Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40-en éven túli nők. Egészség, napi témák, gondok, bajok, problémák, kirándulás, kikapcsolódás, munkahelyi problémák stb... fórum

40-en éven túli nők. Egészség, napi témák, gondok, bajok, problémák, kirándulás, kikapcsolódás, munkahelyi problémák stb... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 16. 12:25

Sziasztok, én most lettem 49...el se hiszem.

Egy kolleganőm mondta régesrég, hogy az élet 40 fölött kezdődik, akkor 30-asként ezt nemigen értettem.

Persze rájöttem később, milyen igaza volt. Hiszen már viszonyleg felnőttek a gyerekek, persze velük mindíg van valami, de azért magamra sokkal több idő jut, mint amikor kicsik voltak.

Én jól érzem magam, ami nyilván a kiegyensúlyozott házasságomnak is köszönhető, de annak is, hogy sokmindenbe kezdtem bele, a hajamat is menrég vágattam le, ami hihetetlenül felszabadító:-)

37. molnárka (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2010. szept. 28. 23:26

Szia kék írisz!

No hátha felrázzuk ezt a fórumot kicsit! Én 47 vagyok és most várom az első unokám. Hűűűű Leírni is fura! Bizony nekem is érdekes a 30 feletti szülés! De megértem a fiatalokat, nincs mire alapozni.

Súlyfelesleg rajtam is van, kb nálam is 5 kiló lehet, de veled ellentétben engem zavar. Biztosan azért, mert nem jó helyen van!:-)

Olvasni, tornázni szeretek, bár az intenzív mozgás már nem vonz, inkább a jóga és a pilates.

Az adatlapodon van egy kép. Mi történt veled?

2010. szept. 26. 18:54

Hátha nem halt meg a fórum:)

Én 43 éves vagyok. Van egy csomó bajom, de amúgy jól érzem magam. Örülök, hogy a gyerekem már felnőtt. Érdekesnek találom, hogy manapság az első gyereküket a nők 30 felett szülik. Nem tudom, hogy ez jó e.

Én is nagyon elfoglalt vagyok. Háztartást vezetek, dolgozok, ha van kedvem tornázok. minden nap olvasok, nettezek, időnként kreativkodok. Szeretek tanulni is, bár manapság csak a fiamat, illetve új kollégáimmal tanulok, ismétlek.:)

Azt mondják sokan, hogy nem látszok annyi idősnek, amennyi vagyok. Sok kedves ember, azt szokta mondani, hogy még 30-nak sem nézek ki, de sajnos én látom magamon. Már nem álldogálok sokat a tükör előtt:)

Nem vagyok túl vékony, van 5 kg feleslegem, de ez nem nagyon zavar:) Még mindig nem láttam olyan nőt, akivel cserélnék:) Nem mondom bizonyos testrészeimet szivesen kicserélném pl. lábaimat, de mindent nem. Azt mondják vicces vagyok, de azt is szokták mondani, hogy túl sokat beszélek. Van, hogy én is észreveszem ezt magamon, ilyenkor visszafogottabb leszek:)

Na, remélem beindultok egy kicsit:))

2009. nov. 30. 09:47

De kár, hogy behalt a topic, jó lenne egy ilyen társaság.

Én 42,5 vagyok.

2009. júl. 19. 14:27

minden 40 -es csaj ennyre elgoglalt?

Mondjuk nekem is van fejen fölül,de itt egy kicsit kikapcsolok...:)

2009. márc. 18. 15:38
Dehogy csak elfoglalt voltam és vagyok.
32. szenyó (válaszként erre: 30. - 2104cc91e8)
2009. márc. 18. 14:33
Baj nincs, most fiatalodok...:))
31. Erika8
2009. márc. 2. 18:35
Szerintem nincs senkinek baja, azon kívul,hogy éljuk a "40-esek" zsúfolt mindennapjait.
2009. márc. 2. 15:50
Nagy csend van itt, remélem senkinek nincs semmi baja :) :) :)
29. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 27. - Cel)
2009. febr. 26. 18:02
Igazad van, csak is a testi nyavajáink miatt érezzük azt hogy "öregszünk" Én speciál kevesebbet mozgok egy pár éve, köszönhetem a munkámnak is, és talán ezért is kezdem érezni azt hogy nem vagyok már fitt.
28. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 25. - 2104cc91e8)
2009. febr. 26. 17:59
:)))) igen, mert volt már rossz tapasztalatom csak ezért.
27. cel
2009. febr. 26. 14:56
Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de szerintem a testünk sokkal intenzívebben öregszik, mint a lelkünk. A kollégám között is vannak 50-en felüli nők, de magunk között csak lányok vagyunk, az ötvenes férfi kollégák még mindig fiúk:)) Csak a testi nyavajáink emlékeztetnek arra, hogy már nem húszévesek vagyunk. Ha tehetném és nem fájna a lábam, hátam, vagy akármim, ugrálva közlekednék. Vagy ez már a szenilitás?
26. Erika8 (válaszként erre: 24. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 26. 09:29
Ez így van. 30 éves kor korul az ember még nem érzi a kort ezért mer konnyebben kockáztatni. Nekem a koleganoim mind idosebbek /50 koruliek/, azt szokták mondani, hogy majd várj ha betoltod a 40. A betegségekre gondoltak.
25. 2104cc91e8 (válaszként erre: 21. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 26. 07:49
Mert az adatlapodon 300 éves körülinek írod Magad :) :) :)
24. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 13. - 2d5a00656a)
2009. febr. 26. 06:38
Érdekes:) Megkeressük e kor szépségét. Egyébként van egy mondás: 30 éves korunkig minden olyan dolgot kipróbálunk és teszünk azért hogy romboljuk egészségünket, majd 30 felett már azon vagyunk hogyan óvhatjuk meg egészségünket.
23. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 11. - Erika8)
2009. febr. 26. 06:36
Én is nagyon szeretek sétálni és nézni azt a környéket épp ahol járok. A táj szépségét és a házakat embereket. Ha kocsival megyünk is a férjemmel ha megtehetjük mindíg nézelődünk. Persze nem a nagy forgalomnál:))
22. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 7. - Cel)
2009. febr. 26. 06:33
Bizony ezt én is érzem, nem vagyok már olyan fitt, talán többet kellene az egészséggel foglalkozni. Egy kis sport, testmozgás mozgékonyabbá tenne. Most kezdem talán felfogni, hogy miért is fáradnak olyan könnyen az idősebbek. Nem szeretnék idetartozni.
21. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 3. - Rózsakő)
2009. febr. 26. 06:31
Hiszen te is ide tartozól, miért írtad ezt? Én 45 éves vagyok.
2009. febr. 25. 23:21

Halló Lányok :):):)

Tanusíthatom, hogy 40 után is vannak (lehetnek) élmények:) A fórum évszámát Én már igencsak elhagytam, de nem szeretnék még "öregasszony" lenni! Lehet, hogy már úgy nézek ki, de azt mondják a jóindulatú Emberek: Mindenki annyi éves amennyinek érzi Magát :) Én is ezek közé tartozom!Amint elmentem nyugdíjba azonnal megkerestem a legközelebbi nyugdíjasklubot ahol jó kis programok, kirándulások vannak:) A Párommal szintén járunk fesztiválokra stb. Most jöttünk haza Egyiptomból (jaj, nehogy dicsekvésnek vegyétek!!) és a hétvégén megyünk az első Vonaltánc-fesztiválra. Szóval így megy az élet, meg kell keresnünk a szépségeket és ha beszélünk is róla, ötleteket adhatunk Egymásnak! Nyugodalmas jóéjszakát kívánok Mindnyájatoknak :) Üdv: Fiti

2009. febr. 25. 20:10

Nekem azért 40 előttről is rémlenek élmények:)

De remélem azért utánára is maradtak még!

2009. febr. 25. 14:22

Sziasztok!

Szerintem 40-en túl kezdődik az élet. Legalábbis nálam. Én 40 éves voltam mikor megismertem az igazit! Egy rossz házasság egy még rosszabb 7 éves kapcsolta. De a házasságomban van egy csodálatos dolog a lányom.

Lehet, sőt biztos, hogy nekem könnyebb mert én már nyugdíjas vagyok. 25 évig voltam hivatásos katona és éltem a lehetőséggel, hogy nyugdíjba mentem. Megérte!


Gabi

17. Erika8
2009. febr. 25. 13:08
Én nagyon szeretem a ritmusos zenét ezért nem az ugrabugrálós tornázást de mondjuk tánclépéseket, vagy tornagyakorlatokat zenére nagyon szívesen csinálok. Valamikor jártam is, de már nincs a kornyékunkon, messzire meg nincs kedvem járni. Ja és biciklizni is nagyon szeretek, a lányommal egész nagy távokat is megteszunk.
16. 2d5a00656a (válaszként erre: 12. - Cel)
2009. febr. 25. 09:27
Minden mozgás tök jó,és a jógát bármikor lehet kezdeni,ha jó a vezető nagyon nagy segítség lehet olyan embereknek akik nem sportoltak aktívan sosem előtte,de muszáj elkezdeniük az egészségük érdekében.
2009. febr. 25. 09:25
Csak poén volt:)Én mindig mindent nézek,és rá is csodálkozom,csak olyan szomorúnak tünt:)Vidítási szándékkal ment:)
14. Erika8
2009. febr. 25. 09:23
Nem azért nézem a partk szépségeit mert feladtam volna bármit is, de idáit nem volt rá idom.
2009. febr. 25. 09:19
Szerintem pont nem kéne elkönyvelni magunkat öregedő félben lévőnek!!!Hanem ellenkezőleg,a mai világban ilyenkorra érnek meg igazán a nők,egy viszont biztos,hogy sokkal több melóval jár mint régen/azt a kis semmi 3 kilót is leadni,régen két nap volt ,most meg két hét:o)/De lányok ,ne adjátok már fel,ráérünk a park szépségeit szemlézni 60 évesen is,nem?!
12. cel
2009. febr. 25. 09:08
Én nem túl régen kezdtem el jógázni. Heti egyszeri alkalommal 90 percet csak magamra szánok. Ezt tudomásul vette a család is. Tiszteletben tartják, olyankor nem keresnek telefonon sem. Ezen felül nekünk (páromnak és nekem) nagyon furcsa volt megszokni, hogy kettesben éjük napjainkat. Nagyon szeretem a gyermekeinket, de kimondottan jó dolog csak egymásra figyelni közel 30 év után.
11. Erika8
2009. febr. 25. 08:46
Igen, én is eldontottem, hogy sokkal tobbet fogok magammal torodni, és igyekszem be is tartani.Például munkából nem rohanok haza hanem sétálok és figyelem az embereket, természetet.
10. supin
2009. febr. 25. 08:37

Sziasztok!

Én már nem 40 hanem 50 feletti vagyok. Ne keseredjetek.Vegyétek kissé lassubra a tempót.Igen adjatok időt magatokra is. Nem kell már minden gondot a gyereketekről sem levenni. Van ennek a kornak is szépsége. Keressétek!

2009. febr. 25. 08:33
Sziasztok férjemmel,és két fiammal,élem a napjaim.Bizony ez a 40-es szám már kezdi jeleit adni már nem vagy a régi. Talán innentől érdemesebb egy kicsit magunkra is gondolni. Mert az én esetemben,most jött el az idő hogy magamra is gondoljak. Eddig mindig mindent, és mindenki fontosabb volt mint én saját magamnak. Ezen viszont változtatni fogok,mert már nem birom ezt a tempot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook