Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5068. csikil4ny (válaszként erre: 5067. - F8db0709b8)
2019. nov. 22. 10:23

Oldja is meg!


Igen, kisgyerekek mellett még sokat kell rohangálni. És az alvás is hiánycikk.


A fekvéstől nem fáj?


Nem is a front, hanem a hideg szél, meg maga a hűvös időjárás.


Ciki vagy nem ciki, de a maga 17 kilójával nem bírja el a sulis táskát, már gerincferdülése lett tőle, pedig többnyire én viszem.

5067. f8db0709b8 (válaszként erre: 5066. - Csikil4ny)
2019. nov. 22. 05:29

Szerencsére jó orvosom van,megoldja ezt is..januárban voltunk nála,ahhoz képest tök jól kihúztam az évet.


Bizony,már 2 lesz..beszél mindent már egy ideje,bátyussal imádják egymást,igazi kislány.


Nekem elég mozgás utánuk rohangálni,mert a babakocsit már nem nagyon használja a kicsi se,meg ugye itthon is van mindíg mit csinálni utánuk,van hogy 3x porszívozok🤣

Nekem a séta jó,mert bejáratódik és jobban vagyok

.Ülni csak evés erejéig szinte,igyis alig birok felállni...többnyire állok,vagy ha tehetem fekszek.

Nekem kánaán egy alvás lenne egyhuzamban min.10 óra .🤔😂


Örülök,hogy tornászhatsz,ideje volt már elkezdeni.Front ilyen sajnos,a táskát meg nem kell sokáig cipelned,mert ciki lesz😉

5066. csikil4ny (válaszként erre: 5065. - F8db0709b8)
2019. nov. 22. 05:19

A fene egye meg, hogy megint gond van! Békén is hagyhatna! De mindenki a maga keresztjét cipeli.


Már 2??? Tényleg nagyon repül az idő! Nemrég még a születéséhez szorítottunk...


Nem nagyon merem kijelenteni, de szerencsére igen. Két dolgot nagyon nem szeret: a hideget és a lányom táskájának cipelését, de tünetmentes vagyok egy ideje. Az orvosom engedélyezte a light-os tornát is, így most nagy az öröm, a gyógytornászom szabja meg, hogy mit végezhetek, de 4 év mozgásszegény életmód mellett ez már Kánaán.

5065. f8db0709b8 (válaszként erre: 5063. - Csikil4ny)
2019. nov. 21. 21:23

Szia😘

2 hét múlva megyek.Valószínű most ékelődött be a balesetben letört darab...jol vagyok,csak mégsem.

Gyerekek...egyik ovis lett,másik mar 2 lesz..rohan az idő.Jól vannak köszönöm😘

Te tényleg jól vagy?

5064. f8db0709b8 (válaszként erre: 5062. - Csikil4ny)
2019. nov. 21. 21:20

Szia!

Jó lenne tudni azért ki hogy van.

Irjál már❤

5063. csikil4ny (válaszként erre: 5057. - F8db0709b8)
2019. nov. 21. 19:06

Szia!


Sajnálom, hogy rosszabbul vagy! Mikor mész? Remélem, hogy csak valami apróság lesz!


A gyerekek, hogy vannak? Picúr is bizutosan jól megnőtt.


Tényleg fura, hogy a többiek eltűntek, egy időben milyen pörgős volt a fórum!

5062. csikil4ny (válaszként erre: 5058. - 55Judit)
2019. nov. 21. 19:03

Vagy épp változott. ;)


Köszönöm szépen, jól vagyok, igyekszem, hogy a hidegebb időben is tünetmentes maradjak, szóval itt nekem ezért nincs mostanában mondandóm.

5061. f8db0709b8 (válaszként erre: 5060. - 55Judit)
2019. nov. 21. 12:09

Nem...

Tettem egy fogadalmat,tartom magam.

Nem haragszom.

Ha sokat szeretnék ülni,a szakmámban dolgoznék,de ugye az lehetetlen..

Megtanultam ezzel együttélni a majd 20 év alatt.

Történt ami történt,következményeket vállalom.

Ám tőled se várhatom el,hogy 2009-ig visszaolvasd a fórumot,bár akkor mindent tudnál.

Tömören annyi amit leírtam.

5060. 55Judit (válaszként erre: 5059. - F8db0709b8)
2019. nov. 21. 11:48

Őszintén sajnálom.

Nem lett volna muszáj privátban letolnod azért amit írtam, megérdemeltem volna hogy nyilvánosan tedd meg.

5059. f8db0709b8 (válaszként erre: 5058. - 55Judit)
2019. nov. 21. 10:04

Többnyire fekve,vagy állva nyomkodom a telefont,asztali gép nincs összerakva.


Stagnált a gerincem,csak a balesetben letört egy darab a csípőmből ill. a szegycsontom tört el,az renbejött.

Az a letört darab ékelődött most be,ami várható volt,csak nem lehetett tudni mikor.

Azért köszönöm az észrevételt,figyelni fogok.

5058. 55Judit (válaszként erre: 5057. - F8db0709b8)
2019. nov. 21. 09:58

Nem olvastam vissza témát. Gondolom azért nem írnak, mert az állapotuk változatlan. Neked viszont nem csak a tavalyi baleseted ártott, hanem árt az is hogy folyton a gépnél ülsz. Bocsika, nem akartam kemény lenni, de ránéztem a bejegyzéseidre és az jött le, hogy olyan témákért is itt vagy többek között, ami miatt nem biztos megéri terhelni a gerincedet.


Nekem is van több féle gerinc problémám, ráadásul fiatal sem vagyok régen, így még nagyobb szó, hogy jó ideje nincs már fájdalmam. Bizony, azért hogy jobban legyünk nagyon sokat kell tenni, és minden nap. Ha lazsálok, visszaüt.

Az orvosi segítségen túlléptem, az nem jött be. Hát ezek vannak. :))

2019. nov. 21. 07:11

Sziasztok!

Jó rég járt erre mindenki..

Én megint megyek Miskolcra,meglátjuk mi lesz,mit mond az orvos..sajnos nekem a tavalyi autóbaleset nagyon nem tett jót..eléggé tünetes is lettem,zsibbad a lábam és fáj.

Remélem itt mindenki jól van,hogy nem irtok?

5056. d0d8909694 (válaszként erre: 5055. - Alinka01)
2019. jan. 8. 22:53
Amikor már semmi más nem használ, akkor az ember feladja az elveit. Én is úgy voltam, hogy szteroidot soha, de a fájdalom sokkal rosszabb. Természetesen meg kell próbálni előbb más nem szteroid gyulladás és fájdalom csillapítókat, de ha már nem hatnak.....
5055. alinka01 (válaszként erre: 5053. - D0d8909694)
2019. jan. 2. 14:56
Kösz a válaszod! Én el vagyok szánva, hogy semmilyen szteroidos készítményt nem engedek beadatni magamnak! Oldják meg a feladatot anélkül! Annak ugyanis a tapasztalatok szerint csak átmeneti a hatása, viszont a mellékhatásai megmaradhatnak, pl. a csontritkulás fokozásában!
5054. alinka01 (válaszként erre: 5052. - F8db0709b8)
2019. jan. 2. 14:54
Nagyon köszönöm, ezt a Movalis-t eddig még senki nem említette! Egyébként, ha semmit nem csinálok, ülök itt a gép előtt, meg pihengetek a kanapén, akkor semmi gondom! De ha megfőzök egy ebédet, és közben állok, na akkor jön a fájdalom!
5053. d0d8909694 (válaszként erre: 5048. - Alinka01)
2019. jan. 1. 21:57

Szia!

Nekem négy gerincsérvem van, amit már nem lehet operálni. Én is kaptam konzervatív kezelést, de másfél hét után sem nagyon enyhült a fájdalom. Hazamenetel előtt kaptam a gerincem mindkét oldalára szteroidos fájdalom és gyulladás csillapító injekciót. Ezzel most aránylag jól vagyok, nem tudom meddig tart még a hatása. Próbálok sokat mozogni: gyógytorna, nordic walking, vízi torna. Ez segít valamennyire, de a reggeli felkelés sajnos még a régi, elég fájdalmas. Szerencsére enyhül később...

5052. f8db0709b8 (válaszként erre: 5050. - Taylor_swift)
2019. jan. 1. 17:25

Szia!

Reumások nem értenek hozzá.

De....körzetinêl legközelebb Movalis injekció kúrát kérj,az hat:)

Nekem is anno azt mondták,keveset mozgok,és becsípődött...versenyszinten sportoltam....1hónap múlva én is lebénultam,műtöttek is!

Jó orvost fogtam ki,mai napig hozzà járok Miskolcon,idegsebész..tudja a dolgát!

2019. jan. 1. 17:22

Sziasztok!

Boldog új évet!

Jól kezdtem az évet....valószínű most ért célba a szeptemberi autóbalesetben letört csont darab...benyilalt,összerogytam,csókolom....fekszek:(

5050. taylor_swift (válaszként erre: 5048. - Alinka01)
2019. jan. 1. 11:59

Szia! A reumatológusokban én is hatalmasat csalódtam. Én úgy 9 hónapig jártam orvosokhoz. Háziorvos: "hát biztos becsípődött" és 2-szer kaptam tőle injekció kúrát. Algopiryn, izomlazító, B vitamin mix. 5 injekció a derékba. Nem javultam. Pár hét múlva újra 5. Megint semmi. Közben írta sorra az egyre erősebb fájdalomcsillapítókat. Nem tudom hány dobozzal beszedtem. Na akkor kaptam beutalót a reumára. "Nyanya" : hajolgassak. Nyilván tudtam hajolni, de fájt. Jaj nincs baj, menjek gerinc röntgenre(!). A röntgen az sz*rt sem ér, már tudom. Nem mutatott ki semmit, minden oké. Írt újabb fájdalomcsillapítót.

Teltek a hetek. Újra elmentem reumatológushoz, maszekhoz. Hajolgatás stb. Na neki az volt a véleménye lelki oka van a fájdalomnak. Menjek pszichológushoz! Azért ő is 3-4 féle gyógyszert. Aztán mivel mindenki szerint semmi bajom, meg 30 év alatt voltam jóval, belefogtam fizikai munkába. 1-2 nap alatt annyira rosszul lettem, hogy mozgásképtelen lettem. Csak feküdtem.

Pár nap után csináltak MR-t (ismerős intézte, magán úton, fizetősen) ami kimutatta: kiszakadt gerincsérv.

Hálás vagyok, hogy nem bénultam le végleg, bár a bokámnál nem mindent érzek.


Bocsi, hosszú lett. Ezzel azt akartam magyarázni, a reumás orvosokban én sem bízok többé.

2019. jan. 1. 11:40
Sziasztok! Én kijelenthetem, hogy jól vagyok. Néha mintha merevnek érezném a derekam, de egyébként minden nap sétálok és gyógytornázom. Majd januárban megyek CT-re ellenőrzés miatt. Kíváncsian várom az eredményt, mit mutat ki kb 1 évvel a műtét után. Egyébként sokat gondolok arra, mennyit segített a műtét. Amilyen fájdalmaim voltak, megváltás volt a műtét.
5048. alinka01
2018. dec. 30. 13:37
Én még annyiban kezdő vagyok ebben az ügyben, hogy a reumatológus - már elnézést, de tőlem ezt érdemlik -, nőcik egy évig szórakoztak velem! Mind hajlongattatott, tapogatózott, ütögette a lábamat, de amelyikeknek a kezébe adtam az MR-leletet a gerincemről, azok sem tanulmányozták rendesen! Mert ugye az az igazi diagnosztizálás, ha ő maga megnézi, milyen mélyre tudok lehajolni?! Nos, le tudtam földig! Igaz, másnap ezután az "orvosi" vizsgálat után mozdulni sem tudtam! Ami nem csoda, az idegsebész ugyanis akkor már leírta, mert ő alaposan megnézte az MR-eredményt, hogy nem szabad hajolnom. Reumatológus nyanya ezt sem olvasta el! Tehát most ott tartok, hogy az idegsebész javallatára kértem az ún. komplex konzervatív kezeléssorozatra, bennfekvősre egy kórházi rehabilitációs osztályra beutalást. Várom a behívást. Ha ez sem hoz majd a fájdalmaimban, mozgáskorlátozottságomban javulást, akkor kérhetem a gerincsérv-műtétet. Szerintetek?
5047. csikil4ny
2018. dec. 28. 23:10

Sziasztok!


Hogy vagytok?

5046. csikil4ny (válaszként erre: 5044. - Taylor_swift)
2018. okt. 11. 05:22
Szia. Munka közben időnként fel tudsz állni? Ha igen párszor meg kell mozgatni, illetve ülve is lehet. Ha jársz gyógytornászhoz, akkor jelezd neki, hogy tanítson pár neked megfelelő gyakorlatot.
5045. Channa* (válaszként erre: 5034. - Kingi7)
2018. okt. 10. 23:17
Valamelyik lyuknál? Laporoszkópos műtéted volt? Az a sebész aki műtött? A honvédba tudok ajánlani. Azt aki engem műtött epével, ha gondolod.
2018. okt. 10. 22:42

Sziasztok! Engem novemberben lesz 1 éve, hogy műtöttek. Jól vagyok, viszont valami aggaszt. Az ágyéki gerincnél műtöttek, derék magasságban. De az utóbbi időben a lapockám környékén, valami nem oké. Nem fáj, hanem nem kényelemes. A gyógytorna, napi nyújtás jól esik és segít is, de ezt az érzést nem tapasztaltam eddig. Talán az ülő munka az oka? A görnyedés. Napi 8-9 órát ülök a munkában. Idehaza megpróbálom kerülni. Csak evés közben ülök.

Attól tartok nehogy fent is kialakuljon a sérv.

5043. f8db0709b8 (válaszként erre: 5040. - D0d8909694)
2018. szept. 28. 09:59
Köszönöm:)
5042. f8db0709b8 (válaszként erre: 5041. - Csikil4ny)
2018. szept. 28. 09:58

Küldtem linket...

Hát igen.mondjuk bele is őrültem volna.


Az jó,hogy váltottál,az kevésbé,hogy nem tudsz "ugrálni" tornára,pedig kéne.

5041. csikil4ny (válaszként erre: 5037. - F8db0709b8)
2018. szept. 27. 23:05

Öröm az ürömben, hogy ők alegalább nem sérültek.


Köszönöm szépen, vagyogatok. Kellene menjek gyógytornára - derékban is érzem, hogy baj van, de az új munkahelyem mellett még nem tudok.

5040. d0d8909694 (válaszként erre: 5037. - F8db0709b8)
2018. szept. 27. 19:11
Filcike, mielőbbi gyógyulást neked!
5039. d0d8909694 (válaszként erre: 5038. - Sziszike3)
2018. szept. 27. 19:10
Hát te sem folytatsz kímélő életmódot, ahogy látom. A görcsölés nekem is megvan a bal lábamban, sokszor már nem tudom hogy feküdjek. Nekem a vízi torna sokat segített, de most már 1 éve, hogy megcsinálták a gyöki blokádot és érzem, hogy többször fáj, a fájdalomcsillapító nekem is barátom sajnos. Be kéne jelentkezni a dokinál.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook