Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1162. Serry
2011. márc. 21. 17:42

Levente hivő vonalon marad ami azt jelenti,hogy katolikus iskolába iratom... de más okból még nem ott kezd előbb elmegy logopédiai első osztályba.

Gergő mehetett volna Levente ovijába a baptista oviba de nem oda írattam, mert nagyon messze van és reggel nehéz lett lenne összehangolni az iskola, óvoda és munkahely kérdést apának.

Így a közvetlen szomszédunkban levő ovit szemeltük ki.


Nekünk azt tanácsolták,hogy a szívünkhöz legközelebb álló oviba írassuk.. és ne irassukk többe,mert kisebb az esélye, ohgy felvegyék.

1161. dolores
2011. márc. 20. 21:26

Hát igen, azok a fontos dolgok.

Mi is oviba iratkoztunk be, illetve még fogunk egybe, így is elég bizonytalan, hogy felvegyék, mert sok a gyerek és én nem megyek vissza dolgozni... Panninak annyira időszerű lenne... de ez egy másik lapra tartozik. Ez van.


Milyen suliban és oviban gondolkoztok?

1160. Serry
2011. márc. 20. 15:47

Szia!


Én még nem találkoztam ezzel a könyvvel. Talán meg kéne szerezzem a fiúknak. bár már néhány fontos kérdésen túl vagyunk.. de sosem lehet tudni mikor jön jól:)



Nálunk most az iskola és óvoda választás és beiratkozás a fő kérdés.

1159. dolores
2011. márc. 17. 21:41

Sziasztok!


Ismeritek a Döme könyvet? Kálvin Kiadó. Ez egy beszélgetős könyv kicsiknek. Történetek (születés, elmúlás, az Úr midig velünk..stb)vannak benne a hit szemszögéből, ellátva egy mottóval ami egy bibliai vers. Alkalmaztátok már egyik-másik gyereknél?


Én most kezdtem el olvasni, hisz most kaptam a húgomtól. 2 történetet már olvastam Panninak, meghallgatja, de még túl kicsi, hogy beszélgessünk róla..

1158. Serry (válaszként erre: 1157. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 6. 14:47

Szia!


Hát nem könnyű, de azért élvezem. Reggel 4kor kelek 3ig nyomom aztán szedem össze a fiúkat.

L most éppen itt hisztik a hátam mögött, ohgy játszótérre akart menni.. míg a G alszik. Pedig megbeszéltük ha a testvére felébred elmegyünk mindannyian.

nagyon nehezen viselem az ilyen kitöréseit. Pedig már nagy.

1157. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1155. - Pipike27)
2011. márc. 6. 13:33

Szia!

Sok katolikus közösség is megünnepeli a sabbat bejövetelét...



Serry! Bírod az ipart??

1156. Serry
2011. márc. 6. 09:44

Szia Pipike!


De örülök,ohgy te is itt vagy. Jó ez a sokféleség. Úgy gondolom sokat tanulhatunk egymástól.

Sajnos meg kell valljam nem sokat tudok az adventistákról... Nálunk férjem az aki "felvilágosít" ha olyan felekezettel találkozom amit még nem ismerek.:))

Valahol már írtam református vagyok... de nem járok templomba és imaházba sem. Sajnos egy ideje eltávolodtam a közösségtől ahol jól éreztem magam. Ennek számos oka van és balgaság lenne ha azt mondanám azért,mert ilyen az életem. Azért mert keresem azt az "érzést" ami az előző közösségemben jóvá tette a közösségébe járást. Nehéz ezt megtalálni. Azt sem mondhatom,hogy nincs élő kapcsolatom hívőkkel és Istennel.. van kisfiam révén és ezért nagyon hálás vagyok az Úrnak. baptista oviba jár és az ottani szülőkkel jó a kapcsolatom... vannak jó barátaink akikkel összejárunk. Már csak azért is,hogy a gyereke az ovin kívül is együtt lehessenek. Jártam ide baba klubba is... sajnos most már oda nem tudok menni.... mert dolgozom.

lényeg,hogy keresem a helyem és jó néha ilyen beszélgetéseket is olvasni mint az előbbi pár gondolat a szombatról:)

1155. pipike27
2011. febr. 27. 21:40
Azért kérdem ,mert én adventista vagyok,szombaton járunk imaházba.A 10parancsolatba ez áll:"megszenteld a szombat napját".És ez nem változott Jézus korában sem,sőt Jézus azt mondta ,Ő nem azért jött hogy eltörölje a szombatot,hanem hogy megerősítse.
1154. dolores (válaszként erre: 1151. - A14deb9047)
2011. febr. 27. 21:22

Köszi a válaszodat, én nem tudtam volna mit mondani rá.


Amikor angolból 3. osztályban elkezdtük tanulni a napok neveit, mindig a vasárnappal kezdtük, mert az az első nap. Amerikában is éltem egy kicsit és ott is a keresztények között a hét első napja a vasárnap. :)

1153. Serry
2011. febr. 27. 14:43

:))))

Öröm benneteket olvasni, kár,hogy most nincs időm elmélyedni:) De nagyon szívesen olvasom:)

1152. a14deb9047 (válaszként erre: 1151. - Pipike27)
2011. febr. 26. 18:25

Az Úr napját szenteld meg!


A zsidó liturgiában péntek este az esthajnalcsillag feljövetele után ünnepelik a "sabbat"ot, (a kenyér megtörése, a bor megivása és az áldás elmondása) azaz a szombatot, tehát ez is mintegy elővételezése a pihentető szombat ünneplésének.

1151. a14deb9047 (válaszként erre: 1151. - Pipike27)
2011. febr. 26. 18:22

Azért vannak a keresztény felekezeteknél vasárnap az istentiszteletek, mert Jézus vasárnapra virradóra támadt fel.

A zsidó hagyomány vasárnappal kezdi számolni a hetet, mások pedig hétfővel.

Egyébként a szombat esti istentisztelet (latin szóval vecsernye) már a vasárnapi "előistentisztelet".

Aki szombat este megy el, az eleget tesz a vasárnapi ünneplésnek.

1150. dolores (válaszként erre: 1148. - L.luiselotte)
2011. febr. 24. 21:39

Én is református suliba jártam, gimiben, de azt én választottam, mert a konfirmáció előkészítő alatt megtetszett a légkör. A gimi alatt nekünk kötelező volt vasárnaponként templomba mennünk, így jött a családom is velem. Nem mondhatom, hogy akkor még életem Urának ismertem el az Urat. Édesanyám és húgom is megtért, így az Úr terve ez lehetett, hogy ezzel a kötelező dolog segítségével mindnyájan az Úrhoz fordultunk.


Azzal, hogy elkísérted fiadat és maradtál az istentiszteleteken érdeklődtél a hit iránt és talán jó érzéssel töltött el az igehirdetés. Talán ezért érezted könnyebbnek akkor. Nem tudom, csak találgatok.


Embert próbáló időket élünk. Mindenkinek nehéz. Van akinek még nehezebb.


Ha hiszünk, akkor életünk bizonyos értelemben könnyebb lesz, más értelemben meg nem.


A hit több mint egy érzés, tudatos döntés egy olyan dolog mellett, ami megváltoztatja az életünket. A hit kegyelmi ajándék, amit az Úr mindenkinek odaszán, de a mi döntésünk, hogy mit kezdünk ezzel. A kegyelem meg egy olyan nagy ajándék, ami felfoghatatlan számunkra. A Kegyelem az, amikor nem kell megfelelnünk Istennek, hogy Ő elfogadjon minket. Nem kell megütnünk egy mércét, nem kell harcolnunk érte, nem kell takargatnunk hibáinkat és szégyenkezzünk gyengeségeink miatt. A ami világban rengetegen szomjúhozzák ezt a Kegyelmet, hogy teljesen elfogadják, úgy ahogy vannak:dühösen, mérgesen, bűnösen. Egyedül az Úr Jézus tudja csak egyedül hitelesen mondani, hogy szeretlek ahogy vagy. Ő nem nyújtja be később a számlát, mint ahogy az emberek. Nem Ő kér, hanem Ő ad... és mit? Szabadítást.

Ahogy megérinti őt Jézus és elhívja őt nemcsak szolgának, hanem barátjának (!), felismeri, hogy ezt a Szerető Urat szolgálná egész életében. Változást, változtatást az iránta érzett szeretettből és hálából fakad. Ő is elmondja, hogy mi nem szerinte való az életünkben, ami mindig a mi javunkra van. Vele un. beszélő viszonyba kerülünk az ima, a csendesség által, ami egy óriási dolog.


Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, de úgy éreztem, hogy le kell írnom ezeket, hogy megértsd miért könnyebb Vele elhordozni a válságot: mert hitem által biztos vagyok benne, hogy Neki gondja van rám, BÁRMI is történjen. Meg vagyok róla győződve. Ez persze nem megy mindig könnyen, de terheimet próbálom Őreá vetni és Őt hallgatni. Nem a problémára, hanem Őrá figyelni.


A válság, nehézségek, tragédiák mindenkit érintenek, a keresztények sem kivételek. Ebben a világban élünk. Szűkölködünk, és néha nagyon nehéz, de hitem által már azért is hálát adok, hogy a minden napi kenyeret megadja az Úr.


Sok helyen vannak vasárnap délutáni alkalmak is...

Hátha van közeletekben is. :)

1149. dolores
2011. febr. 24. 21:02
Isten hozott közénk wwwww, Zsóka54 és l.luiselotte! :)
2011. febr. 24. 17:33

Férjem is én is keresztények vagyunk, de nem azonos vallásuak.( én ref., ő prav. ) A fiunk egyházi iskolába járt, nem a vallásoktatás, hanem a színvonal miatt , ált. isk korában sűrűn el kellett mennie a templomba, én is elkisértem , azaz elvittem kocsival és ott maradtam az istentisztelet végéig (tkp megvártam). Amióta konfirmált - ennek 6 éve - nem voltunk templomban. Nem vagyunk vallásosak, de van bizonyosfokú hiányérzetem amikor elmegyek a ref templ. mellett, mert akkoriban, amikor odajártunk, mintha jobban rendben mentek volna a dolgok. Bár gondjaink összefüggnek az országos problémákkal ,( válság, ügyfélköröm anyagi gondjai) amiken gondolom, hogy a templombajárás ill az aktivabb vallásgyakorlás sem segitene.

Nekem a templombajárással kapcsolatban óriási problémát jelentett a vasárnap délelőtti időpont.

2011. febr. 24. 17:18

A hit gyülekezetének alapítójáról csak annyit, hogy felszentelt papként valamilyen filozófiai ellentmondásba keveredett a feljebbvalójával.

Mivel ragaszkodott az általa vélt "igazsághoz", ezért fel lett függesztve, majd később a klerikusi állapotból elbocsátották. 20 évvel ezelőtt még nem is volt ez a csoportosulás.

1146. dolores
2011. febr. 24. 17:09

Én is ismerek olyat, aki szokta nézni a vidám vasárnapot, pedig ő is református keresztény. Vitathatatlan, hogy a történelmi egyházaknak is vannak hiányosságai, sőt szerintem a református egyház próbálja leginkább konzerválni ezeket a dolgokat. Nehezen nyílnak az új felé és a mai embert más mozgatja meg, mint egy két generációval ezelőtt. A katolikus egyházban sok ilyen újítás van.. A mai kor embere igényli ezt megváltozott egyházat, de attól még Jézust és az Urat szomjazza. Ezért nagy csapda a hit gyüli, Agapé és más ilyesfajta gyülekezet. Amúgy a tvben nem is mutatják az igazán "durva dolgokat", hanem csak igemagyarázat és dicsőítés van.

Ez mind ártalmatlannak tűnik, de ha belépsz egy ilyen gyülekezetbe, akkor manipulálnak és kihasználnak...de ameddig rájössz nehéz kikászálódni. Egy gyülekezeti tagunk volt így, s végül majdnem ördögöt űztek belőle, azért mert 2 év után átlátta az egyházat és ki akart lépni. Amúgy teljesen ép elméjű közép korú tanító néni.


Szóval, wwww nem gond, hogy írtad... nagyon vigyázz ezekkel, mert csapdát állíthatnak. A Kegyelem működik mindenhol, és nem zárom, ki hogy ilyen helyeken is, de van benne sok "mellékhatás".

1145. Serry (válaszként erre: 1142. - F3454b066e)
2011. febr. 23. 21:14
Szíved joga, hogy mit nézel a tévében. Én csak annyit kérek, ohgy azért ne csak nézd és hallgasd a vidám vasárnapot és legyél tőle vidám,hanem azért fogadd szkeptikusan amit ott hallasz. Azaz forgasd a Bibliád és találd meg pl a v vasárnap heylett meg a Mai igét:)
2011. febr. 23. 20:43
oké, veszekedni nem fogok:) bocs hogy irtam.
1143. a14deb9047 (válaszként erre: 1142. - F3454b066e)
2011. febr. 23. 20:34
A református vallásnak (mint történelmi egyháznak) annyi köze van a vidám vasárnaphoz, mint a zsidó vallásnak a "Krisztus Szeretete Egyház"-hoz... (azaz semmi...)
1142. f3454b066e (válaszként erre: 1141. - Serry)
2011. febr. 23. 20:30
Én is református vagyok,de nézni szoktam a vidám vasárnapot is tv-ben.mindkettő gyülekezetnek egy istene van!így vagyok vele.
1141. Serry
2011. febr. 23. 17:02
Én spec református, aki a gyülekezetét keresi. De ha elolvasgatod a beszélgetéseinket látni fogod.
2011. febr. 23. 16:40
oké, milyen keresztények vagytok ha meg kérdezhetem?
1139. Serry (válaszként erre: 1136. - F3454b066e)
2011. febr. 23. 15:29
Nem nem itt egyikünk sem tagja annak a gyülekezetnek.
2011. febr. 23. 00:57
2011. febr. 23. 00:56
<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/n2gakBWF41E" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
2011. febr. 23. 00:55

egy kérdést szeretnék föltenni, szoktatok mennyi,vagy voltatok már a vidám vasárnap ban?


ugyan én nem vagyok anyuka még..... de keresztény az vagyok:)

2011. febr. 23. 00:47

sziasztok!


youtubon néztétek már az atya szerelmes levelét?? fönt az itt az adatlapomon.

1134. Serry
2011. febr. 14. 21:46
Köszi aranyos vagy. R19 -unket akarjuk hasolnóra cserélni ő mit mond 2 gyerek mellé milyen kocsi való. Utazukn 3 hetente hosszútávra is anyukámékhoz.
1133. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1132. - Serry)
2011. febr. 14. 19:30
A férjem szerelő. Ha valamiben tud segíteni, akár csak utánanézni valaminek, szólj!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook