Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ismer valaki olyan "spirituális látót, aki segíthet a lelki problémák feltárásában, megoldásában? fórum

Ismer valaki olyan "spirituális látót, aki segíthet a lelki problémák feltárásában, megoldásában? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Marleine (válaszként erre: 37. - Hancsalean)
2010. ápr. 20. 15:52

Hű már jó régen volt... Igazából már nem járok, mert segített megoldani a gondjaim.

Viszont az utak túl személyesek, hogy megosszam nyilvánosan.


Én jó szívvel ajánlom ezt a módszert:)

37. hancsalean (válaszként erre: 36. - Marleine)
2010. ápr. 20. 15:37
Milyen volt az utazás?
36. Marleine (válaszként erre: 35. - Krsta)
2009. márc. 2. 17:03

Én is agykontrollal kezdtem, akkor még alsós (mármint általános iskolában) voltam:)


Szerdán megyek a következő utazásra:)

35. krsta (válaszként erre: 30. - Marleine)
2009. márc. 2. 12:43

Szia!

Kíváncsian vártam az "élménybeszámolód". Örülök, hogy jól sikerült a találkozód a segítővel, nagyon érdekes volt olvasni, amit írtál. És igen, várom (várjuk) a további beszámolókat is :) További sok sikert!

34. krsta (válaszként erre: 33. - Argentum)
2009. márc. 2. 11:19

Szia és köszönöm! Mindent :)

Kb. 13 éve megcsináltam egy ilyen agykontroll-tanfolyamot. Az az igazság, hogy azt egy kicsit túl "anyagi síkúnak" találtam akkor, bár jó kiindulási pont volt nekem sokmindenhez. Azóta persze lehet, hogy változott már ebben-abban...

A NLC-ra már én is rátaláltam időközben :)

33. Argentum (válaszként erre: 9. - Krsta)
2009. febr. 27. 00:19

Szia,

ahogy írsz - kitűnő a helyesírásod és a fogalmazásod! -, abból egyértelművé válik, hogy nem vagy könnyen átverhető. Nem naiv vagy, csak érteni szeretnéd a körülötted, veled történő eseményeket.

Egyébként a pszichológus nem rossz tipp, hisz a mélyhipnózishoz hozzá értés kell. Ez egyfajta Alpa-állapot, amikor külső segítséggel visszapörgeted az időt, visszamész a korábbi életeidbe, hogy megérts mai jelenségeket az életedben, amik a múltadból erednek. De ezt csak arra kiképzett ember végezheti, mert amennyit használni, legalább annyit - ha nem többet - ártani is lehet vele. Pl. rosszkor, rosszul ébresztenek fel, hoznak vissza az éber állapotba.

Van egyébként a J. Silva-féle Agykontroll tréning, ahol megtanítják, hogyan érheted el egyedül is az Alfa állapotot. Ez egy belső meditáció, ami hihetetlen sok mindenre használható, egyféle belső kommunikáció a saját agyaddal, lelkeddel. Hazai képviselője hosszú évek óta Dr. Domján László orvos, egyetemi tanár.

Itt nem valakinek a véleményét tukmálják az emberre, hanem megtanítják, hogyan értse meg a saját jelzéseit, hogyan tudjon bánni velük, akár pl. a saját gyógyítás belülről történő elindítására.

Sajnos sokan nevezik ki magukat "látó"-nak anélkül, hogy bármi képességük, adottságuk, végzettségük lenne hozzá. Ez elég lutri.

A Nők Lapja Café oldalain sokféle, akár ezotériával foglalkozó szakember elérhető. Esetleg ott próbáld meg, érdeklődj. Nekem már segítettek (Hellinger Akadémia/Kálmán Hedvig: info@hellingerakademia.hu )

32. Marleine (válaszként erre: 31. - Dancingqueen)
2009. febr. 25. 17:20

Én hiszek abban, hogy az ember életében nincsenek véletlenek, mindennek oka van.Pl.: bizonyos dolgokat miért kedvelünk jobban vagy épp nem. Ezek az érzelmek folyamatosan hatással van arra, hogy miként ítéljük meg magunkat és másokat.


Nekem az a célom, hogy megértsek mindent ami körülöttem zajlik a világban a maga valódiságában, anélkül, hogy kivetíteném rájuk az én érzelmi dolgaimat.

Pl.: ha a barátnőm mondjuk hülyeséget csinál,és én ahelyett, hogy megérteném miért tette, rávetítem saját magam, hogy bezzeg én ilyet nem csinálnék vagy velem is volt ilyen és rá akarom tukmálni a saját módszereimet stb

Elég gyenge példa de jobb nem jutott eszembe, remélem érted mit gondolok...


Szóval ha valami szélsőség van az életemben, pl.: a gyerekekről alkotott negatív véleményem és a macskák iránt érzett rajongásom, akkor azt egy ilyen utazás által le tudom ezeket vetkőzni.

Még mindig szeretem a cicákat, de nem olyan fanatikusan mint azelőtt, és másként gondolok a gyerekekre is.

Persze ennek semmi kézzelfogható eredménye nincs, ez egy belső "személyes ügy" külső szemlélő számára lehet tök értelmetlen vagy hülyeségnek hangzik.

Az, hogy egy múltbéli problémámra meg lett a megoldása, az csak arra volt jó, hogy még biztosabb legyek magamban.Kicsit olyan mint amikor egy régebben épült falban lévő hibákat kijavítják.


Nyilván ha te utaznál, más dolgokba botlanál bele, amik közelebb állnak hozzád...persze sok múlik azon, hogy milyen céllal mész oda...nem véletlen kérdezték meg tőlem is:)


Az, hogy meddig járok, abszolút rajtam múlik, hogy mikor érzem azt, hogy elértem a célom.

Azáltal, hogy újraélem ezeket az eseményeket, tanulok - újratanulom azt amit ebben az életemben elfelejtettem... Kicsit olyasmi mint amikor feleleveníti az általános iskolában tanultakat.


Igazából ez a téma jóval összetettebb, ahhoz pontosan megérts mindent érdemes egy két ilyesmi könyvet elolvasni, ahol az előző életekről írnak:)

31. dancingqueen (válaszként erre: 29. - Marleine)
2009. febr. 25. 16:15

oké,...csak...nem igazán értem...már,hogy most,"mennyivel lettél okosabb" azon túl,amit eddig is tudtál(hogy szerinted erőszakosak a gyerekek,hogy szereted a macskákat,stb...)


tényleg nem kötekedés,érdekel nagyon,csak most nem tudom,hogy hogyan tovább?vagy most mi van?

2009. febr. 25. 16:15
Ha gondoljátok akkor szívesen megosztom veletek a további élményeimet is, aztán meglátjuk a végére mennyit fejlődtem lelkileg:)
29. Marleine (válaszként erre: 27. - Dancingqueen)
2009. febr. 25. 16:13
Ez csak az első alkalom volt, nem kell csodákat várni:) A fokozatosság elve itt is érvényesül...nyilván a következő alkalom ennél komolyabb lesz, komolyabb mondanivalóval, bár én ebből is sokat tanultam.
28. k.tünde78 (válaszként erre: 26. - Marleine)
2009. febr. 25. 15:36
Hű-ha!Ez nem semmi!!
2009. febr. 25. 14:57
éééééés...már úgy értem...hogy akkor most....?
2009. febr. 25. 14:51

Na íme a tegnapi napom:

Nagyon izgultam, de szerencsére Peti nagyon gyakorlott már az utaztatásban, így nem egyből vágtunk bele a lecsóba, még beszélgettünk egy kicsit, utána kiment 5 percre a szobából, addig én lefeküdtem egy matracra és el kellett lazulnom.Utána visszajött, lekapcsolta a villanyt és meggyújtott egy gyertyát.


2 kérdést tett fel:


1. Miért jöttél el hozzám?


-Hogy utat mutass.


2. Mi az amit szeretnél elérni?


A teljes megértést.


Utána elmondta, hogy meg fogja érinteni a homlok és napfonatcsakrámat, de ha zavar az érintés, nem teszi meg.Mondtam, hogy nem zavar.


Közben egyre jobban ellazultam, koncentrikus lila köröket láttam.


Aztán elvette a kezét és el kellett képzelnem egy rózsát, majd elmondani milyennek látom.


Utána egy kedvenc zeneszámra kellett gondolnom, közben kérdezte, hogy hallom-e a szöveget stb.


Utána el kellett képzelnem, hogy egy réten vagyok, és egy magas fa mellett vagyok.Egyre felemelkedek a fa mellett és az egyik ágra rákötök egy ezüstfonalat, majd felmegyek az űrbe és látom a földet eltűnni.Majd jön egy fehér fénynyaláb és feltölt energiával.Utána visszamentem a földre a rétre.


Aztán meg kellett néznem a lábam.


(Egy egy bemelegítő gyakorlat, segít ráhangolódni ezekre a dolgokra.Amit látok, mindent el kell mondanom és ő folyamatosan kérdezget, én most csak az eseményt mondom e, a valóságban sokkal tovább tart, mivel a negatív részeknél el kell mondanom sokszor, hogy mit érzek, és ezáltal újra élem a dolgokat, de sokkal színesebben és részletesebben.Én most a teljes történetet mondom el)


Szóval lenéztem a lábamra.


Szőrös volt.


Négy lábra ereszkedtem és elmentem a patakhoz és elkezdtem a vízzel játszani, úgy, hogy a mancsomat beleérintettem és néztem ahogyan a víz gyűrűződik és csillog.


Estére haza kellett mennem, mert a gazdasszony mérges lesz, ha nem vagyok ott.


Szerettem még ha a fejemet megsimogatják.(Egy cica voltam)


Utána ugrottunk a történetben a fontos eseményre, a halálom napjára.


Reggel volt és lementem reggelizni, de a kajám nagyon gusztustalan volt, valami mócsingos trutyi és nagyon büdös.


Szerettem volna inkább az asztalról enni, finom sonkát, de nekem nem lehetett oda felmenni, bármennyire is szerettem volna.


Ezért inkább kimentem és nekidörgölőztem a kerítésnek, ami kellemesen meleg volt.Arra jött egy kisgyerek, és én még jobban dörgölőztem, és azt mondtam a kisgyereknek, hogy megsimogathat, de ő megfogta a hasamat, ami nekem fájt, ezért megkarmoltam.Erre ő mérges lett és az udvaron lévő lisztes zsákba belerakott, majd egy másik kisfiúval összekötözték a mancsaimat és a hasamra kötöttek egy kötelet aminek a végén egy kő volt.Majd beledobtak a patakba, de nem süllyedtem el, a fejem pont kinn volt a vízből.Nagyon fáztam és féltem, próbáltam menekülni, de nem sikerült.


Ekkor elkezdett a kisfiú, akit megkarmoltam kővel dobálni és közben nevetett rajtam.Aztán eltalálta a fejemet és elkezdtem süllyedni, a szemem nyitva volt, láttam ahogyan alulról csillog a víz.


Megfulladtam.


Aztán egy kéz benyúlt és kivett a vízből, megbökdösött és otthagyott.


Sokáig néztem a testemet ahogyan rohad, és szomorú voltam amiért a gazdasszonyom nem keresett meg, hogy nem vagyok elég fontos neki, mert csak egy macska vagyok.


Elszomorított a rohadó testem látványa is, mert szerettem a testem és amit szeretsz azt szeretnéd örökkévalónak hinni.


Utána elvitt egy fehér fény, és találkoztam a belső vezetőmmel akihez semmi kérdésem nem volt, utána be kellett mennem a titkok házába, ami viszont félelmetes volt.Kicsi ablaktalan ház, belül sötét volt, néhány gömb volt amiben volt valami lángszerű dolog és ott állt egy öregember, aki nagyon csúnya és ijesztő volta kezei is nagyon csúnyák voltak, hagynom kellett, hogy megérintsen, és az nem volt rossz érzés, elmúlt a félelmem.


Utána jött a levezető gyakorlat, amivel szép lassan visszavezetett a mostani életembe.


A hideget és a fulladást teljes mértékben átéltem, a kezelés alatt ha a víz képe jelent meg az egész testem reszketett és a végtagjaim hidegek voltak, de nem voltam libabőrös. Amikor megfulladtam, éreztem a fulladást is...Nagyon megrázó volt...amikor véget ért az utazás elmúlt a hidegség érzés is...


Az analízisem:


Hogy miért pont egy macska voltam, az magyarázatot adott arra, miért szeretem ennyire a macskákat, és ők is engem.Mindig is jól megértettük egymást.


Erős élmény volt az étel is. Tény, hogy utálom a mócsingos kaját és odavagyok a sonkáért, ami már vicc tárgya is Bakónál:D


És én mindig is elutasítottam azt, hogy az állatoknak olyan undi kaját adnak enni.


A gazdasszonyomat nagyon szerettem, akkor is ha néha megszidott, hálás voltam, hogy vele élhetek.


(Érdekes, hogy nem értettem az emberek nyelvét, hanglejtésből tájékozódtam és mivel ők se értették az én nyelvemet, a testemet használtam, hogy kommunikáljak)


Ez pedig arra ad magyarázatot, hogy miért is tudom olyan jól felismerni a metakommunikációs üzeneteket.


A gyerekeket mindig is kegyetlennek és gonosznak tartottam.Mostmár tudom miért, mert ez a kisfiú nagyon gonosz volt velem.


A mélyvíztől sokáig rettentően féltem, emiatt sokkal később tanultam meg úszni mint a csoporttársaim oviban.


Amikor macskaként a víz csillogását néztem alulról, bevillant egy jelenkori kép, amikor ovisként belemerülök a vízbe háttal és nézem ahogyan csillog a víz.(Természetesen kismedencében)


Mindent összegezve, nagyon jó macskának lenni:D Nem csináltam semmit, egyszerű dolgok is nagyon jól lekötöttek:D

25. Marleine (válaszként erre: 24. - Krsta)
2009. febr. 24. 14:55

Én is pont így vagyok vele:)


Nekem ami a könyvek közül nagyon sokat segített, az A.J. Christian - Mit keresett Isten a nappaliban? Illetve a Mit keresett Isten a hálószobában? és a Titok volt.Sok érdekes dolog van bennük ha érdekel ez a téma, ajánlom a figyelmedbe:)

5re megyek, nagyon izgatott vagyok, ez az első ilyen szárnypróbálgatásom:D

24. krsta (válaszként erre: 23. - Marleine)
2009. febr. 24. 14:51

Annak biztosan fog örülni :) Minden jót neked! És aztán majd mesélj!

Én úgy gondolom, hogy mindenkinek meg kell találnia, hogy milyen módszer a legjobb számára, mert az mindenkinél más lehet problémától, kérdésektől függően. És szerintem ez is nehéz, hogy rátalálj a megfelelőre. Ezért örülök, ha valaki mesél az élményeiről, az segíthet a keresgélésben.

23. Marleine (válaszként erre: 22. - Krsta)
2009. febr. 24. 14:36

Pontosan...én már próbáltam mindent, voltam asztrológusnál, bach féle virágterápián, de a "végső problémák"-hoz nem mutattak ajtót, inkább csak az ajtóhoz vezető útra tereltek.

Ez a fiú, akihez megyek egy nagyon kedves tanárnőmnek a fia, csak emiatt mertem elmenni, mert tuti, hogy nem sarlatán, ha az volna, akkor leakasztana egy csomó pénzzel, de mint írtam nem kér semmit, de te bármit adhatsz:)

Én mindenféle finom sütit viszek:)

22. krsta
2009. febr. 24. 14:21
Igazad van Marleine, nincs semmi vesztenivalód azzal, hogy kipróbálsz valamit - hátha segít. Természetesen mindenkinek saját maga kell, hogy megoldja az életét, problémáit, más nem teheti meg helyette. De ugyanakkor külső segítséghez sem szégyen fordulni. Sőt! Kell ahhoz is jókora önismeret és talán még bátorság is, hogy bevalld magadnak, hogy egyedül már nem megy. Lehet, hogy elég csak egy kis plusz információ, tudás. Végül úgyis neked kell végigmenni az úton.
2009. febr. 24. 14:17

Takács Tibor asztrológus.

Soter Klub:

VI. Dessewffy u. 53

Tel: 331-8186

06-70/223-08-90

20. Marleine (válaszként erre: 19. - F64f0d9a69)
2009. febr. 24. 14:14
Köszi:)
19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - Marleine)
2009. febr. 24. 14:11

Sok szerencsét kívánok! :))

Jó utat!

18. Marleine (válaszként erre: 15. - F64f0d9a69)
2009. febr. 24. 14:09

Nekem valahogy nem sikerült, ezért megyek el erre az utazásra.

Veszteni valóm nincs:)

2009. febr. 24. 14:08

Ha ennyire behatóan ismered az ezotériát, akkor mesélj, milyen tapasztalataid vannak róla.

Szívesen meghallgatom.

2009. febr. 24. 14:06

Marleine!

Én is kiváncsi vagyok a "terápia" eredményére,ill.,hogy mit tapasztalsz majd meg.

Várom majd a beszámolót.

15. f64f0d9a69 (válaszként erre: 13. - Marleine)
2009. febr. 24. 14:03

Igen! Ezt otthon is megteheted.

Én az agykontrollt használom . Persze sok más megtanulható módszer is van. Mindegyik ugyanolyan jó.(szerintem ugyanaz...)

2009. febr. 24. 14:00
Nem a félelem tárgya a lényeg, hanem maga a félelem.Félhetnék a pókoktól is...Szeretném megtudni a félelmem okát és leküzdeni azt.
13. Marleine (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2009. febr. 24. 13:56

Segít meditatív állapotba kerülni, ami által te magad jössz rá a válaszra.


Az ember csak maga oldhatja meg a problémáit, az ajtót megmutathatják, belépni csak te tudsz rajta:)

2009. febr. 24. 13:50

Inkább egy kineziológus, ha már magadtól nem megy.

A saját problémáját mindenkinek saját magában kell elrendezni elsősorban. Ha egyedül nem tudod, más hogy segít?

11. krsta (válaszként erre: 7. - Marleine)
2009. febr. 24. 13:31
Igen, én is kíváncsi lennék a tapasztalataidra :)
10. Marleine (válaszként erre: 8. - Dancingqueen)
2009. febr. 24. 13:29
Én a vízinövényektől és a bogaraktól:)
2009. febr. 24. 13:16

Sziasztok!

Nem hallgatok, csak most tudtam jönni. Köszi a hozzászólásokat.

Szóval azért "látót" keresek és nem pszichológust, mert beszélgetni bárkivel tudnék, és nem arra van szükségem, hogy valaki visszakérdezzen folyton és semmi újat ne mondjon, csak rávezessen engem arra, hogy milyen is vagyok, hogyan gondolok dolgokat. Merthogy ezt tudom :) (De bocsánat, ha a pszichológus mégsem "csak" ennyit tesz.) ÉS nem is kuruzslót keresek, sem jóst, meg mágust vagy mestert - vagy hívják akárhogyan is magukat, merthogy átverhető sem vagyok az ilyenekkel. Egyszerűen csak olyan emberrel, ún. tisztánlátóval szeretnék beszélni (és lehet, hogy erre nem a látó a legjobb szó, csak mást nem tudok :), aki többet lát, tud mint amit a hétköznapi ember a kis fizikai szemével. Kicsit nehéz ezt elmagyarázni, mert inkább érzem minden sejtemmel, amikor egy ilyen emberrel beszélek, hogy mennyire őszinte. Az "ÁL-EZOTERIKUS gyógyítók" ellen pedig szívesen fellépnék, hogy ne butítsák és vezessék meg az olyanokat, akik nem képesek észrevenni a hamis embereket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook