Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi napközi (van esetleg valaki, aki otthon ezzel foglalkozik?) fórum

Családi napközi (van esetleg valaki, aki otthon ezzel foglalkozik?) (beszélgetős fórum)

2014. júl. 22. 11:54
Valaki?
2010. aug. 6. 07:13

Sziasztok!

Családi napközit és vezetek itthon, Pestlőrincen. A napközihez törvényileg előírt 8 általános iskolai végzettség mellett 3 pedagógus diplomám van, 4 saját gyerekemmel (a 22,20,14,12 éves) mi végig próbáltunk anno mindent: bébiszittert, magánovit, Waldorf ovi- iskolát is, állami bölcsit-ovit. A gyerek - ha érzi,hogy szeretik - jól tudja érezni magát a legegyszerűbb tárgyi körülmények között is, egy érettségi nélküli dadussal is anélkül, hogy angolul homokozna. A gondozás-nevelés színvonala mindenhol nagyon személyfüggő. Gyakran a szülő az, aki már a 2-6 éves gyerektől is pl. idegennyelvi "produkciókat" vár el és elsősorban ezért hozza hozzánk a gyereket. Van, aki azért, mert megérezte, hogy a gyerekével talán nincs minden rendben, ezért napi szinten fontos a korai fejlesztés, hogy a tanulási problémák elé mehessünk. Szívesen válaszolok bármilyen kérdésre anyaként és "napközisként" is. A napközi indítása sem egyszerű. Az önkorm. és az ÁNTSZ nem mindehol ugyanolyan feltételeket szab. A működéshez szükséges munkaügyi, könyvelési dolgok sem egyszerűek, a nyitáshoz szükséges okmányok beszerzése, illetékek kb. 50.000-150.000 Ft között

várhatók.

2009. dec. 19. 11:12
nagyon drágának találom...akkor is ki kell fizetni az alapítványi költséget ha nem jár a gyermek.Találtam egy olyan bölcsit/szintén alapítványi/ahol annyit fizetek amennyit ott tölt a gyermek.
2009. márc. 10. 08:22
www.csana-info.hu itt leírnak mindent, ami szükséges lehet, és segítenek is, itt már mindent elolvastam, de tapasztalatot szerettem volna hallani :((
2009. febr. 24. 17:31

Ez a téma engem is érdekelne, én is gondolkodtam már ilyenen.

Tán az önkormányzat tud ebben segíteni, úgy

hallottam, de én se jártam utána.

2009. febr. 24. 17:23
senki nem tud nekem segíteni?
2009. febr. 22. 11:03
Itthon vagyok a harmadik kislányommal gyeden, másfél éves, és kilátásban sincs, hogy mikor és egyáltalán hova tudnék elmenni dolgozni ennyi kisgyerekkel. Mivel a mi városunkban nincs bölcsi, ami nem csak nekem probléma, arra gondoltam, hogy megpróbálkoznék egy itthon végezhető, és másokon is segítő tevékenységgel, egy családi napközi létrehozásával. van aki tudna segíteni, vagy van tapasztalat?? előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook