Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
472. lampakorte (válaszként erre: 471. - Rencsilany)
2009. jún. 5. 12:58
Mi evés előtt imádkozunk. Olyan aranyos. Mindig összekulcsolja a kezét, és mikor végeztem és mondom hogy ámen, ő is mondja. :-)
2009. jún. 5. 12:35

etetőszékből:fa(szék,asztalka variációs)

imádkozás:amióta úgy látjuk érti és tetszik neki.Kb 1 éves kouktól.Persze az ő szintjükön.Elöszr csak énekeltünk,aztán késöbb fejlődött.Ma már a nagyok saját szavukkal köszönik meg a napot.

470. rencsilany (válaszként erre: 467. - Dolores)
2009. jún. 5. 12:32

köszi:)

hááááááát,remélem az eső nem mossa el az utána lévő agapét:)

469. dolores (válaszként erre: 465. - Lampakorte)
2009. jún. 4. 21:55
Nem tudom, talán, amikor ő is akarja... én akkor kezdeném.... megkérdezve őt.... lehet, hogy hülyeség, amit mondok... Még nem gondolkodtam rajta...
468. dolores
2009. jún. 4. 21:53

Mi sokat vagyunk kint...és bevallom csak úgy kapkodom a fejem, hogy Panni az utóbbi időben mennyit fejlődik... így én most nagyon elvagyok ezzel, no meg mindig próbálom pótolni a házimunka lemaradásomat.


Most ippeg abban törjük a fejünket, hogy milyen etetőszéket vegyünk..eddig ölben, meg hordozóban etettem a lányzót, de nagyon időszerű lenne az etetőszék. Előszöür fát akartam, ami majd később szék és asztalka lesz, de mostmár kezdem belátni, hogy a hely szűke miatt, no meg praktikus dolgok miatt nem lesz jó..... Nektek milyen van?

467. dolores (válaszként erre: 464. - Rencsilany)
2009. jún. 4. 21:47

Cuki az új 3 gyerekes képed! :)


Problémamentes készülődést, majd egy áldott alkalmat nektek! :)

466. Serry
2009. jún. 4. 19:33

Én megvallom,hogy akkor mikor láttam,hogy imádkoznak az oviban és ő kérte.

Engem látott otthon imádkozni, de sosem kértem,hogy imádkozzon velem. Néha esténként mellé ültem és mielőtt elaludt imádkoztam hangosan érte.

2009. jún. 4. 16:21
Ti mikor kezdtétek el tanítani imádkozni a gyerekeitek? Hedvig olyan cukin mondja már, hogy ámen... :-)
2009. jún. 4. 13:54
én készülök a szombati keresztelőre,csak néha kukkantok erre:)
463. Serry
2009. jún. 3. 21:42
Sziasztok. Tán mindenki kint van vagy nyaral?
462. Kedit (válaszként erre: 460. - Dolores)
2009. máj. 30. 06:11
nekünk a patikában daylong kids nevű 30as faktor számú napvédőt adtak. mutattam a védőnőmnek, ő azt mondta ez teljesen jó. aggódtam nem alacsony-e a 30as, dehát végülis úgysem teszem ki direkt a napfényre, hanem próbálom árnyékban tartani amennyit lehet.
461. lampakorte (válaszként erre: 460. - Dolores)
2009. máj. 29. 13:13
Én nem. A Nagybátyám bőrgyógyász. Ő szokott adni termékmintát, de rengeteget. Legtöbb színezék is illatmentes. Azt hiszem egy babánál (a faktorszám mellett) ez a lényeg, mert ez az allergia forrása.
460. dolores
2009. máj. 29. 12:48

Köszi a válaszokat.


Még lenne egy kérdésem ... ti milyen napvédő krémet használtok? Ugyan nekem van egy, amit édesanyámtól kaptunk, 40 fktorú, bió cucc, de nem kimondottan az van rajta, hogy babáknak lenne. Kipróbáltuk először egy kis helyen, rendben volt, azóta már kenegettem vele, nem allergiás rá.... Ti mindig csak kimondottan gyerkőcnek valót használataok?

459. Serry (válaszként erre: 458. - Kedit)
2009. máj. 27. 15:34

Nálunk Gergő ha meleg van igényli a klímát. Tavaly megszokta,hogy használjuk. Nem volt vele baj. Csak arra figyelj,hogy ne legyen közvetlen alatta, mert akkor megfázhat.


Most már annyira nem izzadósak. kinövik, de a meleg mindenkit megvisel.

458. Kedit (válaszként erre: 457. - Lampakorte)
2009. máj. 27. 13:19
Amúgy szabad a klímát használni pici babával? Lőrinc 2.án lesz 3 hónapos, de én nem szeretem ha férjem bekapcsolja. Szóval, szabad vagy nem?
457. lampakorte (válaszként erre: 454. - Dolores)
2009. máj. 27. 12:15
Hedvig is nagyon izzadós. Nagyon sajnálom miatta. Tavaly nyáron napi négy alkalommal is fürdettem, és úgy vidám volt. Csak vigyázni kell a bőrére. Be kell testápolózni, vagy nyár lévén én inkább fényvédőt kentem rá, biztos ami biztos. Utazni melegben borzalmas, mi csak este szoktunk, mert nincs klíma a kocsiban. Remélem azért majd kinövi...
456. Kedit (válaszként erre: 454. - Dolores)
2009. máj. 27. 08:17

Lőri is iszony izzadós. A hordozót én is bélelem pelenkával (de hiába) mert azt mondták olyan az anyaga, hogy abba minden baba izzad. De Lőri a babakocsiba is csatakosra izzadja magát. A kezemben is...

Nem tudom mi lesz júli-augban mikor beindul majd a kemény kánikula.

455. rencsilany (válaszként erre: 454. - Dolores)
2009. máj. 26. 22:32

Mi is izzadunk.Andris nem szereti a meleget.Olyan nyűgöske tőle,pedig jó formán ki se mozdulunk,csak a lakásban vagyunk.Amikor lehül kicsit a levegő kora este,akkor tudunk csak kimenni.Azt vettem észre,hogy a melegben nem tud elaludni,sirdogál,nem jó neki.


Én a lányaimnál azt tapasztaltam,hogy ez késöbb már elmúlt.

454. dolores (válaszként erre: 453. - Kedit)
2009. máj. 26. 14:18

Sajnos még nem..... ma hívja fel a szerelőt, hogy mikor vihetjük, mert tegnap du értünk haza és nem volt kraft, hogy elvigye.... de félős, hogy valamilyen hengerfejes munka, s arra az ember gatyája is rámégy.... :(


Ti hogy vagytok? Szépen növögettek és nagyon fiús arcotok van (mint ahogy kell)...

Ti is úgy izzadtok,mint a ló?


Panni nagyon! A naplómba még nem írtam a visszafele útról, mert felébredt PAnni, de a lényeg az, hogy 3 adagban jöttünk haza Sepsiszentgyörgyről Kolozsvárra, majd Kolozsvárról Nagyváradra és tegnap onnan haza. Ezeken az alkalmakon nem éjszaka jöttünk, és úgy izzadt Panni a hordozóban, hogy csak na! Egyfolytában cseréltem a pelenkát alatta és a bodyt is legalább egyszer per út, de volt amikor 2szer, pedig csak az volt rajta és pelus.

Szörnyű, mennyire izzad.... mi ráfogtuk, hogy az apjától örökölte...de nem biztos, hogy így van..


A babák hőháztartása más? Azaz még nagyon átfőnek nyáron? Többiek, ti tapasztaltatok ilyet? Később ez megváltozhat?

453. Kedit (válaszként erre: 452. - Dolores)
2009. máj. 26. 11:13

Üdvözlet újra itthon!

Örülök, hogy végül jól sikerült az utazás!

Megvan már, hogy mi baja lett az autótoknak?

452. dolores
2009. máj. 26. 08:02

Hahó Mindenki!


Hogy vagytok?

451. dolores
2009. máj. 15. 23:36
Isten áldjon meg titeket. :)
450. Serry
2009. máj. 15. 20:31

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Nem akarom tovább fűzni az egészet. De nem akarlak vele terhelni benneteket. Nehéz felvállalni,hogy mindenért te legyél a rossz. De nincs mit tenni. Ha a férjed olyan családból jön ahol nem érzi jól magát és évtizedek alatt képtelen volt ezt megértetni velük... na igen értetlenségre talált. Így most az van,hogy amennyire csak lehet az anyósommal való érintkezést nullázzuk. De kiiktatni nem lehet ,mert ő az a nagyi aki helyileg itt van.

Férjem is én is úgy gondoljuk kellene valami köztes és mindenki számára jó megoldás, de amit eddig kitaláltunk nem volt jó sehogyan. Sajnos ott van még az is,hogy orvosi javaslatra anyósom nem hagyható felügyelt nélkül a gyerekekkel. Ugyanis igazoltan bipoláris személyiség skizofrén hajlammal. vagyis nem lehet tudni mikor gondol egyet és tesz olyat amivel árthat.


DE egészen más!

Ma volt az oviban az évzáró és anyák napi buli. Nagyon ügyesek voltak. Itt voltak anyukámék és anyósék is. Most ültem le a géphez eddig az oviban voltunk és piknikeztünk. Nagyon jól sikerült. Hogy anyós mit fog mesélni nem tudom, nem is érdekel,de férjem is én is úgy jöttünk haza,hogy jól eső fáradság van rajtunk. Meg az a büszkeség, hogy csodálatos gyerekeink vannak. Olyan áldás,hogy ők vannak nekünk. Annyira meghatódtam mikor megkaptam az anyák napi ajándékot.

449. dolores
2009. máj. 15. 17:10

Ez egy típikusan patt helyzet, ők sem értik, hogy mit akartok és nektek sem jó, mindamellett mégsem tudtok változtatni rajta/rajtuk...csak esetleg megvonni a jelenléteteket. Félő, hogy a távolmaradásotok csak értetlenséget szül és nem gondolkodást. Tökre meg tudlak érteni téged/titeket...hiszen a férjed, csak egy kisebb utód számukra és ezt nem könnyű kezelni. Teljesen meg tudom érteni férjed szorongását. No, meg téged is, aki anyatigrisként véded, hisz látod és tudod, hogy mivel kűzd.


Sok bölcsességet és az Úr hosszútűrését és annak értelmében cselekvést kívánok. Sok imát kér ez a dolog.

2009. máj. 15. 13:01

Huhh,nem egy könnyű eset.De valószinű én is ezt tenném a helyedben,hogy védem a férjem.

És le is veszem a kalapom elötted,mert én jobban félek attól,hogy én leszek a hibás mindenért(megjegyzem igy is sokszor én vagyok a hibás),minthogy ennyire kiálljak a családtagomért.

Ne értsetek félre,mert kiállok értük,de mindig megvárom azt a pillanatot,amikor már érzem,hogy lépnem kell.Addig rábízom a páromra,hogy "megvédje" magát a szüleivel szemben.

447. Serry (válaszként erre: 446. - Lampakorte)
2009. máj. 15. 10:58

Köszönöm.

Ami mindkettőnknek fáj,hogy a két gyerek közt nyilvánvaló különbséget tesz. A kicsi javára és akkor megsértődik ha a nagy őszinte és játék közben a fejéhez vágja nem szeretlek.

Mi nem neveltük ellne soha nem volt a célom. Ő maga viselkedése határozza meg a gyereke viszonyulását.

446. lampakorte (válaszként erre: 444. - Serry)
2009. máj. 15. 10:46
Huh. Jó tömény egy írás... Sajnálom... Elég elkeserítő... Nem tudok semmi bölcset mondani, de az biztos, hogy általában mindig a nő a hibás. Nálunk is mindig rajtam csattan az ostor, csak nem ekkor át mint a Te esetedben. Sok erőt Nektek! Csak szeressétek egymást, és az Urat.
445. Serry
2009. máj. 15. 09:55
Köszönöm mindnekinek az imádságokat:)) Jó ,hogy velem voltatok illetve velünk.
444. Serry (válaszként erre: 443. - Kedit)
2009. máj. 15. 09:54

Szia!

Apa egyre jobban alszik. bár nem tudom pontosan meghatározni,hogy ez azért van mert volt alkalmunk sokat beszélgetni, vagy mert napok óta hozzám bújva alszik el, vagy annak köszönhető hogy a háziorvos által felírt szorongás csökkentőt szedi éjszakára,hogy aludni tudjon.

Most látszólag kezd minden a régi kerékvágásba visszazökkenni. De minden új dolog frusztrálja ( jaj ezt biztos rosszul írtam). Szóval most van egy lehetőség,hogy nyáron a gyülekezetben angol tanfolyamra menjen. két hét napi két óra és teljesen bepánikolt,hogy mi lesz felborul az itthoni megszokott menetrend ha ő este 18-20-ig oda lesz. mondtam ebből ne csináljon gondod. jó helyen lesz anyanyelvi tanárokkal beszélhet. A másik mi megoldjuk majd az itthont. Lehet elmegyünk mi is addig vele az imaházhoz játszani az udvaron. volt már máskor is olyan,hogy esti fürdésre nem ért haza, de ez nekem sohasem jelentett gondot.

Viszont továbbra is szabályosan szorong attól ha az anyjával kell találkozni pl egy fedél alatt náluk vagy nálunk. most lesz az oviban anyák napja. Tavaly anyóst nem érdekelte pedig akkor is szóltunk, most rohant, hogy jönne. Így ott lesznek ők is meg az én szüleim is. Tavaly ők képesek voltak mint ahogy idén is 100 km-t utazni azért, hogy az unokájukat lássák az ovis évzárón.


Nem csodálkozom férjemen,hogy így viselkedik az anyjával és a nagyanyjával. Képzeljétek: nagymama vagyis hát az itteni dédi minden éven tart 2-3 családi összejövetelt a maga 81 évével. Ez úgy néz ki, hogy ősszeröffenti a családot kb 10-12 főt. S süt főz. Együtt a család. De neki nem sok marad pl a dédunokákból mert mire odaérünk már a konyhában van anyóssal és főznek (nekem még nem engedtek semmit segíteni, mondván legyek a gyerekekkel addig) aztán megterítenek és mindneki ül az asztalhoz zabálni, mert nem egy kúltúrált kajálás történik. Lényeg ebédnek vége és ,hogy én enni tudjka mindig vagy az egyik vagy a másik rokon viszi ki a gyekrekekt ha végeztek, sosem anyós vagy a dédi. Szóval kaja után elpakolnak és mosogatnak. ebből állt tavaly is a 80- dik szülinapja. Idén férjem úgy döntött ezt nem csinálja végig. Nem akarja,hogy a dédi a főzéssel és kiszolgálással legyen elfoglalva, így mi egy héttel korábban majdnem a születése napján átmentünk a gyerekekkel. Nem szóltunk mert tudtuk,hogy akkor ebéddel fog várni. Mikor oda értünk az volt az első, hogy megköszönte a köszöntést és neki állt ebédet főzni. Nem készültünk úgy,hogy ebédre maradunk. Előre megfőztem otthon, úgy,hogy a gyerekeknek is jó legyen. De így meg kellett várjuk míg elkészül az az ebéd amiből a gyerekek nyűgössége miatt már nem is tudtunk enni igazán.

Az volt végül is amit a dédi akart. De nem volt semmi öröme a gyerekekben, mert nem látta őket sem játszani sem dolgozni, mert Leventém pl meglocsolta a kertet, mert ahhoz volt kedve.

Nagyon bosszankodtunk, mert a dédi tőlünk 15 km-re laki. Azért mentünk így,hogy játszon pihenjen és a gyerekekkel illetve velünk legyen gond nélkül. Erre tiltakozásunk ellenére neki áll kiszolgálni főzőcskézni nekünk. A másik a nagy fiam 1 óra ott tartózkodás után menni akarat haza ,mert neki otthon dolga van. Okos megértette,hogy még nem megyünk. De amikor már alvás idő volt és a dédi azzal tukmálta ,hogy egyen betelt nála is a pohár és nálam is. Nem volt hiszti, csak mindketten nyűgösek lettünk.

Egyszerűen nem ismerik azt a fogalmat,hogy -+csak beugrom 1 órára láto1kgat1óba. Amit el akartunk kerülni nem tudtuk. Így férjem úgy döntött nem megyünk a csaldi ebédre, mert ott ugyan ez lesz.Persze nem érti meg senki miről van szó és mindennek én vagyok az oka, mert biztosan elviszem a családom vidékre a szüleimhez. Napok óta azzal hívogat hol anyós hol a dédi, hogy ugye haza megyünk anyukámékhoz. Nem értik meg, ohgy nem kérünk a családi eseményekből, főleg ha az ünnepeltnek nincs benne pihenése. Főleg, hogy a dédinek éppen egy lezajlott vesemedence gyulladása van és még nincs teljesen jól hiába állítja.

Na ezért is nem csodálkozom már semmin. akartunk egy szép délelőttött a dédinek és erre kellemetlenül éreztük magunkat. Mivel őnneki ez fel sem tünt, mert ez a termézszetes. Nekem meg az én mamának az, hogy pl biciklizés közben beugrom hozzáé inni egyet, beszélgetünk. vagx,hogy Leventével elmegyünk lenyírni a füvet. Nem vagyunk ott egséznap. De amíg ott vagyunk jól érezzük magunkatr és ha kell segítünk. Nem várja tőle senki,hogy ebéddel várjon, ha még is szertne főzni úgy megyünk, hogy ha más nem a mosogatás a miénk legyen. De soha nem vártunk el ilyen ebédeket mint amiket a másik dédi kerít: leves, második és valami kelttészta. Férjem mesélte, hogy míg gyerek volt az volt,hogy hétközben iskola, óvóda utűán az itt lakó nagyinál voltak, este munka után ment értük apósom.Otthon már csak vacsora és fekvés volt. Hétvégén meg a másik nagyinál( nekünk dédi) ahol oda mentek délelőtt és este lefeküdni ment haza a család. Hát ez nálunk soha sem volt divat és nekem nehéz elfogadni. Ja és anyós múltkor a fejemhez vágta, hogy mit akarom én,hogy segítsen nekem, meg mit rinyálok, hogy az anyám messze van neki sem volt bejáró nője, így ő sem tudta úgy rendben tartani a lakást a két gyerek mellett. Ja de ő otthon sem volt ,meg a gyereki sem. Ja és most,hogy nyugdíjas most is úgy néz ki a ház mnit egy jobb turkáló és kifőzde egyben. Szennyes és tiszta ruhakupacoktól nem lehet leülni sehová, a gyereknek otthagyott játékokat rendszeren úgy elpakolja, hogy míg ott vagyunk azt keressük. a spájzba nem lehet bemenni a rengeteg göngyölegtől, a konyhában mindenhol állnak az edények éppen csak le lehet tenni az ebédlő asztalra egy poharat.

Én sem vagyok tökéletes, de így nem tudnék élni. S csodálkozik,hogy nem szívesen megyünk hozzájuk. Ráadásul ne menjünk ki az udvarra játszani mert vagy sár van úgy meglocsolta a virágokat vagy éppen ültetett valamit és ki ne tapossuk ,dobjuk labdával. Na ez az én férjem családja!


S csodálkozom,hogy ő alapvetően egsézséges és nagyon szeretni való. Imádom és védem őt ezért is tartok ki amellett ha ő nem akar menni anyóshoz vagy máshová akkor nem megyünk. Őt is képes vagyok anyatigris módjára védeni. bocsika de ki jött belőlem remélem nem bánjátok.

443. Kedit
2009. máj. 15. 07:35

Serry!

Mi újság nálatok?

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook