Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kaptam egy határozatot, szeretnék fellebezni, de nem tudom, hogy kell megírni. Van valami formanyomtatvány? Tud valaki segíteni? fórum

Kaptam egy határozatot, szeretnék fellebezni, de nem tudom, hogy kell megírni. Van valami formanyomtatvány? Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

2009. márc. 3. 03:56
arra figyelj, hogy általában a fellebezések illetékkötelesek is.
5. correct (válaszként erre: 4. - Eszter_good)
2009. febr. 25. 10:19

Így van. KET alapján nem is kell.

A lényeg, hogy a címszó tényleg a FELLEBBEZÉS legyen, egyébként magadnak kell megírnod.

2009. febr. 25. 10:17
Ha a Ket. alapján kaptad, akkor nem kell semmi forma neki, mert ha azt írod rá, egy darab papírra és adod át nekik, hogy "fellebbezek" - akkor is meg kell indítani az eljárást nekik. Egyébként írd fel egy papírra, mint címet, hogy F E L L E B E Z É S. (Ha ez a jogi eszköz áll lehetőségedre - erre a határozat végén van részletes tájékoztató.) És szépen írd le, egyszerűen, hogy a határozat mely részével és miért nem értesz egyet és hogy ez alapján mit kérsz (új eljárás lefolytatása, döntés megváltoztatása, fizetési haladék stb.)
2009. febr. 25. 10:17

Szia! Ha mergírnád priviben, milyen határozat, segíthetek nagyjából. De nézd meg, hogy fel lehet-e lebbezni.

Van olyan, hogy ha fellebbezel, akkor a határozat függőben marad, addig nem válik végrehajthatóvá, de van olyan is, ami fellebbezéstől függetlenül végrehajtható!

Jó lenne tudni, miről szól, de tulajdonképpen az egészet kéne tudni cakumpakk :S

2009. febr. 25. 10:16

Formanyomtatványt ajánlani nem tudok. ( nyomtatványkereskedéssel foglalkozom)

Miután nem tudom milyen határozatot kaptál és honnan, milyen határidők vannak benne segiteni sem tudok.

Ha néhány szóban megirnád akkor tudnék csak segiteni.

Üdv: irma

2009. febr. 25. 10:06
Kaptam egy határozatot, szeretnék fellebezni, de nem tudom, hogy kell megírni. Van valami formanyomtatvány? Tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook