Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni!

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

4686. csikil4ny2017-11-18 09:48
Sziasztok!

Láttátok ezt?

[link]

4685. nori552017-11-17 22:32
Szia!

Nekem sem múlt el rögtön kezelés után, a gyógytornász mondta, hogy utána 1-2 hétig még nagyon kímélő életmód javasolt. Semmi emelés, hirtelen mozdulat és sok pihenés, csak gyógytorna. Persze később sem szabad nehezet emelni. Én már vásárolni is "banyatankkal" megyek.
A gyógytornát tudod csinálni? Én szinte minden nap csinálom, az nagyon fontos.
A görcsölés nekem is sokáig megmaradt még fekve is, de van egy talp masszírozó készülékem, az segít ellazítani.
Ha a műtét mellett dönt az orvos és nem lát más megoldást, szerintem csináltasd meg. az enyémet már nem lehet műteni, mert nagyon el van deformálódva, csavarodva a gerincem.
Pihenj sokat és csináld a gyógytornát. Persze tudom, gyerekek mellett nem egyszerű, de azért amennyire lehet, kíméld magad.

4684. Sziszike32017-11-17 21:27
Szia!
Mar itthon vagyok ,de valtozatlanul vagyok,menni ,ulni fajdalmas,labam allasnal fekvesnel begorcsol es faj. elegge elvagyok most keseredve,dec 7 en megyek.vissza a dokihoz.Hat meglatom addig mi tortenik.
(válasz nori55 4682. hozzászólására)

4683. Sziszike32017-11-17 08:47
Dr Bank Amdras csinalta,hat az infuzio utan is szemvedek ,a derekam is faj,a labamba az a huzo gorcsos kisugarzo fajfalom nem akar mulni.De persze remelem meg ez elmulik.Egyenlore nem jobb mint otthpn .
Orulok hogy neked jobb lett,tovabbi gyogylast neked.
(válasz nori55 4682. hozzászólására)

4682. nori552017-11-16 23:03
Szia!

Ki csinálta neked a blokádot?
Reméljük használni fog, nekem is felmerült a műtét lehetősége, de annyira el van deformálódva a gerincem, hogy nagyon nagy, összetett műtét lenne, ezért csinálták a blokádot. Ezzel a probléma nem oldódott meg csak legalább nem fáj (annyira). Reggel jobban fáj, napközben elviselhető, de sokáig nem tudok állni sem ülni. Ennek ellenére sokkal jobb, mint a kezelés előtt.Reméljük nálad is javulni fog a helyzet.
Az infúziók enyhítették a fájdalmat?
(válasz Sziszike3 4681. hozzászólására)

4681. Sziszike32017-11-16 18:22
Szia!Este kapom mai blokadot.Volt a dokim bent,mondta par het mulva jojjek vissza megnez ,nagyon erosen gorcsosen faj a labam ahogy lesugarzik ,ha igy marad azt mondta attargyaljuk mi legyen.Felmerul a mutet lehetosege.Hat irulnek ha nem igy lenne?
Neked ott bent enyhult a fajdalom valamit?
(válasz nori55 4679. hozzászólására)

4680. Sziszike32017-11-16 09:15
Sziasztok!
Tegnap kaptam meg a blokadot,fajt ahogy beszurtak,de elviselheto volt,ma jott reggel a doktorur hogy ma megint kapok blokadot.hat remelem is hogy jobban leszek.

4679. nori552017-11-14 22:31
Nagyon örülök, meglátod, minden nap jobban fogod magad érezni. Általában szerdán csinálják a gyöki blokádot, de ne félj tőle, nem vészes egyáltalán. Utána nem szabad pár óráig felkelni, de mindent elmondanak.
Majd írd meg milyen volt.
(válasz Sziszike3 4678. hozzászólására)

4678. Sziszike32017-11-13 18:21
Sziasztok!
Mar bentvagyok es elso napon is mar csak jo tapasztalatom van,remek a hely,ellatas,a masszor is kedves ,a gYogytornasz is .
Delutan kaptam infuziot,de valami hatast erzek,enyhult a fajdalom.Majd irok hogy alakul a tovabbiakban.

4677. Kriszta 682017-11-11 08:52
A barátnőm augusztusban ugyanezt a kezelést kapta a kiszakadt sérvére. Tök jól van. Neki ugyan kellett egy-két hét a kezelés után.
Remélem neked is használ majd!

4676. nori552017-11-10 19:56
Szia,
kíváncsian várom a véleményedet.
A hely szuper, nem olyan, mint az átlag kórház, a nővérkék és a gyógytornász, a masszőr is nagyon aranyosak, majd meglátod.
A lényeg, hogy elmúljon a fájdalom, gondolok rád hétfőn..
(válasz Sziszike3 4675. hozzászólására)

4675. Sziszike32017-11-08 21:14
Szia!
Hat mar varom hetfon vegre itt a nagy nap,es bizakodo vagyok hogy jobb lesz,majd irok.ha bent leszek ,
(válasz Sziszike3 4673. hozzászólására)

4674. nori552017-11-04 20:25
Szia,

örülök,hogy megoldódni látszik a problémád. Meglátod jobb lesz.
Azt nem mondom, hogy reggelente nem fáj, de közel nem annyira, mint a kezelés előtt, és ha elindulok, gyakorlatilag el is múlik. Persze az időváltozást megérzem, de az orvos is mondta, hogy sajnos teljesen nem tudják újjá varázsolni. Remélem kedvezően alakulnak neked is a dolgok. Drukkolok neked.
(válasz Sziszike3 4673. hozzászólására)

4673. Sziszike32017-10-28 18:29
Szia
Mar csak ket het van a befekvesig,november 13 az idopont,mar addig kibirom ,muszaj ninc smas lehetosegem sajnos.A penzt felreraktuk,megvan igy most kitudjuk fizetni,es bizok benne hogy segiteni fog nagyon.
Most egyenlore uyganugy vagyok,irdatlanul faj midenem ,ejszakakat fentvagyok.Ezt nem gondoltam hogy ennyire fajhat .
Te azóta jol vagy mióta nem beszeltunk?
(válasz nori55 4672. hozzászólására)

4672. nori552017-10-21 21:58
Szia,
sajnálom, hogy ennyire nem hatnak a gyógyszerek,
tudom, hosszú az a 3 hét, de utána hidd el, jobb lesz. Már a kórházban az infúzióktól is sokkal jobb.
Kitartást és mielőbbi gyógyulást.

4671. Sziszike32017-10-21 19:08
Szia!
A tramadoltol az az erdekes nekem is csak mellekhatas volt,igy n szedem,ket napja a haziorvos beutalt a surgossegire mert turhetetlen fajdalmam volt mondtam segitsen valamit.
Beutalot irt,na de nalunk a surgossegi semmit nem er,infuziot kaptam valami fajdalomcsillapitot de nem hasznalt,hat nehezen birom mar,meg van harom het a kezelesig ,sok.
Orulok hogy te mar jobban vagy

4670. nori552017-10-19 21:59
Tegnap pl ablakot pucoltam és egy kis izomlázon kívül másnap sem éreztem semmit napközben. Igaz, felvettem a derék fűzőmet, amit még régebben a reumatológus írt fel. Mielőbbi gyógyulást neked.
(válasz nori55 4669. hozzászólására)

4669. nori552017-10-19 21:56
Szia,
sajnálom, hogy még várnod kell, de meglátod sokkal jobb lesz.
Nekem reggel, felkelés után fáj, de egy kis mozgás után már jobb. Tudok sétálni, csak sokáig ülni vagy állni nem, de az is sokkal jobb, mint volt. Fájdalom csillapítót nem kell bevennem, viszont minden nap csinálom azt a gyógytornát, amit az ottani gyógytornász mutatott. A tramadoltól nekem csak a mellékhatások jöttek be annak idején. Tudom, nehéz gyerekek mellett, de próbálj meg napközben néha hasra feküdni és kinyújtózni. Már 5 percnyi ilyen pihenés is segít.
(válasz Sziszike3 4668. hozzászólására)

4668. Sziszike32017-10-17 17:23
Szia !
Sajnos nem,csak most vasarnapra lesz meg a a penz,felretesszuk ,kertem masik idopontoz,nov 13 ra kaptam .Tegnap ota viszont nagyon rosszul vagyok,iszonyatos fajdalmam van ,labamra is alig birok allni,tramadolt vettem be de nem hasznal,ezt most nehezen viselem,
Te azota hogy vagy?
Minden rendben a kezeles ota?
(válasz nori55 4667. hozzászólására)

4667. nori552017-10-16 18:50
Sziszike! Végülis sikerült befeküdnöd ma?

4666. nori552017-10-12 18:06
Szerintem ha egy mód van rá, próbálj valahogy pénzt szerezni, mert megvan már az időpontod, így hamar tudnak rajtad segíteni. Ha másik (állami)kórházba kérsz időpontot, még a szakorvoshoz a bejutás is minimum 3-4 hét és utána a kezelésre a várakozás még nem tudom mennyi idő. Talán az Orfiban van ilyen lehetőség, nem tudom én csak úgy hallottam, de ott is nagyon sokat kell várni és az nem hiszem, hogy jót tenne neked.
(válasz Sziszike3 4665. hozzászólására)

4665. Sziszike32017-10-11 20:30
Koszi aranyos vagy ,de nem is a penzszerzes miatt kene tanacs,gondoltam valaki lehet tud valami mas korhazqt ajanlani.De sajna nehez latom,hetvegen ugyeleten.voltam mert olyan.eros fajdalmam volt,hogy mar alni nem birtam,de csak injekciot kaptam ,ami persze sokat nem ert.Hat keresem a megoldast egyenlore.
(válasz nori55 4664. hozzászólására)

4664. nori552017-10-11 12:03
Sajnos tanacsot penzszerzesre nem tudok adni miis csaladi osszefogasbol tudtuk megodani, amiert halas vagyok. A gyerekeid miatt viszont nagyon fontoos lenne, hogy megkapd a kezelest
(válasz Sziszike3 4663. hozzászólására)

4663. Sziszike32017-10-02 19:59
Sziasztok!Na most bajba vagyok ,nem tudjuk kifizetni a 70.000 ft ot egyenlore,gyerekeink miatt,rengeteg kiadasunk van.
Viszont elvagyok keseredve,mert nagyon eros fajdalmaim vannak,egyre jobban zsibbad a labam,aludni nem tudok,hat borzalmas es kezeles nelkul nem tudom hogyan birom igy ki.
Valaki tanacsot tud adni?Koszonom

4662. nori552017-09-19 12:44
Nekem is kb egy hónapot kellett várni, de nagyon megérte. Reggelente fáj kicsit, de nem kell kapaszkodva kimennem a fürdőszobába, mint régen. Tényleg nagyon meg tudja viselni az embert ez a fájdalom.
Szóval most mondhatni hogy jól vagyok, a reggeli felkelés után max bekenem a derekam egy kis voltarennel, de ennyi ésnem fáj egész nap. A gyógytornát csinálni kell, nem nehéz, valóban személyre szabott.
Hát kitartást neked és mielőbbi fájdalom nélküli napokat, hónapokat!
(válasz Sziszike3 4661. hozzászólására)

4661. Sziszike32017-09-18 18:10
Ma hivtam a korhazat,okt.16 ra kaptam idopontot.
Aranyos vagy hogy leirtad mi hogy tortenik.
Ez a serves dolog elegge megtudja keseriteni az ember eletet,en jol turom a fajdalmat ,de ez mar kicsit nekem is sok.
A nyakam miatt a karjaim,a derekam miatt a labaim.
Hat remelem ha mar ennyi penzt kifizetunk akkor lesz is erezheto hatasa.
Te most jol vagy ?
(válasz nori55 4660. hozzászólására)

4660. nori552017-09-18 09:15
Én nagyon féltem a gyöki blokádtól (még a neve is szörnyű), de nagyon kellemesen csalódtam. A kezelés előtti fájdalmakhoz hasonlítva szinte semmi. CT alatt csinálják, hogy pont arra a helyre szúrják a tűt, ahová kell. Egy kis feszülést és pici fájdalmat lehet érezni, ahogy beszúrják, rögtön nyomják a Lidocaint, szóval nem kell félni egyáltalán. Utána zsibbad a láb, nem szabad felkelni 1-2 órán keresztül, tolókocsibn visznek fel az ágyhoz.
Megmondom őszintén, nekem a kórházi kezelés nagyon kellemes volt, minden nap kaptuk az infziót, amiben 2 féle fájdalom csillapító is volt. Itthon kezdett el egy kicsit fájni 2-3 nap után, nagyon kell vigyázni 1-2 hétig (és utána is), amíg hat a szteroid. Nekem most nagyon furcsa, hogy nem szedek semmilyen fájdalom csillapítót és nem fáj, csak kicsit reggelente, de az elmúlik. Persze a gyógytornát csinálni kell, amit személyre szabottan állít össze a gyógytornász. Szóval ne féj, jó lesz minden. Majd írd meg, mikor fekszel be. Hétfőn kell befeküdni, szerdán csinálják a blokádot és pénteken lehet hazamenni 11 körül.

4659. Sziszike32017-09-17 08:39
Koszonom hogy valaszoltal,es orulok hogy te mar jobban vagy kifizetjuk ezt a penzt ,mert mi is ugy gondoljuk mas mod nincs hogy helYre jojjek,gyerekeim vannak igaz kicsit most nehez.Meg nincs idopontom ,hetfon hivom fek oket megbeszelni,most viszont teljesen beallt az egesz bal labam,farreszre derekra kisugarzo eros fajdalmam van,alig birok menni,hat megvaltas lesz ha segit valami mar rajtam.A blokadrol tudnal egy ket szot mondani hogyan mukodik?
(válasz nori55 4658. hozzászólására)

4658. nori552017-09-16 22:16
Sajnos ez nem működik másként, csak 70.000,-Ftos emelt szintű kórházi bentfekvéssel, de megéri, mert ha jól összeszámolod, a dokinak, az ápolóknak, a masszőrnek és a gyógytornásznak is kellene adni borravalót, ami már majdnem ott van, így viszont nincs borravalózás és a környezet is sokkal jobb, mint más kórházakban. 2 ágyas, fürdőszobás kórtermek vannak, és a kaja is jobb, mint azokban. Az orvosok, nővérek is nagyon aranyosak, minden nap van 1 órás előadás is olyan dolgokról, amelyek fontosak ebben a helyzetben.
Nekem az L4 és L5-ös gyök érintett, egy hete vagyok itthon és nem fáj, csak időnként (több mint egy hét kell, hogy kifejtse a hatását a szteroid), vigyázni kell, gerinckímélő életmód fontos!
Már van időpontod a befekvésre?
(válasz Sziszike3 4657. hozzászólására)

4657. Sziszike32017-09-15 19:57
Ma voltam a doktorurnal,meglett a masik mr is ,L5 gyok erintett,gyoki blokadot,infuziot es gypgytornat ajanlott a doktor ur kezelesnek,de jelezte ez kb 70.000 ft 5 korhazi nap bentlet.Megkerdeznem ez tb alapon nem mukodik?
(válasz nori55 4655. hozzászólására)