Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1012. Serry
2010. júl. 31. 22:54

Halihó merre vagytok? Írtam ki egy új fórumot nézzetek be Gyermeket nevelni Istenfélelmében.


Gergő nálunk most kezdett el félni az égzengéstől, tűzijátéktól, repülőktől.. ui utóbbiaknak meg van az a jó szokásuk,ohgy eset 10kor húznak el a fejünk felett.. drága jó gripenek.

1011. egypt (válaszként erre: 1010. - Dolores)
2010. jún. 25. 22:37
Barni korábban nem félt semmitől és senkitől, és most kezdődött nála, hogy abszolút mindentől fél. Pl. ha kopog az eső az ablakon, fél a széltől, a mennydörgéstől, a bogaraktól, az idegen bácsiktól, a gyíktól, szóval majdnem mindentől. Nagyon kis félős lett hirtelen. Hozzám bújik, én meg mondom mindig, hogy nem kell félni. Szerintem majd elnövi, ez természetes dolog a kicsiknél. Sok dolog idegen még nekik.
1010. dolores
2010. jún. 25. 22:21

Sziasztok anyukák!


A gyerkőcök félelmeiről szeretnék kérdezni titeket, valamint azok megszelidítéséről...

Panni kb 10 napja éjszaka fél a sötétben, mintha egyik napról a másikra történt volna, így betettünk egy enyhe hangulatvilágítást: 0.5 W égős kis bocit formázó világítótestet.


A vihartól nem fél, a dörgéstől sem, hacsak nem nagyon közel volt és hirtelen jött.. Ilyenkor odabújik hozzám én meg elmagyarázom, hogy két felhő összeütközött és azért dörgött. Villámlást csak egyszer látott, de az nem zavarta.


A nagyon hangos dolgoktól szintén fél és a bácsiktól is.... mondjuk az idősebb korosztálytól. Sajnos nincs nagypapája, így idegenkedik tőlük.


A gyereketek mitől fél, és hogyan kezelitek ezt, mivel oldjátok a félelmét?

1009. lampakorte (válaszként erre: 1001. - Betsabé)
2010. jún. 18. 20:24
Jaj de jó! :-) Szívet melengető érzés lehetett! :-) Ritka.
1008. Serry
2010. jún. 18. 19:52
Köszönöm szépen:)
1007. Betsabé
2010. jún. 18. 14:21

Hát sok erőt!

Kell is a kikapcsolódás, pihenés, legalább nyárra!

Ne foglalkozz velük!

1006. Serry
2010. jún. 18. 14:03
Ha kicsit vissza olvasol úgy január környékére látni fogod. lényeg a történetből.. hogy bizottság után ott tartunk,hogy hiperaktivitás miatt Kivizsgálás javasolt meg gyógy ped az oviban. nekünk meg elegünk van a hercehurcából.
1005. Betsabé (válaszként erre: 1003. - Serry)
2010. jún. 18. 13:50

Milyen ügyintézés?

Miért vagy lelkileg oda?

A masszőr barátnő kincset érhet, nekem sajnos nincs.

1004. Serry (válaszként erre: 1001. - Betsabé)
2010. jún. 17. 17:53
Én a fiamat szoktam hallgatni amikor biciklizik. Mindig énekel valamit.. és abban mindig van Jézus is:)
1003. Serry
2010. jún. 17. 17:52

hihi én vagyok akkor a rangidős a gyerekkel:)

Gergő 2 éves 4 hónapos, Levente 6 éves


Jól vagyunk mi is... most éppen bent kuksolósan.. nincs kedvünk a hűvös lakásból a hőségbe menni.


Bár én lelkileg még oda vagyok egyelőre nem vagyok hajlandó intézni tovább Levetném ügyeit.. kéne két helyre is időpontot kérnem.. de eddig csak a masszőr barátnőmmel hoztam össze egy kávézós maszirozos találkát.

1002. dolores (válaszként erre: 1001. - Betsabé)
2010. jún. 17. 13:09
:)))
1001. Betsabé
2010. jún. 17. 13:00

Örülök, hogy jól vagytok!

Köszi, mi is jól. Bár még anno gyerekek nélkül azt hittem, hogy türelmes vagyok. Most már tudom, hogy nem.


Tegnap egy 7 éves kisfiú (szülő nélkül volt) a játszótéren, és rám szállt, állandóan beszélgetni akart. Azzal hencegett, hogy ő milyen erős, stb. Megkérdeztem, hogy szerinte ki a legerősebb a világon. (Biztos voltam benne, hogy valami mesehőst mond)

Ezt kérdezte: Mármint, hogy ki a leghatalmasabb?

Mondtam: Igen, így is mondhatjuk.

Ő erre: Jézus Krisztus.


Úgy örültem.

1000. Betsabé (válaszként erre: 999. - Dolores)
2010. jún. 17. 12:54
Az én kicsi fiam 21 hónapos :-)
999. dolores
2010. jún. 16. 21:19

Panni 19 hónapos, így ár prímán érti, hogy nem szabad, de élvezi...



MI jól vagyunk. Minden rendben.... Játszunk, fejlődünk...


Ti?

2010. jún. 15. 17:22

Nálam is kiönti a kicsi fiam. A kislányom rend és tisztaságmániás, ő nem élvezte, sőt sírt, ha kiborult valami étel, és azonnal ruhacsere.

Viszont a fiam, ő olyan élvezettel malackodik, pancsol. Én meg feltakarítom. Az etetőszék is lemosható. Arra meg figyelek, hogy csak asztalnál egyen-igyon.

Azért sem csinálok nagy ügyet belőle, mert még kicsi, és ezáltal is felfedezi a világot. Majd kinövi.

Hogy vagytok?

997. dolores
2010. jún. 10. 13:13
ok, köszi valahogy leszokunk, de mindig megpróbálja. És sokszor sikerül is, na persze utána ő akarja feltörölni, szerintem erre megy ki a játék, de ezt nem szoktam engedni... Ha takarítunk, akkor ős is töröl... lehet, hogy be4 kéne vezetni egy ilyesfajta játékot.....még gondolkodom rajta.
996. Kedit
2010. jún. 8. 20:20

Lőrinc is mindent kiönt. :)

Mondjuk még nagyon pici, úgyhogy egyelőre nem adom a kezébe a poharat, csak én itatom. :)

995. Serry
2010. jún. 8. 10:09

Szia!

Ezt mi sokáig játszottuk Gergővel,de Leventémmel is. Iszik és a maradékot kiborogatja... hát türelem és sok sok magyarázat után leszoknak róla.

994. dolores
2010. jún. 8. 09:01

Sziasztok anyukák!


Egy kérdésem lenne... a ti gyerkőcötök ki szokta önteni az innivalójukat csak úgy élvezetből?

Panni nagyon sokszor...és leszidás sem látszik hatni ... Ti mit csináltok?

993. beatrix1980 (válaszként erre: 992. - Dolores)
2010. máj. 31. 19:07
Az imát is nagyon szépen meg köszönöm neked.Kedves töled,hálás vagyok érte.
992. dolores (válaszként erre: 991. - Beatrix1980)
2010. máj. 31. 17:07
Mivel anyagilag sajnos nem tudok segíteni, ezért a legtöbb mit tehetek az, hogy imádságba hordozlak téged és családodat.
991. beatrix1980 (válaszként erre: 988. - Serry)
2010. máj. 31. 15:31
SZiasztok.Köszönöm a válaszokat.Sajnos a családsegitö központ ijesmiben nem tud segiteni.Ahogyan a szoc osztáj sem azt mondják ha 14 napig korházban van valaki, akkor mikor haza megy kaphat egy krizis segéjt.A testvérem vigyáz majd a gyerekekre,egy napig mert én ithon leszek a gyerek csak egyedül maradhat a korházban, hogy megnézzék az egyéni viselkedését.Azért köszönöm a segitséget.
990. Betsabé (válaszként erre: 986. - Dolores)
2010. máj. 31. 11:14
Szoktunk mi is imádkozni, de még nagyon kezdetleges. A képes biblia történeteit nagyon szereti, bár szerintem felét sem érti.
989. Betsabé (válaszként erre: 987. - Beatrix1980)
2010. máj. 31. 11:12

Nekem annak idején a védőnő segített, hogy hova kell menni. Kérdezd meg, mert az önkormányzat is szokott adni segélyt, ingyen ebédet, stb. ha az egy főre jutó jövedelem x Ft alatt van. Sőt, munkát is segítenek találni, az meg a legjobb segítség.

Keress meg a településeden keresztényeket, ők is biztos segítenek. Én is szoktam itt helyben, amivel tudok.

988. Serry (válaszként erre: 987. - Beatrix1980)
2010. máj. 31. 10:45
Családsegítő önkormányzati szoc osztály nem tud segíteni? S ki vigyáz a többi gyerekre míg te a középsővel kórházban vagy? Vagy hogyan tervezted?
2010. máj. 31. 08:44
SZiasztok Anyukák. Elnézést kérek amiért be irok az oldalatokra,de mivel én is egy keresztény anyuka vagyok, ugy gondoltam csak ti érthetek meg engem.SZégyenlem,de hozzátok szeretnék fordulni.Középsö gyermekem tartosan beteg,pszihés gondokal küzd.Évek ota kezelik öt,de mivel most sujosbodott a hejzet,el kell vinnem két hétre egy bentlakásos othonba, ahol a viselkedését vizsgálják.Mert ö egyébként egy épp elméjü fiu, de nem tud uralkodni magán,néha nagyon nehéz vele.a gondot az is tetézi hogy elötte még egy mütéten is át fog esni.a két hét ott tartozkodásra be kellene vásárolnom neki.tisztasági szert,pizsamát stb ami ijenkor szügséges.fizetnem kéne az élelmezését és a logikai felszerelések árát amiket külön meg kell venünk mert ott használni fogja.anyagi hejzetünk jelenleg rossz, mivel családi potlékbol élünk.én sajnos nem dolgozom othon vagyok a fiammal, mert a közösségbe nem tud be ileszkedni.nagyon várom ezt a két hetes kezelést hátha valami változni fog.tudom sok család él nehéz anyagi hejzetben,de azt kérném töletek anyukák,aki meg teheti segitsen nekem, hogy ez a két hetes kezelés össze jöhesen.Hogy a költségeit álni tudjam.Nézétek nekünk a legkisebb segitség is hatalmas lehet,mivel az én péztárcám üres,tehát minden segitség jol jönne nekünk.KÖSZÖNÖM, HOGY ELOLVASTÁTOK SORAIMAT,ÉS HA VALAKIT MEG SÉRTETTEM VOLNA ELNÉZÉSÉT KÉREM. BEATRIX
986. dolores (válaszként erre: 985. - Betsabé)
2010. máj. 30. 21:47

Ez nagyon aranyos!


Még egy dolog amit a gyerekekkel lehet csinálni: imádkozni! Együtt este megköszönni a napot, majd engedni, hogy ő is beszéljen ha akar.... Mi majd lassan elkezdjük úgy kb 2 éves kor környékén. :)

2010. máj. 30. 18:53

Spenótot ebédel a család, a kisgyerek kér áldást:

Jövel Jézus, légy vendégünk, EDD meg, amit adtál nékünk! Ámen

984. lampakorte (válaszként erre: 981. - Betsabé)
2010. máj. 28. 10:27
Hú ez üt! Nagyon tetszik!!! :-)
983. dolores (válaszként erre: 981. - Betsabé)
2010. máj. 28. 07:03
Hahahahah.... :)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook