Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek mennyi pénzt illik adni orrmandula műtétnél? fórum

Szerintetek mennyi pénzt illik adni orrmandula műtétnél? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. pgiz
2010. máj. 13. 12:39

Nincs "illik" összeg.

Ha akarsz és tudsz, adj.Ha nem, nem.

De ne adj és utána siránkozz és sz.rozd az ápolókat és az orvosokat.

Előre pedig egy fillért sem.Tisztességes eü.-s el sem fogadja.Nem is tehetné, tilos.

Ápoló vagyok.

2010. máj. 13. 07:58

Attól függ, ki operál? Ha prof. vagy főorvos, akkor többet.

De szerintem mindenki annyit tegyen a borítékba, amennyi tőle telik... én ezt hallottam másoktól. Az orrmandula műtét nem egy nagy dolog, nem komplikált műtét. Szerintem egy 10.000.-sel túl va fizetve már.

!

2009. aug. 25. 19:49
Ámen:-)
33. 1e8f358d6a (válaszként erre: 32. - 31bc25d879)
2009. aug. 25. 19:47

Na látod,én is szeretnék pozitív élményeket megélni a kórházakkal kapcsolatban. :)


Megértem a te álláspontodat is.


Az lenne a legjobb, ha vidám, kiegyensúlyozott emberek dolgoznának a kórházakban is, de sajnos a magyar egészségügyi fizetések mellett ez igencsak lehetetlen. És úgy van, ahogy mondod. Aki teheti, elhúz innen, vagy külföldre és marad a szakmájában, vagy pályát változtat jobb fizetés reményében.



Szia, szép estét!

2009. aug. 25. 19:41

Sajnálom, hogy ez a véleményed...megértem, tudj' Isten igazad is van valamennyire.

Amikor még kikerült az iskolapadból valóban lehetett benne szikra...de kiölték belőle, neki is annyi a kenyér, a tej, a villany, a hitele mint a bankárnak. De ő másokon akart/akar segíteni. Képzeld ha mindenki bankár lenne??? - Miközben Te azt mondod, hogy Te nem csinálnád....de a "hülye" csinálja, mert valamikor ezt választotta.

És persze, hogy ilyen körülmények között elbunkosódik az a szakma...hiszen akinek egy csepp esze, igénye stb. van, az elhúz innen. És akkor maradnak a "bunkók".

De azért hál'Istennek nekem vannak nagyon jó tapasztalataim:-)

Kívánom, hogy te is megéld a pozitiv élményeket a kórházakban ha ne adj' Isten erre kerülne majd sor.

31. 1e8f358d6a (válaszként erre: 30. - 31bc25d879)
2009. aug. 25. 19:23

aki az egészségügyi pályára készül, legyen akár nővér vagy orvos, tudja, hogy ha az állami szektorban marad, nem fog soha normálisan keresni Magyarországon.


Ha kórházban dolgozik valaki, legyen benne elhivatottság és vágy arra, hogy másokon segítsen. Ez lenne a normális. Semelyik beteg nem tehet arról, hogy ő éppen minimálbért keres.

Ha ennyire a pénz a fontos számukra, mentek volna inkább bankárnak vagy tudom is én minek.

Az iskolából kikerülve gondolom még megvolt bennük a segíteni akarás szikrája... Azért is vállalták ezt a szakmát.


De ha hálapénzt csúsztatnak a zsebükbe, érdekes módon sokkal barátságosabbak. Akinek meg nincs pénze "hálálkodni", az meg nagy ívből szarják le.



Ne haragudj, hogy ezt mondom, nekem ez a véleményem és kész.


Ha egy ápolót vagy orvost csak a pénz érdekel, próbáljon meg magánkórházakban dolgozni, ahol kénye-kedvére, és persze mosolyogva segíthet a gazdag betegeken.


Nem vagyok álszent, nem kell félreérteni. Én sem dolgoznék annyi pénzért, amennyiért az ápolónők dolgoznak. De nem is mentem annak, mert nem tudnék emberekkel foglalkozni.


De jól ismerem őket, anyukám elég sokszor volt sajnos kórházban. Most mit mondjak? A 90 %-uk bunkó volt. Mindenkivel.

30. 31bc25d879 (válaszként erre: 29. - 1e8f358d6a)
2009. aug. 25. 19:16

1. az eü. személyzetet elsősorban maguk a betegek rontják el, azzal, hogy a folyosón a kórtermekben megbeszélik, hogy ki mennyit fog adni, és aki kevesebbet tud/akar, az már kellemetlenül érzi magát. Az orvos meg tartja a markát tisztelet a nagyon kevés kívételnek.

2. A "sok hülye nővér és orvos" szemtelenül és megalázóan kevés fizetést kap. Egy 12 órában, azaz 2 műszakban dolgozó szakképzett nővér pótlékokkal, ünnepnappal együtt keres 70-80 ezer ft-ot és mekkora a felelőssége.


UI: tényleg "hülyék", hogy csinálják...


Túl azon ha akar és megnyugtatja a beteget és úgy érzi, hogy a háláját így kitudja fejezni, ám adjon DE nem kell és nem illik.

2009. aug. 25. 19:05

miért hiszi azt ma Magyarországon mindenki, hogy mindenért és mindenkinek pénzt kell adni a kórházban? Ezért is szemtelenedett el a sok hülye nővér és orvos. Undorító, ami egyes helyeken folyik.


Tehát a válaszom: semennyit se adnék.

2009. aug. 25. 19:04
Semennyit... köszönd meg és kész, esetleg a nővéreknek vigyél egy szál virágot és nekik IS köszönd meg.
27. SF
2009. aug. 25. 19:01
Semennyit. Már felvették a dokik és az ápolóik a fizetésüket.
2009. aug. 25. 18:36
Semennyit nem illik adni!
25. Zarahell (válaszként erre: 20. - Bluelake)
2009. febr. 24. 20:46

:)

Remélem, hogy sok orvosnak lesz ilyen nézőpontja.


Én nem a pénzt sajnálom, de nekem olyanok jutottak az eszembe, hogy minden osztálynak lenne egy kasszája, és névtelenül be lehetne dobni pénzt, ha valaki elégedett volt. De azt ne csak egy-egy orvos kapja meg, hanem rá lehetne fordítani az osztály színvonalasabbá tételére, vagy beruházni egy kávégépbe a nővéreknek, vagy ilyesmi. Nekem ez úgy tetszene.

2009. febr. 24. 20:24

Az a legborzasztóbb,hogy úgy érzi az ember,muszáj adni,mert különben nem bánnak vele megfelelően.

Kb 10 éve vették ki a lányom orrmanduláját,akkor adtam az orvosnak.Tavaly egy kis anyajegyet távolított el neki.Úgy gondoltam,kis műtét,nem adtam borítékot.De olyan rossz érzésem volt,mintha várta volna.

Szomorú,hogy idáig jutott az egészségügy.

2009. febr. 24. 20:16

Elolvasgattam.. Ez az "illik adni" dolog, hogy meghatározzák, hogy mennyit adj FEKETÉN azért, hogy SEGÍTSEN EGY GYEREKNEK????

Ha én elégedett vagyok, akárhogy is, de nem adok pénzt, csak ajándékot. A pénz az olyan személytelen. Ha tényleg jó orvos, akkor szerintem örülni fog az ajándéknak is.


Nem szoktam ennyire vaskalapos lenni alapvetően, de más országokban valahogy normális az egészségügy, és annyira szeretném, hogy nálunk is jó legyen.

22. SF (válaszként erre: 21. - Lily3)
2009. febr. 24. 19:37
Ebben az esetben sem kell adnod. Az orvos elvállalta, kötelessége elvégezni. Fizetést fog érte kapni!!!
21. lily3 (válaszként erre: 20. - Bluelake)
2009. febr. 24. 19:00
Lentebb már írtam,hogy nem abba kórházba megyünk ahova tartozunk.Most az hogy nézne ki hogy semmit se adok?20-at mondtak,de sokallom,azt hiszem elég lesz a 10 ezer.Valamit kell adnom,de nem mindegy mennyit.
2009. febr. 24. 18:52
Szerintem sem kell adni! Pont ma beszéltünk máshol is hálapénzről. Én orvosnak készülök, de mélységesen elítélem! Nem kell adni. Főleg nem ilyen műtétnél.
2009. febr. 24. 18:51
A kérdés jó, de a válaszom a következő.. Ez nem illem kérdése.. Illik, nem illik, kötelessége elvégezni minden orvosnak a műtétet hiszen erről szól az esküjük. Csupán egy baj van! Mi rontjuk el őket, s ezt már természetesnek veszik, hogy nyújtják a kezüket, sőt előre közlik az összeget.. Ennek ellenére én nem adnék egy fillért sem, hiszen megkapják a fizetésüket.
2009. febr. 24. 18:50
semennyit.
17. 3a0842d373 (válaszként erre: 14. - 3a0842d373)
2009. febr. 24. 18:48
Ja, főorvos volt.
2009. febr. 24. 18:48
szerintem 10000 nél többet ne adj az én gyerekeimnek az osztályvezető főorvos vette ki a nagyfiamnak még a fülét is műtötte én 10000-t adtam neki...
2009. febr. 24. 18:48
szerintem semmit!Nem arra esküdtek fel hogy a mi pénzünket vegyék el!Kapérte fizetést!
14. 3a0842d373 (válaszként erre: 12. - Bano)
2009. febr. 24. 18:47

Kerületi kórházban "választott" orvos - azért választott, mert eleinte mindig kifogtuk, hogy ő ügyelt, amikor hetente 2-3szor szaladtunk a füles gyerekkel, aztán megmaradt -

szóval ugyanez a tarifa. Én is így tettem.

13. SF
2009. febr. 24. 18:41

Illik????

A dokik megkapják a fizetésüket, neked miért kellene még plusz pénzt adnod? Te talán kapsz borravalót, ha elvégezted a munkádat?

12. bano
2009. febr. 24. 18:38

10-nél többet semmiképpen ne adj,akár mekkora a titulusa!!!!

Én a vizsgálatkor adtam 5 ezret,meg a műtét utám 5 ezret.Utána már nem érdekel,hogy keveselte vagy sem ! Ez a dolga!

11. lily3
2009. febr. 24. 18:31
Ja azt elfelejtettem írni csak a vizsgálat került 5 ezerbe,nem mondta, de azt mondták ennyit "illik".
10. lily3 (válaszként erre: 4. - Rolvisa)
2009. febr. 24. 18:30

Igazad van,de mi nem abba a kórházba megyünk ahová tartozunk.Nem köteles az orvos minket fogadni,mi választottuk őt.

A nővérkéknek viszek kávét,bon-bont.Viszont a lányomnak már egyszer kivették az orrmanduláját akkor 10 ezret adtunk (3 éve),most pedig azt mondják 20-at kell,mivel adjunktus .Én sokallom ezt az összeget.

2009. febr. 24. 18:30
semennyit
2009. febr. 24. 18:29
Én se adnék, meg kapják ők a pénzüket! Ideje lenne leszoktatni az embereket és az orvosokat a hálapénzről! Egyébként se fognak jobban bánni veled! Egy vadbarom, akkor is vadbarom! Egy ismerősöm 20-at akart adni és nem fogadta el, mert keveselte és a képébe mosolygott gúnyosan! Nem magán, különben is , miért fizeti az ember a járulékait???
2009. febr. 24. 18:29

Semennyit! Eszembe sem jutott....

Persze ha magánorvos műti, az más. De ő megmondja a tarifát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook