorsan behívják. Van a központi kórház , jókat hallottam arról is. Én a Honvéd mozgásszervi rehab kp.ban voltam és nagyon jó volt. Általában 3 hét de mikor engem a főorvos asszony meglátott azt mondta hogy majd három hét múlva visszatérünk rá hogy mikor enged el. Végül 5 hét lett, de összeraktak darabjaimból. Nézz utána. Nekem sem ajánlgatta senki úgy olvastam a neten és mikor megemlítettem a dokinak a kontrollon azt mondta hogy ja persze. De magától nem mondta volna. Ez volt június 10-én és 25-én már ott voltam.

2016. szept. 8. 16:45
NemOxi! Mi a helyzet?
4308. Laura31
2016. szept. 7. 19:44

Csikil4ny: Sajnos nem vagyok jól. Iszonyat módon fáj a gerincem vállam karom. Zsibbad a kezem. Maximum tíz napig tudok ülni. Érzéketlenségig zsibbad a kezem. Ma kiszedték a varratokat. Orvosom mondta sajnos ez benne volt mivel sérült az ideg. Idő tudja majd hogy jobb lesz e

Neuromultivitamint szedem meg gyulladáscsökkentős fájdalomcsillapítót. Októberben kontrollra megyek. Rehabilitációt beszélünk és a két sérv további dolgát

Filcike: én császárral szültem mert muszáj volt. De a gyerekért mindent

Drukkolok neked nagyon

Kriszta: édes istenem akkora pocaklakót a világrahozni! Elismerésem!

Nemoxi! Mizu?

4307. Kriszta 68 (válaszként erre: 4306. - F8db0709b8)
2016. szept. 7. 17:50

Nem baj az. Fontos most a kicsi meg a gerinced.

Neki sem lenne jó ha a gerinced miatt probléma lenne a szülésnél. Nekem is a szülést követően kezdett fájni. Mondjuk nálunk mindkettő természetes módon született, de a másodikat kihagytam volna. 4,65 kg, 62 cm.


Nagyon szorítunk. Végre egy örömteli kórházi tartózkodás! 😊

2016. szept. 7. 16:52

Sziasztok!

A gerincem miatt császározni fognak :(És lehet már jövőhéten,de 1,5-2 héten belül tuti :(

Hát kész vagyok! :(


Vigyázzatok magatokra,mert ahogy olvasom,nálatok sem javul a helyzet!

4305. csikil4ny (válaszként erre: 4300. - NemOxi)
2016. szept. 7. 16:06

Elég rosszul hangzik. Vigyázz magadra amennyire csak tudsz!


Én megint kihetvenkedtem magam: egy csomó zöldséget eltettem télire nagybátyámnak és magunknak. A tegnap még bírtam a hajladozást, de ma csak úgy bírtam dolgozni, hogy telegyógyszereztem magam. Szombaton meg krumpliszedés lesz, mindenki beteg a családban, nem mertem azt mondani, hogy nem megyek. :(

4304. csikil4ny (válaszként erre: 4289. - Laura31)
2016. szept. 7. 16:03
Hogy vagy?
4303. Kriszta 68 (válaszként erre: 4301. - TokRa)
2016. szept. 7. 14:25

TokRa!

Azért vigyázz a gyógyszerekkel.


A neurológus nekem is teperint írt fel. Meg tegretolt, az egy görcsoldó epilepsziásoknak adják.


A teperin egy antidepresszáns de jó az idegi fájdalmakra.


Mindkettő folyamatos szedésnél használ. Meg is mondta a doki hogy kb két hét szedés után kezd majd hatni. És úgy is volt.


Szóval nem egy klasszikus fájdalomcsillapíto hogy bekapod ésindjárt jobb lesz. Ne egyél belőle töbet mint amit felírtak. Én egy éve szedem napi egyet.


Mondjuk nem csodálkozom hogy 4 darabtól szétcsaptad magad. Mikor elkezdtem szedni (az elején csak felet) olyan voltam mint egy holdkóros. Volt hogy a férjem kapott el majdnem elájultam. A vérnyomásom 70/40 volt.

Szóval csak óvatosan.

4302. Kriszta 68 (válaszként erre: 4300. - NemOxi)
2016. szept. 7. 14:16
Hát ez nem hangzik túl jól. Most mit csinálsz? Visszamész az OGKba?
4301. TokRa (válaszként erre: 4292. - NemOxi)
2016. szept. 7. 07:27
Na a tegnapi napom szenzációsra sikerült, ugye bementem dolgozni meló előtt bevettem 2voltarent meg 4teperint amit idegi fájdalom csillapító gyanánt irtak fel. Melóba mintha részeg lettem volna de kihúztam a napot. Igaz hogy 10-kor a fájdalom miatt önkénytelenűl elkeztek folyni a könnyeim. Van legalább 3 éve hogy nem bőgtem 2kőnnyet sem. Délután hazaértem, bírtam amig bírtam utána film szakadás, kb fél8 -8 körűl megébredtem... Majd kis evés után hajnalig aludtam, nagy nehezen összeszedtem magam, ugye feleségemmel egy műszakban vagyunk én elindultam a bussz ra hamarabb mert alig tudtam lépni, kb fél úton feleségem is utolért, nyomtunk egy veszekedést hogy ,,Menj haza mert alig bírsz menni!" én nyilván nem akartam... Minek? Hogy megint azt halgassam hogy ,,Nem mind1 itthon vagy melóba szenvedsz?" ma itthon maradok, hátha holnapra annyira jobban leszek hogy el tudok menni az orvoshoz, annyit tudok hogy szakad szét a gerincem, meg zsibbad és rettenetesen fázik a bal lábam... Csak abban reménykedek hogy megint helyrejön a gyogyszerektől mint 2 éve akkor 4 havi gyogyszer meg rengeteg fizió volt...
4300. NemOxi (válaszként erre: 4299. - Kriszta 68)
2016. szept. 7. 06:16

Ez az orvos lamnectomiát mondott rá. Szerinte a csavarok helyénél olyan szűkre hegesedett a rés, hogy mindent nyom.


Lelkileg nehéz magam is tartanom, a munkahelyi válságom mellé persze beesett a magánéleti is. Ezeket igyekszem negoldani, hátha akkor a gerincem is kicsit jobb lesz.

4299. Kriszta 68 (válaszként erre: 4298. - NemOxi)
2016. szept. 6. 21:52
Na igen kiváncsi vagyok mit mond az orvos erre.
4298. NemOxi (válaszként erre: 4296. - Kriszta 68)
2016. szept. 6. 20:24

Folyamatosan romlik a mozgásom. A laseque nár 30 foknál pozitív. Gyakorlatilag kifelé nem fordul a bal lábam, ez kanyarodáskor sírásba, esésbe, és/vagy röhögésbe fullad, ha nem figyeltem oda. A fenekem és a combom külső része érzéketlen, a vádlim görcsöl, a talpam zsiborog. Sántítok. A jobb oldalam kezd elfáradni, az is fáj, de hogy idegi, vagy erőltetés, azt elsőre nem tudta megállapítani.

Ebben az állapotban megyek kb. napi 10 km-t.

Ennyit a panaszkodásról. Túlélek.

2016. szept. 6. 20:04
Magnum. Nagyon csöndben vagy. Mi van ?
2016. szept. 6. 19:57
NemOxi. Sajnálom hogy rosszabbul vagy. Miért mondta az ortopédus hogy menj vissza a dokihoz?A fájdolmon túl mi a tünet?
2016. szept. 6. 19:55
Filcike gratula! Írtó jól viseled a terhességet! Vigyázz magadra és értesíts minket ha megszületett a kicsi.
2016. szept. 6. 19:53
Laura! Hogy vagy? Remélem javulsz! Amit nálad csináltak azután biztos kell idő a javuláshoz. Holnapi varratszedésre hajrá! Írd össze a kérdéseidet! Én mindig elfelejtettem a felét annak amit kérdezni akartam.
4293. Kriszta 68 (válaszként erre: 4290. - TokRa)
2016. szept. 6. 19:50

TokRa! Ha ilyen szarul vagy a fizikai munka nem hiszem hogy jó lenne. Biztos vagyok benne hogy a feleséged sem komolyan gondolta, csak aggódik. Ők ( hozzátartozók ) is nehezen élik meg ezt a helyzetet. Kerestél már dokit?


Én úgy "éltem túl" hogy mindig a következő lépésre koncentráltam. Mr, sebész, gyógytorna, fiziko...


Idegileg és érzelmileg totál leamortizál ez a nyavaja. Én odáig jutottam hogy nem bírtam kommunikálni a családommal. A nővérem utólag azt mondta hogy attól félt hogy nem élem túl. De valahogy kikeveredtem. A gyerekem azt mondta mikor 5 hét után hazajöttem Hévízről : Visszakaptuk anyát. Most is folyamatos fájdalmaim vannak de már tudom fejben kezelni ( legalábbis próbálkozom). 4 órás munkát is bírom. Néha könnyabben néha nehezebben.


A legfontosabb hogy legyen következő lépés. Keress orvost, csináltass mr-t.


Ha nem akarnak beutalni mr-re kicsit játsz rá a dologra. Ne várd meg hogy rosszabb legyen.


Van lehetőség háziorvostól beutalót kérni valamelyik fürdőbe nappali kórházba ( Bp-en biztos, vidéken nem tudom. Az ORFI-ban is voltam két hetet, az is ingyenes volt.

szóval hajrá! Félre a negatív gondolatokkal.

4292. NemOxi (válaszként erre: 4290. - TokRa)
2016. szept. 6. 08:25

Én is a laptopomon dolgoztam otthon, az megy fekve is. Adminisztráltam.

És én azt mondom, ne vagy egyedül. Csak nehéz felfogni egynem gerincbetegnek, min megyünk át. Én 25 éve csinálom és mivel vannak időszakok, amikor teljesen jól vagyok, senki nem érti, milyen, amikor utána 6-8 hétig nem tudok egy kanalat felvenni a földről, meg esek-kelek.

El kell menni MR-re, el kell menni szakorvoshoz, aki megmondja, mit lehet tenni.

Nekem most a tigris tapasz nagyon sokat segített tegnap, csak a szagát utálom (annyi Diclofenac tartalmú gyógyszert szedtem be életem során, hogy allergiás lettem rá).

Ha csak otthon fekszel és nem mész utána, persze, hogy rád szólnak...

Jah, és egy használt laptop jó befektetés, ha tudsz vele utána dolgozni. ha fordítani tudsz, az egész pofás keresetkiegészítés.

4291. NemOxi (válaszként erre: 4289. - Laura31)
2016. szept. 6. 08:17

Laura: Akkor Panadolból kezdj el szedni szerintem.

Nekem is csak szóban mondták el, hogy mivel az nem vényköteles, vegyek és max 4*1-et szedhetek nyugodtan.

4290. TokRa (válaszként erre: 4283. - NemOxi)
2016. szept. 5. 20:35
Üdv, kedves NemOxi egy gyárban dolgozom, mint géplakatos (kisseb agyobb karbantartási munkák! Hát igen azon gondolkodtam én is ha megműtenek akkor megpróbálok valami fordítói állást találni neten. Csak hát oda uj gépet kell szereznem... Na igen, igen csak megterheli a pénztárcát a betegség, holnaptól már megyek dolgozni mivel már feleségem is megette az idegeim a ,,nem mindegy hogy itthon szemvedsz vagy munkába?" szüleim is folyton stresszelnek hogy menjek vissza dolgozni nehogy kirugjanak. De senki nem képes felfogni hogy alig állok a lábamon... Igyis napi +4 vagy +5 fájdalom csillapítót szedek amellé amit az orvos adott mert szakad szét a derekam. Multhéten eljártam boltba s mentővel mentem haza mert megpróbáltam lehajolni becsípődött egy ideg és úgy maradtam. Szerencsémre rendes volt a mentős aki bevitt a korházba, mert kérdezte hogy vane aki értem menjen vagy hogy jutok haza, s mikor mondtam hogy nincs akkor felajálta hogy hazavisz! Már várom hátha lessz annyi szerencsém hogy leszakad a sérv s lebénuljak deréktol lefele, akkor többet nem fog fájni meg baszogatni sem fognak... Már elegem van ebböl a betegségből meg abbol is hogy tök egyedűl vagyok. NemOxi te milyen távmunkát találtál??
4289. Laura31 (válaszként erre: 4288. - NemOxi)
2016. szept. 5. 18:46

De hirtelen

Egyik nap még kaptam majd másnap itthon csak két 75 mg diclac

Úgy kaptam háziorvosomtól zadexet mellé.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook