Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


418. kanada (válaszként erre: 417. - F8db0709b8)
2009. máj. 20. 13:15

Szia!


Örülök, hogy rendeződnek a dolgok nálatok:):!!!!


Jó, hogy nem kell bogyót szednek!

Nekem tegnap egy fájdalomcsillapítót be kellett venni! Egy kicsit jobb lett, de teljesen nem múlasztotta e la fájdalmat!


Azon gondolkodom pár napja mit csináljak????

Vissza menjek a reumára? Minek? Ad megint injekciót, gyógyszereket akkor jobb valamivel.

Amikor azt mondja, hogy már nem kell szednem a bogyókat akkor megint kezdődik minden elölről!

És nem akarok szedni gyógyszereket!!!!!!!!!!


Orvosok, (ismerősők akinek gerincsérvük van) azt mondják, hogy egy idő után sokkal jobb lesz!

De, mikor???? Hónapok, 1 év múlva?


Ja és persze olyan időszakok is lesznek amikor jól leszek és van amikor nem!


Hát én a hónapok alatt kb. összesen 3 hétig éreztem jobban magam!


Szóval most a hangulatom a béka.....ge alatt van!!


Puszi!!!!!

417. f8db0709b8 (válaszként erre: 416. - Kanada)
2009. máj. 19. 17:55

Szia!Ilyen görgős masszirozó:)Párom itthon lerendez,ugy érzem rájött,hogy amit csinált nem járja!

Ha menned kell,menj,sétálj,de ne vidd tulzásba!Pihenni sem árt!

Puszi!:)

Jelentem,bogyót még azóta nem szedtem egyet sem!a gyomromra vettem be,de a hátamra nem!!!

416. kanada (válaszként erre: 415. - F8db0709b8)
2009. máj. 19. 16:13

Szia!


Úgy érted, ha sokat mászkálok az nem jó??

Rendben!!!! Tanács elfogadva!:):) Komolyan!!!!!!!!!!!


Milyen a hátmasszírozód????


Puszi!:):):)

2009. máj. 19. 07:14

Sziasztok!Vettem ilyen hátmasszirozót,nagyon tuti,itthon kapom meg a kezelést:)nem kell mennem sehova,és nagyon bevált!:)

Kanada!A menéssel vigyázz,mert nekem is az volta vesztem!

Vigyázzatok magatokra!

Timot!Tornázz,csak óvatosan!

Puszi és szép napot!:)

414. kanada (válaszként erre: 413. - Timot)
2009. máj. 18. 17:11

Szia:)


Reggel be kell járatódnom! Napközben elvagyok! De nagyon figyelek, hogy lépek mert hamar beleáll a fájás a popó és forgóm környékébe!


Ha sokat kell mennem akkor estére nagyon elfáradok!

Az igazi pihenős napokon jól vagyok!:):)


Puszi!:)

413. timot
2009. máj. 18. 15:43

sziasztok!:)


Reggel negyed 7-kor már tornásztam,mert nagyon fájtam!És jobb lett,most egész jól érzem magam!És veled ?

412. kanada
2009. máj. 18. 14:23

Sziasztok?)?)!!!



Hogy vagytok???


Puszi!

411. f8db0709b8 (válaszként erre: 410. - Kanada)
2009. máj. 16. 14:17

Sziasztok!Irtam már,de nem jelent meg és most vettem észre:(

Masszir jó,majd én is megyek,de csak júliusban mehetek a 2.kontroll után.úszni viszont már készülök!

Örömmel olvastam,hogy jól vagytok!

Szép hétvégét Nektek!:)

410. kanada (válaszként erre: 409. - Timot)
2009. máj. 15. 22:32

Szia:)


Jön a barátnőm holnap is!

Azt mondta addig masszíroz amig nem érzi, hogy rendben van a hátam!


Puszi:)

409. timot (válaszként erre: 406. - Kanada)
2009. máj. 15. 21:02

Szia!


Végre hallunk felőled is egy kis jó hírt!Én is tanultam a masszázst meg az én barátnőm is.Mi is beigértük egymásnak,hogy oda-vissza megmaszírozzuk egymást,csak nehéz összehozni!Csak kérd meg többször is,mert tényleg csodára képes!


Puszi:)

408. kanada (válaszként erre: 407. - Timot)
2009. máj. 15. 20:59

Jó munkát, de vigyázz magadra!!!


Puszi:)

407. timot
2009. máj. 15. 20:57

Sziasztok!


Jó pihenést,jó szórakozást a hétvégére!Mi is megyünk a hétvégi házba csak legyen jó idő!Virágokat szeretnék ültetni és pihizni !


Puszi!!Sziasztok!!:):)

406. kanada
2009. máj. 15. 20:55

Sziasztok!


Képzeljétek a mai napom jobb volt mint mostanában bármelyik!


A hátizmaim nagyon fájtak már régóta!


És a barátnőm segít rajtam!!

Tudta, hogy gerincsérvem és persze látta rossz testtartásom!

Kérte, hogy mutassam már meg a hátam végig tapogatta és érezte, hogy nagyon kemények az izmaim!


Szóval ma kétszer megmasszírozott /tanulta/ és olyan szuper érzés!!!


Sokkal jobban érzem magam, és jobban tudok mozogni!!!



Puszi nektek!:):)

405. kanada (válaszként erre: 404. - F8db0709b8)
2009. máj. 15. 15:25

Szia Filcike!!!:):)


Gratulálok a kislányodnak!!!!!!!!!!!!!!!!

Jó bulizást!!!!!!!!!

Nektek is nagyon jó hétvégét kívánok!

Puszi:)

404. f8db0709b8 (válaszként erre: 403. - Kanada)
2009. máj. 15. 11:35

Sziasztok!Csodás napot Nektek!

Képzeljétek,holnap megyek gyerek buliba:)lányom nyerte meg a rajzpályázatot,igy én vagyok a kísérő:)Úgy örülök!:)

Remélem jól vagytok,szép hétvégét!:)puszi

403. kanada
2009. máj. 15. 08:59

Sziasztok!


Mindenkinek nagyon jó napot kívánok!!!


Puszi!:)

402. f8db0709b8 (válaszként erre: 396. - Timot)
2009. máj. 15. 07:43

Sziasztok!Köszi az infót....hát majd megpróbálom:)

Vigyázzatok magatokra!Ma se nagyon vagyok,majd holnap!Puszi!

401. kanada (válaszként erre: 400. - Timot)
2009. máj. 14. 21:32

Szia!!!!!!!!!!!!!!!!:)


Egyáltalán nem baj ha kérdezel!!!


Igen, a köhögés is és a tüsszentés is rossz!

De, nem a derekam fáj tőle hanem a jobb lábam ill, a popóm ahol az előbb írtam!:)


De, azt csinálom HA időben kapcsolok akkor leülök

és ahol van a sérvem a tenyeremmel megtámasztom!


És már nem tudom kiírta talán te, hogy ha tüsszentünk akkor szoritsuk össze a farpofát ez segít! Hát így próbálok segíteni magamon!


Köszönöm a jó kívánságot!

Puszi neked is!

400. timot (válaszként erre: 398. - Kanada)
2009. máj. 14. 19:54

Szia!


Tudom,sajnos le sem sz..... az embert,ha nem magánrendelésre megy.Azért próbáld meg a neurológust,és mond el nyugodtan neki,hogy mennyire el vagy keseredve,és segítsen rajtad!


Nekem is kint van továbbra is a sérvem az biztos,mert a köhögés nagy fájdalommal jár,csak talán most nem gyulladt.Ez a panaszod neked is van?Bocs,ha túl sokat kérdezek csak kiváncsi vagyok!


Tiszta szívemből kívánom,hogy javulj,félek én is ,hogy velem is így lesz!Pussz!

399. kanada (válaszként erre: 398. - Kanada)
2009. máj. 14. 19:23

Ja, még!!!!

Csak 3 lábujjam zsibbad de, most mintha ritkábban legalább ez valami jó!

398. kanada (válaszként erre: 395. - Timot)
2009. máj. 14. 19:20

Szia!:)


Jobb oldalt van a sérvem és ugye ezért a jobb lábam fáj!


Nem tudom így kell rendesen mondani de,én így tudom! Szóval az ülőcsontom fáj nagyon, ha ülök nem annyira, de ha megyek akkor nagyon, és valamikor úgy érzem mintha kiugrana a helyéről és akkor annyira fáj, hogy meg kell, hogy álljak!


Ha lefelé megyek lépcsőn szintén ilyet érzek valamikor!

És még a vádlim fáj nagyon!!!!!!!!!!!!!!!!

Szintén indőnként bele áll egy erős fájdalom!


Vagy amikor állok és balról jobbra fordulok akkor van még a nagy fájdalom!


Éjszaka tudok aludni amikor lefekszem fáj a lábam és egy idő múlva elmúlik! Persze megkeresem azt a pózt amiben nem fáj ilyenkor sokat tudok aludni!


Én is gondoltam már másik orvosra, de abba a szakrendelőbe amelyikbe járok ott nem szeretik, vagyis nem veszik át más betegeit az orvosok!

Akihez előszőr kaptam időpontot utána ahhoz kell

mennem!

Múlt pénteken amikor nagyon rosszul voltam a gyógyszerektől mentem a reuma dokihoz, de nem volt.

Mondták menjek akkor aki van! Az orvos még csak ki

sem jött a szobából, hogy megnézze menyire vagyok rosszul. Kiüzent a nővérrel, hogy ne szedjem a gyógyszereket és majd menjek vissza ahhoz akihez járnom kell!


Hát így jártam!!

Gondolkodom egyfolytában mit csináljak? De, magánorvosra nincs pénzünk!

Még annyi jutott eszembe, hogy visszamegyek a neurológiára ott nagyon rendes volt a dr-nő hátha ő talán tud segíteni!



Puszi!!

397. timot (válaszként erre: 394. - F8db0709b8)
2009. máj. 14. 18:26

szia!


Elvagyok most a fájdalommal,nem jó a derekam,de elviselhető!Ezzel még lehet élni,de ha rosszabb azzal már nehéz!Fáradékony és gyenge vagyok nagyon!Pusz!

396. timot (válaszként erre: 394. - F8db0709b8)
2009. máj. 14. 18:23

Szia!Ezt úgy másoltam ki neked!Olvasd el,szerintem nyaki sérvre is vonatkozik,mert mell úszásnál az is feszül!De víz alatt lehet úszni és lehet neked menne a hát is! .. ÖTLET: A mellúszás nem jó a deréknak

Az úszás a mozgásrendszer szinte minden kopással járó megbetegedése esetén ideális kezelésmódnak tekinthető. A víz felhajtóereje következtében az ízületek terhelése csökken. A szervezet kis és nagy ízületei és a gerinc is nyomásterhelés nélkül mozog.

Csökken az ízületek porcos felszínére jutó terhelés és a porc táplálása (anyagcseréje) a mozgás következtében terhelés nélkül is optimális. Mégsem tekinthető kedvezőnek a legelterjedtebb úszásforma, a mellúszás. Legrosszabb ezen belül is azoknak a hölgyeknek a helyzete, akik a hajukat szeretnék szárazon tartani. Ők szabályosan kitartják a vízből a fejüket. A fej hátraszegése komoly izomfeszülést okoz a nyak és vállak területén.

A delfinúszás (pillangó) következtében igen kifejezetté válik a háti lordózis és a háti kifózis is fokozódik. Bár ez az úszás a lordotikus és a kifotikus testtartás állandó váltakozásából áll, mégis a gerinc extrém mértékű meghajlása és az izomzat rendkívül nagy igénybevétele miatt gerincpanaszokkal küszködők számára nem javasolható.

A LEGJOBBAN AJÁNLhATó ÚSZÁSMÓD A HÁTÚSZÁS.

Hátúszás alatt a gerinc ellazult állapotban fekszik a vízen. A gerinc enyhén homorít és a fej kissé előretekint. A csípőízület ismétlődő behajlítása következtében az ágyéki gerincszakasz tehermentesítődik. A víz felhajtó¬ereje és a csípőízület behajlítása következtében létrejött ellazulás igen kedvező az állandó stressznek kitett porc¬korongok számára

395. timot (válaszként erre: 393. - Kanada)
2009. máj. 14. 18:02

Szia!


Mit érzel?Zsibbadsz és fájsz is folyamatosan?Éjjel sem tudsz pihenni?Most már tényleg kellene,hogy a javulás jelei mutatkozzanak nálad,szerintem is menjél el másik orvoshoz,ha tudsz, és ha van nálatok több reumatológus!Szegényke!Nagyon padlón lehetsz!Ilyen nincs,hogy senki nem mond semmit!


Pussz!

394. f8db0709b8 (válaszként erre: 392. - Timot)
2009. máj. 14. 16:42

Sziasztok!

Timot!Nekem nem mondták,hogy háton kell úszni,akkor valószínű nem is fog menni,mert úgy nem tudok,igazából nem is tudok úszni,csak annyira,hogy ne fulladjak meg:)

Kanada!Szerintem keress másik dokit,mert ezek a dolgok nem normálisak!Nem létezik,hogy nem javulsz!A bogyókkal csak óvatosan!

Vigyázzatok magatokra!

Timot!Nálad mizu?puszi:)

393. kanada (válaszként erre: 391. - Timot)
2009. máj. 14. 15:45

Szia:)


Sajnos nem vagyok jobban! Amig szedtem a gyógyszereket, jobb volt! Most nem szedhetek semmit

/nem is akarok/ mert nagyon beteg voltam a gyógyszerek mellékhatásától!

A doki nem mondta, hogy menjek vissza! Gondolta, ha bajom akkor biztos megyek!


Attól félek ha megint ad gyógyszert esetleg a mellék-

hatásától megint beteg leszek!


Puszi!

392. timot (válaszként erre: 388. - F8db0709b8)
2009. máj. 14. 15:18

Szia!


Az jó ha tudsz háton úszni,mert úgy tudom,hogy csak az jó,a mell nem.Én nem tudok háton úszni ezért nem is megyek,neked meg jó fürdőzést!Szia!

391. timot (válaszként erre: 389. - Kanada)
2009. máj. 14. 15:16

Szia!


Még mindig nincs nálad javulás?Sajnállak!Mikor mész a dokihoz vissza?

Pusz!

390. Az anya (válaszként erre: 388. - F8db0709b8)
2009. máj. 14. 15:00

Szia!


Örülök neki, h jól vagy:)

389. kanada (válaszként erre: 388. - F8db0709b8)
2009. máj. 13. 21:28

Gratulálok:):)!!!!!!!


Én még mindig csak várom, csak várom, hogy jobban legyek!!


Puszi:):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook