Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
4798. idegn
2018. jan. 15. 17:36

Ez az egész probléma úgy kezdődött, hogy egyik napra egyre jobban fájt a derekam, majd másnap mikor felkeltem összeestem és fél órán keresztül másztam vissza az ágyba. 3 napig nem tudtam kikelni, injekciókkal raktak helyre. Nem volt kiváltó ok, talán megfázott talán becsípődött az ideg...


Rettenetes helyzet, érzés, tapasztalat volt, ennek tudatában, és nem merem semennyire terhelni a gerincem mert még egy ilyen szarságon nem akarok átesni.


Nem értem miért nincs semmilyen ülő fekvő álló szerkezet erre a problémára, 2017van, má mindent feltalátunk 2x, ez mégis ennyire jelentéktelen probléma?


Ezt találtam ami egyedüli értelmes megoldás lehet, de nyilán sosem lesz elérhető európában, és amúgy sincs még gyártás alatt sem:


[link]

4797. Channa* (válaszként erre: 4796. - Idegn)
2018. jan. 15. 05:42

Gyógyszerekkel, injekciókkal, kezelésekkel (amit nem értek semmit)!

Egyik orvos sem ajánlott semmit, és nem is foglalkoztak velem, mert fiatal voltam. Csak azt hajtogatták, hogy pihenjek, ne emeljek.

Aztán az utolsó orvosom már a műtéteket is szóba hozta, de attól nagyon féltem, mert volt egy ismerősöm, aki lebénult tőle, így nem akartam tolókocsiban élni, inkább választottam a további fájdalmat és vártam a csodára a tornával, ami végül is segített.


15-17 óra fekvés? Elsorvadnak az izmok! Hát nem csoda, ha nem javulsz. Ilyet nem szabad csinálni. Ez a napozó ágy nekem már attól is szenvedés, ha csak nézem. Ha ebben feküdnék 1-2 órát, akkor utána tuti nem tudnék lábra állni napokig.

Terhelni kell a gerincet! Csak kell mellé a speciális mozgás is, és ugye az emelést, stb., amiket írtam nem szabad csinálni.


Az orvosom annyit mondott amikor el kezdtem a tornát, hogy ha azt érzem, hogy a combom belső oldala zsibbad és vizelet/széklet tartási gondjaim vannak akkor azonnal keressek egy sebészt, mert indul a bénulás. Ilyen szerencsére nem volt, mert nekem hátul érzéketlenek a lábaim, de az azóta is egy 5 cm-es sávban.


Szerintem ne feküdj ennyit! Csináld a gyakorlatokat, akár naponta többször, ha időd engedi. Ülj egy kicsit sétálj, stb. Az a lényeg, hogy egyféle dolgot ne csinálj huzamosabb ideig, hanem, mert az nem jó.


Én, mint írtam a mai napig úgy dolgozok, hogy fél óra ülés után pár percig járkálok, aztán mehet az ülés újra.

4796. idegn
2018. jan. 14. 22:09

Te úr isten, 11 évig hogy lehet kibírni ezt a fájdalmat? Még ha nem is elviselhetetlenül erős, semmire nem lehet koncentrálni, állandóan nyomott miatta a hangulatom, én ebből 1 évet sem birok ki.


Az említett tornagyakorlatokat már legalább 1 hónapja napi szinten végzem. Először Bene Máté dekompressziós gyakorlatait végeztem, sajnos ennek ellenére eljutottam egy kezdetleges sérvig, most pedig pár általad is leírt gyakorlatot mutattak, amivel izmokat is lehet növelni.


Amit írtál elég ijesztő, mióta ilyen nagyon ramatyul vagyok, ágyból dolgozom, tehát napi 15-17 órát töltöttem itt. Közben rövid séta, és napi 1-2 alkalom torna. Számítógépen dolgozom, 3 hónapja nem ültem 10 percnél többet széken, mert ott egyből előjön egy jóval erősebb fájdalom.


Én úgy okoskodtam, hogy fekve terhelem legkevésbé a gerincet (láttam is ma egy ábárt, háton 50% oldalt fekve kicsit több, állva 100 és ülve 150%os terhelésnek vannak kitéve a csigolyák v porckorong), ezért egy napozóágyat kibéleltem szivacsokkal, hogy ne fázzak fel, és a deréknál kitámasszon, majd ehhez alakítottam a monitort, és készítettem hozzá egér bill tartókat.

[link]

Most akkor ez sem vállalható megoldás?


Nagyon köszönöm a segítséget, jó hallani hogy van akinek sikerült kimásznia ebből.

4795. Channa* (válaszként erre: 4793. - Idegn)
2018. jan. 14. 21:56

Sajnálom, hogy így vagy!


Én próbálom itt időről-időre elmondani, hogy a McKenzi torna nem jó, a úgy nevezett derékbetegeknek kitalált székek nem jók, szerintem ezek a padok sem jók.

A deréknak egyedül egy sima gyógytorna jó, ami csak FEKVŐS gyakorlatokból áll! Háton és hason fekve kell végezni nyújtó és erősítő gyakorlatokat, mert a csigolyákat csak az erős gerinc melletti izom fogja visszatologatni a helyére, amivel a porckorongra nehezedő nyomás megszűnik. A torna nem gyógyít meg senkit, csak annyit tesz, hogy tehermentesíti a gerincet, ami a legfontosabb. A tornától nem 2-3 nap 1-2 hét alatt rendeződik a problémánk, hanem hónapokon át kell csinálni és utána heti minimum 3x, de az a legjobb ha minden nap.


Tehát, az első gyakorlatok háton fekve nyújtózkodás. Karok felfelé lábak lefelé. A karok felfelé kinyújtva jobb kezet felfelé jobb lábat lefelé nyújtjuk, majd ugyan ez a ballal. Jobb kezet felfelé a bal lábat lefelé nyújtjuk, majd fordítva. Hason fekve ugyan ez. A gyakorlatokat 1-1 percig kell csinálni, 1 perc után pihenés, majd lehet folytatni. Hason fekve ugyan ezt végig kell csinálni.

Majd hason fekve a karunkkal felnyomni a felsőtestünket úgy, hogy csigolyáról csigolyára gördüljünk, majd visszafelé szintén csigolyáról csigolyára ereszkedünk vissza.

Ezeket a gyakorlatokat érdemes napi legalább fél órán át csinálni, de a legjobb, ha 1 órán át csináljuk. Nem emelgetjük a lábainkat, nem csinálunk felülést, fekvőtámaszt, nem álló gyakorlatokat csinálunk! Hanem ezeket. 2-3 hét után, de inkább 1 hónap múlva lehet hasprést csinálni, de úgy, hogy nem forgunk, lehet állva hajolgatni előre, de előre hajolás közben nem szabad elfordulni. Ugyan így lehet állva nyújtózkodni, de nem szabad elfordulni közben. Lehet oldalra hajlást csinálni, de csak egyenesen, azaz nem tekeredünk el sem előre, sem hátra. Ezekkel a gyakorlatokkal el lehet lenni hónapokat. A fájdalom 1 hónap után már csökken és néhány hónap után elmúlik, ami nem azt jelenti, hogy abba lehet hagyni a tornát!


És persze mindenre figyelni kell. Jó ágy, nem cipekedés, mosogatáshoz és porszívózáshoz fűző! De, ahogy befejeztük le kell venni a fűzőt és fél órát pihenni. Ha emelünk, mert kell, akkor nem lehajolunk és derékból emelünk, hanem guggolásból tesszük ezt. Ki kell tapasztalni, hogy milyen cipősarok magasság jó. Nekem legalább 1 cm-esnek kell lennie a saroknak és lehet jó magas, de a 4 cm-es nekem nem jó. Ezzel biztos rosszul tartom a hátam és megfájdul a derekam, majd utána a lábam. A túl ruganyos talpú cipő sem jó, mert attól nagyon rázkódik a gerinc. Próbálni kell természetesen mozogni, mert ha görcsölünk, akkor az izmaink egyre jobban begörcsölnek és egyre nagyobb lesz a fájdalom. Nem szabad görnyedni, de az sem jó, ha túl feszítjük a tartásunkat. Sajnos én genetikailag ilyen tartású vagyok, azaz túl egyenes a hátam, a vállaim nagyon hátul vannak, így nincs meg a gerincem természetes íve.

Nem szabad sokat feküdni. Pont elég napi 8 órát az alvás alatt. Nem szabad sokáig egy helyben ülni. Fel kell állni többször és kicsit megmozgatni magunkat, Nem jó, ha sokáig egy helyben állunk. Járkálni kell egy kicsit.


Most ennyi jutott eszembe.

Ezeket úgy mondom, hogy 11 évig fájt a lábam a porckoron sérvek miatt, és úgy, hogy a tornával megúsztam a műtéteket. Nem, nem gyógyultam meg, csak erős a gerinc melletti izmom, így a gerincem nem nyeklik-nyaklik, azaz nem tud tovább kopni, nyomódni, mert az izom tehermentesíti a csigolyákat.

Köhögésnél, tüsszentésnél ki kell támasztani magunkat.

A szék ne legyen íves, azaz egyenes legyen az ülőrész és kemény, azaz ne legyen süppedős, persze párna lehet rajta, és nem kell hátradőlni, egyenes háttal kell ülni a székeken. A relax fotel nem jó, illetve a hajlított székek, fotelek.


Ez egész jó, bár az elején a lábemeléseket nem csinálnám.

[link]


Ez sem rossz:

[link]

4794. idegn
2018. jan. 14. 20:28

Ezel közül a dekompressziós padok közül éerdemes valamelyiket kipróbálni?


[link]


[link]


[link]

4793. idegn
2018. jan. 14. 15:07

Jó pár hónapja küzdöm a derék probémákkal, hol jobb hol rosszabb.


9 napja nagyon fájt a derekam, sőt már inkább a lábamba sugárzó fájdalom volt az erősebb, elmentem egy orvoshoz, aki különösebb értékelések nélkül elküldött elektro és fizioterápiára. Illetve kaptam görcsoldó injekciót, meg fájdalomcsillapítót.


Kb 5 nap után szinte minden fájdalom megszűnt, tudtam rendesen végezni a gyakorlatokat, kicsit éreztem még a lábamat, de a derekam ok volt.


Most 3v4 napja lejárt az injekciós kúra, és mára már ismét szörnyen érzem magam, nem annyira mint mikor kezdtem a kezelést, de sokkal rosszabbul, mint az elmúlt napokban.


Holnap ha elmondom hogy megint rosszabbul vagyok, mire számíthatok? Azt fogja mondani, hogy az ez nem segít, akkor műtét lesz?


Nem tudom elhinni hogy lehet ez ennyire misztikus betegség, hogy fogalmuk sincs hogy kellene gyógyítani. Hiába végeztem a dekompressziós gyakorlatokat, csak elkezdett érződni a sérv, ami eddig nem volt gond.


Arra sincs válaszuk, hogyan dolgozzam itthonról, márpedig ha nem tudok dolgozni, nem lesz ki finanszírozza, a random kezelési ötleteket.

4792. csikil4ny (válaszként erre: 4791. - Channa*)
2018. jan. 13. 15:01

Alig három hónapos rúgós matracos ágy, úgyhogy a lecserélés szóba sem jöhet. Ettől még lehet rossz a gerincemnek.


Nem is fekszem sokat...


Meglátom mit javasol a gyógytornász, de most már kezd zavarni, hogy nem emlékszem mikor volt az utolsó fájdalommentes napom.

4791. Channa* (válaszként erre: 4790. - Csikil4ny)
2018. jan. 13. 14:53

Nem tudom milyen ágyad van. Amikor nekem a legtöbb problémám volt, akkor egy kihúzhatós rekamiénk volt, ami pont ott emelte meg a gerincemet, ahol nem kellett volna. Lecseréltük és azóta az alvás már nem olyan nagy probléma, de arra figyelnem kell, hogy 7-8 óránál többet ne feküdjek.

Ja, rúgós matracos ágyat vettünk.

4790. csikil4ny (válaszként erre: 4789. - Channa*)
2018. jan. 13. 09:31

:) Ja, nem is helyette mentem, csak dolgom volt. ;)


Már csak azt kell kitaláljam, hogy mit csiláljak, hogy 35 évesen ne úgy keljek, mint egy 80 éves. Az ágy adott, azt nem tudom lecserélni.

4789. Channa* (válaszként erre: 4786. - Csikil4ny)
2018. jan. 13. 09:15
Ezzel én is így vagyok, ezért igyekszek gyakran tornázni. Nekem a séta nem árt, de ugye az nem kifejezetten gerincizom mozgás...
4788. Channa* (válaszként erre: 4785. - Taylor_swift)
2018. jan. 13. 09:14

Persze, hogy lehet! Erről beszéltem:D

Nem kell más munka után nézni, jó az ülő munka (szerintem ez a legjobb), csak közben fel kell állni többször, tornázni kell napi szinten és megtanulni a mozdulatokat és tartást bizonyos tevékenységek közben, pl. mosogatógépet érdemes beszerezni, mert ez az egyik legnehezebb házimunka, majd a porszívózás, így ha teheted, akkor vagy ne csináld vagy robot porszívó, stb.

Teljes gyógyulást kívánok!

4787. d0d8909694 (válaszként erre: 4784. - Sziszike3)
2018. jan. 12. 22:30
Megvan az MRI eredménye: nincs csont elhalás, csak krónikus nyáktömlő gyulladás valamilyen felrakódással. Jövő héten remélem eljutok a dokihoz és kitalál valamilyen kezelést, mert fáj. A gerincre is tornázom, a csípőre még nem tudom mi lenne jó.
4786. csikil4ny (válaszként erre: 4785. - Taylor_swift)
2018. jan. 12. 20:06

Lehet normális életed, ha tornázol mellette, én ha elfelejtem, akkor fájok.


Ma sokat gyalogoltam, attól is fájok. Ez ezzel jár.

2018. jan. 12. 14:56
Ma voltam ellenőrzésen. Rendben van az implantátum. Megkérdeztem milyen munkát szabad majd végeznem. A doktornő azt mondta ülőmunkát is lehet, ha mellette tornázok majd. Úgy megnyugtatott. Kicsit kezdem elhinni, hogy lehet még normális életem.
4784. Sziszike3 (válaszként erre: 4779. - D0d8909694)
2018. jan. 10. 19:55
Majd te is ird meg ha megvan az eredmeny,jovoheten megyek szerdan az altatoorvoshoz,utanna nem tudom mikor derul ki mikor mutenek.De remenykedek hogy hamarosan ,mert borzalmasan erzem magam.Neked is kitartast es szoritok minnel elobb kapjal kezelset .
4783. csikil4ny (válaszként erre: 4781. - Idegn)
2018. jan. 10. 17:36

Addig kell kezelgetni, felállni, leülni, ahogy és amit bírsz. Nincs mit csinálni. Én is azt szoktam mondogatni olyankor, hogy Volt.ren a testápolóm. Aztán jön a nyár és kutyabajom, olyankor felejtem el a gyógytornát elvégezni.


Ma egész nap írtam, fájok is rendesen.

2018. jan. 10. 16:41
Én olyan infókat olvastam, hogy az ülés terheli legjobban a derekat. Ezért állni jobb. Van aki megemeltette az asztalát és úgy dolgozik. Van aki állva eszik. De ezt az orvosodtól vagy a gyógytornásztól kellene megkérdezni. Nekem a házi orvos ajánlotta a térdeplő széket, vagy a fitball labdát. Van akinek elég az ékpárna.
4781. idegn
2018. jan. 10. 16:35

És azt hogy csinálod? Nekem mult hét kedd/szerda körül jött össze egy gyulladás, ami elindult a bal lábamba. Semmi extrát nem csináltam, terheltem vagy hidegben járkáltam.


Injekciókkal, elektroterápiával most már szinte ok, de ez akkor sem vállalható.


Orvosok meg mindenki azt mondja hogy majd ha elmúlik kezdjek el tudatosan ülni. És addig?

4780. csikil4ny (válaszként erre: 4778. - Idegn)
2018. jan. 9. 22:01

Szia!


Orvos, gyógytornász mit mond?


Igazából nekem az válik be, hogy minden erőmmel igyekszem megelőzni a gyulladást. Ha az elkap semmi sem hat.

4779. d0d8909694 (válaszként erre: 4777. - Sziszike3)
2018. jan. 9. 21:22

Koszonom valtozatlanul vagyok, bottal jarok, ma voltam mri n, enteken lesz eredmeny. Ha muteni kell, a GK ba megyek, nincs kedvem honapoat, eveket varni, de majd meglatjuk, remelem kitalalnak valamilyen kezelest.

Drukkolok neked, ajd ird meg mikor lesz a mutet.

4778. idegn
2018. jan. 9. 20:33

Üdv,

Tud valaki olyan forumot ahol gerinc problémákkal foglalkoznak, és viszonylag aktív? (nyilván ezen kívül)Még sosem hallottam erről az oldalról, nem tudom itt mekkora az élet.


26vagyok, pár hónapja ágyban ragadtam, becsípődés miatt, majd injekciókkal helyreraktak, elmúlt, aztán előjött megint enyhébben, és azóta egyre rosszabb megint. Mindenféle kezelésen részt veszek, tolom a tornát napi szinten, elektroterápia, stb. Viszont már elkeződött a lábba induló fájdalom. Jelenleg még csak combtőben érzem, derékban most nem is fáj, de akkor sem tűnik olyan lazának mind először.


A legrosszabb az egészben, hogy továbbra is muszáj dolgoznom, grafikusként számtógépen.

A legfontosabb kérdés, amire az orvosok nem adtak választ. Milyen pozícióban dolgozzak, ezután Ülve, állva, fekve?!?!!?



Miután helyreraktak gyógyszerekkel kis időt ágyból, majd egy ilyen [link] napozóágyból dolgoztam. Ez sem tökéletes, de egy kis alátámasztással a derekamnál, hónapokig kb okés volt. Úgy éreztem és godolom hogy nem kap akkora terhelést a gerincem mintha ülnék... erről van vélemény?



Székekkel kapcsolatban van bármi olyan amit sérves v sérvhez közeli betegeknek ajánlanak?


Bene Máté dekompressziós tornagyakorlatait végzem, illetve a fizioterápián tanítanak gyakorlatokat: [link]

4777. Sziszike3 (válaszként erre: 4775. - D0d8909694)
2018. jan. 8. 22:56

Szia!Koszi hogy gondoltal ram,hat valtozatlanul vagyok,varom mar a muteten tul legyek,jovoheten szerdan megyek aneszteshez,lassan remelem meglesz az idopont mutetre.Most turom a fajdalmat ,mast nem tudok,

Majd ha meglesz az mr eredmenyed akkor ird meg mi lett.Neked is lesz mutet ?Most hogy vagy?

4776. csikil4ny (válaszként erre: 4774. - F8db0709b8)
2018. jan. 7. 21:49

:)


Köszönöm igyekszem!

4775. d0d8909694 (válaszként erre: 4733. - Sziszike3)
2018. jan. 7. 21:21
Sziszike, hogy vagy? Gondolom varod mar, hogy tul legyel a muteten. En kedden megyek csipo mri re. Drukkolok neked.
4774. f8db0709b8 (válaszként erre: 4773. - Csikil4ny)
2018. jan. 4. 10:51

Szia:)

Idő gyorsan telik...mi se nagyon hisszük el,hogy ennyire.

Köszike😘

Te jól vagy?

4773. csikil4ny (válaszként erre: 4772. - F8db0709b8)
2018. jan. 4. 09:39

Szia!


Ezt a jó hírt! Gratulálok!


El sem hiszem, hogy így telik az idő, most született a "nagy" is.

2018. jan. 4. 08:43

Sziasztok!

Olvaslak benneteket:)

2016 szeptemberében szültem 4gerincműtét után.igaz ezen okból kifolyólag ortopédiai javaslatra programozott császárom volt!

Ja....röpke 3hét múlva ismét😊❤

Minden rendben van,nekem nem megterhelő a terhesség,mondjuk így a vége felé már kinlódok,bálna vagyok...ami jó hogy most csak 6 kg-ot hiztam....:)

4771. Channa* (válaszként erre: 4769. - Taylor_swift)
2018. jan. 3. 21:21

Szerintem simán lehet vállalni babát, de orvossal beszélgess tényleg!


A terhességet én azért említettem, mert attól lett szülés után. de egy előző hozzászólásomban írtam, hogy nekem van egy születési rendellenességem, van egy plusz csigolyám, így a megváltozott súlypont és átalakult izomzat miatt a gerincem instabilabb lett azaz el kezdtek kopni a porcok vagy mi. Azaz, ha velem minden rendben lett volna, akkor a terhességtől nem lett volna bajom, de így lett....

4770. csikil4ny (válaszként erre: 4769. - Taylor_swift)
2018. jan. 3. 20:55
Nincs értelme visszakeresned, orvossal kell konzultálnod. Minden szervezet más és más, ami az egyiknek használ a másiknak árthat. És mindenképp gyógytorna a kulcsszó. Amikor az orvos mondja, nem szabad elhanyagolni!
4769. taylor_swift (válaszként erre: 4766. - Csikil4ny)
2018. jan. 3. 20:52
Ebben a fórumban írt? Mert akkor visszakeresem.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook