Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akvárium tippek fórum

Akvárium tippek (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. Brad (válaszként erre: 88. - Szisz24)
2009. nov. 6. 13:35

Milyen növény? amúgy lehet tápoldatozni őket. Akvarisztikákban lehet növényekre ilyen tápoldatot kapni.

Sok mindenen múlik:


Víz keménysége, fényviszonyok, hőmérséklet, milyen halak vannak benne... stb.

2009. nov. 6. 13:22
Sziasztok nemrég vettem élő növényt az akváriumomba.Akinél vettem azt mondta h ha kavicsos talaj van akkor az nagyon jó a növényeknek.Ennek ellenére kezd tönkremenni a növény:(Mit csináljak?Lehet h mégis a talajjal van a probléma?
2009. júl. 7. 07:49
Van esetleg valakinek atman típusú szűrője? Nem tudom, hogy kell rácsatlakoztatni a levegőztetőjét:-(
86. magdi22 (válaszként erre: 83. - Bajusz9)
2009. júl. 6. 09:14
Nagyon szépen köszönöm a segitséget mindenkinek!A tetején volt eldugulva az a kis lyuk most már remekül müködik.Köszi szépen!!!
2009. júl. 3. 16:27
a levegőztető csöve szokott nálam eldugulni,azt leveszem róla és ecetes vízbe áztatom,hogy vízkőtelenedjék
84. Brad (válaszként erre: 80. - Bajusz9)
2009. júl. 3. 16:25

de vannak. egy 30 literes aksiban vannak kb. 30-an.

Akkor nem kell aggódnom, hogy éhen pusztulnak.

A 2 sziámim van, azok 10 literes akváriumban. Akkor nekik sem árt az 5 napos lébőjtkúra? :)

83. bajusz9 (válaszként erre: 81. - Magdi22)
2009. júl. 3. 16:13

Olyanom nekem is van. Egy idő után sajnos az enyém sem bubizott rendesen.

Amit még megtehetsz a siker érdekében: szedd szét teljesen, ne csak a szivacsot mosd ki, hanem a szívófejen is folyass át erős vízsugarat, közben ÓVATOSAN ütögesd oda valamihez (én a csaphoz szoktam), rettenet hogy mik jönnek ki belőle. Én fültisztító pálcával bele is szoktam nyúlni. A tetején, ahova rá kell csatlakoztatni a levegőző csövet, van egy pici lyuk (azon szívja be a levegőt), az is el szokott dugulni. Valami hegyes tárggyal tisztítsd ki.

Azt hiszem ennyi.

82. liza52 (válaszként erre: 79. - Brad)
2009. júl. 3. 15:39
igen, nem hogy kibirja ,de jót is tesz nekik és majd meglátod ,hogy " beáll " az akváriumba a viz, kialakul benne a biologiai egyensúly. A halak több hónapig kibírják kaja nélkül.Hamarabb megpusztulnak a kaja által zavaros vízben./abban még az oxigén is jóval kevesebb/, mint éhen.
2009. júl. 3. 15:37
aqvalel model fan mini.szürő is
2009. júl. 3. 15:15

Szerintem kibírják. Inkább, mint hogy valaki túletesse őket.

Nincsenek kicsik? Mert azok nehezebben bírnák.

79. Brad
2009. júl. 3. 13:41

Szerintetek, ha egy hétre egyedül hagyom a halakat, éhen pusztulnak? Végülis van elég élő növény és alga az akváriumban, s azzal tudnak táplálkozni... vagy nem?

A sziámi harcos halak kibírják 1 hétig élelem nélkül?

Mennék nyaralni és nincs aki etesse őket. :(

Végülis 5 napig nem kapnának eleséget mert első nap mikor utazunk kapnak reggel, mikor haza érkeztünk megint kapnak. Szóval 5 nap. :S

2009. júl. 3. 08:31
Milyen levegőztetőd van? Szűrő is? A márkája?
2009. júl. 2. 17:14
Akadozik a levegőztetöm,pedig már ki is tisztitottm.Sajna csak szakasossan müködik.Tud valaki segiteni?
76. liza52 (válaszként erre: 71. - Brad)
2009. jún. 17. 11:43
Próbáld meleg 26-28C fokos vízben tartani.Ilyen meleg vízben még habfészket is kellene csinálnia még akkor is ha egyedül van.
75. liza52 (válaszként erre: 69. - Brad)
2009. jún. 17. 11:38
Próbáld meg 26-28C hőfokú vízben tartani.Ilyen meleg vizben még habfészket is kellene neki készíteni,még akkor is ha egyedül van.
2009. jún. 17. 08:04
Sziasztok! Használ valamelyikőtök Atman típusú szűrőt? Mik a tapasztalatok?
73. Brad (válaszként erre: 72. - Magdi22)
2009. máj. 19. 13:13

sztem vegyél egy kisebb mondjuk egy 10 literes akváriumot, nem kerül sokba, talán 1000 ft, vagy még annyi sem. S a nagy medencéből merj át kevés vizet, majd öntsd fel tiszta, antiklóros, metilinkékes vízzel és tegyél bele néhány ÉLŐ növényt, amik az oxigént pótolják.

Sztem ennyi elég is nekik. Én összemorzsolom a felnőtt halak kajáját és azt kapják a picik.

2009. máj. 19. 12:39
kis halak születtek/MOLLYK/miben tudom őket biztonságossan tárolni,mert hármat sikerült kimenteni egy beföttes üvegbe?
71. Brad (válaszként erre: 70. - Bajusz9)
2009. ápr. 29. 17:53

Már jól van! Köszöni szépen :D

Sőt, ha gondolod olvasd el a naplómat!

Remélem érdekes lesz számodra is! :)

2009. ápr. 29. 15:52

Lehet hogy nem lesz semmi baj. Sokat bírnak ők, most csak pihen egy kicsit. Szeintem inkább csak megijedt.

Nekem a tigris botiám kétszer ugrott ki úgy, hogy már száraz volt a bőre, ahogy ugrált, úgy egy csomó szöszt magára szedett. Szerencsére mind a kétszer időben rátaláltunk (sajnos nem volt mindenki ilyen szerencsés), ő is pihegett egy jó darabig az aljzaton a szösz-bundájában, majd mintha mi sem történt volna, elúszott.

Remélem Nálad is ez fog történni, én mindenképpen szorítok értetek!

69. Brad
2009. ápr. 29. 11:19
még a saját tükörképe sem izgatja fel :(
68. Brad
2009. ápr. 29. 11:18
át akartam rakni a bettámat egy külön aksiba, de leesett, mert kiugrott a szákból. Akkorát koppant. Most alig úszkál. Mindjárt sírok, szegényt nem akartam bántani. :(((
67. Brad
2009. ápr. 26. 16:13

Nah meg van a 30 l aksi. A halak nőhetnek és vevők is akadtak szép számban, plusz az akvarisztaka boltos csajszi mondta, ha viszek halat, levásárolhatom az árát:D

Állat!

66. Brad (válaszként erre: 63. - Bajusz9)
2009. ápr. 23. 15:51

Én nem tudom miért nem adott. Mérges is lettem rá. De mivel én nem, és gondoltam ő meg ért hozzá, így megfogadtam a tanácsát.

Most azon gondolkodom h kellene a piciknek venni legalább egy 20 literes akváriumot, mert most egy 10 literesben vannak kb. 50-en. Vagy így is jó nekik? Ha elérték a 2 hónapos kort túladok rajtuk.

65. Brad (válaszként erre: 64. - Tiduj30)
2009. ápr. 23. 15:48

Ó Istenem! Ez az állat...

Sztem neki nem itt kéne lennie. Nem hiába van pici szeme meg világos bőre. Sztem ez inkább a mély vizibarlangokban szeret élni.

De ari ahogy "mosolyog"! :)

2009. ápr. 23. 11:32
Bajusz: Köszönöm, ő az!:D
2009. ápr. 22. 21:01

Tiduj: [link]

Number: Sajnálom a halaidat, de örülök hogy a többi rendben van. Az helyzet, hogy ilyenkor szinte reménytelen a harc.

Csodálkozok a boltoson, a Baktopur oldatnak, és a Baktopur direkt tablettának egészen más a hatóanyaga.....

2009. ápr. 22. 20:29
Ma láttam egy képet, olyan állatról, aminek lába volt...akváriumban, vízben, állítólag nem is igazán hal, hanem valamilyen "sárkány" vmi axi... ennyire emlékszem a nevéből! Ismeri itt esetleg vki?
2009. ápr. 20. 11:47

vettem tablettát, az oldatot már nem adta oda az eladó, miszerint vmilyen mérgezésben meghalhatnak a halak, ha túladagolom a gyógyszert. Szóval tablettát vettem, de elpusztult ma reggelre az utolsó is, ami beteg volt. A betegeket egy 10 l-es akváriumba tettem. Az volt a beteg akvárium. A többiek az 54 l-esben maradtak, nekik is vettem egy tablettát, semmi bajuk, élnek és virulnak. Remélem most már megállt a fertőződés.

Legalább már ennyivel is tapasztaltabb vagyok.

Köszönök mindent!

Ciao

2009. ápr. 13. 18:06

Sok sikert!

Ja, és nekem mindenhol ugyanaz a jelszavam, a PIN kódom, így könnyebb megjegyezni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook