Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikreket szeretnék, lehetőleg valamilyen természetes praktikával. Tud valaki valami jót tanácsot? fórum

Ikreket szeretnék, lehetőleg valamilyen természetes praktikával. Tud valaki valami jót tanácsot? (tudásbázis kérdés)


30. globus (válaszként erre: 21. - Promama)
2015. máj. 1. 09:11

Szegény anyunak ikrek mellett volt egy 3 évese :)Mesélte, hogy volt olyan, hogy a másodikként etetett gyerek addig üvöltött, amíg el nem aludt kínjában, kiságyban tipródva. El tudom képzelni, milyen szívderítő érzés lehetett így etetni az elsőt :) Mndezek mellett nagyobbik gyerek folyton piszkálta a kisebbeket, nem rossz szándékkal, hanem kíváncsiságból, nálunk éveken át örökös visítás volt valamiért :) Előtte 3 évig a nagy üvöltött, évek múltán derült ki, hogy tejcukorérzékeny. Akkoriban ilyesmit nem nagyon vizsgálgattak, anyuka vagy rájött, vagy nem.

Még azt is mesélte, hogy mennyire nehéz volt velünk elmenni bárhová, mire az utolsót felöltöztette, az első összerondította magát :D

29. Rozália (válaszként erre: 21. - Promama)
2015. máj. 1. 08:36

És ilyenkor nincs a családból segítség?!

Az én fiaméknak is ikrei lettek, de én több hónapon át segítettem a menyemnek, hogy ő ki tudja pihenni magát, stb. A fiam is kivette a részét a babák körül, ahogy csak lehetett. A menyem mondjuk egy idegent oda se engedett volna a babái mellé:) Más az, ha nincs családi segítség persze.

2010. szept. 4. 13:40

Nekem ikreim vannak, a családban ők a negyedikek. Utóbb kiderült (egy uh-nál), hogy kettesével érnek a petesejtjeim, ezért nem merünk újabb babá(ka)t tervezni.

Úgy hallottam, ha az anyuka 30 éven felüli és ha a fog.gátló abbahagyása után a pár nem várja meg a 3. hónapot, hanem egyből próbálkozik, akkor szintén van esély, hogy ikreik legyenek.

Sok sikert! Én imádom, hogy ketten vannak, már most látni, mennyire szeretik egymást.:)

2009. szept. 30. 11:51
Nekem ikreim vannak.:):)Igen fárasztó de én már megszoktam hogy ketten vannak.Nekem lombik programmal lettek,mert természetes úton nem lehetett.De szerintem is bízd ezt a sorsra inkább egészséges legyen!!!!
2009. febr. 25. 19:25
Még annyiraz ikrekről,hogy bár én sosem gondoltam,hogy egyszer lesznek nekem is,érdekesek,teljesen más mint két nem iker testvér!Teljesen másképpen viszonyulnak egymáshoz,valahogy bensőségesebb a kapcsolatuk,na meg az egyformaságuk minden szemet vonz.Lehet én vagyok csak ennyire "laza",én nagyon élvezem őket.Megírtam az ikrek születéséről a cikket,bár még ellenőrzés alatt áll,de érdekes volt,nem könnyű,de mégis szép!Tényleg nem tudok negatívat mondani az ikrekről,sőt nagyon boldog vagyok hogy vannak,a 2 nagytesó is büszkén meséli az oviban,hogy nekik milyen egyforma cuki tesója van!Sajnos a szopiztatást hamar abba kellett hagyni,mert kevés volt a tejem éás csak 2 hónapig volt elég,de akkor ha egyszerre voltak éhesek addig próbálkoztam míg meg nem oldottam hogy mindhármunknak kényelmes legyen és "sztereóban"tudjanak szopizni.Na mindegy én az ikres kismamákat csak bátorítom,mert szerintem szupi dolog ikres szülőnek is lenni!!!!!
2009. febr. 25. 15:32

Én soha nem szerettem volna ikreket,rettegtem tőle,mert van a családban bőven.Keresztlányomék nálunk laktak 1 éves korukig,én úgy gondolom,jobb ha egyenként jönnek azok a babák!

Veszélyes,nehéz,és a terhesség is sokkal kócosabb.

Nálunk van egy szülész,akinek ha ikerterhes kismamája van,20.-ik héttől befekteti szoros megfigyelésre még akkor is,ha kutya baja.

Te tudod,de gondold végig!

Én kétévente szültem 3 gyereket,így is iszonyat meló van mellettük.

Azért ha sikerül,sok szerencsét és boldogságot hozá!

2009. febr. 25. 13:45
Azt is tudni kell, hogy az ikertehhesség több szempontból is sokkal kockázatosabb a "szimplánál". Nincs orvos, aki ilyesmihez segítséget adna. Szerencsére "házipraktika" meg nincs erre.
2009. febr. 25. 11:17

igen,mint minden gyerköc:) sajnos a családban a vérmérséklettel van baj,nálunk a gyerekek nem alszanak:( a fiam is,állandóan felébred éjszaka.Szegény hugom gyerekei is ezt csinálták,nem győztek hozzájuk szaladgálni az éjjel. Ha a gyerek éjjel alszik,akkor az remek. A tesómnak a másik fájó pont a szopi volt,hogy nem tudta őket egyszerre,ha az egyik cicizett,a másik cumizott és ettől teljesen kikészült,ő nem akarta,hogy cumizzanak,mondtam neki nincs ezzel gond,hiszen felváltva ugyan de mindegyik egyszer hozzájut a szopihoz is:)ő persze nem értett egyet:)

Gratulálok a kicsikhez!

2009. febr. 25. 11:04
Nekünk is ikreink születtek,sőt ebben az időben(okt30-án szültem)6-an voltunk ikresek a kórházban,ami ritkaság ,de a dokom azt mondta,hogy valószínűleg a fogamzásgátló szedése is lehet az oka,hogy egyre több az ikerterhesség.Én a fogamzásgátló szdése mellett lettem terhes,azt mondta a doki,hogy már eg fél szem fájdalomcsillapító is hatástalaníthatta akár a fog.gátló hatását.Nem értek azzal viszont egyet,hogy kettővel sokkal több baj van,szerintem minden csak felfogás kérdése és minél kevesebb para!Nálunk lassan 4 hónaposak lesznek a csajok,és nagyon jól elboldogulunk.Nem ragaszkodok napirendekhez,ők alakítják maguknak és működik minden.Este 7-reggel 7 ig alszanak,napközben nézgelődnek,gügyögnek,akkor szólnak ha tele a pelus vagy ha éhesek!Ja és mellettük van egy 4 és egy 6 éves gyerkőcöm is de még így is boldogulok és nagy öröm az ikrek az biztos!!!!!!!
2009. febr. 25. 10:53
Ezzel egyetértek,nem egyszerű. A hugom is ikreket szült és ezután én paráztam,hogy én is követtem a példáját. Persze a hugom az elején örült,mert azt mondta,hogy egy szüléssel kettő,de aztán már nem volt ilyen boldog. Nehezen ment a szopi,mert mind a kettő egyszere akart,a tandem szoptatás nem ment,fél éven át alig aludt valamit,mert a gyerköcök csinálták éjjel is a programot,végül nem bírta tovább és felvett egy babyszittert,ám ez újabb plusz kiadás és a legnagyobb baj,hogy alig tudott örülni a csecsemőkoruknak,mert dédelgetésre nem maradt ereje. Irigyelte is,hogy nekem egy babám van,persze most én is tapasztalom milyen két kicsi,mert nem nagy a korkülönbség a gyerekek között,de legalább a nagy már nem szopizik így egyszerűbb,hogy a nagy cumiból issza a tejet,míg a másik szopizik:)
20. M_Marcsa (válaszként erre: 15. - Beata21bea)
2009. febr. 24. 16:25

Miért szeretnél ikreket?

Kettővel sokkal nehezebb, mert egyszerre kell foglalkozzál.

2009. febr. 24. 14:53

Szerintem nem fogsz találni olyan orvost aki a te passzióból,minden ok nélkül fel fog neked írni ilyen típusú gyógyszert!

Főleg ha van már két egészséges,normál úton meg fogant lurkód.

Gondolom ezeknek a bogyóknak a szedése folyamatos kontrolt ígényel.

Nem is szép dolog hogy vállalnál mindenféle kockázatot,veszéjesztetnéd a magzat(ok) fejlődését csak mert ikreket szeretnél!

Ha lenne ennek valami természetes úton történő,kockázatok nélküli be folyásolhatósága,akkor meg érteném,ki tudja én is ki próbálnám.

De így?Inkább ne kockáztass.

De szurkolok neked hogy ikreid lehessenek,küldöm a pozitív enerdzsit!

18. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 7. - Bf861243a6)
2009. febr. 24. 14:20

Bocsika....ezt én most itt megcáfolnám.

Sem anyai ágon sem a páromnál,sehol sem voltak ikrek a családban.Spontán teljesen természetes úton(semmilyen gyógyszert nem szedtem)egypetéjű ikreim születtek.Ha az esélyeket nézzük,lehet hogy nagyobb.....talán,de inkább a természet az ami eldönti. Vagy a doktor. :-DDD

2009. febr. 24. 14:19
Lehet, hogy semmi közöm hozza, de nagyon lebeszélnélek arról a bogyóról. Inkább legyen csak egy kis aranyos babóca, akinek nem jut gyógyszer a szervezetébe a köldökzsinóron keresztül. vagy nem károsodik el a pete...nem tudom na, én kihagynám..és 75moncsi is írt egy jó okot ellene...
16. 75moncsi (válaszként erre: 12. - Beata21bea)
2009. febr. 24. 13:37

Igen!!!!

Elképzelhető, hogy cisztásodni fog a petefészked.

Csak ha ultrahanggal néznek, akkor lehet szedni.

15. beata21bea (válaszként erre: 14. - SIldi)
2009. febr. 24. 13:35
Nem pasit keresek... Csak valami jó ötletet
14. SIldi
2009. febr. 24. 13:34
Ferfiak segitseget kered :P ?
13. beata21bea (válaszként erre: 11. - Borek.ancsa)
2009. febr. 24. 13:33
Már van 2 gyerkőcöm, úgyhogy az energia leszívásról tudok...
12. beata21bea (válaszként erre: 9. - 75moncsi)
2009. febr. 24. 13:32
Tud valaki mellékhatásokról?
2009. febr. 24. 13:32

Egy gyerek is le tudja szívni az ember összes energiáját, hát még kettő...:)

Szerintem is a természet dolga ezt eldönteni...

Miért akarsz rögtön kettőt?

10. Vikó 26 (válaszként erre: 6. - Beata21bea)
2009. febr. 24. 13:31

Ezt nem értem!

Nem vagy egészséges?

Ahhoz nagyobb szerencse kell hogy ikreid legyenek mint egy babád!

Sajnos én nem látok ebben logikát.

9. 75moncsi (válaszként erre: 6. - Beata21bea)
2009. febr. 24. 13:31

Igen, attól elvileg több is megérhet. Én szedtem, nekem csak 1 volt tőle.

De a dokihoz legyél őszinte, hogy miért akarod. Szerintem le fog beszélni róla.(mármint a gyógyszerről)

8. beata21bea (válaszként erre: 7. - Bf861243a6)
2009. febr. 24. 13:31
Na azt azért nem... A férjem nagymamája 3as iker volt...
2009. febr. 24. 13:30
Akkor nagy rá az esély, ha anyai ágon sok az iker, de be lehet ültettetni jó pénzér meddőségi klinikán...
6. beata21bea (válaszként erre: 4. - Studio64)
2009. febr. 24. 13:29
Nem lennék csalódott, de azzal nagyobb lenne az esélyem, nem?
5. beata21bea (válaszként erre: 2. - 75moncsi)
2009. febr. 24. 13:28
valami házi praktika?
4. Studio64 (válaszként erre: 1. - Beata21bea)
2009. febr. 24. 13:28

Nem értem miért csak az ikrek jöhetnek szóba, de azért leírom, hogy nekem clostyt kellett szednem mert nem ért a petém és utána a 3 megért petéből egy maradt meg, a pici fiúnk.

Mi van ha egy marad, akkor csalódott leszel?

2009. febr. 24. 13:27

Szia, én úgy tudom, hogy ikrekre akkor van a legnagyobb esély, ha a rokonságban valakinek voltak ikrei. Külsõ beavatkozást nem ismerek, hogy segítsen.

Viszont az a bogyi, amit beakarsz szedni, nehogy ártson annak az egy babának, amibõl kettõt szeretnél.

Aranyosak az ikrek, de amondó vagyok, hogy menjen minden a maga útján, a természet rendje szerint. Ha egy is lesz, de legalább egészséges. Ez a fontos.

2009. febr. 24. 13:27
Szerintem feleslegesen ne szedjél semmiféle bogyót.
2009. febr. 24. 13:25

Ikreket szeretnék, lehetőleg valamilyen természetes praktikával. Ha nem, tudtok-e olyan nőgyógyászt, aki felír Clostybeget? (ha jól tudom, ez peteérést serkent, ezáltal nagyobb az esély az ikerterhességre)

Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook