Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szóljunk vagy ne szóljunk? fórum

Szóljunk vagy ne szóljunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. dec. 16. 20:45
nem minden esetben kell beszélni...vmikor jobban büntetsz ha meg sem nyikkansz
2007. dec. 13. 11:54
.. Én szólok, és, hogy más szól-e? Lehet, hogy szólna, de nem mer!!!
2007. dec. 13. 07:58

25 évig soha nem álltam ki sem magamért sem a hozzátartozóimért, nehogy bárkit is megbántsak a világon, még egy idegent se.

Úgylátszik ennyi idő kellett hozzá (meg egy férj, meg 2 gyerek) hogy rájöjjek: jé, mindenki rajtam tapos!

Nem hagyok szó nélkül semmit, vagy ha mégis, annak nagyon nagy oka van! Nézzenek utálatosnak, ciciásnak, de ne hülyének.

2007. dec. 12. 19:20
Meg is fulladnák ha nem szólhatnék, ha nem mondhatnám el a véleményemet:)))
2007. szept. 18. 20:55
Van amikor szólni kell, de előfordulhat hogy bölcsebbnek tününk, ha csendben maradunk. helyzete válogatja. Ha meg kell magunkat védeni, mindenképpen a szóljunkra szavazok.
2007. szept. 16. 14:59
szóljunk!!
84. dundy
2007. szept. 16. 05:33
az indulat hozta a hibáimat. BOCSI
83. dundy
2007. szept. 16. 05:32

Én is cirkuszt csnálnék. Anno mikor terhess lettemén én is rosszul lettem, 3 órán keresztül ültem 2 megilincselent pasi között mire megkérdezték, mi a bajom.Nem emlékeztenm semmire, mert a postáról jöttem ki,hohogy rosszul vagyok.

Ottültm 2 megbilincselt pasi között 1/ órát-

82. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 81. - Erikpipi)
2007. szept. 14. 09:30

Zebráról jut eszembe.

Tegnap a lányommal siettünk a zebrához, mert nagyon rövid ideig zöld. Már zöld volt, nem volt veszély, hogy egy gyökér még áthajt a piroson, szemből jöttek is az emberek, mi meg kocogtunk a lányommal, hogy átjussunk.

Már majdnem leléptem, amikor 2 hülye rendőrnek nem volt kedve megállni, és (akkor kanyarodott ki hirtelen) a berregőt bekapcsolva belehúzott rendesen.

Szemből az emberek megtorpantak, én meg visszarántottam a gyerekemet, aki nem ismeri ezt a berregő hangot, és (felszólításomra, hogy siessünk) át akart rohanni a zebrán, miközben a hangra kérdezte, hogy "Mi ez, riasztó?". Tényleg kicsin múlt a baj, de ez a 2 majom ránk se nézett.

2007. szept. 14. 09:16

Ahogy magamat ismerem, én sem hagynám szó nélkül. Mindig szólok. Máskor is, ha pl. egy felnőtt kiabál a gyerekkel, vagy testileg veszélyezteti. Tavaly az auchanban, egy hapsi mondta a 4 éves forma lányának jó hangosan, hogy a kurva anyádat, nem veszem meg stb. Szép halkan megjegyeztem, hogy milyen ciki, egy kurvával élni (ott állt a neje szó nélkül). Később láttam, hogy visszamegy és megvette a gyereknek, és közben engem figyelt, és kedveskedett neki. NAgy darab volt, de nem mert szólni. Férjem szerint egyszer jól megvernek:DD HA fékez a busz, egy fiatal képes megkapaszkodni, és megtartani magát. De egy nő két gyerekkel? nem nagyon.

Sajnos ez jellemzi a mai társadalmat. Mások hátán vígan felmászni a létrán, lefelé taposni, zebrába gázzal belehajtani, felelőség nélkül élni, hazudni, lopni, csalni. Szar egy helyzet, és szomorú,mert a fiatalok viselkedése, bennünket szülőket minősít......

Miért kéne mindent benyelni? :DD

80. kristof2003 (válaszként erre: 19. - 0148b688d6)
2007. aug. 11. 14:06

Sziasztok!


Én szülés előtt 3 héttel egy tömött troli alsó lépcsőjén utaztam, és mikor megált még előttem akartak leszálni:(


Lizzyke!

Én már utaztam úgy a piros 20-as vonalán, hogy a második ajtónál felszált egy kismama kisgyerekkel és a vezető bemondta, hogy a busz addig nem indul tovább míg valaki egy helyet át nem ad az anyukának.

79. Munya
2007. aug. 7. 08:59

Én vidékről reggelente iskolabusszal járok dolgozni. Jóval előbb szálok le, mint a "gyerekek", az ajtóban szoktam megállni, hogy ne kelljen senkire sem rátaposni, ha szállok le. Na ez sem tetszik, megáll az összes az ajtóban, mert ott bandáznak, a bazi nagy táska meg a hátán. Egy idősebb végzős srác szólt rá, a kis most kezdő középiskolás kölyökre, hogy TÁSKA, mert alig tudtam felszálni tőle! Délután vegyes vágott van, iskolaszünetben van hely, csak éppen mindenkinek a szatyra rajta az ülésen maga mellett. Biztos elfáradt az is.

A másik: a múltkor egy fiatal srác akarta átadni a helyét, mert azt hitte terhes vagyok, még majdnem le is tolt, hogy mi az hogy nem ülök le.

Az öregasszonyokkal is van sztorim, le maradtunk egyszer egy buszról, mert mind elénk furakodott, nem nézték még az 5éves öcsémet sem. Vidék, tehát olyan 30-60 percenként jön megint busz.

78. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 17. - Eee466847e)
2007. aug. 3. 23:25

Én tavaly nyáron jártam utoljára Pesten tömegközlekedéssel. A metrón tudtam, hogy max. 2 megállót ülök aztán úgyis átadom, így kifejezetten csak azért ültem le, hogy foglaljam a helyet annak, aki rászorul, mert láttam, nem sok eséllyel pályázhatnak az udvarias embereknél. És jött a forgalmas megállóhely, és bizony sok olyat láttam, amikor a "fiatalemberek" igyekeztek kihasználni az idősek lassúságát.

Amikor pedig a fiamat is magammal vittem, hát mit ne mondjak, szegény kis (akkor 2,5 éves) törpét majd agyon taposták, a buszon -mert azzal is kellett menni- örültem, ha én kapaszkodok. És a szokásos: kifelé bámulok inkább. Elképzeltem, milyen lehet neki a sok lábak meg miegymás között.

A metrón meg egy 25 körüli fiatal csaj szánakozó tekintetére (alattunk ült) nem bírtam tovább, és megjegyeztem, ennél még az is jobb, ha a sötét metrón kifelé bámul.

2007. aug. 3. 08:41

Párom idősebb fiának mondom mindig: Az, ahogy másokkal viselkedsz nem téged minősít, hanem anyukádat, mert azt fogják róla gondolni, hogy tanított meg így viselkedni. Ha fiatalkorúval van problémám tömegközlekedésen, utcán, ezt nekik is el szoktam mondani, érdekes módon legtöbbjük kicsit visszavesz magából...


Pocakosan számtalanszor állt felettem a villamoson idős nő és sziszegett-puffogott félhangosan, hogy ménemadomátahelyem. Mellettem, körülöttem nálam is jócskán fiatalabbak ültek, nem érdekelt, csak mosolyogtam előre.


8hónapos végén a régi típusú magas buszon a pocit odatoltam 2 nagyon üldögélő kislány közé. Meg is kaptam a helyet. Ha nem vagy pofátlan elpusztulhatsz, rád sem pillantanak.


Régen Zalaegerszegen voltam kollégista, elszakadt 2 bokaszalagom, megműtötték, kaptam járógipszet. Hazafele felvettem a hátamra a 30kgs hátizsákom és a vonaton vettem le legközelebb, mert két mankóval kivitelezhetetlen lett volna a buszon fel-le hátizsák manőver. Szintén magas buszok jártak akkoriban, megállt, feldobtam a két mankót és mint egy hegymászó felhúztam magam a buszra. Persze mindenki nézett, de egy kukkot nem szólt, segíteni meg... Mankókat felvadásztam valahogy magam mellé, hiszen lehajolni is alig tudtam, és álltam, mint a facövek, tömve volt a busz azzal a típusú kissráccal, aki bandába verődve lerugdosni is képes. Egy kb. 85 éves nénike állt fel és nagy tiltakozásom ellenére kért, hogy üljek le, mert ő úgyis leszáll a következőnél...


Következő balesetemnél a kezem került félgipszbe, akkor hazafele a metrón rámrivallt egy agyonfestett 60 éves, hogy miért nem veszem le a táskám?? Megfordultam szép csendben és csak a szemem meresztgettem a felkötött kezemmel a hátizsákom mögül :D 2 perc múlva le tudtam ülni...akkor nem tudtam levenni egyedül a zsákot a gipsz miatt, a vonaton is segítséget kellett hozzá kérnem.


Ami miatt viszont még ma is bánom, hogy nem rúgtam le egy srác fejét a metrón, vagy legalább nem mentem oda, hogy lehányjam az egy póló felirata amit viselt:

"Akkor is pedofília, ha a gyerek halott?"

Mindenki aki látta, csak nézte, senki nem állt mellé sem, messziről nézték kikerekedett szemekkel és senki nem merte mgszólítani sem. Ha ez vicc volt, szerintem túlmutatott azon...azóta is bánom, hogy nem tettem semmit. Mindig a másikra várni :P Már utálom ezt a hozzá állást!!!

2007. júl. 28. 08:10
én is szóltam volna,és felálltam volna ha senki nem teszi meg
75. Ani26 (válaszként erre: 72. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 15. 22:36
csak nyugodtan:-)))
74. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 73. - 6a062297d0)
2007. júl. 15. 12:41
:-))
2007. júl. 15. 12:38
A SUPERNAGYI mi?
2007. júl. 15. 12:32

a nagymamám mondta el minden unokája esküvőjén a leendő férjnek,hogy kikaparja a szemét ha megbántja valahogy az unokáját:-))szóval elég ha neki szólok

bocsi hugicám hogy kiteregetem a családi ügyeket...:-))

2007. júl. 15. 12:26
Inkább szólj SUPERMAN-nak.
70. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 69. - Ani26)
2007. júl. 15. 12:09

:-)

majd szólok az anyukámnak,hogy vesszen óssze azokkal akik bántanak...:-))

69. Ani26 (válaszként erre: 67. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 14. 21:11
Magadért is ki kellene.
68. m.bogyó (válaszként erre: 63. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 14. 18:09

Nekem is volt pár napja egy megrökönyödésem!

Az egyik "hiper-supermarket"bevásárlókocsi tárolója(?)előtt,3 csemetével:az egyik karonülő,a másik kettő:4 és 6 éves,az idős néni felháborodva kaffantott ránk,hogy tünjünk már az útjából!

Nem vagyok egy gyámoltalan fajta,de leesett az állam,és csak annyit mondtam:"Ma mindenki siet?"Meg még pár hasonló mondat!Egyébként ott az üzlet előtt ő volt a harmadik akinek útba voltunk!

Én elhiszem,hogy meleg van,de azért ennyire ne utáljuk egymást!

Ja ,és egy ilyen idős néni, délután hova a csudába rohan annyira,hogy nincs két másodperce,3 kicsire meg két anyukára???

67. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 66. - 6a062297d0)
2007. júl. 14. 14:47
hát én most már merek!!!magamért nem,de a gyerekeimért pl kinyitom a szám
2007. júl. 14. 10:48
Szólj, ha mersz!
2007. júl. 14. 08:34
ha buszozok a 2 gyerekkel,hát én szépen szólok hangosan a nagynak hogy kisfiam amíg a jegyet veszem szépen ülj le,ha nincs hely majd anya szól valakinek....szokott lenni a gyerkőknek hely...:-)
2007. júl. 14. 08:32
ja,5 hónaposan azért lettem veszélyeztetett terhes,mert szépen"letoltak " a buszról,persze a hasamra estem,jégbordás úton...szerencsére nagy baj nem lett,de korház lett belőle...a lényag hogy mindenki,idős,középkoru,fiatal,kikerült és folytatta az útját,felállni sem segítettek
63. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 57. - Képzelet)
2007. júl. 14. 08:31
Sajnos vitáztam idős nénivel már azért,mert "útban volt" a babakocsim a hentesüzlet előtt,elvileg nem fért tőle hozzá a biciklitárolóhoz,ezért a hentes autójának támasztotta,persze elborult.Garázsüzlet,kicsi a hely előtte,viszont csak 10cmnyut kellett volna arrébb gurítania hogy odaférjen...esetleg szolt volna ha nem akar hozzányulni.az út közepén mégsem hagyhattam,gyerkőcöt ölben fogtam,mert a boltba a kocsi nem fért be...és hogy le lette, tolva miatta,hogy mit merészelnek a babakocsisok,hogy ez türhetetlen...szerencsére a hentes is az én pártomon volt...
62. iriszb
2007. júl. 14. 08:16

Ne szóljunk....

jobban járok

én,személyszerint....

és,eldöntöttem be is fogom tartani...

2007. júl. 14. 07:56

Egyébként ne szóljunk.


Az idősnek nem érdemes, a pszichológia magyarra fordítva öregkori alkalmi süketségnek nevezi a tünetet. (Azt hall meg, amit akar.)Erre biztosan nem vevő.

A fiatalnak ne szólj, mert még be is mos majd egyet, ha meg mered szólítani. De lehet hogy csak a 10 kilós iskolabatyujával kapsz egy taslányit.

A középkorúnak meg ne szólj, mert az ő fizetéséből tartják el az országot, időst fiatalt, munkanélkülit, mindenkit, jobb ha neki nem szólsz. Jogosan lenne mérges.

A bruttó fizetésem a duplája lett a tavalyinak, nettó ez 20 %-os emelkedést jelent!!!


A megoldás: Megfontolt időpontokban csak amikor muszáj, akkor tömegközlekedni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook