Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rettentően fáj a fülem. Fülcsepp van, fájdalomcsillapítót is vettem be, meleg só is megvolt. Mit csináljak? fórum

Rettentően fáj a fülem. Fülcsepp van, fájdalomcsillapítót is vettem be, meleg só is megvolt. Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2019. jún. 25. 08:14
Én csecsemőkorom óta - közel 50 éve - fájós fülű fülbeteg vagyok, de a meleg són kivül nem használ semmi. A meleg só viszont igen.
123. croalaprinc (válaszként erre: 120. - Guruljka)
2019. jún. 25. 07:32
Szia! Fülgyógyászhoz menj, mindegy, h. rendelőben, vagy maszek, nem sokat tud tenni ezt fogja felírni, majd meglátod: Ciloxam fülcseppeket. Otthon + igyál kamillát és ha tudsz a füledbe is cseppenthetsz, nagyon jó gyulladáscsökkentő, fájdalom csillapító hatású. [link]
122. Guruljka (válaszként erre: 121. - Guruljka)
2019. ápr. 22. 21:55

2010 óta is. 😂 😂 😂


Nem figyeltem a dátumot, de hogy jönnek fel ilyen régiségek?

2019. ápr. 22. 21:47
Mit = mind. Mind odajár.
2019. ápr. 22. 21:47

"...maszek fülest (azok amúgy is jobban végzik a dolgukat mint a nagyszerű SZTK-s koponyák)"


Nem sok orvostudományi egyetem van az országban. Mint odajár, csak a maszek nem tudja elhárítani a felelősséget, ha hibázik, ezért jobban figyel.


Én kivetetném azt a mandulát, hibátlan már nem lesz, és minél idősebb korban veteti ki az ember, annál gyakoribb a komplikáció.

Viszont a kor előrehaladtával egyre kellemetlenebb a testben tartogatni egy fertőző gócot.

119. Anyuci macuci (válaszként erre: 114. - Enduros)
2010. nov. 1. 21:30
Szerintem sem vészes az évi 2 mandulagyulladás. Gondold át melyik dokinak hiszel inkább.....
118. Anyuci macuci (válaszként erre: 117. - Dnemetz)
2010. nov. 1. 21:28
Nekem a kövirózsa soha nem vált be. Persze nem vagyunk egyformák. Egy próbát megér.
117. dnemetz
2010. nov. 1. 21:00

kövirózsát szerezz

a levelét nyomd össze és a lét csöppentsd a füledbe

a másfél és a 8 éves gyermekemnél ezt használom fülgyulladásnál, másnapra semmi bajuk

allergiát nem vált ki

116. a0c1361e44 (válaszként erre: 114. - Enduros)
2010. nov. 1. 20:57
Évente kettő belefér. Én nem vetetném ki.
115. enduros
2010. nov. 1. 20:56
jaaaa és elnézést kérek mert egy kicsit OFFoltam az előző üzenetbe!!!
114. enduros
2010. nov. 1. 20:55

Sziasztok,újra én írok :)!!

Elmentem a 25.-ei fül,orr,gégész vizsgálatra fülkürthurutom van,már a fülemmel nem nagyon van gond,de javasolták,hogy a torokmandulám távolítassuk el! Na most megmondva az őszintét nem igazán akarom de az utóbbi héten elég szépen fáj a torkom és mikor csak így simán nyelek kicsit nehézkesen megy (nem evés közbe hanem csak úgy simán) meg a fejem is sokat fáj!!

Háziorvosom azt mondta,hogy nem muszáj kivenni mert max évente 2x van gond a mandulámmal! Ti mit javasoltok??

113. Anyuci macuci (válaszként erre: 112. - Enduros)
2010. okt. 14. 23:35

Szia!

Szerintem el fog múlni a sípolás,ha a gyulladás elmúlik. Nekem súgott a fülem,amikor be volt gyulladva. De idővel megszűnt. Kitartás!!!!!

112. enduros (válaszként erre: 111. - Anyuci macuci)
2010. okt. 11. 15:18

Köszi szépen,gyógyulgatok már sokkal jobban vagyok!


De lenne még egy kérdésem,a fül sípolás nem igazán akar múlni (mondjuk még bent van a fülembe a jodoform csík),ez elmúlik idővel vagy eztr még megkéne osztanom egy orvossal??

Antibiotikumom és orrspray-m is van és annyira nem zavaró de én nem tudom,hogy mit tegyek :S

111. Anyuci macuci (válaszként erre: 110. - Enduros)
2010. okt. 9. 19:11

Szia!


Jól tetted,hogy előbb elmentél dokihoz!!! Akkor mostmár gyógyulgassál szépen!:)

110. enduros
2010. okt. 9. 18:49
SZiasztok.Na voltam orvosnál {még szerda este} és megállapította,hogy mindkét fülembe kzépfül és hallójárat gyulladás van,szépen kiszívták és tettek bele jodoform csíkot,meg kaptam orrspray-t is mert van egy kis hámgyulladásom vagy micsodám,de mostmár sokkal jobb,hétfőn már ki is szedhetem a csíkot de azért az se semmi,hogy ezzel várhattam volna 5.éig :S
2010. okt. 5. 23:31
Nekem is fájt kb 1hónapja a fülem. Nem volt időm orvoshoz menni. Melegítettem, kimostam, amit rosszul tettem. Amikor még 1hét múlva is szenvedtem, elmentem dokihoz, ahol megállapították, hogy túl sokat piszkálom, tisztítom. Szinte nem is volt fülzsírom. Melegíteni azért nem lett volna szabad, mert külsőfül-gyulladásom volt, nem belső. Kimosták (ami egyáltalán nem fáj), bezsírozták (na, ez már nem volt kellemes), és kaptam fülcseppet. Igazság szerint ezek nem sokat segítettek, végül inkább magától gyógyult meg. Sok-sok fájdalomcsillapítót beszedtem. :(
108. enduros
2010. okt. 5. 17:52

Na megnéztem egy régebben "élő" fül-orr-gégészetet és hála a jó istennek már elköltöztek....de a telefon számuk meg sose kapcsolható....nekem is egyszer fáj a fülem és akkor is szenvednem kell napokat! :(

Valaki tud mondani egy megbízható,fehérvárhoz közeli fül-orr-gégészt?? mert ez a fájdalom suli mellett (ráadásul végzős vagyok....) nem igazán pozitív

107. Anyuci macuci (válaszként erre: 104. - Enduros)
2010. okt. 5. 16:41

Szerintem magától nem fog meggyógyulni. Akkor inkább tényleg menj el egy maszek dokihoz. Nem hiszem,hogy kimossák a füledet,inkább írnak fel gyógyszert,vagy fülcseppet. Nekem még soha nem mosták ki a fülem,pedig mostanában elég sokszor fájt a fülem.

Szerintem se mosd a füledet. Nem hinném,hogy hasznára válna most a víz,ha belemegy.

106. Burkuska (válaszként erre: 105. - Enduros)
2010. okt. 5. 16:23
Ne mosd.
105. enduros
2010. okt. 5. 14:13
És még valamit kifejeltettem,ha fürdök akkor megmoshatom a fülem vagy nem tenne túl jót?
104. enduros (válaszként erre: 103. - Mokiniki)
2010. okt. 5. 14:09

Köszi szépen,ezeket feltétlen kipróbálom!!!


Amúyg arra van esélyem,hogy 25.éig elmúlik magától vagy sajnos addig szenvedhetek??

Mondjuk ha rosszabbodik akkor Székesfehérváron vagy valahol a közelbe keresek egy maszek fülest (azok amúgy is jobban végzik a dolgukat mint a nagyszerű SZTK-s koponyák) és azzal kezeltetem magam!

Még annyit,hogy milyen kezeléssel fognak kezelni,csak kimossák a fülem vagy hogy lesz?

2010. okt. 4. 17:16
Otipax fülcsepp és ha kibírod,akkor fülgyertya.Ezek csak addig hatnak,míg be nem jutsz az orvoshoz.A melegített sóval pedig többnyire csak rosszabbat csinálsz,mert még jobban be fog gyulladni.Remélem minél hamarabb kapsz időpontot és el tudjátok kezdeni a kezelést!Jobbulást
2010. okt. 4. 16:05
Nem! / Nem normálisak máshol sem!Sajna! Jobbulást neked!
101. Anyuci macuci (válaszként erre: 100. - Enduros)
2010. okt. 4. 16:02

Szia!

Nem semmi! Én is időpontra mentem múltkor Dunaújvárosba,de én hétfőn kértem az időpontot és szerdán kellett mennem vizsgálatra. Nem tudom mit képzelnek Fehérváron...:(

Remélem mielőbb meggyógyulsz!!

100. enduros
2010. okt. 4. 13:37

Sziasztok,na megint nagyot csalódtam a Székesfehérvári SZTKba......25.-ére kaptam beutalót fül-orr-gégészetre....NORMÁLISAK????

mikor meghallottam felmentem a doktornőhöz,hogy legyen szívesmegvizsgálni és azzal jött,hogy milyne sok a munkája..egyszerűen erre nem tudok mit mondani!!röhögtem egy jót és eljöttem. Remélem,hogy a kövirózsa csepp segíti megszüntetni a füldugulást és zúgást (már nem igazán fáj),a háziorvosom azt mondta,hogy ez a náthám miatt van és nagyvalószínűséggel ha már elmúlik a nátha akkor a fülpanaszok is elfognak múlni.Remélem igaza volt!

99. enduros (válaszként erre: 98. - 448f1a930a)
2010. okt. 3. 16:23
Sajna nincs :S de majd ha legközelebb ott járok a patikában (mert sajnos a náthám és a torokfájásom se múlt el,szal mehetek vissza amúgy is a dokihoz) majd megkérdezem tudnak-e valamit ajánlani nekem,bár jobban örülnék,hogyha kapnék beutalót fül,orr,gégészhez és az véglegesen megszüntetni a fájdalmat!
98. 448f1a930a (válaszként erre: 96. - Enduros)
2010. okt. 3. 14:16
Nincs nagyon jó ismerős patikusod? Én egyszer kaptam tőle fájdalomcsillapítós cseppet,amiben van gyulladáscsökkentő is.Olyan amit a szakrendelőben tesznek csíkként.Próbáld meg!
97. a0c1361e44 (válaszként erre: 95. - Anyuci macuci)
2010. okt. 3. 14:05
Természetesen!
96. enduros (válaszként erre: 94. - A0c1361e44)
2010. okt. 3. 12:59
Hát köszi,nagyon picivel jobb,vettem ma kövirózsa cseppet,azért a fájdalom lejjebb ment meg kicsivel jobban is hallok de rászántam magam,hogy szervezek egy találkozót a háziorvosommal és ha ő is azt mondja,hogy tovább akkor pedig a fül,orr,gégészet!!!:S
95. Anyuci macuci (válaszként erre: 93. - A0c1361e44)
2010. okt. 3. 12:48
Én csak azt írtam,amit nekem mondott a doki. Nekem azt mondta,hogy NE melegítsem,mert nekem ártott volna. Mivel többfajta fülgyulladás van,ezért gondolom az enyémre nem ajánlotta a melegítést. Jobb lenne,ha megvárná,mit mond az orvos,nehogy többet ártson magának a kérdező.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook