Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1042. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1040. - Dolores)
2011. jan. 7. 14:22

Szép gondolataidról a Viscandi féle imádság jutott eszembe. Biztos ismeritek, de én úgy szeretem már sok éve olvasgatni, mert az ember mindig távolodik el Isetentől, és ő mindig helyre tesz... "


...mert amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én útjaim a ti útjaitoknál, és az én gondolataim a ti gondolataitoknál...".


És mi ezt oly nehezen értjük meg.



MEGHALLGATOTT IMÁDSÁG


Erőt kértem az Úrtól,-

S Ő nehézségeket adott,

amelyeken megedződtem.

Bölcsességért imádkoztam,-

és problámákat adott,

amelyeket megtanultam mgoldani.

Előmenetelt óhajtottam,-

gondolkozó agyat és testi erőt

kaptam, hogy dolgozzam.

Bátorságot kértem,-

és Isten veszélyeket adott,

amelyeket legyőztem.

Szeretetre vágytam,-

és kaptam az Úrtól bajba jutott

embereket,hogy segítsek rajtuk.

Kegyes jóindulata helyett

alkalmat kaptam a jóra.

Semmit nem kaptam, amit kértem

és mindent kaptam, amire

szükségem volt.

MEGHALLGATTA IMÁDSÁGOM!


/Henri Viscandi/

2011. jan. 7. 13:52

Hát Serry akkor ez nagyon rosszul alakult... Nem is értem... Akkor próbaidőre hogyhogy alkalmaztak?


Dolores, én nem a majmolásra gondoltam, mikor azt írtam, hogy az anyaságba belefér egy kis elnézés is... De tény, hogy az anyák a gyerek mögött állnak a bajban, mikor más nem, az anya mögött az apa, és az egész család mögött pedig Isten. Ez máshogy nem működik.


A többihez nem nagyon van gondolatom, mert még nem jutottam oda, hogy azon gondolkozzak, hogy ahogy nevelek az jó-e... Persze szembetűnő pótolni valók vannak, mert még csak 10 igeverset tud, de 30 világit meg hasonlók... Nincs sajnos az első helyen Isten... De próbálom, próbálom, és kapom fentről az áldást. Ahogy Ti is. :-)

1040. dolores
2011. jan. 6. 21:59

Sziasztok!


Én is kívánok mindenkinek áldott új évet.


Az tény, gyerekünket tökéletesnek látjuk, mikor megszületik, majd ez a kép változik, hisz megismerjük lassan a személyiségét...de egy ismerősömön látom, hogy a szülőknek meg kell harcolniuk lelkileg, ha valami mégsem kerek.

Sok aggodalmaskodás a jövőjéről, féltés ... szóval szerintem akkor lehet igazán egészségesen kilépni az örvényből, ha azt az Úrral rendezted. Igazán odaadtad és bízol az Ő mindenhatóságában. Ez rengeteg ima és lelki harc eredménye.


Igen, tudom, az anyai szeretet sok mindet elfedez. Ez így is van, de a gyereknek ki kell menni a világba és meg kell birkóznia a társadalommal. Meg kell találja a helyét. Szóval az egy dolog, hogy anya feltétel nélkül szeret, de közben meg kell tanítani a gyereknek a helyes önbecsülést, hogy meg tudja emészteni az esetleges másságát és ne érezze másnak magát. Szóval ezt a bölcsességet tudja megadni az Úr.

Ő nem csak pszichológiára alapoz, és általános dolgokra, amit esetleg könyvből sajátítunk el, hanem Ő pontosan tudja, hogy az adott gyereknek mire van szüksége. Ő majd irányít könyv, ember vagy /és a megoldás felé.


Egy ideje rájöttem(és lehet, hogy ti már rég óta tudjátok), de csak egyedül az Úr Jézus az, aki feltétel nélkül tud szeretni engem....és ezt meg is teszi. Következésképpen a gyerekemet is.

Sokszor gyötör a bűntudat, mikor heves reakcióm után önsanyargatásban leledzem, miután a kislányomat próbálom "nevelni" a zűrös, makacs periódusában. DE Jézus akkor is szeret engem és elfogad így...annyira szeret, hogy nem tud nem segíteni. Szól, felhívja a figyelmemet, én meg egyre inkább próbálok az Ő nevelésében bízni és Őrá nézni. (ahelyett,hogy ostoroznám magamat, hogy tudom, hogy mi a jó pedagógiailag...és mégsem sikerül). Számomra ez is munkás.

Talán másoknak még inkább az, hogy valamilyen gond is van.


A baba-mama körön kedden egy anyuka mondott egy nagyon jó hasonlatot.

Ha az Úrtól kérünk valamit, pl egy kiló kenyeret, nem mindig kapjuk meg frissen, forrón tálalva.

Inkább kivezet a szántóföldre, ahol elmagyarázza nekünk hogyan vessünk, majd a többi munkafolyamatot az aratáson át a kenyérsütésig. Ő mindvégig ott van velünk, segít nem hagy el, de nekünk kell megtenni az utat. Ő tudja, hogy mit mozgat meg bennünk és milyen fejlődésünket szolgálja.


Szóval, tudom, hogy nehéz most az utad Serry, de az Úr közel. Ő hűséges. Bármit érzel, őszintén mond el Neki, mert hanem ez távol tart majd Tőle. Jobb az Úr színe előtt dühöngeni és kifejezni minden fájdalmunkat, mint távol maradni Tőle és becsapni önmagunkat. Az elsőben megvigasztal,küld vigasztalást, a másodikban elzárkóztam Előle és szürkül a lélek.

(Bocs, ha túl hosszú voltam illetve, ha túlmutattam a problémán, vagy ha túlságosan beleártottam magam.)

Imádkozom érted, értetek.

1039. Serry (válaszként erre: 1038. - Lampakorte)
2011. jan. 6. 16:20

Igazából fogalmam sincs az indoklás szerint mivel nincs éves osztályos gyakorlatom nem feleltem meg az elvárásoknak.

Ezzel nem lehet mit kezdeni.

2011. jan. 6. 12:26

Sok erőt Nektek is az Új Évre! :-) A gyerekeket meg olyannak kell szeretni amilyenek. Nem mindig egyszerű, de az anyaságba bele fér... :-)


Serry, miért küldtek el két hónap után?

1037. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1036. - Serry)
2011. jan. 5. 13:30

Akkor, ha jól értem 2 fiad van... és az egyikkel van valami kisebb probléma??


Biztos írtad már, de elég hosszú ez a fórum...


Nekem is vannak bajok a fiacskámmal... én meg azt viselem nehezen, amikor mások beleszólnak, vagy megszólnak, és bennem keresik a nehézség okát. Még ha lenne is igazuk, akkor is tenyérbemászó dolog...pláne olyanoktól, akiknek minden mindig "magától" ment...

1036. Serry
2011. jan. 3. 18:41

Régen írtam ezért néhány szóban beszámolnék mi is történt velünk tavaly szeptember óta. Kb ekkortól gyorsultak fel körülöttünk az események. Ovi bölcsi kezdés és további munka kereseés volt napirenden. mind emelett L-vel a további logis és fejlesztés. Járjuk tovább a mi kis utunkat. Nehezen fogadom el a tényt, ohgytényleg más... nem igazi problémás gyerek csak lassabban indulnak be nála a dolgok. Ezért jövöre előkészítő elsőben kezd most már vele is beszélünk erről.

Okt-nov elég nehéz hónap volt ami a csladi életünk megszervezésést illeti. Istennek hála erre a kéthónapra ( sjana csak erre a két hónapra) kaptam munkát a helyi művese állomáson. Éppen kezdtem belejönni amikor elküldtek. Pedig tök jó lett volna.

Aztán a fiúk meg éppen belerázódtak a dolgokba abba,hogy én váltott müszakban dolgozom. Élveztem de vége lett.

A december és a karcásony égszen meghatóra és gazdara sikerült. most férjem szülinapjűára készülünk ésd isdmét munkát keresek, oviba és bölcsibe ájrunk logopedia és fejlesztés a prgoram.

1035. Serry
2011. jan. 3. 18:37

Áldott új esztendőt mindenkinek.


Igen szívesen látunk szurikáta:)

2010. dec. 26. 20:59

Sziasztok!


Áldott Ünnepeket!

Szívesen csatlakoznék ide, ha néha vagytok még!


Már régebb óta fórumozgatok itt, csak jó lenne olyan társaság, ahol a többiek sokmindent fél szóból is megértenek...

1033. dolores
2010. dec. 19. 21:08
Köszi a gyors választ!
1032. egypt (válaszként erre: 1031. - Dolores)
2010. dec. 17. 22:12

Köszi!:)


Nem tudom, egyszerűen csak örülök, hogy kettő van.:) Dupla boldogság. És az a jó, hogy ez az érzés sokkal erősebb pl. annál, mint mikor néha úgy elegem van mindenből. Nem olyan nehéz két picivel, mint gondoltam. Illetve nehéz, de erre számítottam. Viszont az öröm sokkal nagyobb.

1031. dolores (válaszként erre: 1030. - Egypt)
2010. dec. 17. 21:46

Legyen sok örömötök benne! :)


A naplódba kifejezetten azt írtad, hogy nagyon jó érzés, hogy 2 gyereked van. Hogy értetted ezt? Meg tudnád ezt fogalmazni másképp? :)

Köszi.

1030. egypt (válaszként erre: 1029. - Lampakorte)
2010. dec. 7. 17:38

Köszönöm!:)

Nekem is tetszik a neve, különösen a jelentés. Ő tényleg igazi ajándék nekünk.

1029. lampakorte (válaszként erre: 1027. - Egypt)
2010. dec. 7. 16:46
Gratulálok Nektek! Szép neve van! A sógornőmet is így hívják! :-) Sok erőt!
1028. lampakorte (válaszként erre: 1026. - Serry)
2010. dec. 7. 16:45

:-) Nálunk a szomszédban van az ovi, oda fog járni a Hedvig, de csak szeptembertől. Nem akarom elkapkodni, bár már felvennék. Járunk baba-mama körre, imaházba, rokonokhoz, vendégségbe, így azért van társasága...


Hála az Úrnak minden kegyelemben zajlott, az ház felújítása, a költözés, közben a szülés, a Vincének még van munkája, szóval nincs okom panaszkodni. Sokat imádkozok, hogy ha nehéz, vagy nehezebb időszak jön is az életünkben, hű tudjak maradni az Úrhoz.


Márton most múlt 7 hónapos, vele ha minden jól megy GYES-en szeretnék maradni 3 éves koráig. Ő sokkal inkább anyás mint a Hedvig bármikor is volt.


Ha van kedved, és időd, írd meg te is hogy mi van veletek, biztos nem csak én vagyok rá kíváncsi! :-)

1027. egypt
2010. dec. 7. 13:58

Sziasztok!!


A legnagyobb történés az életünkben, mióta nem "találkoztunk", kislányunk születése.

Nov. 13-án megérkezett hozzánk Teodóra.

1026. Serry
2010. dec. 7. 12:59

A kis csöppségek közben felnőnek és nagy iskola előkészítős óvodások és bölcsisek lesznek akik oviba mennek. Nekünk most a nagy küzdelem a megfelelő ovi és suli választás lesz.


Lámapkörte nálatok mi újs? Oviba majd hová mentek?

1025. lampakorte (válaszként erre: 1024. - Kedit)
2010. dec. 7. 12:42

Teljesen átérzem a helyzetet, nekem is van hogy hetek maradnak ki, képet tenni meg aztán már végképp nem szoktam... :-)



Sok erőt mindenkinek a kis csöppségekhez! :-)

1024. Kedit (válaszként erre: 1022. - Lampakorte)
2010. dec. 6. 12:19

Sajnos tesóka ügyben semmi változás. Marad Lőrinc az uralkodó. (remélem csak egy ideig!)


Azért is írok ritkán, mert eléggé aktív gyerkőcöm van, igazából akkor lenne időm, amikor a déli alvása van, de akkor meg a házimunkát intézem. Este meg bevallom, már olyan fáradt szoktam lenni, hogy nincs kedvem gép elé ülni.

1023. Serry (válaszként erre: 1019. - Lampakorte)
2010. dec. 3. 18:27

Nem azért indítottam anno azt a fórumot,mert jónak tartom. Éppen,hogy ellenkezőleg rettentető példa arra mit ne tegyünk.


Tudni kell szelektálni könyv és könyv között is... nem olvastam végig és nem is tartom követendőnek amit ír a könyv.

Viszont vannak olyan könyvek amiknek hasznát vettem. Na ne értsd,hogy betű szerint követem.. tévedés két fiú mellett lelhetetlen. Főleg ha az egyik problémás gyerek és küzdeni kell érte. Óvodával, és más területeken. Szóval az én harcomnak még nincs vége. S közben volt munkám nincs munkám az állapot.

1022. lampakorte (válaszként erre: 1021. - Kedit)
2010. dec. 3. 17:47

Hedvig 15 hónaposan tanult meg járni. Kíváncsi vagyok a Márton mikor indul el, de van egy olyan érzésem, hogy pár hónapon belül... :-)


Ritkán írsz a naplódba... Hogy áll a kis tesó ügye?

1021. Kedit (válaszként erre: 1019. - Lampakorte)
2010. dec. 3. 16:46

Márton is jó hamar fölállt. Lőrinc is ilyen korán kezdte, nem is volt még egy éves sem mikor már teljes biztonsággal egyedül közlekedett.

Amúgy ő is már 21 hónapos!

1020. Kedit (válaszként erre: 1019. - Lampakorte)
2010. dec. 3. 16:44

Ezzel én is teljesen egyetértek.

Én azért sem tudok érdemben hozzászólni, mert a saját kisfiamon látom, mennyi mindent rosszul csinálok. :))

Pedig én is a legjobban szeretném...

2010. dec. 3. 16:40

Hihetetlen tényleg... Most meg hogy ketten vannak főleg! Márton is már áll! :-) Azért én veletek örülök, és imádkozok értetek!


Serry, beleolvastam a fórumodba, de én ugye nem tartom jónak a könyvből nevelést. Amúgy ebbe a verős témába nem is szívesen szól hozzá az ember, mert nagyon kényes téma. A könyvet se olvastam végig, de szerintem mond jókat, viszont valahol meg egrecéroztatás amit tanácsol. És mivel minden gyerek más..... Tudod. Van aki ha elvered is kiröhög, van aki meg a hangos szótól is sírva fakad...

1018. dolores (válaszként erre: 1017. - Dolores)
2010. dec. 2. 21:53

Igen.

2009-02-21 23:11 volt a fórum kiírása. Panni akkor egy kicsit volt több, mint 3 hónapos...most meg már 2 éves múlt! Szalad az idő!

1017. dolores (válaszként erre: 1015. - Lampakorte)
2010. dec. 2. 21:50
Azt hiszem én is azért kevesebbet vagyok már a fórumon, mert az akkori társasági hiányomat a gyülekezetem és az ott lévő emberek pótolják (azt hiszem 3 hónapos volt Panni, mikor kezdtem).
1016. dolores (válaszként erre: 1014. - Serry)
2010. dec. 2. 21:48

Szia Serry!


Természetesen hallgató fülekre találsz problémás témák meghallgatásában, így mond el bátran, hogy mi zus veletek.

2010. nov. 29. 13:26

Én nagyon örültem ennek a fórumnak, mert pont akkor jött amikor szükségem volt rá. (Hedvig pici volt Márton pedig a hasamban... Eléggé megviselt.) Most, hogy nem vagyok úgy elkenődve többet próbálok a közvetlen környezetemmel foglalkozni, nem magam körül forgok egyfolytában... De Nekem is van 3 napló olyan emberektől, akiket itt ismertem meg. :-)


Minden dicsőség az Úré, mert Nála van az élet, a gyógyulás! :-)

1014. Serry
2010. nov. 28. 22:09

Üdv!

Én hiába írtam senki nem reagált. Pedig történtek velünk i dolgok amit jó lett volna hívőként is átbeszélni valakivel. De látod nem reagált senki.


Már dolgozom és nyomjuk az ovit bölcsit és vannak gondok itt is ott is ha valakit érdekel szívesen megosztom.

1013. dolores
2010. nov. 28. 21:54

Látom, vége lassan ennek a fórumnak. Ez a természetes.


Számomra ami a legfontosabb, hogy másfél éve van 2 számomra kiemelten kedves hoxás ismerősöm.

Hála legyen az Úrnak értük.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook