Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


2009. febr. 24. 16:08

Sziasztok!

Bár Anyuka nem vagyok, kereszténynek tartom magam.

Örömmel olvasom az új fórumot és kívánom, hogy minél több írás szerepeljen benne, melyet sokan fognak olvasni.

2009. febr. 24. 16:06
Lia ez tényleg óriási csoda.... gratulálok ;) Úgy látszik az Égiek valamiért nem is akarták egy baba szülessen az elöző kapcsolatból.
20. 19ba18c379 (válaszként erre: 18. - Dolores)
2009. febr. 24. 15:59

sokszor elmeséltem már, nem titok :)


egy 19 éves koromban lezajlott jobboldali petefészek eltávolítás és egy 6 éves kapcsolat után, amiben végig gyereket akartunk, teljesen váratlanul és védekezés mellett sikerült Angyalka egy akkor 2 hónapos kapcsolatban :) perse azóta Apa a férjem, és az Égiek vezéreltek minket egymás mellé ezt tudjuk :)

19. dolores (válaszként erre: 16. - Lampakorte)
2009. febr. 24. 15:57
Én egyetértek sikizitával. Persze tudom, hogy ezt könnyű mondani, de nehezebb konkrétan becsomagolni a szükségeseket. Edényeket is visztek? Akkor onnan is pár tányér, evőeszköz, lábos stb.... Mi mikor Erdélyi körútra mentünk, akkor a kis Skodánkat úgy pakoltuk meg, hogy kölcsön kértünk egy síboxot, ráerősítettük a kocsi tetejére és a nemtörékeny cuccokat bepakolhattuk oda. Több volt, mint a semmi...
18. dolores (válaszként erre: 14. - 19ba18c379)
2009. febr. 24. 15:50
El akarod mesélni?
2009. febr. 24. 14:11
ruhákból pl most csak szedd össze a téli cuccokat,plüssökből is csak a kedvenceket, könyvek ilyesmik sem tartoznak a létfontosságú dolgok közé...első körben mindenképp olyanokat pakolj össze ami tényleg fontos....készülj úgy mintha 1 hétre mennétek nyaralni....vagy nem tudom...de talán igy állnék neki a dolognak.
16. lampakorte (válaszként erre: 12. - Dolores)
2009. febr. 24. 14:08

Laptopom van, azt könnyű szét és össze szerelni... Sajnos Kecskeméten az elején biztos nem lesz internet... Majd valahogy megoldjuk... Végre van egy jó fórum, és pont most kell lemaradnom róla... De nem baj... A héten még leszek, aztán kis szünet után biztos megint tudok jönni...


Fogalmam sincs hogy csináljam a pakolást... Kis autónk van, egyszerre nem tudunk sokat bele pakolni... Ennek ellenére most pakoljak össze mindent, és dobozba legyenek a cuccok, és mikor jövünk elviszünk egy párat, vagy csak bár zsákot és dobozt rakjak össze, azt elvisszük, és következőbe ha jövünk ismét pakoljak egy adaggal, és azt vigyük el... 25 nm a lakás... Nincs sok cuccunk végül is... Hely sincs sok, üres szekrények, és minden a földön legyen dobozokban? Akkor viszont a Hedvig nem tud játszani... Brrr. Nem szeretem a pakolást.... Lehet, hogy gépeket takarítom rendesen le... Csak azokat hogy húzzam ki a helyükről... A hűtő se a legkisebb... Meg mosok... Rengeteg a poros plüss figura... De hétvégenként ha feljövünk még itt kell aludnunk néha... Valamennyire élhetőnek kellene maradnia a térnek... Nem? Ti hogy csinálnátok?

15. lampakorte (válaszként erre: 7. - C066a749d7)
2009. febr. 24. 13:49
Én se ismerem ezeket az imákat, csak a Miatyánkot, de saját szavaimmal igyekszem imádkozni, amikor csak eszembe jut... :-)
14. 19ba18c379 (válaszként erre: 13. - Dolores)
2009. febr. 24. 08:33

szia :)

már a fogantatása is csoda volt :)))

13. dolores (válaszként erre: 10. - 19ba18c379)
2009. febr. 24. 08:29

Szia Lia77!

Isten hozott közénk. Gyönyörű a kislányod, és mint olvasom, egy kisangyal is.:)

12. dolores (válaszként erre: 9. - Lampakorte)
2009. febr. 24. 08:28

Tök jó, hogy sok tejed van/volt! A huginak is és én is ebből indultam ki, hogy majd biztos nekem is az lesz, de nem így történt. Mivel az egyész mennyiséget nekem kellett lefejnem, így nagyon fárasztó volt kézzel...mondjuk úgy az elején majdnem 200at lefejni(mikor már nem 6szor fejtem eyg nap, hanem kevesebbszer).


Az önállő kajával meg azt nem tudtam, hogy mikor kezdhetem el? Most 2 evés között eszük a kis almalevünket...de mikor válhat ez önálló kajává, mármint a rostos almalé?


Gratulálok a férjednek!Hát akkor pakolás lesz a programod a következő pár napban!Nem irigyellek a cécó miatt, viszont az nagy ajándék, hogy van hova költözzetek!Biztos vagyok benne, hogy majd kialakul a kertesház beszerzés is: :)Bökkenőmentes készülődést nektek.Sok erőt hozzá! Akkor hétvégefele gondolom szétszeditek a gépet és nem tudsz feljönni ide, de sok szerettettel várunk vissza immár Kecskemétről... :)


Hát igen, az Úr útjai kifürkészhetetlenek!Köszi, hogy elmesélted a történetedet dióhéjban.

A férjemmel mi is nagyon korán talalkoztunk egy ifjúsági táborban, amit az iskolák szerveztek(református sulik), de még egyikünk sem volt megtért keresztény. Én 16 voltam, ő 17. Külön városban laktunk, így leveleztünk és telefonáltunk..Sőt én gimi utolsót Amerikában végeztem ösztöndíjjal (a suli adta a lehetőséget), így a férjemmel az interneten leveleztünk minden nap és hivogattuk havonta egymást. Egyetemre felköltöztem Pestre és egyetem után házasodtunk össze...8 év után. 3 évvel az egybekelésünk után született Panni lányunk. Mi midketten refomátusok vagyunk és mostmár mindketten keresztények.... Mindig hálát adunk azért, hogy mi tini fejjel még annyira kialakulóban voltunk lelkileg és igazán nem is tudtuk, hogy mi a jó nekünk, de az Úr már akkor tudta, hogy nekünk egymás mellett lesz a legjobb.

Hála legyen érte!

11. dolores (válaszként erre: 7. - C066a749d7)
2009. febr. 24. 08:04

Hahó Mindenki!


Sajnos nem ismerem a klubbot, amit sikizita írt, és az Üdvözlégyet valamint a Dicsőség kezdetű imákat sem tudom....református vagyok.


Örülök, hogy már 4en vagyunk. Halleluja!Az Úr kezébe raktam ezt a fórumot, majd lesz, ahogy akarja...ha nem alalkúl sehogy, azt is el tudtam vona fogadni... De jó, hogy nem így van..:)

2009. febr. 24. 06:50
sziasztok anyukák, csatlakoznék :)
2009. febr. 23. 23:44

Én még most is szoptatok, hála az Úrnak... Nagyon sok tejem volt. Három hónapon keresztül napi fél litert adtam le a Heim Pál kórháznak... Fagyasztott tej most is van. Egy örökbe fogadott rokon kislánynak szoktam adni, de ez már neki sem kell... :-) Én mindig kézzel fejtem, mert sokkal alaposabb munkát lehet úgy végezni. Mondjuk nekünk megtanították a kórházba hogyan kell. Szerintem rostot nyugodtan rakhatsz bele. Ha nem hasfájós akkor szerintem semmi baj nem lesz, ha hasfájós kicsit figyelni kell, de olyan nagy gondot nem okozhat. Önálló evés az, mikor nem adsz az adott étkezés mellé kiegészítést. A babád szól, mikor nem kér többet. Szerintem nem mindig ugyan annyit fog enni. Kár számolgatni... Én nem szoktam. Semmi gondunk nem volt akkor a banánnal. A múlt héten kakilt bogyósat tőle, de akkor sokat evett.


Igen, mi baptisták vagyunk mind a ketten. És Te a férjeddel? Nem, nem a lubickolás... Inkább a saját magam sajnálata, vagy nem is tudom... Hosszú történet...

Mikor még 13 éves voltam szerelmes voltam a férjembe, de akkor ő mást szeretett... Hát jó. Kerestem mást, aki viszont nem volt hívő. Aztán évek múlva egyszerre randira hívott a férjem... Akkor már 18 voltam. Tudtam, hogy így lesz a helyes, csak nehéz volt kihevernem a másik fiút... Igazából az nem is volt az kapcsolat, csak én szerettem őt. Mindegy... Röviden ennyi... Szóval kicsit elvesztettem "önmagam". Most már viszont dicsérem Isten bölcsességét, hogy ennyire nagyszerű családot adott nekem, és hogy vele együtt négyen szeretetben élhetünk. Nincs nagyobb kegyelem mint az Úré! Épp ma kapott a férjem munkát Kecskeméten. A hét végén költözünk is le. A nagybátyámék házában fogunk lakni, de csak néhány hónapot... Reméljük... Ők most 3 gyerekkel kimentek 2 évre Írországba. De nem szeretnénk két évig maradni náluk... Egy kis kertes házat szeretnénk, csak nincs elég pénzük... Vagyis több van mint megérdemelnénk... Csak ugye mi is szeretünk nagyot álmodni... :-)

2009. febr. 23. 22:21
dolores, lampakorte tündéri kislányaitok vannak
2009. febr. 23. 22:06

Csatlakozz te is az imahálónkhoz!


Mindnyájan, akik benne vagyunk, egymásért imádkozunk naponta. Az egész nem több, mint egy Miatyánk, egy Üdvözlégy és egy Dicsőség. Nem sok, de nagy ereje van, ahogy erről a lenti beszámoló is tanúskodik. Ha te is szívesen csatlakoznál, csupán annyit kell tenned, hogy a nap bármelyik részében (de lehetőleg 21 órakor) szánj rá másfél percet, hogy elmondd ezt a három rövid imát azokért az emberekért és szándékaikért, akik csatlakoztak ehhez az imahálóhoz (ők is érted imádkoznak).

2009. febr. 23. 22:02
Ismeritek a Szentjánosbogár klubot? Szerintem egy jó kezdeményezés, családoknak,gyerekeknek és azoknak a kamaszoknak akik szívesen segítenek másokon. mit gondoltok róla?
5. dolores (válaszként erre: 4. - Lampakorte)
2009. febr. 23. 17:41

Sajnos lányomat 4 hetes kora óta cumiból etetem, mert nem tudott (biólógiai okok miatt) jól szopni és nagyon kevés volt,amit sikerült neki...így mindig lefejtem és úgy adtam(Avent kézi fejővel).Sajnos ez egy idő után kevésnek bizonyul, igy a lefagyasztott tejci után jött a tápszeres hozzátáplálás.Mind kevesebb tejem volt, de hűségesen fejtem, az elején mikor volt segítségem a házimunkában naponta 6szor, majd csökkentettem, mert aludni csak 4-5 órát tudtam és úgy tünt egész nap fejek. 12 héten keresztül fejtem, most a napokba hagytam abba,mert már nagyon kevés tejem van. Ezért mondta a védőnéni, hogy mivel nagyrészt tápot kap, adhatok almalevet. Azt már nagyon szépen esszük 2 hete... két evés között...viszont egyik könyvben sem írják, hogy ezzel lehet kezdeni, valamint azt, hogy mikortól lehet egy kis almahusit belerakni. Én ma egy fél kiskanállal raktam..kb 30 ml eszünk meg... De milyen mennyiségtől számít önálló evésnek? Szerinted? Úgy gondoltam, hogy mielött mást bevezetnék, az almapürét már ennie kéne. A kislányodnak nem fogta meg a hasiját a banán? Habár az anyatej mindenképp lazít rajta..meddig szoptattál?


A férjed is keresztény? A mélyrepülés az elfoglaltság vagy a boldogságban lubickolás miatt volt?

Azt tapasztalom, hogy ha valami miatt eltávolodom, el kell teljen egy bizonyos idő, mikor visszkívánkozom a Kegyelembe. Mert azt hiszem,hogy kiestem belőle. Bűntudatom van. Az agyam tudja, hogy nem lehet belőle kiesni, de szívembe rakta a Rossz és kűzdök saját magammal, hogy túlnézzek rajta...ne legyek magammal annyira elfoglalva, hanem inkább keressek... egy falat érzek Felé, de tudom, hogy ezt nem Ő hanem én állítottam... Elkezdtem kapirgálni azt a falat és bízom benne, hogy Isten ledönti, mert saját erőm kevés hozzá...

2009. febr. 23. 12:40

Én 8 hónapos koráig csak szoptattam, a hozzátáplálást én banánnal kezdtem. Tudom, hogy sokak a kényszerérettség miatt nem adják, de ő ezt választotta több gyümölcspép közül, amit kínálgattam neki. Nem problémáztam rajta sokat, és kb. 2 hét után almával is elfogadta. Aztán már almát krumplival is evet, és mára már mindent eszünk. Kivétel a borsó, mert azt nem szereti... :-)

Amúgy biztos nem korai az almalé... De szoptatsz még mellette? Ha van elég tejed akkor fölösleges már most hozzátáplálni... Ha nincs, akkor viszont biztos nem ártasz vele.


Nekem az imaéletem akkor vett mélyrepülést, mikor férjhez mentem... Valahogy nem találtam sem önmagam, sem az Urat... Most is többet kéne vele lennem...

3. dolores (válaszként erre: 2. - Lampakorte)
2009. febr. 23. 08:30

Szia lámpakörte!


Isten éltesse a babádat! Szép nagy lányok vagytok, már. :)


Lányom megszületése után az éjszakázás és fáradtság miatt pont az imádság az, ami annyira leszükült, úgy éreztem..most, hogy lányom majdnem négy hónapos, több időm van magamra.... és a hitéletre is. Hiányzik a gyülekezetem (még túl kicsik vagyunk hozzá +influenza),más keresztény emberek társaság...valójában ezért kezdtem ezt a fórumot... viszont szeretném, hogyha ez nemcsak keresztény, hanem anyukás topic is lenne...

Pédául, nekem most az lenne a kérdésem,ha bárki tudna segíteni benne, hogy lassan kezdjük bevezetni a szilárd táplálékot, már almalevet eszünk(védőnéni tanácsára), de nem vagyok biztos benne, hogy nem-e túl korai? Allergia szempontjából nem veszélyesebb? Könyvekben írnak ezt is azt is....Szerinted?

2009. febr. 22. 23:04
Én is keresztény anyuka vagyok, és nekem is van egy kislányom, igaz mi már elmúltunk egy évesek... :-) Senkinek sem egyszerű a gyereknevelés, de Isten kegyelméből azért megy valahogy... Csak sokat kell imádkozni... :-) Sok erőt kívánok, mert szerintem az első év nagyon nehéz... Most, hogy már kinyílt valamennyire kislányom értelme, sokkal könnyebb vele... :-)
2009. febr. 21. 23:11

Kedves Anyuka!


Úgy láttam, hogy még ilyen fórum nem volt a Hoxán...viszont én igényelném azt, hogy keresztény anyukákkal "beszélgessek",nemcsak hitról, hanem úgy mindenről...remélem nem én vagyok az egyedüli ezzel az igénnyel..


Én egy 28 éves, majdnem 4 hónapos gyönyörű kislány anyukája vagyok.Az életünket most teljesen a kislányunk tölti ki...ez egy új szerepkör, egy nehéz, de örömteli feladat. Tanulgatjuk. Lassan. Olyan jó lenne, ha erről és akár minden másról tudna egy kis csapat tapasztalatokat átadni, erősíteni egymást, akiknek a világnézetük, értékrendjük hasonló, megegyezik.

Alea iahta est. (Jól írtam?)

Minden keresztény anyukát sok szerettel várok.

dolores

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook