Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Többszöri könnycsatorna mosás után, még mindig csipásodik a 2 hónapos pici szeme. Mit tehetek? fórum

Többszöri könnycsatorna mosás után, még mindig csipásodik a 2 hónapos pici szeme. Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 23. 17:00
Nekünk is volt, veleszületett könnycsatornaelzáródás. 5 hetesen kerültünk szemészhez, addig mondták, várjunk. A szemész adott cseppet, meg mutatta, hogyan masszírozzam, és adott 2 hetet. Ha nem javul, akkor fecskendezés.
7. 44d5abb30c (válaszként erre: 4. - Pmjudit)
2011. júl. 21. 14:58

Igen, a masszázs biztosan hatékony lesz, nálunk is az vált be!;o)


Ezt találtam neked a neten:

"A könnycsatorna átfecskendezésével legalább 6 hetes korig, de inkább 8 hétig célszerű várni, mert, a korai átfecskendezés után nagyobb az esélye, hogy a megnyitott járat összeszűkül, összeforr.

A babáknál előfordulhat, hogy a könnycsatornában lévő billentyű nem nyílt még meg; ilyenkor azt az átfecskendezés megnyitja. Ha a könnycsatorna hajlamos az elzáródásra, jótékony lehet a könnyjárat feletti masszázs. A belső szemzugtól az orr oldalán lefelé kell masszírozni, hogy a váladék lefelé ürülhessen a könnyjáratból az orrba. A masszázst naponta többször kell végezni. Ha a könnycsatorna újból elzáródik, először érdemes masszázzsal próbálkozni, aztán, ha két hét után sem javul, mégis csak el kell vinni szemészhez a babát."

2010. aug. 26. 22:00
Próbáld megtörölgetni a szemecskéit anyatejjel.
2009. febr. 22. 13:43
Az én kisfiamnak is sokáig csipásodott a szeme, talán még 3 hós korában is de mindvégig massziroztam a szeme alatt és rendbe jött, nem került sor könnycsatorna mosásra.Próbáld meg te is talán segít
2009. febr. 22. 13:14

Szia!

Az én kisfiamnak sokáig könnyzett , érdekes módon szopizás közben a bal szeme. Mi szerencsére megúsztuk az átmosatást, nem ragadt be egyszer sem.

Viszont minden este fürdetés előtt masszíroztuk a szeme alatt.

Kívülről- befelé.

Elmúlt. Próbáljátok meg, hátha...

2009. febr. 22. 13:11
Senkinek nem volt ilyen problémája?
2009. febr. 22. 09:16
Tudnátok vmi természetes gyógymódot rá? Kamilla, szemcseppek nem segítenek.
2009. febr. 22. 09:15
Többszöri könnycsatorna mosás után, még mindig csipásodik a 2 hónapos pici szeme...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook