Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már részetek munkahelyi mobbing-ban?(kicsinálásban)? fórum

Volt már részetek munkahelyi mobbing-ban?(kicsinálásban)? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. febr. 7. 11:09

En ugy tudom, ha a fonok vagy annak a felettese sem segit, el lehet nekik magyarazni, irasban is, hogy nyoma legyen, hogy becsuletsertesert mar fel lehet venni a kapcsolatot egy ugyveddel/birosaggal.


Az, hogy tenyleg mindig annak hisznek, aki terrorizal..nem tudom mi az oka.


Az ilyet nem szabad hagyni, mert azon kivul, hogy a munkahelyeden hiteltelen leszel, sajat magad egeszsegi allapota is megsinyli. Evekig lehet errol almodni, es rettegni, ki mikor akar hatba dofni.

73. grizus
2013. okt. 1. 06:25
Velem a suliban csinálták ezt, meg is alapozták az önbizalomhiányomat meg a lelki problémáimat egy életre):.
72. ina87
2013. szept. 30. 19:07
Szerencsém van mert még ilyenbe nemvolt részem mindég megtalálom a hangot mindenkivel.ám volt olyan munkahelyem ahol az egyik köleganőt a többiek nagyon "kikezdték" nemtudom mivolt az alapjuk hisz akk került oda tehát uj munkás volt,de jóformán senki se kedvelte,nekem nemvolt vele bajom és a többieket nem értetem h miért cseszteték állandoan.majd felmondtak neki de gondolom h ő sem szeretet volna tovább maradni!
2013. szept. 26. 15:39

Sziasztok!

Sajnos nekem most van ilyen problémám. Bolti eladó pénztáros vagyok. Szeretem a munkám, csak a főnök asszonyommal nem jó a viszony. Azt elején minden ok volt, aztán passz hogy mi lett. Azt mondják hangulat ember és el kell fogani ,ment egy ideig de 3 hónapja ezt már nem tudom megtenni. Se arra idő hogy egyél, se arra hogy mosdóba menny. Ezt még le is nyelném, de azt hogy mindenbe beleköt, úgy beszél mint egy állattal, ezt már nem. Átvett újságot eldobja a földre elém és kiabál tedd ki. Kezdő voltam mikor közölte mely üvegeket nem veszzük át, erre pár napra rá jön egy vevő, persze nálunk nem lévő alkoholos üveggel, nem vettem át, ordít hogy vedd át. Ok átveszem, de ha nem viszik el én kapok hogy hogy na hát te vetted át. Pakolom ki a raklap árut, de ő elküld máshová, malyd közli most kezdtem hogy hogy nincs kész a másik raklap. Azt mondja az a baj hogy másik kis boltokba megyek dolgozni, ami teszem hozzá ugyanúgy egy tulaj és menni kell hisz a beosztást ő írja. Tehetetlen lettem, napi 7 órát van a nyakamon meg sem hallgat, most táppénzen vagyok, de így is kiabál max telefonon. Elérte célját, és kibuktam és végre felmondok. Csak a szomorú hogy szabáljosan félek tőle, ezt érte el. Mit lehet tenni? Ja és persze minimálbért sem kapom meg de hivatalosan be vagyok jelentve. Csalás az egész amire az egészségem ment rá :(

2012. okt. 10. 16:59

Kedves hozzászólók!

Molnár Tímea vagyok, idén tavasszal fogok végezni a főiskolán, ahová járok. A szakdolgozatomat mobbing (pszichoterror) témában szeretném megírni, azonban ehhez segítségre lenne szükségem. Ha van Önök között olyan, aki már átélt egy ilyen szituációt, és hajlandó lenne felkeresni, hogy elmondja nekem a történetét, a következő címen vagyok elérhető: hovirag521@gmail.com. Természetesen mindez teljesen névtelenül és titkosan zajlana, illetve a szakdolgozatomat is titkosítanám, tehát csak a bizottság olvashatná el.

A segítségüket előre is köszönöm!

69. dancingqueen (válaszként erre: 67. - 5464505f6a)
2009. márc. 12. 16:49
borzasztóan hangzik:Sjó,hogy a főnök le tudta kicsit nyugtatni. Nekem az első munkahelyem volt lelkileg kicsinálós,ott probáltam a főnökkel beszélni,de kb azzal hajtott el,hogy csak beképzelem az egészet,és nincsen semmi probléma...majd akire"panaszkodtam" az odajött,hogy "na szép,beköptél?",és még inkább szadizott...
68. spinneli (válaszként erre: 65. - Dancingqueen)
2009. márc. 11. 20:20
tényleg nem kell, sajnos alkalmazkodni kell ahhoz, hogy sokan státusztól független nem ilyenek-persze nem a beletörődő alkalmazkodás a célravezető.
67. 5464505f6a (válaszként erre: 66. - Dancingqueen)
2009. márc. 11. 18:20
erősnek gondolta magát.:)mkiben a hibát kereste,ha talált vmi apróságot, egyből ment a fönökhöz,mkibe belekötött,kibeszélt, próbált keresztbe tenni,amikor nem volt ott a fönökünk, utasitgatott,leveleket irogatott,h mit hogyan csináljunk.Amikor tudtuk,h az nap ö is dolgozni fog,már rossz szájizzel mentünk be,ha meg még rossz kedve is volt, mkivel kiabált,megjegyzéseket tett.
66. dancingqueen (válaszként erre: 64. - 5464505f6a)
2009. márc. 11. 17:08
egy ember rögtön 8at akart kicsinálni?!?!jesszus!miért nem ti nyolcan haraptátok le inkább a fejét?:)sok lúd disznót győz:Dvagy mifene
65. dancingqueen (válaszként erre: 63. - Spinneli)
2009. márc. 11. 17:07
jogos,h nekem van problémám,de érdekes,másik főnök észreveszi"magát"...hazaküld korábban,besegít...szóval,nem kell azt hiszem túl sok megfigyelő képesség és szociális érzék ahhoz,hogy meglásd,ha a kollegád kikészült.Édsesapám is világ élteében főnök volt,és ahogy mesélte,rá sem érkezett panasz. Egyszerű emberismeret és figyelem kérdése az egész sztem.
2009. márc. 11. 16:57

Volt. Csoportban dolgozunk, tizen. Egyik kolléganő nyolcunkat próbált minden módon "kicsinálni".Már már mindannyian a felmondáson gondolkodtunk.

Fél év után elmondtuk a fönöknek.A fönök elbeszélgetett a kolleginával, de el nem küldte, mert jó munkaerő.Azóta a csaj normálisabb 1-2fokkal.

63. spinneli (válaszként erre: 62. - Dancingqueen)
2009. márc. 11. 16:53
nem feltélen, sőt, elvitatkozhatunk hogy kinek hol a határa, de esetedben neked van problémád, ezért kéne neked jelezni.
62. dancingqueen (válaszként erre: 61. - 7130b15964)
2009. márc. 11. 16:52

és,ha már volt"összetűzésünk" és ismerem,hogy milyen a habitusa?

ha valaki végrehajtja a főnöke utasításait,az már "benne van a játszmában"?szerintem meg pont a főnököknek kne érezni a határt,hogy meddig lehet terhelni,nehogy már a beosztott szóljon. Attól vezető szerintem,hogy van emeberismerete,szociális érzéke,stb,stb...

61. 7130b15964 (válaszként erre: 59. - Dancingqueen)
2009. márc. 11. 16:44

Ha előre eldöntötted, hogy úgysem fog foglalkozni veled, akkor gyakorlatilag beletörődtél, lépj túl rajta! Ez nem kizárólag az ő hibája, te is benne vagy a játszmában.


Ha mégsem tetszik, két dolgot tehetsz:

a.) Összeszeded magad és mégiscsak beszélsz vele.

b.) Keresel másik melót (persze, semmi garancia nincs arra, hogy nem jársz ugyanígy).


Szóval, mégiscsak jobb lenne, ha nem te válaszolnád meg előre a kérdést helyette, hanem megkérdeznéd őt, hogy mit tenne az ügy érdekében.

60. spinneli (válaszként erre: 59. - Dancingqueen)
2009. márc. 11. 16:40

írtam.

:)

59. dancingqueen (válaszként erre: 58. - Spinneli)
2009. márc. 11. 16:30
ismerem őt: "sajnos,ez van,nem tudok mit csinálni, kollégád szabin van,csak rád számíthatok,le kell adni az anyagot,mondtam az elején,hogy hajtás lesz"...eléggé olyan...hogy is mondjam..."vagány csávó",akinek tényleg nincs az életben semmire gondja...és,hgy kialvatlan szemmel dobja rám a következő feladatot,látod,hogy nem érdekli...ahogy az sem,hogy nem ebédeltem X napja,és az sem,hogy hányszor tudok kimenni mosdóba...valahogy,ő úgy el van a kis világában...
58. spinneli (válaszként erre: 57. - Dancingqueen)
2009. márc. 11. 16:29
a jelzés stílusán sok múlik, a főnököd is ember, fontos kiemelni azt, hogy nem magával a munkával van bajod, hanem a mennyiséggel, utalni arra, hogy sok minden egyszerre egymás rovására megy, pedig te szeretnél mindenben jó minőséget nyújtani blablabla, tényleg csak tálalás kérdése az egész.
57. dancingqueen (válaszként erre: 56. - Spinneli)
2009. márc. 11. 16:26
hát,szerintem nem feltételnül a szakmától függ...szeritem a kollégám egyébként sokkal ügyesebb,tapasztaltabb,10éve benne van,míg én csak másfél. Szóval,lehet,hogy csak"tanítani" akar, vagy "tesztelni",nem tudom,de kezd nagyon sok lenni...és sajnos nem az a típus,akihez csak úgy odamegyek,és szembesítem ilyemivel. Tudom,azt szokták mondani,hogy "beszélj vele",de vannak olyan típusú emberek,akikkel nem tud,v nem mer az ember. Én mondjuk inkább a "nem mer" kategóriába tartozom:S
56. spinneli (válaszként erre: 55. - Dancingqueen)
2009. márc. 11. 16:22

van,aki kénytelen-kelletlen mossa össze szerintem...


persze vannak helyzetek, mikor ez elkerülhetetlen, mindenesetre én igyekszem annyira kivűl tartani, ameddig lehet.


mi a munkád?

55. dancingqueen (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2009. márc. 11. 16:19

van,aki kénytelen-kelletlen mossa össze szerintem...



csak azért kérdezem,mert a főnököm egyértelműen,de objektíve mérhetően jobban terhel(és basztat) mint a kollégámat. Nrem tudom,hogy ez a bizalom jele,h nekem jobban megy,vagy direkt terhel,mert tudja h lelkiismeretes hulye vagyok,és úgyis megcsinálom,vagy szimplán lusta,és minent átdobál rám,és tudja,hogy a kollégám már rég beintett volna...szóval,nem tudom már,hogy hogy hozzam fel,hogy megszakadok,nem bírom,idegileg kiborít...

54. spinneli (válaszként erre: 51. - Hobitka)
2009. márc. 11. 16:17

Ő hétvégére kikapcsolja szolgálati tlefonját, hogy őt akkor ne zavarja senki.


szerintem ez a normális, nem pedig az, hogy valaki összemossa a magánéletét a melóval.

2009. márc. 11. 16:15
igen, de nem én voltam a kiszemelt, mindent egybevéve, valamennyire jogosnak is tartottam, mivel az illető nem állt szakmailag úgy, ahogyan elvárható lenne.
2009. márc. 11. 16:13

új kérdést tennék fel:

volt mér részetek nem úgy kicsinálásban,hogy lelkileg,hanem munka mennyiség ügyileg?

51. Hobitka (válaszként erre: 49. - Gard)
2009. márc. 4. 14:07
Igen, én is tudom, hogy helyezkedik :-( Lassan egyértelművé válik, hogy egyikünknek mennie kell, mert nincs annyi munka, hogy indokolt lenne mindkettőnket megtartani. A közvetlen főnökünk ragaszkodik hozzám, mivel meg van elégedve a munkámmal. Rajta már látja, hogy csak a szája nagy, a hozzáállásával problémák vannak. Viszont a nagyfőnöknél nagyon "benyalta" magát, úgyhogy én sem lehetek teljesen biztonságban. Mivel más mentőöve nincs, a diplomájába kapaszkodik és próbál kikészíteni engem... Mivel egy kis fiatal leányzó, se férje, se gyereke, a felelősségtudatról fogalma sincs. Ez a munkája során is visszaköszön. Csak egy apróság: egyszer történt, hogy egy dolgozónkat hazavittem péntek este fél 10-kor a 40 Km-re lévő városba, ahol lakott, mert a férje telefonált, hogy bevitte a kislányukat a kórházba. Ő hétvégére kikapcsolja szolgálati tlefonját, hogy őt akkor ne zavarja senki... És mindenhez ilyen a hozzáállása. Remélem ezt figyelembe veszik, amikor választani kell kettőnk közül. Csak az a baj, hogy nagyon el tudja adni magát.. Én meg nem. Mert én csendben elvégzem a munkám, kedves próbálok lenni mindenkihez, de nem tudok nyalizni. Ő meg mindenkinél jópofizik, kivéve engem...
50. gard (válaszként erre: 48. - Hobitka)
2009. márc. 3. 20:48
Amit erről a nőről írsz számomra azt tükrözi, hogy nagyon egyedül van a világon. Szerintem neki rosszabb lehet az élete, mint egy átlag embernek, csak lehet, hogy ez még neki nem esett le.
49. gard (válaszként erre: 48. - Hobitka)
2009. márc. 3. 20:45

Helyezkedik!!

Próbálj vele erről beszélni, bár természetesen lehet, hogy inkább hárítani fog.

Nálunk én észrevettem a mobbing, a konfliktus jeleit. Próbáltam az illetővel beszélni, természetesen nem mondott semmit. Ezt utálom. Szemedbe semmi, hátad mögött meg kibeszél. Miért nem egyenesek az emberek, ez számomra talány. Az a bajom, hogy mindenkiről először azt feltételezem, hogy olyan mint én. De be kell látnom, hogy az emberek többsége nem egyenes jellem. Pedig szrintem nagyon sok problémát meg lehetne a beszélgetéssel oldani.

Egy idő múlva ki fogsz készülni a kolléganődtől!

48. Hobitka (válaszként erre: 47. - Gard)
2009. márc. 3. 20:37

Hát pont ez a baj, hogy ÉN nem szeretek így dolgozni! Ezért nem szóltam eddig vissza neki. Nem azért, mert félek tőle, hanem mert utálok veszekedni!

Értem, hogy nem azért írtad a diplomát, mert azt gondolod, hogy akinek van, az már csak okos lehet. Persze, van esze (valamennyi) mert különben nem szerezte volna meg. De ha mellette egy mocsok jellem, akkor nem tudom értékelni... Na ez a drága nőszemély úgy káromkodik, mint a kocsis, tévedhetetlennek véli magát és mindenkin felülinek... És ezt nem csak gondolja, hanem érezteti is. Ami a mi szakmánkban elfogadhatatlan. Emberekkel bánunk, akiknek segítség kell, nem kioktatás.

De ha valami főnökféle tűnik fel a színen, akkor bekövetkezik a pálfordulás... Olyan bűbájos, tüncimünci nőt még nem láttál, akivé vállni képes....

47. gard (válaszként erre: 45. - Hobitka)
2009. márc. 3. 20:20

Ne is engedd magad! Viszont azt sem látom jónak, ha örökös harcban állsz vele. Nem jó úgy dolgoznimenni reggelente, hogy a gyomrod a trokodban van. A diplomát, most nem arra írtam, hogy az egyfajta jóságot és okosságot takar, hanem, hogy nem egy nulla agyilag. Az én férjemnek sincs diplomája, pedig állítom, okosabb nálam ezerszer:-) Imádom:-)

Ha a kolléganőd látja rajtad, hogy félsz tőle, tovább fog bántani.

46. gard (válaszként erre: 42. - Anka71)
2009. márc. 3. 20:15

Ismét én:-).

A normális embert valóban megviseli ez a furcsa helyzet. Bennem is megvan az a félelem, hogy velem ez bármikor, bármilyen közösségben előfordulthat ismét. Az, hogy bemész egy ajtón, ahol ülnek a kollégáid, meglátnak és hirtelen néma csend lesz......... Ez is kemény lelkileg.

Jó lenne ilyenkor egy barátnőnek mindezeket elmesélni, megbeszélni vele, de sajnos messze élnek tőlem. Már néha új barátokat sem merek szerezni. Elveszítem a bizalmamat másokban, önmagamban. De nem adom fel.

2009. márc. 3. 20:12
Engem most kóstolgat akolléganőm. Augusztustól van szerencsém vele dolgozni. Sajnos csak ketten vagyunk egy irodában, úgyhogy elkerülhetetlen a kommunikáció. :-( Neki van diplomája, nekem nincs. És ezt úton-útfélen érezteti velem. Én elismerm a diplomás embereket, felnézek rájuk, de csak akkor, ha van mögötte egy becsülendő személyiség is. Na, ennek a nőnek csak egója van, de az jó nagy!!! Én pedig csak nyelek... mivel utálok vitatkozni, inkább egyik fülemen be, a másikon ki... Na a múltkor nem néztem el egy szemétségét... Azóta sikerült úgy összevesznünk, hogy nem beszélünk egymással... Nem mintha sajnálnám.. De annyira rossz így együt dolgozni valakivel! És soha nem voltam még hragban senkivel, de ez a nő arra játszik, hogy kikészítsen... Pedig nem lesz szerencséje! Nem mondok fel!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook