Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
4678. Sziszike3
2017. nov. 13. 18:21

Sziasztok!

Mar bentvagyok es elso napon is mar csak jo tapasztalatom van,remek a hely,ellatas,a masszor is kedves ,a gYogytornasz is .

Delutan kaptam infuziot,de valami hatast erzek,enyhult a fajdalom.Majd irok hogy alakul a tovabbiakban.

2017. nov. 11. 08:52

A barátnőm augusztusban ugyanezt a kezelést kapta a kiszakadt sérvére. Tök jól van. Neki ugyan kellett egy-két hét a kezelés után.

Remélem neked is használ majd!

4676. d0d8909694 (válaszként erre: 4675. - Sziszike3)
2017. nov. 10. 19:56

Szia,

kíváncsian várom a véleményedet.

A hely szuper, nem olyan, mint az átlag kórház, a nővérkék és a gyógytornász, a masszőr is nagyon aranyosak, majd meglátod.

A lényeg, hogy elmúljon a fájdalom, gondolok rád hétfőn..

4675. Sziszike3 (válaszként erre: 4673. - Sziszike3)
2017. nov. 8. 21:14

Szia!

Hat mar varom hetfon vegre itt a nagy nap,es bizakodo vagyok hogy jobb lesz,majd irok.ha bent leszek ,

4674. d0d8909694 (válaszként erre: 4673. - Sziszike3)
2017. nov. 4. 20:25

Szia,


örülök,hogy megoldódni látszik a problémád. Meglátod jobb lesz.

Azt nem mondom, hogy reggelente nem fáj, de közel nem annyira, mint a kezelés előtt, és ha elindulok, gyakorlatilag el is múlik. Persze az időváltozást megérzem, de az orvos is mondta, hogy sajnos teljesen nem tudják újjá varázsolni. Remélem kedvezően alakulnak neked is a dolgok. Drukkolok neked.

4673. Sziszike3 (válaszként erre: 4672. - D0d8909694)
2017. okt. 28. 18:29

Szia

Mar csak ket het van a befekvesig,november 13 az idopont,mar addig kibirom ,muszaj ninc smas lehetosegem sajnos.A penzt felreraktuk,megvan igy most kitudjuk fizetni,es bizok benne hogy segiteni fog nagyon.

Most egyenlore uyganugy vagyok,irdatlanul faj midenem ,ejszakakat fentvagyok.Ezt nem gondoltam hogy ennyire fajhat .

Te azóta jol vagy mióta nem beszeltunk?

2017. okt. 21. 21:58

Szia,

sajnálom, hogy ennyire nem hatnak a gyógyszerek,

tudom, hosszú az a 3 hét, de utána hidd el, jobb lesz. Már a kórházban az infúzióktól is sokkal jobb.

Kitartást és mielőbbi gyógyulást.

4671. Sziszike3
2017. okt. 21. 19:08

Szia!

A tramadoltol az az erdekes nekem is csak mellekhatas volt,igy n szedem,ket napja a haziorvos beutalt a surgossegire mert turhetetlen fajdalmam volt mondtam segitsen valamit.

Beutalot irt,na de nalunk a surgossegi semmit nem er,infuziot kaptam valami fajdalomcsillapitot de nem hasznalt,hat nehezen birom mar,meg van harom het a kezelesig ,sok.

Orulok hogy te mar jobban vagy

4670. d0d8909694 (válaszként erre: 4669. - D0d8909694)
2017. okt. 19. 21:59
Tegnap pl ablakot pucoltam és egy kis izomlázon kívül másnap sem éreztem semmit napközben. Igaz, felvettem a derék fűzőmet, amit még régebben a reumatológus írt fel. Mielőbbi gyógyulást neked.
4669. d0d8909694 (válaszként erre: 4668. - Sziszike3)
2017. okt. 19. 21:56

Szia,

sajnálom, hogy még várnod kell, de meglátod sokkal jobb lesz.

Nekem reggel, felkelés után fáj, de egy kis mozgás után már jobb. Tudok sétálni, csak sokáig ülni vagy állni nem, de az is sokkal jobb, mint volt. Fájdalom csillapítót nem kell bevennem, viszont minden nap csinálom azt a gyógytornát, amit az ottani gyógytornász mutatott. A tramadoltól nekem csak a mellékhatások jöttek be annak idején. Tudom, nehéz gyerekek mellett, de próbálj meg napközben néha hasra feküdni és kinyújtózni. Már 5 percnyi ilyen pihenés is segít.

4668. Sziszike3 (válaszként erre: 4667. - D0d8909694)
2017. okt. 17. 17:23

Szia !

Sajnos nem,csak most vasarnapra lesz meg a a penz,felretesszuk ,kertem masik idopontoz,nov 13 ra kaptam .Tegnap ota viszont nagyon rosszul vagyok,iszonyatos fajdalmam van ,labamra is alig birok allni,tramadolt vettem be de nem hasznal,ezt most nehezen viselem,

Te azota hogy vagy?

Minden rendben a kezeles ota?

2017. okt. 16. 18:50
Sziszike! Végülis sikerült befeküdnöd ma?
4666. d0d8909694 (válaszként erre: 4665. - Sziszike3)
2017. okt. 12. 18:06
Szerintem ha egy mód van rá, próbálj valahogy pénzt szerezni, mert megvan már az időpontod, így hamar tudnak rajtad segíteni. Ha másik (állami)kórházba kérsz időpontot, még a szakorvoshoz a bejutás is minimum 3-4 hét és utána a kezelésre a várakozás még nem tudom mennyi idő. Talán az Orfiban van ilyen lehetőség, nem tudom én csak úgy hallottam, de ott is nagyon sokat kell várni és az nem hiszem, hogy jót tenne neked.
4665. Sziszike3 (válaszként erre: 4664. - D0d8909694)
2017. okt. 11. 20:30
Koszi aranyos vagy ,de nem is a penzszerzes miatt kene tanacs,gondoltam valaki lehet tud valami mas korhazqt ajanlani.De sajna nehez latom,hetvegen ugyeleten.voltam mert olyan.eros fajdalmam volt,hogy mar alni nem birtam,de csak injekciot kaptam ,ami persze sokat nem ert.Hat keresem a megoldast egyenlore.
4664. d0d8909694 (válaszként erre: 4663. - Sziszike3)
2017. okt. 11. 12:03
Sajnos tanacsot penzszerzesre nem tudok adni miis csaladi osszefogasbol tudtuk megodani, amiert halas vagyok. A gyerekeid miatt viszont nagyon fontoos lenne, hogy megkapd a kezelest
4663. Sziszike3
2017. okt. 2. 19:59

Sziasztok!Na most bajba vagyok ,nem tudjuk kifizetni a 70.000 ft ot egyenlore,gyerekeink miatt,rengeteg kiadasunk van.

Viszont elvagyok keseredve,mert nagyon eros fajdalmaim vannak,egyre jobban zsibbad a labam,aludni nem tudok,hat borzalmas es kezeles nelkul nem tudom hogyan birom igy ki.

Valaki tanacsot tud adni?Koszonom

4662. d0d8909694 (válaszként erre: 4661. - Sziszike3)
2017. szept. 19. 12:44

Nekem is kb egy hónapot kellett várni, de nagyon megérte. Reggelente fáj kicsit, de nem kell kapaszkodva kimennem a fürdőszobába, mint régen. Tényleg nagyon meg tudja viselni az embert ez a fájdalom.

Szóval most mondhatni hogy jól vagyok, a reggeli felkelés után max bekenem a derekam egy kis voltarennel, de ennyi ésnem fáj egész nap. A gyógytornát csinálni kell, nem nehéz, valóban személyre szabott.

Hát kitartást neked és mielőbbi fájdalom nélküli napokat, hónapokat!

4661. Sziszike3 (válaszként erre: 4660. - D0d8909694)
2017. szept. 18. 18:10

Ma hivtam a korhazat,okt.16 ra kaptam idopontot.

Aranyos vagy hogy leirtad mi hogy tortenik.

Ez a serves dolog elegge megtudja keseriteni az ember eletet,en jol turom a fajdalmat ,de ez mar kicsit nekem is sok.

A nyakam miatt a karjaim,a derekam miatt a labaim.

Hat remelem ha mar ennyi penzt kifizetunk akkor lesz is erezheto hatasa.

Te most jol vagy ?

2017. szept. 18. 09:15

Én nagyon féltem a gyöki blokádtól (még a neve is szörnyű), de nagyon kellemesen csalódtam. A kezelés előtti fájdalmakhoz hasonlítva szinte semmi. CT alatt csinálják, hogy pont arra a helyre szúrják a tűt, ahová kell. Egy kis feszülést és pici fájdalmat lehet érezni, ahogy beszúrják, rögtön nyomják a Lidocaint, szóval nem kell félni egyáltalán. Utána zsibbad a láb, nem szabad felkelni 1-2 órán keresztül, tolókocsibn visznek fel az ágyhoz.

Megmondom őszintén, nekem a kórházi kezelés nagyon kellemes volt, minden nap kaptuk az infziót, amiben 2 féle fájdalom csillapító is volt. Itthon kezdett el egy kicsit fájni 2-3 nap után, nagyon kell vigyázni 1-2 hétig (és utána is), amíg hat a szteroid. Nekem most nagyon furcsa, hogy nem szedek semmilyen fájdalom csillapítót és nem fáj, csak kicsit reggelente, de az elmúlik. Persze a gyógytornát csinálni kell, amit személyre szabottan állít össze a gyógytornász. Szóval ne féj, jó lesz minden. Majd írd meg, mikor fekszel be. Hétfőn kell befeküdni, szerdán csinálják a blokádot és pénteken lehet hazamenni 11 körül.

4659. Sziszike3 (válaszként erre: 4658. - D0d8909694)
2017. szept. 17. 08:39
Koszonom hogy valaszoltal,es orulok hogy te mar jobban vagy kifizetjuk ezt a penzt ,mert mi is ugy gondoljuk mas mod nincs hogy helYre jojjek,gyerekeim vannak igaz kicsit most nehez.Meg nincs idopontom ,hetfon hivom fek oket megbeszelni,most viszont teljesen beallt az egesz bal labam,farreszre derekra kisugarzo eros fajdalmam van,alig birok menni,hat megvaltas lesz ha segit valami mar rajtam.A blokadrol tudnal egy ket szot mondani hogyan mukodik?
4658. d0d8909694 (válaszként erre: 4657. - Sziszike3)
2017. szept. 16. 22:16

Sajnos ez nem működik másként, csak 70.000,-Ftos emelt szintű kórházi bentfekvéssel, de megéri, mert ha jól összeszámolod, a dokinak, az ápolóknak, a masszőrnek és a gyógytornásznak is kellene adni borravalót, ami már majdnem ott van, így viszont nincs borravalózás és a környezet is sokkal jobb, mint más kórházakban. 2 ágyas, fürdőszobás kórtermek vannak, és a kaja is jobb, mint azokban. Az orvosok, nővérek is nagyon aranyosak, minden nap van 1 órás előadás is olyan dolgokról, amelyek fontosak ebben a helyzetben.

Nekem az L4 és L5-ös gyök érintett, egy hete vagyok itthon és nem fáj, csak időnként (több mint egy hét kell, hogy kifejtse a hatását a szteroid), vigyázni kell, gerinckímélő életmód fontos!

Már van időpontod a befekvésre?

4657. Sziszike3 (válaszként erre: 4655. - D0d8909694)
2017. szept. 15. 19:57
Ma voltam a doktorurnal,meglett a masik mr is ,L5 gyok erintett,gyoki blokadot,infuziot es gypgytornat ajanlott a doktor ur kezelesnek,de jelezte ez kb 70.000 ft 5 korhazi nap bentlet.Megkerdeznem ez tb alapon nem mukodik?
4656. Sziszike3 (válaszként erre: 4655. - D0d8909694)
2017. szept. 13. 21:24

Sziasztok!

Ma voltam a kiralyhago utcaba,dr Bank Andrasnal voltam,pentekre visszarendelt merthogy akar csinaltatni egy gerinc mr vizsgalatot is ,hat majd akkor tobbet tudok remelem.

4655. d0d8909694 (válaszként erre: 4654. - Sziszike3)
2017. szept. 6. 14:46
Jo helyre kerultel, nekem ma csinaltak meg a gerincembe a gyoki blokadot, 5 napig kapok szteroidos infuziot es allitolag minimum fel evig nem fog fajni egyaltalan.
4654. Sziszike3 (válaszként erre: 4652. - D0d8909694)
2017. szept. 5. 21:04

Koszonom a segitseget,sikerult szeptember 13 -ra idopontot kernem a kiralyhago utcai maganrendelobe ,persze penzes,de igy legalabb elorebb vagyok.

Most egyre rosszabb,eros fajdalmam van a labamba a derekamba ,menni alig tudok,zsibbad a combom is.Na meg az ejszakai alvas borzalmas .

4653. csikil4ny
2017. aug. 30. 20:45
Sziasztok! Hogy vagytok?
4652. d0d8909694 (válaszként erre: 4651. - Sziszike3)
2017. aug. 30. 20:21

Gerincgyógyászati Központban (Királyhágó u. 1-3) van a Budai Egészségközpont, ahol fizetéses rendelésekre elég rövid idő alatt be lehet jutni, igaz 20 ezer Ft egy rendelés, de nagyon alaposak.

A honlapon meg lehet találni az orvosok nevét és szakirányát, valamint az elérhetőséget, ahol be lehet jelentkezni.

Remélem, hogy segítettem.

4651. Sziszike3
2017. aug. 27. 19:48

Sziasztok!

Új vagyok,rátaláltam erre a csoportra és gondoltam hátha itt tud valaki segíteni.

Nekem négy éve vannak problémáim ,labzsibbadas ,labfajdalom,derék fájdalom.2013 van voltam először neurologusnal,akkor csak koponya MR készült,aneurysman kívül ott nem találtak semmit ,2015 Ben voltam ismét neurologusnal,tüneteim rosszabodtak szédülés,feküdni háton már nem tudtam ,akkor is csak koponya MR készült,azóta viszont mostanra már a zsibbadás is rosszabb lett,a talpamtol a combomig érzem a zsibbadast,a karomban ,arcomban,szédülés van hogy balra húzó,múltkor majdnem elestem ,na meg aludni nem tudok háton,meg oldalt is nagyon fáj a nyakam ,derekam,neurologushoz visszamentem,mondta nézzünk egy nyaki gerinc MR t.Kesz lett a lelet,doktornő mikor vizsgált nézte a reflexeket ,azt mondta egyik oldalt gyengébb .Eredmény MR lelet véleménye:Polydiscopathia C.IV-Th.I szintekben változó oldaliasagu herniakkal,a bal oldali C 6 gyök érintésével.Degerenativ elváltozások,spondylosis,secunder spinalis szűkület.

Doktornő megnézte mondta csúnya a nyakam,adott beutalót a országos gerincsebeszeti központba.

Felhivtam őket hát november 30 ra kaptam időpontot ,jó sokára.

Tudna valaki segíteni ,előbb hogyan tudnék eljutni gerincsebeszhez ha ajanlani tudnátok valakit hálás lennék,ez a több éve tartó szenvedés már nagyon sok,és csak most derült ki mi okozza a tuneteimet,úgy erzem későn derült ki.Gyerekeim vannak és nehezek így a mindennapjaim .Gyerekeknek furdovizet nehezen tudom beállítani mert nem erzem ha például forró a víz vagy túl meleg.

Kicsit hosszú lett,próbáltam elsőre mindent leírni,válaszokat megköszönöm.

4650. d0d8909694 (válaszként erre: 4649. - Kriszta 68)
2017. aug. 26. 21:56

Csak most olvastam, köszönöm.

4-én fogok befeküdni, kíváncsi leszek az eredményre.

2017. aug. 11. 18:51

Neki nem volt zsibbadás. Görcsölt a lába.


A zsibbadás viszonylag lassan múlik el. Nekem az elején zsibbadt a lábfejem külsö része. Kb. 3-4 hónap volt mire elmúlt szépen fokozatosan. Engem is végtelenül idegesített. Próbálj meg nem idegeskedni miatta, el fog múlni.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook