Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
442. rencsilany (válaszként erre: 437. - Serry)
2009. máj. 14. 13:36
persze,de én csak most láttam a kérést!:)
441. Kedit (válaszként erre: 437. - Serry)
2009. máj. 14. 12:58
Én is imádkozom értetek/érte.
440. dolores
2009. máj. 14. 07:44
Mivel este nem voltam a neten, nem láthattam az imakérésedet, így ma reggel fogok rászánni időt....
439. Serry (válaszként erre: 438. - Lampakorte)
2009. máj. 13. 21:19
Köszönöm
2009. máj. 13. 19:50
Én is veled imádkozok este. Vagy ha elfelejtem reggel. De imádkozok.
437. Serry
2009. máj. 13. 18:36

Gratulálok mindkettőtöknek a sikeres és boldog keresztelőhöz. Örülök,hogy jól sikerült.


Ima témát kérnék tőletek: férjemen a munkahelyi dolgok miatt erőt vett a szorongás. A nehezén már túl vagyunk, de még minden új élmény eléggé szorongással tölti el. Imádkoznátok ma este lefekvéskor velem azért, hogy sikerüljön leküzdenie ezt az érzést? Nekem sokat jelentene a tudat, hogy nem csak én hordozom őt imáimban.

436. dolores
2009. máj. 11. 14:21

Sziasztok!


Örülök, hogy örömteli lett a keresztelőtök Kedit!


A miénk az elején izgulósra sikeredet, de utána már minden rendben volt! Tegnap este mielött bezuhantunk volna az ágyunkban a férjemmel mindketten úgy láttuk, hogy fárasztó, de szép volt a keresztelő és az azt követő ebéd és együtt töltött idő.:)

435. Kedit
2009. máj. 11. 11:14

Sziasztok!


Megvolt a keresztelő, nagyon jól sikerült minden. Nem is gondoltam, hogy ekkora boldogsággal fog majd eltölteni. :)

Dolores!

Nálatok milyen volt?

434. Serry (válaszként erre: 433. - Dolores)
2009. máj. 8. 09:34

Igazán nincs mit. Ha jól tudom az ima hatalmát a biblia nem nevezi sem fegyvernek sem másnak. Egyszerűen az ima hatalmáról beszél. Ezért is ütötte meg a szemem ez a pár gondolat.


Valahol Pál még az Isteni fegyverzetről beszél ott sem említi az imát mint fegyvert ha jól tudom. ( Sajnos igehelyek idézésében nem vagyok jó, ha kell valami általában a férjem segítségét kérem, szégyen ide vagy oda.)


Így tehát az ima hatalmát nem lehet semmihez sem hasonlítani, mert nincs hozzá fogható.

már csak azért is jól van ez így ,mert gondolj bele milyen dolgokért szoktunk imádkozni?

Sokszor ugye a legapróbb dolgokért tesszük, egy új kocsi, lottó nyeremény és persze vannak ennél sokkal lelkibb és fontosabb dolgok is, a gyógyulástól kezdve sok másig.


Bocs mennem kell most nem tudom jobban kifejteni miért jó,hogy az ige hatalma csak hatalom. Hiszen ez több mint bármi más.


Gergőm nem hegy békén:)

433. dolores (válaszként erre: 432. - Serry)
2009. máj. 7. 23:48

OK, értem. Azt hittem, hogy az ima hatalmát kötöd össze az Isten Ígéjével és azért nem értem... de mostmár értem, hogy a kétélű kardot. :)


Köszi a magyarázatot!:)

432. Serry (válaszként erre: 428. - Dolores)
2009. máj. 7. 22:10

bocsi de csak most jutottam gép közelbe.


Mi Isten Igéje? Bővebben több száz oldalon leírja a Biblia. Vagyis az én megfogalmazásomban Isten által kijelentett Ige maga a Biblia.

De férjemnek hála itt a pontos ige szakasz két fordításban is Isten igéjéről mint kétélű kardról: Zsid. 4. 12-13



Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek, az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait. És nincsen oly teretmény, a mely nyilvánvaló nem volna előtte, sőt mindenek meztelenek és leplezetlenek annak szemei előtt, a kiről mi beszélünk.


A Másik fordításban:


Isten igéje élő és ható, élesebb minden kétélű kardnál, és áthatol az elme, és a lélek, és az izületek és a velők szétválásáig, és megítéli a szív gondolatait és szándékait. Nincsen olyan teremtmény, aki rejtve volna előtte, sőt mindenki mezítelen és fedetlen az ő szemei előtt

431. Serry (válaszként erre: 429. - Dolores)
2009. máj. 7. 22:04

Ez nagyon aranyos már valahol olvastam:)


De milyen igaz is:))

430. Kedit (válaszként erre: 429. - Dolores)
2009. máj. 7. 16:50
Ez nagyon jó! Nagyon tetszik.
429. dolores
2009. máj. 7. 14:02

Ezt bobett naplójában találtam. Tetszik.



Egy várandós hölgy méhében két kis magzat beszélget:


- Te hiszel a születés utáni életben? - kérdezi az egyik.

- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Szerintem az itteni életünk arra való, hogy felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erõsekké váljunk ahhoz, ami vár bennünket - válaszolja a másik.

- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?

- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szánkkal fogunk enni.

- Hát ez ostobaság! - vág vissza a másik. Megyünk a lábunkkal és eszünk a szánkkal?! Ez nevetséges! Hiszen itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a táplálékot… de mondok még valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert ez a köldökzsinór már most is túlságosan rövid!

- De, de… valami biztosan lesz. Csak valószínûleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.

- De hát még soha senki sem tért vissza a születés után! A születéssel az élet egyszerûen véget ér! Különben is, az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!

- Én nem tudom pontosan milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre megláthatjuk az édesanyánkat, és õ nagyon vigyáz majd ránk! - válaszolja reményteljesen.

- Az Anyát? Te hiszel az Anyában? Hol van?

- Hát… mindenütt, körülöttünk! Itt van mindenhol, mi benne vagyunk, és neki köszönhetõen létezünk! Nélküle egyáltalán nem lennénk.

- Én ezt nem hiszem. Én soha, semmiféle anyát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is!

- Néha - mondja elmerengve a másik -, amikor csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel nekünk, vagy érezheted, amikor megsimogatja világunkat! Tudod, én tényleg azt hiszem - teszi hozzá -, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk!

428. dolores (válaszként erre: 426. - Serry)
2009. máj. 7. 10:20
Kifejtenéd, hogy hogy érted azt, hogy Isten Ígéje?
427. dolores (válaszként erre: 426. - Serry)
2009. máj. 7. 10:20
Igazad van. Nekem rögtön a Noel Richards ének jutott eszembe, az "I wanna see Jesus lifted high .." kezdetű, abban van, hogy "Every prayer is a powerful weapon,..", tehát erős fegyver... de az nem olyan mint a kétélű kard. A kettő nme ugyanaz. Ott a pont. :)
426. Serry (válaszként erre: 425. - Dolores)
2009. máj. 6. 19:23
Én úgy tudom,hogy az ima ereje nem kétélű kard, hanem az az ISTEN IGÉJE. ( Ezt mondja vallástanár férjem is)
425. dolores (válaszként erre: 424. - Dolores)
2009. máj. 6. 16:18
Bocs, az ereje olyan mint a kétélű kardnak. :)
424. dolores (válaszként erre: 423. - Kedit)
2009. máj. 6. 16:12
Mint a kétélű kardnak!:)
423. Kedit (válaszként erre: 422. - Dolores)
2009. máj. 6. 14:48

Eddig arról volt szó, hogy mit vár el tőlünk Isten, hogyan lehet kereszténnyé nevelni a gyereket, ilyesmik. Utolsó alkalommal magáról a keresztségről lesz szó. Nagyon hasznosnak tartom. Férj-feleség párosnak kötelező, keresztszülőknek ajánlott. Nálunk na bátyám lesz a keresztapa, így mi hármasban járunk az oktatásra. összesen kb14-15en vagyunk.


Nálunk is kertben lesz a "buli", és jó időt ígértek hétvégére!


Más:ti mit gondoltok, mennyire van "hatalma" az imának?

422. dolores (válaszként erre: 420. - Kedit)
2009. máj. 5. 13:46

Mit tartalmaz az oktatás? Mindketten ott vagytok? Másokkal együtt?


Nekünk nem kell oktatásra mennünk, de most nem lenne rossz....úgy lelkileg.

Mi megbeszéltük, a lelkészünk felvette az adatok...ennyi. Ja, és a gyülekezetünk ifjai készülnek valami meglepetéssel, valószínüleg zenei köszöntővel.... valójában mindig szokták köszönteni a keresztelő résztvevőt, mikor a kórus, mikor a gyülekezet, mikor az ifi valamilyen énekkel. Nekem tetszik ez a "szokás". :)


A miénk 10kor kezdődik, de a refomátusoknál az istentisztelet első felében van a keresztelő... az anyuka a babával keresztelő után kimehet (a gyülekezeti terembe), de a többiek megvárjéák az istentisztelet végét a helyükön. Mi is készülünk egy családi összejövetellel a kertben, így reméljük csodás időnk lesz. :)

2009. máj. 4. 20:00

na igen,megnézhettem volna az adatlapokat:)

Mi júni 6.-ra tervezzük Andris keresztelőjét,már várom:)


Nektek pedig minden szépet vasárnapra!!:)

420. Kedit (válaszként erre: 419. - Dolores)
2009. máj. 4. 17:01

Igen, minden infó pontos. :) Nekünk délelőtt 11kor lesz, és még másik két gyermeknek is. Azt hiszem két kislány.


Már én is nagyon várom, nekünk még előtte nap lesz egy oktatás.


Keresztelő után pedig nálunk lesz egy kis összejövetel. :)

419. dolores (válaszként erre: 418. - Rencsilany)
2009. máj. 4. 13:56

Nem. :)

Mi a Pestszentimrei Református gyülekezetben fogjuk megkeresztelni Pannit és ha jól tudom, akkor Kediték Szegeden egy katolikus plebánián. Jól tudom?

A dátum ugyanaz. :)

2009. máj. 4. 13:32
csak nem dupla keresztelő lesz?vagy külön helyszinen csak azonos napon?
417. dolores
2009. máj. 4. 10:32

Gyönyörű a hétfő!!!!


Én már a vasárnapi keresztelő lázában égek! Te Kedit?

416. rencsilany (válaszként erre: 415. - Kedit)
2009. máj. 4. 08:13
Köszi és Nektek is,csak szép hétfővel!!:)
415. Kedit
2009. máj. 3. 08:52
Sok szeretettel köszöntök minden anyukát, áldott vasárnapot!
414. dolores (válaszként erre: 413. - Serry)
2009. ápr. 29. 17:34
:)
413. Serry (válaszként erre: 411. - Dolores)
2009. ápr. 29. 16:56

Most épen azzal jött haza,hogy már sokkal jobb, mert beszélt azokkal akikkel akart. És tényleg úgy érzi inkább csak rémeket látott. Ennek én nagyon örülök.

Most jön a látszólag könnyebb része tovább menni. Nekem könnyebb lesz,mert nem fogok ezekkel többet foglalkozni. De ő nap-mint nap ott dolgozik. S még nem tanulta meg feldolgozni ezeket. Tehát rá a neheze vár. De itt vagyok és várok rá.

Soha nem erőltettem,hogy mondjon el mindent vagy bármit. Tudom,hogy ez neki nehéz. Most is csak azt próbáltam benne tudatosítani,hogy itt vagyok. Akár milyennek is érzi most magát és a dolgokat ha minket Isten egymásnak teremtett akkor az azért van mert ő így látta jónak. S én azért vagyok,hogy segítsek. S ha elmondja,hogy baj van akkor tudok is.

Huh közben gyerekcsapatot kellett rendeznem nem biztos,hogy teljesen azt írtam amit akartam. De a lényeg benne van.

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook