Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire fizetem a kommunális adót? fórum

Mire fizetem a kommunális adót? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 58. - D4a2436008)
2010. jún. 24. 17:58
Mi évi 12000Ft fizetünk,ez egyfajta adóbevétel az önk.nak,és arra költi amire kell(remélem!)A megkülönböztetéssel meg beültetted a bogarat...
2010. jún. 23. 17:38

Az en gyerekeim,kulteruleten laknak.Itt nincs vegig kozvilagitas,nincs szemetszallitas,es a postas sem megy fel.Kiepitett betonut van,ahol fel lehetne jonni a postasnak.Evi 10.000 ft kommunalisadot kell fizetniuk.Kerdeztem,a jegyzonotol,hogy miert?

Azt a valaszt kaptam,hogy teruletfejlesztesre fizetjuk.Mi ebbol semmit nem kapunk,eppugy nem lesz vegig az utcaban kozvilagitas,stb.Az az erdekes,hogy fenntebb kisebbsegi csalad lakik,ok csak,5000 ft-ot fizetnek.Ebben is mar megkulonboztetes van?

57. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 56. - Be52089f0e)
2010. jún. 23. 14:18
mert buták??
2010. jún. 14. 18:52
mi megkérdeztük az önkormányzatunkon dolgozó okosokat. nem tudták megmondani.:(
2010. jún. 14. 18:31
Nálunk pár éve vezették be a komm.adót,amiben nincs benne a -szemétszállítás, -víz, -csatorna stb.Megkérdeztem miért kell akkor ezt fizetnünk? Válasz:mert eltörölték az ingatlan adónkat, és most MINDENKINEK egységesen ugyanannyit kell befizetni.!
54. f8db0709b8 (válaszként erre: 52. - Hofiagi)
2009. febr. 26. 09:09
Talán pont azért,mert a telken van egy komfort nélküli ingatlan.....de igy spórol évente 7000ft-ot:))
53. supin
2009. febr. 26. 08:36
Biztos a majd ezután lévő fejlesztésre????Csak találgatok!
2009. febr. 26. 08:33
sziasztok. lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni. kolléganőm tanyán lakik, víz, csatorna nincs. Egy ház van abban villany, de az út saját kiépítésű. Miért kell neki 5000 Ft kommunális adót fizetni egy évre? Ezt kérdezi általam. előre is köszi. szép napot!
2009. febr. 26. 06:27
Tul képpen ez semmi.....épitesz,leadózól minden után,miután beköltözöl fizeted az adót évente...ha meghalsz,a gyereked kifizeti az örökösödési adót,aztán ö is fizeti tovább a ház adót.......(ha eladja,azt hagyjuk,mennyit kell adózni)Én nem értem ezt az egészet....fizetjük de mire?mert látszata nincsen....Jól lehúznak bennünket..
50. fbab8271ce (válaszként erre: 45. - Mar.csi)
2009. febr. 25. 23:21

ok, ez a száraz szöveg(de azért köszi, h ezt is leírtad!)...

de mondja már meg nekem valaki konkréten MIÉRT kell a nehezen összerakott/törlesztett saját tulajdon után, ami mellesleg illetékelve is lett, még évente fizetni???!!!miért? és mire fogy el az a pénz?mert erre konkrét válasz nem jött. mi a jogalapja? ha már adóztam/illetékeltem utána, mégis évente húzzák a bőrt rólunk?

49. Obsoleta (válaszként erre: 47. - Gummy)
2009. febr. 25. 21:17
És akkor milyen durva, hogy panelnál a város földjének csak az alapterület számít, és én annak az 1/15-ének vagyok a tulaja, ami nekem évi 9000 Ft. Ha elvinné a cunami az egészet, sokra mennék a 3x2 lépés földemmel.
48. Gummy (válaszként erre: 45. - Mar.csi)
2009. febr. 25. 19:58

Marcsi!


Ez mind szép és igaz, csak azt nem tanuljátok, hogy valójában hogyan és mire csórják ki saját részre az Önkormányzatos emberkék a pénzt.

47. Gummy
2009. febr. 25. 19:56

Szerintem az a gáz az egészben, abból a fizetésből, amiből levonnak egy rakat adót, abból felépítesz egy házat, miközben áfát fizetsz, és ha kész a ház, még azért is fizethetsz adót, mert ott laksz!


Ez kész borrrrzadáj

46. winny (válaszként erre: 45. - Mar.csi)
2009. febr. 25. 18:40
Megnyugtattál:)
2009. febr. 25. 17:25

Sziasztok! Én ezt most tanulom és gondoltam leírom a szöveget, amit nekünk kell tudni (érthető sztem):


Magánszemélyek kommunális adója:

- Az adó tárgya: építmény (lakás, garázs, üdülő, műhely), belterületi telek

- Adóalany: az építmény, telek tulajdonosa, nem magánszemély tulajdonában lévő lakás bérleti jogával rendelkező személy

- Adóalap: az adótárgy (építmény, telek, lakás bérleti jog) száma

- Adómérték: maximum 12.000 Ft/adótárgy


Vállalkozások kommunális adója:

- Az adó tárgya: vállalkozói tevékenység

- Adóalany: az önkormányzat területén vállalkozási tevékenységet végző

- Adóalap: foglalkoztatott személyek korrigált átlagos statisztikai állományi létszáma

- Adómérték: maximum 2.000 Ft/fő, nem teljes évi adókötelezettség esetén időarányos összege


Remélem segítettem, szerintem elég érthető így. :)

44. winny
2009. febr. 25. 14:46

Na ezeket is csak emlegetni kellett.

megjött a csekk:(

Pallosjoggal bírnak! Befenyítettek.

"március 16.ig fizetheti meg!"

Első félév:6000 Ft.

2009. febr. 25. 14:31
Nekünk most küldték ki 5500 Ft, de azt hiszem lesz majd még egy csekk, ugyanennyiről. :-)
42. fbab8271ce (válaszként erre: 39. - F8db0709b8)
2009. febr. 25. 13:17

Igen, elég volt, hogy egy barom belénk jött... ÉS az autó munkaeszköze volt páromnak!(ok, hogy egy olcsó autó volt "csak", mert épp baleset előtt pár hónappal házvásárlás miatt adtuk el a drágábbat, és vettünk olcsóbbat, hogy legyen több önerő)

Szóval most örülhetek, hogy csak ennyi kárunk lett, a hapsi meg kapott 30ezer büntetést. És még egy kis kitérő: balesetben nem sérültünk meg komolyan, de mentővel vittek be hármunkat Xváros kórházába, ott ezt mondták: ha a baba nem sír, nincs baja! És meg se nézte senki a 8hós fiamat! Pedig pont oda csapódott be a transporter, ahol az ülése volt! A gyerkülés megmentette, ezt mondta a rendőr is kapásból!

A gyerekorvost felhívva, azonnal küldött be minket a szhelyi kórházba vele: ultrahang, röntgen, minden csontját végigtapogatták, 3 nap megfigyelés bent. Még ha nincs semmi látszólag, inkább "feleslegesen" legyünk bent, mint később derüljön ki valami...

Kis kitérő után: fizetjük a sok adót, járulékot, ilyen-olyan címen és a végén nincs látszata...hatalmas államadósság...összeomlott gazdaság, a pénz meg csak elfolyik...

2009. febr. 25. 12:50

Nálunk évi 2000,-.


úristen máshol milyen sok....

2009. febr. 25. 12:06
Egyébként ez az egész kommunális-súly- meg miegymás adó, úgy, ahogy van, alkotmányellenes, legalább is szerintem. Ha valaki hozzáértő egyszer beleásná magát, biztos találna valamit, ami nem törvényes ebben. Az átírást múltkor mondták, hogy alkotmánysértő, majd megváltoztatják. De addig is fizeti mindenki, aki kocsit vesz. Meg ha alkotmánysértő is, nekem a 2007.-ben kifizetett 60 ezremet senki nem adja vissza, pedig akkor se volt már szabályos. Ki van ez találva!
39. f8db0709b8 (válaszként erre: 38. - Fbab8271ce)
2009. febr. 25. 12:02
Na jó,akkor most már ezt sem értem:))Szerencsére még nem volt balesetem,de elég ha egy barom belém jön...
2009. febr. 25. 11:55

Én a biztosítást se értem. Volt egy balesetünk két és fél éve. Az még csak ok, hogy akinél kötöttük, ő csak megköti, ha valami van, akkor már nem ő az illetékes!(?) Jó, nekik csak a százalék kell, hogy őnála kössük, ha valami van:intézed el magadnak. Csak épp vagy másfél évig azt mondta XY, hogy ha valami van az ügyben, majd szól, mi meg csak vártunk naívan. Egyszer bementünk az irodába érdeklődni, épp ott volt és a főnöke is, és akkor mondta, hát hogy nekünk kéne intézkedni, meg Bp-vel felvenni a kapcsolatot, mert itt ők csak kötnek, nem kifizetőhely.És nagylelkűen felhívta a Bpi irodát, megadott egy számot!:S (rendőrség már rég lezárta az ügyet, egyértelműen a másik autó volt hibás, sőt tőlük a biztosítótól is a balesetet követő héten jött egy kárfelmérő)

Vagyis másfél évig feküdt valahol az akta...

Több, mint fél évre rá kifizettek egy nevetséges összeget(a személyes holmikra felvett kárösszeget), az autó hiába totálkáros,semmi pénz nem jött kezdhetjük előlről...???

37. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Obsoleta)
2009. febr. 25. 11:34

Mi is panelben lakunk és tulképeen havonta 15000ft-ot dobunk ki az ablakon,mert nem tudjuk mire fizetjük.....a lépcsöházat magam elött én takaritom,mert a házmester nem jön.....havat se laptolta el senki....nagyon lehúzzák az embereket...a szemetet se tudjuk sokszor hova tenni,mert tele van a konténer....van itt hiba mindenhol..

Amit még nem értek...megveszek egy ingatlant,leadózok utána,de még évente x összeget ki kell fizetni erre arra...ilyen-olyan adó.....menjenek a pokolba!

A kocsi után is évente 2szer kell fizetni a teljesitményadót....minek?kinek?a biztositást még értem is,hogy miért fizetem....

36. winny (válaszként erre: 35. - Fbab8271ce)
2009. febr. 25. 11:23

Szia

Ez törvényes?

Micsoda aljasok:(

2009. febr. 25. 11:17
Igen, most már ezt csinálják, ha nem fizet, először letiltás, ha azt nem tudnak, mert munkanélküli valaki, akkor a házára terhelik!
34. pintyőke72 (válaszként erre: 32. - SF)
2009. febr. 24. 21:32
Újpesten.
2009. febr. 24. 19:53

Sziasztok!


Nekem van egy 50 nm-es panel lakásom, erre fizetek évi 9000 Ft kommunális adót. Meg 4500 Ft-ot 3 havonta kukadíjra. Tavaly szept. 15.-ig kellett volna befizetnem a komm. adót. Mivel nem tettem meg, az önk. ráterhelte a folyószámlámra, amelyikről hitelt törlesztek. Tehát, ha nem akartam BAR-ra kerülni, gyorsan ki kellett csengetnem, illetve belemenni az inkasszóba. De nálunk pl. rengeteg embernek ráterhelik a tulajdoni lapjára, ha nem fizet, persze az ő költségén.

32. SF (válaszként erre: 29. - Pintyőke72)
2009. febr. 24. 19:33
Hol laksz, hogy ilyen pofátlan árat kérnek egy kukáért? Ennél már az is olcsóbb, ha magad összegyűjtöd, és kiviszed a szeméttelepre!
31. Ritkó
2009. febr. 24. 18:26
A mi kukánkat (nagy kuka) is hetente egyszer ürítik, pár évvel ezelőtt még kétszer ürítették, de most már nem.
30. Ritkó
2009. febr. 24. 18:26

Nálunk a kukadíj 3400,-Ft és ezt kéthavonta fizetjük.

Kommunális adót mindenkinek kéne fizetni? Évente? Az egyik ismerősömék még sose fizettek.

A csekkeket nem küldik ki nekik postán? Vagy személyesen kell bemenni érte a Polg. Hivatalba és kérni, hogy ugyanmár had fizethessem be? Mondjuk én is így csináltam :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook