Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
982. Kedit (válaszként erre: 981. - Betsabé)
2010. máj. 27. 20:46

Ez jó!

:)))

2010. máj. 27. 16:21

A könyveket nagyon szereti, elég sok meg is van neki az Alexandrából. Mama is szokott hozni. Majd körülnézek a neten.

Amúgy ilyesmire gondoltam:

"Református magyar vagyok,

amíg élek az maradok."

Mondjuk ez ránk nem érvényes, de amúgy aranyos versike.

980. dolores
2010. máj. 26. 15:43
Rengetek jó dolog van forgalomban a kicsiknek: érdemes megnézni az Alexandra kiadót. Így ha éneket nem is, de sok más anyaggal tudod őt megörvendeztetni.
979. dolores (válaszként erre: 978. - Betsabé)
2010. máj. 26. 15:41
Sajna nem. De esetleg az énekek szövegeit, ha csak mondod neki, akkor könnyebben fogadja. Így a pici is megtanulhatja és majd neki el is énekled..:)
978. Betsabé (válaszként erre: 974. - Dolores)
2010. máj. 26. 11:18

Az a baj, hogy megver, ha éneklek. Nem bírja elviselni. A meséket nagyon szereti, de az énektől falra mászik, hallgatni sem bírja, ezért nem erőltetem. A kisfiam az ellentéte. Ő dúdol velem, mivel még beszélni sem tud.

Tudtok olyan pár soros verset, ami hitről szól?

977. Betsabé (válaszként erre: 976. - Serry)
2010. máj. 26. 11:14
De jó, hogy ilyen jó helyre járhat a kisfiad. Nekünk marad a hagyományos ovi. Nagyon kedvesek ők is. A hitre nevelést meg mi csináljuk.
976. Serry (válaszként erre: 969. - Betsabé)
2010. máj. 25. 10:00

Szia!

Mi még mindig a közösségünket keressük itt ahol lakunk. Itthon lát minket imádkozni Levente aki 6 és Gergő aki2 éves.Gergővel jártam keresztyén babaklubba.

Nálunk nem volt megszokás mert nem igen lehetett az az asztali imádság.. ezért mi nem szoktunk. férjeméknél meg az egész olyan kétszínű dolog anyós áhítattal imádkozik evés előtt után. De közben káromkodik, üvöltözik ha olyanja van. Ez nem áldott együttlét. Ezért nem erőltetjük a gyerekeket sem.


Szóval mi úgy csinálunk,hogy maikor mi imádkoztunk oda hívtuk. Olvasgattunk meséltünk Bibliából is mikor már leég nagy volt. De Levente alapvetően a keresztyén nevelést az oviban kapja meg. gy nagyon szerető baptista oviba jár és imádja.


Mivel mint mondtam mi még keresők vagyunk ami a közösséget illeti fontosnak tartottuk a megfelelő óvodát. Gergő is majd egyházi oviba megy ha sikerül.

975. dolores
2010. máj. 23. 21:53
Kívánok mindannyitoknak áldott Szentlélek kitöltetés ünnepét!
974. dolores (válaszként erre: 969. - Betsabé)
2010. máj. 23. 21:36

Szia Betsabé!


Isten hozott!


Én nagyon hamar kezdtem bevezetni Pannit a keresztény énekekbe: már a pociba a "Pillangó ha lehetnék.." dalt énekeltem neki, amit annyira megszokott, hogy kb. 3-4 hónappal ezelőttig mindig meg lehetett vele vigasztalni... Most már nem működik. Azóta bevezettem egy pár más keresztény éneket... sőt angolokat is ("Who's the King of the jungle..").


Az evés előtti és utáni imákra, Ő is mondja az Áment. Olyan aranyosan teszi...


Tehát igazán nincs korhoz kötve. Ha gondolod énekelj el egy párat, majd úgyis mondják, melyik tetszik. Ajánlom a mutogatós énekeket. Azokat Panni kiváltképp szereti! :)

973. dolores (válaszként erre: 970. - Kedit)
2010. máj. 23. 21:25
Mielőbbi teljes felgyógyulást nektek! :)
972. Betsabé (válaszként erre: 970. - Kedit)
2010. máj. 23. 21:23
Ne aggódj, van ilyen korszak. Az én két és fél évesem, már hetek óta csak ketchupos zsömlét akar enni. Már akkor rosszul vagyok, amikor meghallom, de odaadom neki. Van hogy naponta kétszer is ezt eszi. Majd megunja. Erőltetni nem szabad semmit, idővel majd ráfanyalodik.
971. Kedit (válaszként erre: 968. - Betsabé)
2010. máj. 23. 20:27
Üdv köztünk!
970. Kedit (válaszként erre: 968. - Dolores)
2010. máj. 23. 20:27

Szia,


gyógyulgatunk, Lőri kimondottan jól van, márcsak az étvágya nem a régi. Pontosabban gyümölcsöt nem hajlandó enni, nem tudom miért...

Én nehezebben gyógyulok, de ezt már megszoktam. :(

2010. máj. 21. 15:32
Nekem két babám van, a nagyobbik szeptemberben kezdi az ovit. Eddig nem nagyon tanítottam keresztyén dolgokra (vers, ének-re gondolok). Ti miket tanítanátok? Az asztali imát szereti mondani, mindig elmondja.
2010. máj. 21. 15:30
De jó, hogy van ilyen fórum, csatlakozhatok?
967. egypt (válaszként erre: 966. - Dolores)
2010. máj. 6. 00:19
Köszi szépen!:)
966. dolores
2010. máj. 5. 19:50

Gratulálok! Panni is nov. 6.-án született, habár 5re volt kiírva.:)


További legjobbakat nektek!

965. egypt (válaszként erre: 964. - Kedit)
2010. máj. 4. 15:57
Igen, ennél jobb nem is lehetne.:)
964. Kedit (válaszként erre: 961. - Egypt)
2010. máj. 4. 15:47
Nagyon gratulálok Nektek! Ez valóban örömhír, a legnagyobb!!! :)))
963. egypt (válaszként erre: 962. - Serry)
2010. máj. 4. 13:47
Én Barnival valószínűleg akkor is otthon maradhatok, mert amíg nem nyilvánítják gyógyultnak, jár utána a GYES. De jó lenne tényleg, ha visszamenőleg módosítanák.
962. Serry (válaszként erre: 961. - Egypt)
2010. máj. 4. 13:46

Gratulálunk:)

Reméljük visszamenőleg lesz érvénes a GYEd módosítása amit egyelőre jan-1-re ígértek és akkor nem jártok rosszul sem:)

961. egypt
2010. máj. 4. 13:36

Sziasztok!!!


Szeretnék megosztani veletek egy örömhírt:

kislányunk lesz, nov. 6-ra vagyok kiírva.

Nemrég kaptam meg a genetikai és a kromoszómavizsgálat eredményét, eddig minden oké.:)

960. dolores
2010. máj. 4. 08:31
:)
959. dolores
2010. ápr. 18. 21:40

Serry leírta, hogy hol nézhetők keresztény filmek.

Tegnap megnéztem a "Zarándok útját"(Pilgrim's Progress), amit nem olvastam de angol irodalomból ismertem. Megdöbbentő volt. A film végig szimbolikus és nem maga a film zseniális (amúgy az is jó), hanem az maga a mű! Mindenkinek ajánlom. Gyerekek mellet nem nézhető film!

958. dolores (válaszként erre: 957. - Egypt)
2010. ápr. 12. 23:23

Én Erdélyből származom és ez nálunk nem volt annyira ismert. Mikor Amerikában voltam 6 másik sárospataki lánnyal és mindenki ezt tapasztalta Amerikába, akkor azért mindenki rácsodálkozott... és követendő példaként tekintettük.


Ahogy egyetemista lettem és MEKDSZre jártam, ott találkoztam több olyan keresztény párral sőt beszédtémánk is volt a házasság előtti szexualitás. Nekem ez nem volt magától értetődő...de ez csak én vagyok.



Más. Kipróbáltam az állva pelenkázást.... le kellett fektetnem...mert nem bírtam ráadni. Sebaj, még próbálkozom.:)

957. egypt (válaszként erre: 955. - Dolores)
2010. ápr. 11. 22:08
Mikor jártam gyülekezetbe, nálunk is ez volt a természetes, sőt az összes hívő kereszténynél. Nekem fura is, ha egy hívő ezt máshogy gondolja.
956. dolores (válaszként erre: 954. - Serry)
2010. ápr. 11. 22:05
Természetesen voltunk Pannival "szabadni", ahogy ő mondja. :)
955. dolores
2010. ápr. 11. 22:03

Én voltam gimis osztályfőnök és nagyjából tudtam, hogy ki él nemi életet az osztályomból és milyen gyakran. Tapasztalatom szerint aki ilyen korán kezdi, ott valami baj van: szülők, önmaga, önértékelése, szocializáció..stb. Beszélgettünk erről és meg is néztünk egy filmet a fogamzásgátlóról, sőt a védőnő is tartott erről előadást és elhozott minden fogamzásgátló tárgyat, amin jót derültek a fiatalok.


Amikor én gimis voltam egyik du.i bibliaórán a suli lelkészünk elmondta a lelki hátterét fiúk és lányok szemszögéből. Nagyon őszintén, érthetően, rávilágított a különbségekre... most felnőtt fejjel azt mondom, hogy zseniálisan tette.


Serry értem, hogy mint hozzászólás most más volt a helyzet, de az ember ha tényleg találkozik ilyennel, akkor a megbotránkozás tapasztalása és a "papolás" nagy ellenállást szít a fiatalban. Amúgy el sem éri a célt, miszerint ne éljen szexuális életet. Aki gyerekek közt forgolódik vagy tanítja őket tapasztalja, hogy sokkal gyorsabban fejlődik a nemiségük fizikailag, mint esetleg a mi korunkban volt. Van olyan, hogy 7 éves korban elkezdenek a lányok menstruálni... De lelkileg nem készek még a szexuális kontaktusra, és esetleg egy beszélgetésben én ezt kísérelném meg körülírni.


Ha saját lányomról lenne szó, akkor talán ennél vehemensebb lennék, de én is úgy nevelem a lányunkat, hogy reménységem szerint erre ne is kerüljön sor.


Lehet Amerikát szidni és elmondani azt, hogy minden rossz onnan jön, de mikor 17 éves fejjel kint tanultam egy gimiben, akkor a fogadócsaládomban, gyülekezetemben és minden kereszténynél azt tapasztaltam, hogy náluk az teljesen természetes az, hogy nincs házasság előtt szex. Ezzel a fiúk ugyanúgy tisztában voltak, mint a lányok. Ilyen is van! :)

954. Serry
2010. ápr. 11. 11:18

Sziasztok!

Ti hogyan mentek szavazni? Családostul?

Nálunk ez családi program, most jöttünk meg. Megyek is mert várnak az ibolyák amiket ültetni akarunk:)


még valami ha jártok a babaflava,hu portálon nézzetek be a csoportokba ott isd van hasonló kezdeményezés:) Mint itt ez a fórum.

953. lampakorte (válaszként erre: 952. - Serry)
2010. ápr. 11. 10:22

Szia! Jól vagyunk, a ház halad szépen, talán nyár végére kész is lesz... Ez az optimista számítás... Nem sok időm van, mert átköltöztünk apósomékhoz, már minden pillanatban jöhet a baba is. Hedvig többször volt most náthás, szóval nem egyszerű, de nagyobb baj ne legyen. :-)


Azt hogy hol szülök még mindig nem tudjuk, nincs is fogadott orvosunk, bár a Hedviggel sem volt, de hála az Úrnak minden rendben volt akkor. Most is bízunk a kegyelemben... Minden imát nagyon köszönök, mert nagyon szükségünk van rá.


Szép napot!!!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook