Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1102. Serry
2011. jan. 26. 10:10

Bocs,hogy kifakadok.. de itt köztetek mindenki ilyen fiatal anyuka, ohgy még nem is dolgozott? Nem haragszom érte... csak furcsa nekem... a magam 36 évével már van egy két tapasztalatom.

Arról is,ohgy milyen ha dolgozol és mostanában arról,hogy milyen nehéz gyerkőccel állást találni.

1101. Serry (válaszként erre: 1100. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 26. 09:30
Étterem vezető leszek egy cégnél.. amolyan kis főnök. Mi főzünk a dolgozóknak... szóval most nagyon félek az egésztől. Meg attól,hogy a fiúk ,hogy viselik az eddig kényelmes reggelek feladását és azt,ohgy csak délután látják anyát.
1100. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1097. - Serry)
2011. jan. 26. 08:02

Jaj de jó!!!

És akkor most pontosan mit is fogsz csinálni? Új vagyok, és az eddigiekből csak a területet tudtam kikövetkeztetni....



Kérdésedre: Hivatalosan még sehol sem dolgoztam, suli alatt meg után szültem, ami kis munkám akadt a válságban, azt egyéni vállalkozóként csináltam... Mivel így nem tudnék elég munkát szerezni, ezért "el kell menjek" dolgozni valahová, ha fölvennének... Nekem egyelőre csak úgy van esélyem, ha régi ismerőseim segítenek, akik ismerik a képességeimet...

Most a legkisebb még csak 5 hónapos, és mivel elég jó a gyedem, erről 2 éves koráig a bölcsi miatt nem szeretnék lemondani, egyszerűen mert meg sem keresnék ennyit.... Viszont már most hívogatom az ismerősöket, hogy gondolkozzanak, meg hogy mit nézzek át, mit tanuljak, hogy valami kis esély legyen... Persze, ha olyan hely akadna, most rohannék...

1099. dolores
2011. jan. 25. 17:41
Gratulálok! :)
1098. Kedit
2011. jan. 25. 17:20
GRATULÁLOK!!!
1097. Serry
2011. jan. 25. 12:58
Köszönöm az imádságot. SIKERÜLT!!!!:)
1096. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1094. - Serry)
2011. jan. 21. 10:14

Igen, ez olyan, mint a kamaszkori szerelem. Nagy baj, ha nem jön össze, de ha véletlenül összejön, az csak az igazán nagy baj...


Még írok, de most már nagyon netfüggő lettem ma reggel...leviszem az örjöngő aprónépet..


Csak az az igazság, hiányzik a társaság nekem ám...

1095. Serry
2011. jan. 21. 09:25
KÖSZÖNÖM MINDANNYITOKNAK AZ IMÁDSÁGOT:))))
1094. Serry (válaszként erre: 1092. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 21. 09:24

Mit csináltál szülések előtt? hol dogoztál?


Az az igazság kevés az önbizalmam és most azon rettegek,ohgy megkapom esetleg az állást. 12 embernek lennék a főnöke anyagi és erkölcsi felelősséggel. Illetve olyan 12 embernek akik közül a legfontosabb a fő szakács 35 éve ott van. Félek a feladattól... pedig sokan mondják nekem való.

De hát ez is az én egyik bajom, hiányos az önbizalmam, passzív, óvatos és bizalmatlan vagyok, néha felületes, anyám szerint nem tömörödöm. Nah nem tudom majd kiderül nemsoká.


Barátnőim akik még főiskoláról ismernek és a férjem is bízik bennem, biztatnak,hogy képes vagyok rá.. de én sajna bizonytalan vagyok ebben.

1093. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1090. - Serry)
2011. jan. 21. 08:43

Erről a témáról:


Igen, szerintem se a szajkózástól lesz valami jó, hanem a dolgok megértésétől. Ez meg óvodás korban nehéz dolog, mert egyrészt keménynek, következetesnek kell lenni, másrészt meg alkalmazkodni a gyerek életkorához, "hisztijéhez".


Egyszer a prédikációban a megbocsátásról volt szó. Azt mondta az atya, hogy tévedés az, hogy nekünk mindenkinek - úgy a vakvilágba - meg kell bocsátani. Megbocsátani annak lehet, aki BOCSÁNATOT KÉR. (Az más kérdés, hogy nyilván az ember magában le tud dolgokat rendezni, de ennek mégis két ember összhangja lenne a lényege).


Innen megközelítve talán azt kéne megvilágítani a gyereknek, hogy azért kérjen bocsánatot, mert akkor tudnak majd újra együtt játszani, barátkozni. Tehát nem pont a kimondott szó a feltétlen fontos ebben a korban, hanem a tényleges KÉTOLDALÚ kibékülés... Ehhez persze jó pedagógusnak kell lenni, ilyen meg ma kevés van...


Szülővel szemben ugyanez. És persze az is hozzátartozik, és következik mindebből, hogy ez nem feltétlenül egy perc... hiszen az emberi lélek egy folyamat során gyógyul... És bizony azt "le kell nyelni" annak, aki rosszat csinál, hogy a másik nem tud azonnal teljes szívvel megbocsátani. Néha azt ki kell várni.. Ez gyerekként nehéz lehet, mert felnőttként is az...


Egyébkén engem is sokszor sokminden szó szerint idegesít a gyerekekben... ez az igazság...

1092. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1089. - Serry)
2011. jan. 21. 08:34

Jaj, ezt a mi imáinknak köszönheted! Légyszíves ne vedd el Tőlünk a sikerélményt...


Nagyon-nagyon örlök!!

Önmagadért is, meg azért is, mert ez az álláskeresés előttem is van, és semmi esélyt nem látok 3 gyerek mellett munkát találni... És ez most mégis egy jó jel...

1091. Serry
2011. jan. 20. 20:58

Tehát én úgy érzem,hogy valami a bocsánat kérés lényege körül elcsúszott és az oviban csúszott el. Na arra használjuk a bocsánatkéréstz, ohgy letudjunk egy dolgot.

Ez ennél többet jelent szívből és megbánásból kell jöjjön. De én amit láttam,hogy mnidne rosszaságért állandóan bocsánatot kell kréniük anélkül,hogy a lényegét átéreznék egy mentséggé válik a tettre. Remélem értitek mire gondolok.

1090. Serry (válaszként erre: 1088. - Dolores)
2011. jan. 20. 20:57

Egy másik forumon ezt írtam:

Ez a bocsánatkérés olyan érdekes LE-nél . Olyan mintha azért mondaná, mintha azt mondaná: tudom rosszat csináltam bocsánat intézzük, már el legyen elég. . . bocsánatot kértem el van intézve így kell nem?

Egyfolytában csak szajkózza olyankor mint egy mantrát.

Nekem erős a gyanúm, hogy az egyik óvónéni áll a háttérben a szigorúságával stb. . . nem direkt csak így alakult ki a gyerekben hogy ha bocsánatot kérek és leülök gondolkodni akkor végeztünk. Holott van ami ezzel nincs elrendezve. . meg hát amikor nem gondolja komolyan akkor azzal még olajat önt nálam a tűzre.

Engem ez nagyon idegesít. .


Tehát arra ha valamiért beszélek vele, vagy leszidom vagy felhívom a figyelmét a nagynak mindig jön a bocsánat, hülye vagyok szöveg. Verj meg nyugodtan mondja. Holott ilyenért és másért sem szoktuk megverni. Meg nem is szoktam vele azon erősködni, ohgy ha valamit rosszat csinál kérjen bocsánatot. Nem tudom talán sz oviból jön ez. fogalmam sincs keresztyén oviba jár.

Nagyon igyeksz4em kezdettől fogva nem különböztetni meg őket. Tudatosdna figylek erre és fel is hívom a férjem figyelmét is. ( Egyszer egy film kapcsán a Nagy meg is jegyezte, hogy anya ti mindkettőnket szerettek éengm azért mert én vagyok én és a Gergit azért mert ő a Gergi:))) Így próbálom

Ő ( a férjem) kicsit jobban kijön a jól kezelhető kicsivel , mint a nehezebben kezelhető naggyal. mostanában sokat beszélünk arról, ohgy "idegesíti, hogy olyan izgága a nagy. tényleg egy sajt kukac de nagyon okos. Egyipt tudja talán mit kínlódtunk kínlódunk össze vele sokszor. De persze ez nem igazi kínlódás. . Csak a sok feljelsztés és egyéb feladat ami a naggyal van mindenkit őrölt. . most kicsit könnyebb.

1089. Serry
2011. jan. 20. 20:53

Sziasztok!


Nah túl vagyok az interjún.. ez első körben annyira meggyőző voltam,ohgy behívtak a másodikra is a sima interjúra. 3-onk közül fognak választani.

mit nem mondjak én kishitű nem gondoltam volna, hogy ennyire menni fog. most már csak a várakozás van az eredményre. S ha engem választanak akkor sok-sok melo vár vár.. és igen sok változás az életünkben. várom is meg nem is.. néha biza nagyon klassz itthon... de kell a pénzt meg azért hiányzik a munka is:)

1088. dolores
2011. jan. 19. 21:26

Nem tudom Serry... a bocsánatkérés természetes folyamata (kellene hogy legyen), ha valakit megbántunk. Szóval ezt a gyerek vagy megtanulja vagy nem.


Mikor én kiabálok a gyerekkel (egyre ritkábban, hála az Úrnak), akkor mikor lenyugodtam, én mindig bocsánatot kértem tőle a hangnemért(persze nem így mondtam). Ez főleg akkor történt, ha belső feszültségemet vezettem elő és nem kellett volna olyan nagy feneket kerítenem a dolognak. Ha veszélyben lenne és úgy emelem fel ma hangom, akkor már nem kérnék bocsánatot.

Szóval a gyerkőcöm látja, hogy otthon a férjemmel bocsánatot szoktunk kérni, ha úgy van....

DE volt amikor mondtam Panninak, hogy valamiért kérjen bocsánatot. Nem kellett erőltetnem.


Nem tudom. Ti mit gondoltok? Mi a tapasztalatok?

1087. dolores
2011. jan. 19. 21:17

Hoppá, ha jól tudom van 19.-e. Nem felejtettem el, hogy holnap Serry interjúja lesz.

Az Úr legyen veled Serry!

1086. Serry
2011. jan. 18. 20:44

Szia Egyipt.

Köszike,ohgy mellém álltál egy másik fórumon és megosztottad a véleményed.

hogy vagytok?

S te mit gondolsz erről a bocsánatkérős dologról?

Úgy gondolom az oviba,hogy állandóan mindenért nyüzgetik,hogy kérjen bocsánatot ha olyat csinált pont ez ellenkezőjét érik el. mint amit a Rosszaság fórumomban írtam. Majd ide másolom a többieknek is ha érdekel benneteket a téma:)

1085. 367d5fde7b (válaszként erre: 1082. - Serry)
2011. jan. 17. 10:17

Szia!

Nekünk is itt van szemben egy ovi, de nem hallottam róla sok jót. Inkább elhordom ebbe a református oviba a város szélére :) És ők mit csinálnak a nap folyamán az oviban egyébként? Itt annyit mondtak, hogy járni fognak napközben is templomba meg hittanjuk lesz illetve énekelnek. Nyílt nap mikor lesz délelőtt szülőknek áhítat meg kis beszélgetés, délután meg a gyerekeknek tartanak ismerkedést :)

1084. Serry (válaszként erre: 1083. - Dolores)
2011. jan. 17. 09:53
Természetesen szólni fogok:)
1083. dolores
2011. jan. 17. 09:50

Sziasztok!


Én is lampakorte által leírt imát ismerem. :)


Serry, fogok imádkozni érted, de kérlek 19.én még említsd meg, hogy holnap mész, nehogy kiessen a fejemből... tudod itthon lévő anyukák és a dátum...

1082. Serry (válaszként erre: 1081. - 367d5fde7b)
2011. jan. 17. 08:44

Szia!

Igen szereti. A kisebbiket is szívesen vinnénk,mert biztosan jól érezné magát. Annak ellenére,hogy bizonyos okokból bizalomvesztés van az ovival szemben. De a kicsit praktikus okokból viszem másik oviba. Itt a közvetlen szomszédunkban van egy ovi. A baptista elég messze van és elég nehéz reggelente a város két végébe vinni a srácokat kocsi nélkül... ugyanis a nagy sulis lesz.

1081. 367d5fde7b (válaszként erre: 1079. - Serry)
2011. jan. 16. 16:47

Szia!


Én meg ezt az egy esti imát ismerem :) Vasárnap első alkalommal elviszem templomba, ahova az ovisok járnak. Megnézzük legalább, hogy ősztől hova is fogunk járni minden vasárnap :) Kerezstelőjén még pici volt nem fogta fel, de majd most :)

És szereti a kisfiad a baptista ovit? És, hogy-hogy a kisebbik nem oda fog járni?

1080. Serry
2011. jan. 16. 16:40

Nekem nagy kérésem lenne felétek. méghozzá imakérsem:)


Ez az évünk is a választások és kiháívások éve lesz. amit most szertenék a szívetekbe heylezni egy krésé. Jan. 20án állás interjúra megyek egy céghhez akiknek már csináltam egy munkát.. de most lehetőségem lenne vgéleg ott dolgozni ha a kivléaztstáa jól sikerül. kérlek benneteket, ohgy előtte veló este lefekvés előtt imádkozzatok velem azért a napért, ohgy ha az az Úr akarata teljesüljön:)

bocsánat rohannom kell.. vár a feréjem megyünk kettesben vacsorázni a Liberté-be:)

1079. Serry (válaszként erre: 1075. - 367d5fde7b)
2011. jan. 16. 16:37

Szia!


Mi reformátusok vagyunk de baptista oviba jár a kisfiúnk és az öccse sajnos "norm" oviba fog menni. De lényeg én amikor imádkozni tanultam a nagymamámtól esténként a miatyánkot mondtuk el.


Ezt az esti imádságot amit Lámpakörte írt neked később tanultam meg.:)

1078. Serry (válaszként erre: 1074. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 16. 16:35
Köszönöm szurikata máe sokkal jobban vagyok. Főleg így házaspáros hétvége végével:)
1077. 367d5fde7b (válaszként erre: 1076. - Lampakorte)
2011. jan. 14. 15:35
Köszönöm szépen :) Ezt szoktuk esténként mondani, mert ezt kiskoromban mamám megtanította nekem is. De az oldalra rákeresek akkor :)
2011. jan. 14. 15:30

Én Istenem, Jó Istenem,

lecsukódik már a szemem.

DE A TIED NYITVA ATYÁM,

Amíg alszom vigyázz reám.

Vigyázz az én szüleimre,

meg az én testvéremre.

Mikor a nap újra felkel,

csókolhassuk egymást reggel. Ámen


[link]


Ebben az utolsóban van külön esti imák kategória.

2011. jan. 14. 13:06

Sziasztok!


Én nem mondhatom el magamról, hogy igazi keresztényanyuka lennék. Sajnos templomban sem jártam évek óta. /eltekintve 1-2 eseménytől/. Viszont a kislányomat ennek ellenére református oviba írattam be, és ősszel ott kezdi az ovit. Ezáltal minden vasárnap templombajárók leszünk, amit már nagyon várok. Úgy gondolom nem késő még ezen változtatni. Esténként már imádkozunk a lányommal, tanítom neki az esti imát. Az lenne a kérésem, hogy nem tudnátok nekem 1-2 olyan imát írni, amit este kell mondani? Illetve, amit esetleg a Ti gyermekeitek mondanak?

1074. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1072. - Lampakorte)
2011. jan. 14. 08:17

Igen, egyrészt nemigen van rá időm, másrészt kicsit félek is a nettől... Azért nem tettem föl képeket sem. Ezeket sajnos nem csak azok nézegetik, akik jó szándékkal ismerkedni szeretnének... Persze a hsz-ekből úgyis sok mindent rekonstruálni lehet, de hát ez van...


Három gyermekem van, a legkisebb 4 hónapos, vele vagyok itthon, a nagyobbak ovisok...


A középsővel vannak gondok, nehéz leállítani, feszült fiúcska... Vele igyekszem sokat foglalkozni, de sokszor nincs elég türelmem, én üvöltök a leghangosabban...


Egyébként római katolikus vagyok, de szívügyem az ökomenikus gondolkodás... "hiszen csodálatos dolog a testvérekkel egységben lenni". Nem megváltoztatni egymást, csak gazdagodni egymásból...


Én egyenlőre imákat tanítok a gyerekeknek, meg ők választanak ki játékot, vagy valamit, amit maguk odaadnak egy szegény gyereknek... no ez nehezen megy, de talán előbb-utóbb megértenek valamit a kereszténység lényegéből...


Az igeversekre protestáns testvéreim hívták föl a figyelmet, azóta ismerkedek velük... persze nálunk sem ismeretlenek, de nincs olyan hangsúlyuk...


Serry!!


Gyógyulj meg!


Mostanság nálunk is sűrű vendégek a bacik...

2011. jan. 12. 22:07
Megnéztem a filmet. Háááát... Nem tudom. Én tuti nem szálltam volna ki ha ott egy csöves, akkor sem, ha azt mondja hogy a sínen állok és jön a vonat... Ki hiszi azt el? De most őszintén... Valahogy nem jött át a tanulság... Most akkor ne szóljon semmit, hogy ne ijedjen meg a nő? Jó, kezdhette volna azzal is, hogy jön a vonat,de a vége akkor is nagy eséllyel ez lett volna.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook