Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
352. dolores (válaszként erre: 351. - Serry)
2009. ápr. 6. 16:22
Persze, köszi. :)
351. Serry (válaszként erre: 349. - Dolores)
2009. ápr. 5. 23:01

Na nem az egész hagymát, mert az akkor tojásos hagyma leves:))

Leszeded a hagyma külső héját,amit egyébként ki szoktunk dobni. Lehetőleg ne legyen sáros. Az egész tojásokat és a hagyma héját felteszed együtt főni. A díszítést lehet fokozni is úgy,hogy a tojásra teszel mondjuk eper levelet és egy harisnyába belekötöd, így teszed a hagyma leveles vízbe. Ahol az eperlevél van a tojáson ott fehér ill tojás színű marad a többi helyen megszíneződik. Szép lesz ám így is.

Remélem érthetően írtam.

350. dolores
2009. ápr. 5. 20:48

Képzeljétek ma voltunk először templomba (leszámítva a karácsonyi rövid látogatást!) Elsőnek rendben volt. PAnni nem tudott elaludni, így az utolsó 5 percről már kijöttünk, de jó volt ismét a lelkészünket hallgatni. A templomba hátul van egy elkerített babás rész, ami el van különítve egy plexi lappal, így jól szigeteli a hangot is. Bent meg hangszóró van.... és a hangerőt lehet állítani. Ott ücsörögtünk.


A következő templombanmenetel nagypéteken lesz. MIvel a férjem dolgozik, csak mi ketten megyünk majd.


Ez az első olyan húsvétom, amikor csak mi vagyunk,..azaz én szervezem majd meg .... ugyanis anyósommal tavaly május elsején költöztünk külön lakásba.

Én is a Bibliával próbálom majd felfogni, gondolkodni a húsvét fontosságán... és az idén szertnék szívből felfogni és dícsérni Jézus tettét.

349. dolores (válaszként erre: 347. - Serry)
2009. ápr. 5. 20:40

Jó kis programotok lesz. :)


A hamyát csak meg kell főzni a tojással, ennyi? Én még soha nem csináltam..

348. Serry
2009. ápr. 4. 14:05
még annyit sajna nekem sincs sok időm a Bibliára, de van a Mai ige abból mindig van 5 percem elolvasni a mait és a kommentárt.
347. Serry (válaszként erre: 344. - Dolores)
2009. ápr. 4. 14:04

Szia!


Nálunk az oviban ma volt a nagy húsvéti készülődés.

Volt ének tanulás, bábjáték amiben szó volt arról mit ünneplünk húsvétkor. Nyuszit keresetek kint a fűben és lehetett készműveskedni. Készítettünk papír ragasztással nyuszit műanyagpohárrá, meg anyagokat ragasztottunk tojásra. Nagyon élvezték ezzel telt a délelőtt.


Én régen már festettem tojást hagymával, nagyon szép lett. Lehrt idén ismét meg kéne próbálnom. Van jó kis lila hagymám is hozzá.


Egyébként itthon mi valamikor a nagyhét alatt fejtünk néhány tojást,meg találok ki valami húsvéti készülődést. Mert általában nagypénteken elutazunk a szüleimhez,akik messzebb vannak tőlünk és ott töltjük az ünnepet.

(Anyóséknál nem szokás a húsvétolás) Nálunk meg nagy hagyománya van. Tojás keresés meg fészek építés készülődés az van bőven. még a kertet is rendbe kell tenni előtte. Levente nagyon élvezi.

346. Kedit (válaszként erre: 344. - Dolores)
2009. ápr. 4. 10:09

Sziasztok!


Nálam a húsvétra készülés igen alábbhagyott, mikor Lőrinc megszületett. (hamvazó szerda utáni hétfőn) Azóta templomban sem voltam, bár már nagyon hiányzik. Próbálgatom többet forgatni a bibliát, amíg alszik a fiam. És most, hogy a nagyhét kezdődik, megpróbálom úgy intézni, hogy misére is minél többször eljussak.

345. rencsilany (válaszként erre: 343. - Dolores)
2009. ápr. 3. 11:33
igen,van tejem bőven.Azért is kérdeztem,mert egyik este még éhes volt és miután evett az egyik cicből,megkínáltam a másikból is és elfogadta.Utána csak éjjel kelt,egy etetés kimaradt közte.
344. dolores
2009. ápr. 3. 09:13

Hogy készűltök a Húsvétra?

Lelkiekben?


Festet valaki tojást hagyma héjjal?

343. dolores (válaszként erre: 342. - Rencsilany)
2009. ápr. 3. 09:12

Nekem is kétszer kelt fel Panni...és ha jól tudom, akkor 6 hetes korban lehet kezdeni az éjszakai ráetetést, mert így hajnalig kibírja majd. Szerintem előtte nem nagyon érdemes próbálkozni, mert még pici a baba...


Tudsz rendesen szoptatni?

2009. ápr. 3. 08:29

Nektek éjszaka az elején hányszor kelt fel a Babátok szopizni?És mikortól lehet próbálkozni azzal,hogy átaludja az éjszakát?

Andris éjjel általában 2x kel.A lányok nagyon rossz alvók voltak,Andris mintha nem hasonlítana hozzájuk.Ezért kérdezem,hogy még az eéején elcsípjem a dolgokat:)

2009. ápr. 2. 14:16
Mi most jöttünk be a Hedviggel... Szegény elesett... De szerencsére nem súlyos.
340. dolores
2009. ápr. 2. 13:52
Gyönyörű az idő...gondolom mindenki kint van a babákkal....
339. dolores (válaszként erre: 338. - Rencsilany)
2009. ápr. 1. 17:41
Valóban.:)
338. rencsilany (válaszként erre: 337. - Dolores)
2009. ápr. 1. 10:38

Andris egyenlőre csak nézegeti a lányokat.Nem igazán mutat még érdeklődést feléjük,dehát még kicsi:)

A lányokra meg odafigyelünk,hogy egyenlőre ne vigyék túlzásba a babusgatást,bár ők ezt nem egészen igy gondolják.

Én tudok pihenni,mert oviban vannak a lányok,délután Apa hozza őket haza.Addig meg én osztom be a napot.Főznöm nem kell,mert egyenlőre anyósom hozza minden nap a kajcsit,jövő héttől pedig jön a komatál,amit a baba-mama klub szervez:)

Szóval mosogatni kell,meg beinditani a mosógépet:)

Arany életem van!:)

337. dolores (válaszként erre: 336. - Rencsilany)
2009. ápr. 1. 09:40

Gratulálok a jó kisfiadhoz.:) Igazi kis angyal ha sokat alszik.


A fiad, hogy reagálja le a lányokat? Kifárasztják?


Te hogy bírod az időd beosztását....tudsz pihenni is?

336. rencsilany (válaszként erre: 335. - Dolores)
2009. ápr. 1. 08:29

köszi,elég jól vagyok:)

az éjszakák kezdenek beállni,általában 3szor kel enni Andris.Amúgy nagyon jó baba,sokat alszik:)

Lányok oda vannak érte meg vissza:)Amikor nincsenek oviban,állandóan a kiságya mellett játszanának.Meg beszélnek hozzá,versenyeznek kire nevet vissza:)(persze az még nem tudatos Anddris részéről,igy izgalmasabb a játék)

335. dolores (válaszként erre: 333. - Rencsilany)
2009. márc. 31. 17:19
Hogy vagy rencsilany? Hogy van a nagyfiú? Mesélj.... Milyenek az éjszakák? És a lányok hogy tűrik?
334. dolores
2009. márc. 31. 17:19

Köszi a hozzászólásokat.


Bocsi, a sok elírásért. Mikor elkezdtem hoxázni, akkor kezdtem az ékezet kirakását és nem megy olyan gyorsan, sem olyan jól az írás.... bocsi. Köszi a türelmeteket!

333. rencsilany (válaszként erre: 330. - Dolores)
2009. márc. 31. 13:39

szerintem ettől baja nem lehet.Nem babakocsizgattok órákat gondolom.


Az én nagyobbik lányom kicsit lustika volt mozogni.Ő például úgy tanult meg ülni,hogy kitámasztottuk párnákkal.A fekvést már nagyon nem bírta,ordított tőle.

Semmi baja nem lett.Nyilván nem terheltük sokat,de ha mutat rá hajlandóságot,szerintem nyugodtan lehet:)

332. egypt (válaszként erre: 330. - Dolores)
2009. márc. 31. 12:18
Szerintem sem árt a gerincnek, max. ha teljesen ültetnéd.
331. lampakorte (válaszként erre: 330. - Dolores)
2009. márc. 30. 18:32
Szerintem minél kevésbé kell terhelni a gerincet. De szerintem a félig ülő helyzet ideális egy 5 hónaposnak. Hosszú babakocsizáskor még most, 15 hónaposan is úgy ültetem a Hedviget. Nem kell siettetni, had eddze magát. Szerintem.
330. dolores
2009. márc. 30. 13:50

Sziasztok.


Ma a következő történt velem. Ezt megelőzően elmondom, hogy kislényom, ha nem teljesen vízszintesen van, akkor ülő helyzetbe húzza magát. Nem tudja még egyenesen tartani a hátát, de ha pl ölben tartjuk, hogy ne bukjon előre, akkor már szépen üldögél, nem döl el. Egy hét múlva lesz 5 hónapos.


Ma mikor sétáltunk nem a teljesen vizszinte4s fokozatot választottam, hanem eggyel felette. Tehát nem volt teljesen ülő pozició. Prímán kilátott, szerette. Találkoztunk egy kétgyerekes anyuka ismerősünkkel, az ő fia öt nappal később született Panninál...és hüledezett, hogy miért ültetem a gyereket.

Így mot lételkedem, hogy tényleg nem ártok neki?

Úgy fondolom, hogyha ő felhúzza magát, akkor kész van erre, nem?

329. egypt
2009. márc. 30. 12:56
Urtica urens 5CH: napi 1X5 szedhető. Csak az 5CH jó, a magasabb faktorú apaszt.
328. Kedit (válaszként erre: 327. - Dolores)
2009. márc. 29. 09:42
Igen, így csinálom. Meg azt is sejtem, hogyha nem aggódnék azon, hogy lesz-e elég tejem, talán nem is lenne semmi gáz. Amúgy napi 7-8 szopi van, alkalmankénti (átlag) 100-110mlrel. Csak nekem senki sem mondta, hogy mi a "normális" mennyiség.
327. dolores (válaszként erre: 320. - Kedit)
2009. márc. 28. 21:54
Ha kiüriti egyik mellet, kínáld meg a másikat...vagy eddigis ezt csináltad?
326. dolores
2009. márc. 28. 21:52

Amúgy napi 3*5 szemet lehet szedni az urticaból... én legalábbis úgy tudom. Én is ittam teát is, de mégsem volt több....


Az urtica van akinek használ, van, akinek nem.... egy ismerősömnek annyira megszaporította a tejét, hogy tejbe "fürödtek", nekem meg nem hozott olyan nagy változást. Én más homeopátis bogyót is kipróbáltam... a siker ugyanolyan volt..

325. dolores (válaszként erre: 323. - Serry)
2009. márc. 28. 21:50
Én is azt szedtem, de én is folyamatosan szedtem....én sem tudtam, hogy kell szüneteltetni.... én sajnos csak 4 hétig szoptattam, majd utána 12 hétig fejtem, de akkor már tápszert is kapott. Amúgy erről megírtam a cikkemet, ami majd valamikor olvasható lesz...
324. lampakorte (válaszként erre: 320. - Kedit)
2009. márc. 28. 21:03
Én két hete hagytam abba a szoptatást, de nekem nagyon sok tejem volt. (Most is van még) Hedvig 15 és fél hónapos. Nekem az 5. hónap után csökkent a mennyisége, de akkor is bőven volt. Én azt vettem észre, hogy csak ha nyugodt vagyok, akkor jön jól a tej. Mikor ideges voltam nem is bírt megindulni. A fejést én akkor is csináltam, ha épp nem jött tej, mert hogy legyen, ahhoz az az inger vagy stimuláció kell.
323. Serry
2009. márc. 28. 17:25
urtica urenst napi 2x5 szemet. Nem szabad folyamatosan szedni , csak ezt nem mondta nekem senkit. Ugyanis ezt folyamatosan szedve tej apasztást érsz el.
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook