Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
2016. okt. 6. 11:59
Hová mész gyógyfürdőbe? Meglátod az nagyon jó lesz. Én is pont most Hévízen vagyok. 3 hét totál kikapcs.
4407. Laura31 (válaszként erre: 4406. - Kriszta 68)
2016. okt. 5. 20:02
Mozgásrehabilitációra megyek gyógyfürdőbe. Egy kancsó víz a terhelhetőség. Holnap tölti ki a háziorvosom a leszázalékolás papírjait. Vállam? Szerinte következmény lehet degeneratív vállbetegség.
4406. Kriszta 68 (válaszként erre: 4405. - Laura31)
2016. okt. 5. 18:28
Ez borzasztó. Nagyon sajnálom! Mit mondott a fájdalom kezelésre? Valamit csak javasolt! És miért kell műteni a válladat? Akkor az nem a sérv miatt fáj.
4405. Laura31
2016. okt. 5. 11:10
Sziasztok! Ma voltam az ogk-ban. Orvosom azt mondta a jelenlegi állapotom végérvényes terhelhetőségem hosszú távon sem áll helyre. Ezt le is írta. Viszont vállam miatt vállsebészeti konzílumot kért.
4404. 477cc08f01 (válaszként erre: 4403. - TokRa)
2016. okt. 3. 10:08
Férfi ember létemre (mivel azért vannak kimondottan nőkre és férfiakra külön érvényű dolgok) tudok az estleges műét előtti-utáni időszak miben létéről bármit is segíteni csak írj.Bár sajnos azt el kel fogadni,hogy 2 egyforma "utóélete" nincs eme bajoknak.De apró dolgokban-praktikákban sajna van tapasztalatom.Mint mindenki másnak aki már át élte.
4403. TokRa (válaszként erre: 4401. - 477cc08f01)
2016. okt. 3. 08:29
Kedves magnum, az van hogy itt nekem csak a feleségem volt. Szüleim elköltöztek erdélybe. Igy ők 1000km re vannak tőlem. Pesten még vannak legalább barátaim, akikre támaszkodhatok majd, ha minimálosan de akkor is... Na meg ha úgyis el akar válni, és pont most mikor tudja hogy valószínűleg műtét, nem kockáztatom meg hogy műtét után hazajövök és üres a lakás...
4402. baltazar99 (válaszként erre: 4397. - TokRa)
2016. okt. 2. 21:34
Elküldtem újra!
4401. 477cc08f01 (válaszként erre: 4399. - TokRa)
2016. okt. 2. 20:11
Miért ragaszkodol annyira "Pesti" műtétre,hiszen a műtét utáni rehabilitáció ugyan annyira ha nem fontosabb az állapotod javulása érdekében.Ez első 6 heted szempontjából meg pláne jobb valamely családtagod közelében lenni,eleve a véralvadás gátló injekció ,a minimális mozgás igényed segítése(felvigyázata)stb.Én a feleségem nélkül szinte semmit nem tudtam csinálni pedig önérzetem-akaratom alapból nem engedte volna ,hogy pátyolgassanak.Pláne úgy ,hogy te is igen későn kerülsz effektíve valamilyen ellátásra-kezelésre-műtétre.Mert amint itt is olvasható aki rögtön tudta kezeltetni magát sebésszel vagy alternatív módon az szinte tünetmentes állapotot tudott elérni(persze az állandó torna)de viszont aki (mint én is) későn kerül sebész keze alá az igen kötheti azt a bizonyos "alsóneműt" felfele.Nem irigyellek ,pedig én is nap mint nap meg vívom a magam kis csatáját csak egy egyszerű zokni felvétellel,zuhannyal stb.
4400. csikil4ny (válaszként erre: 4399. - TokRa)
2016. okt. 2. 17:24
Sajnálom! Nem lesz könnyű a következő időszakod, de túlélhető. Én már csak tudom: félig bénultan költöztem el kisgyermekkel. Utólag mondom jobb ez így!
4399. TokRa
2016. okt. 2. 17:07
Na itt a vége fuss el véle... Holnap valami szobát kell itt találnom, és úgy költözök is... Mivel ma beszélgettünk, már amennyire... Elmondtam hol volt a gond, ő is elmondta az ő részét... Azt mondta hogy váljunk el... De a vicc az, úgy képzelte el, hogy amíg az eggyik hitel le nem jár addig 1 helyen lakunk utána meg mindenki megy ahová akar... Itt az a buktató hogy a hitel nem az én nevemen van hanem az övén, még a házasság előtt vette fel... Ergó nekem teher a vállaimon nincs. Vicces mert fáj és kínoz belülről, mert még szeretem és azt hittem, hogy lehet vele családot alapítani, de úgy néz ki ismét csalódtam, de szerencsére nem koppantam akkorát mint előzőleg... Előző párkapcsolaromba nem volt házasság, de lett belőle egy gyerek...
4398. Laura31 (válaszként erre: 4397. - TokRa)
2016. okt. 2. 11:24
Igen a pesti orvos kiállíthatja a táppénzes papírt és postázhatod de csak ajánlott levélként. A másik felmondhat tp alatt de a felmondási idő a munkaképesség első napján indul.
4397. TokRa (válaszként erre: 4396. - Baltazar99)
2016. okt. 2. 11:10
Sajnos a régiek között sincs, tök üres a láda... Lehetséges hogy törlődött? Amúgy tudna valaki nekem abban segíteni, hogy van arra megoldás, hogy ha műtenek, elköltöznék Pestre, én ugye az osztrák határ mellet lakom és itt dolgozok egy gyár ban(sajnos nem osztrákban)... A háziorvosom is ittvan. Ha műtenek elköltöznék Pestre, mert a házasságom amúgy is padlón van, ergó igyis úgyis megyek ha máshova nem is akkor itt a városban... Na a kérdés az, hogy lehet megoldani az itteni meló helyre a táppénzes papírok eljuttatását... Avagy nem is azt hanem ha pl. Pesten bejelentkezek egy ottani háziorvoshoz az adhat táppénzes papír én meg elpostázhatom a cégnek? Tudtok valami hasonlóról, esetleg erre megoldást? Ugye a törvények szerint ha eljuttatom a cég nek a táppénzes papírokat, akkor 1 évig nem rúghatnak ki.... Nyilván megbeszélném a gyárral is hogy elköltözök Pest re a lábadozás idejére... Csak ugye havi 2x utazni Pestről ide meg vissza a táppénzes papírt elvenni és leadni a gyárba az 20.000 Ft a 2 út amit nem tudok megengedni magamnak... Meg órákat sem utazni vonaton, műtött gerincel. :( muszály elmennem, nem akarok ujból 5 évet veszteni az életemből. Vagy a rosszab hogy műtét után fűtés szezonban egyedűl maradjak egy 170 ezres albérletben. A 170 ezer rezsivel eggyütt... Én meg kapok 120-at táppénz alatt. Itt nincs senkim, ugyhogy egyenesen mehetnék az utcára... Francba az egésszel.
4396. baltazar99 (válaszként erre: 4392. - TokRa)
2016. okt. 1. 23:35
Elküldtem, de már régebben, valószínűleg a régebbi üzenetek között lesz.
4395. Laura31
2016. okt. 1. 18:32
Filcike drága! Láttam a csodálatos kisbabádat! Gratulálok hozzá és jó egészséget nektek! Jól vagy?
4394. Laura31 (válaszként erre: 4392. - TokRa)
2016. okt. 1. 18:30

Szia Tokra!


Azaz igazság hogy akinek egészséges a gerince el sem tudja képzelni milyen gerinc betegeknek lenni. Láthatatlan betegség. Az én férjem sem együttérző, nem segít de mindent elvár. Únja a nyögésem ha éjjel fordulok az ágyban. Már nem is panaszkodom.

.

Szerintem ha vizelet tartási probléma van akkor sos orvos és ő kérhet Sürgősségi mr vizsgálatot.

4393. TokRa
2016. okt. 1. 15:46
Azért meg elnézést szeretnék kérni mindenkitől, hogy regény méretű hozzászólásaim vannak.
4392. TokRa (válaszként erre: 4391. - Baltazar99)
2016. okt. 1. 15:45
Kedves Baltazár, nem jött priv. üzenet... :( a gyógytorna szarúl megy mivel jelenleg Mc enzie ra járok.. Azaz járnék de a kedves gyógytornász 3 hétből 1napot ha bent van a rehabon ilyen olyan kifogások miatt nincs bent... Eredetileg maszekol infóim szerint... A gyógytornász szerint állapot felmérés után az volt a válasza hogy a 2 évvel ezelőtti fájdalom miatt felvettem egy görcsös tets tartást ami a gerincemet illetve a gerinc izmokat kikészítette... 10hó 18ra vagyok MR re kiirva, azt megcsinálom, utána lám mit mond az idegsebész rá + a nyaki röntgen amire a háziorvos küldött... Utána meglátom a további lépéseket, ha azt mondja hogy műtét akkor megpróbálok a Pesti orvosokhoz bejutni, mert osztottam szoroztam a helyzetem a feleségemmel nem változik akkor leköltözök Pest re. Munka ott is van ha dolgozni akar az ember... Mert így sem jó inkább már a műtét előtt maradjak egyedűl mintsem számítsak valakire és váratlanúl elmegy... Így legalább ugy készülök a dolgokra hogy jó legyen... A sajnálatos az hogy sokan nem képesek felfogni hogy milyen is az a tipusú fájdalom mikor mozdulni/menni/a tányér fölé hajolni sem tudsz ebés közben... A folytonos szűnni nem akaró fájdalom, mert pl muter is azt mondja hogy "Szedd össze magad s menj vissza dolgozni!" mintha náthás lennék vagy tüske állt volna az újamba... Magas a fájdalom tűrő képességem, törött bokával jártam dolgozni hogy ne veszítsek pénzt a táppénz miatt, tavaly leszakadt 2cm az eggyik újambol(nem lett csonka visszavarták olyan mint a régi) nem tudtam használni a kezem rendesen és úgyis mentem. De így hogy nem tud az ember lábra állni, ez már nekem sem megy. Úgy tudok aludni hogy kértem a dokit adjon altatót... 2mg truxal meg 1mg xanax s már észre sem veszed a fájdalmat.. Ennyi pozitívum van benne. Nem megoldás de 1 hétig fetrengtem/forgolódtam az ágy ban, nem tudtam 2 mondatot rendesen kimondani a fáradtságtól. Lassan kialakúl... Fene egye meg hogy nincs egy varázs tabletta, beveszed s elmúlik minden bajod.
4391. baltazar99 (válaszként erre: 4385. - TokRa)
2016. szept. 30. 23:59
Szerintem minél előbb el kellene kezdened valamilyen rendszeres mozgásterápiát (gyógytorna v. valami hasonlót) hogy rendbe hozd az izomzatodat, mert úgy tűnik már az utolsókat rúgják a túlterhelt porckorongjaid. Küldtem a témában privát üzenetet.
4390. Kriszta 68 (válaszként erre: 4385. - TokRa)
2016. szept. 30. 19:28
Pécsről jókat hallottam. Egyetértek NemOxival, szerintem is elé kell menni a dolgoknak, keresni kell idegsebészt. Ha nem bízol az ottani dokikban, menj tovább. Kérj mindenhová időpontot, legfeljebb nem mész el. Alapból tb támogatott a rendszer. Kivéve az OGK- nak van fizetős részlege. Elvileg szabad orvosválasztás van, de gyakorlatilag akkor jutsz be egy doki tb támogatott műtétére viszonylag időben, ha előtte megjelentél a magánrendelésén. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Kérj időpontot mindenkihez, nem lehet tudni hogymikpr jutsz be.
4389. TokRa (válaszként erre: 4386. - F8db0709b8)
2016. szept. 30. 17:21
Gratula, sok boldogságot, meg türelmet hozzá ;) sok szép pillanatotok lessz, meglásd ;)
4388. Kriszta 68 (válaszként erre: 4386. - F8db0709b8)
2016. szept. 30. 14:10
Gratula! Minden jót és szépet nektek!
4387. csikil4ny (válaszként erre: 4386. - F8db0709b8)
2016. szept. 30. 13:28
Nagy baba! Gratulálok, egészséget és boldogságot kívánok nektek! Neked meg külön gyors felépülést!
2016. szept. 30. 13:17

55cm és 3870grammal fél 10-kor megérkezett kis szerelmem:)

Kép adatlapon:)

Ő jól van én emésztek:)

Puszi:)

4385. TokRa (válaszként erre: 4384. - NemOxi)
2016. szept. 30. 12:48
NemOxi köszi a választ, jah a háziorvos azt momdta, ha nem többszörösen esik meg a dolog hogy odafut akkor nem kizárólag csak az lehet. Eddig 2 minimális alkalom volt azt is idejében észrevettem azaz nem ürült ki a hólyag egészen... Óváron élek és itt a hallotak alapján Mészárosok vannak, hamarabb lebénítanak mintsem jobb lenne... Ezért gondolkodtam Pest vagy Pécs -en... Avagy nem tudom, ezek a fajta műtétek Tb támogatottak vagy fizetni kell ezerrel? Van aki azt mondja fizetni kell van aki azt mondja hogy nem... Elvileg akkor nem fizetsz ha leszakad a sérv megnyomja az ideget és lebénúlsz, akkor sürgösségileg műtenek ezt biztosra tudom hogy ingyenes mivel eggyik ismerősöm faterjával ez volt... Na meg inkább attól tartok, hogy lebénulok a többibannyira nem stresszel be. Mert mondják hogy ha vérrög képződik szívroham meg mittudomnén. Ááááh az nem stresszel arra fel vagyok készülve mert a halált elkerülni úgysem lehet... Inkább annak a gondolata hogy ígyis nyomor az élet így naponta szenvedve, meg nélkülözés mindenben de nem hiányzik a mozgás képtelenség. Hogy csak ott van a két lógó lábam. Mielőtt jött ez a baj, sokat bringáztam, úsztam, természetbe jártam, nekem ezek kellenek. Így még közbe kibtudom magam szenvedni a házból meg a saját lábamon elvonszolni magam az orvosok ig. Nem pedig, hogy kimegyek egy kerekes székbe az utcára és úgy néznek rám az emberek ahogy, multkor volt szerencsém megtapasztalni mikor beált a hátam a mentő vitt el mert becsípődött egy ideg és kerekes széken vittek be a sürgősségire. Úgy néztek az emberek mintha leprás lennék... De érdekes mód a drogosokat/alkeszokat elfogadják meg természetesnek látják. Viszont ami megvan mióta világ a világ a mozgásképtelenség azzal lenézőek és másként viselkednek...
4384. NemOxi (válaszként erre: 4383. - TokRa)
2016. szept. 30. 11:17

Pest (Buda) nagyon jó, de nagyon macerás bekerülni. És utána kontrollra is.

Pécsen is nagyon jó gerincsebészt tudok, ha érdekel. Írj privit!

Ha vizelettartási gondjaid vannak azonnali műtétre írnak ki elvileg MR után, úgy hogy addig kellene valamit találnod.

A feleséged... nekem a második kapcsolatom megy rá erre a betegségre (vagy én vállalok túl sokat így egy kapcsolatért és így még rosszabb lesz a helyzet).

4383. TokRa
2016. szept. 30. 07:29
Mondtam neki,hogy ha a jobb oldalamra fekszek akkor kicsit odafut a dolog.. Mondta hogy várjuk meg az MR eredményt, mert hogy a lelet régi, és történhetett egy olyan is hogy az a sérv visszahúzódott és helyette lett más... Mondtam neki hogy nem csam derékba fáj és nem csak a bal lábam. Ha a jobb felemre fekszek a bal felem nagyon kezd zsibbadni fel melkasba és ott szúrni... Erre sem mondott semmit, mikor a háziorvosnak mondtam ezeket, ő azonnal adott küldőpapirt nyaki gerinc röntgenre... Csak azt nem értem hogy a derék fájáson kívűl befáj a gerincem közepe, ha állok 5-10 percet szakad szét a gerincem. Erre a gyógytornász azt mondta hogy valószínűleg azért van mert a fájdalom miatt 2 éve felvettem egy kényszer/görcsös testtartást ami tönkretette a csigolyákat, porcokat, izmokat... Ugye voltam 10 fizióra, de én nem éreztem semmit belőle :D viccelődtem is a nővérrel hogy elindította eggyáltalán? Vagy itt a placebó kezelést helyezik előnybe :D nagyon nagyon nagyon vagány hogy 25 évesen úgy érzem magam mint egy 80 éves aki lassan pelenkát kell hordjon meg azt a Gyp mobilt kell lassan használnia... Meg ha műteni kell, ti mit ajáltok? Ha pl Pest-re mennék különn kell fizetnem? Állja a TB a műtétet meg kezelést? Megfordúlt a fejemben Pécs ugye ottvan az orvosi egyetem, nem lehet hogy ott mégis jobb orvosok vannak?
4382. Kriszta 68 (válaszként erre: 4380. - TokRa)
2016. szept. 29. 21:35
Ha vizelet visszatartási gond van az gáz. Mondtad ezt az idegsebésznek? Ha nem mondtad akkor hívd fel és szólj neki. Ez abszolút műtéti ok. ( legalábbis az én tudomásom szerint)
2016. szept. 29. 19:47
szia nekem nem volt de pár bíztató szót én is tudok neked írni, mert a kolléganőmnek elég nagy gerincsérve volt (4 éve) műtötték, rengeteget szenvedett szegény pár hónapig utána gyógytorna stb. tehát az eleje rossz de amit ebben bíztatásnak gondolok, hogy 8 hónap múlva el is felejtette annyira meggyógyult. jobbulást neked!!!
4380. TokRa (válaszként erre: 4377. - Kriszta 68)
2016. szept. 29. 19:45
Nem az a baja, hogy sík ideg hanem az nem tetszik neki, hogy itthon vagyok és hogy az ő szavaival éljek "nem csinálok semmit"... Meg hogy neki mikor a karja be volt gipszelve akkor ő takarított, meg vasalt meg mittudom én... Csak azt felejti el hogy nem eggyezik meg a begipszelték a kezem meg a nem tudok lábra állni... A kettő nagyon messze van egymástól. 10 hó 18-án van az MR Győrbe kell mennem. Az a baj hogy a jobb oldalamra nem tudok feküdni, mert akkor nagyon fáj az egész gerincem... Tegnap ugy feküdtem többször is annyira lezsibbadtak a lábaim és egyéb is hogy kicsit a kissebik dolog oda csusszant... Amúgy asszonyal nem lehet beszélni, nem hajlandó szóba állni csak szurkál meg kötekedik... Meg napi 10x elmondja hogy ő elköltözik...
4379. 477cc08f01 (válaszként erre: 4376. - TokRa)
2016. szept. 29. 19:36
Szia TokRa.Mely részén vagy az Országnak,már hogy ilyen formán álnak a gerincedhez a dokik.Eddig azt hittem csak erre szabolcs(kis betüvel)megyében szokás 45 éves életerős férfi emberből nyomorékot csinálni.Sajna mióta meg műtöttek idehza is rengeteg zűrös napon vagyunk túl,sokszor közel a .....
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook