Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
532. dolores (válaszként erre: 530. - Kedit)
2009. júl. 2. 21:37
Amúgy szerintem is a gyerkőcnek nagyon fontos, hogy együtt legyen a család... és megtapasztalja azt. Ez önmagában is jó.:)
531. dolores (válaszként erre: 530. - Kedit)
2009. júl. 2. 21:34
Ti is egy kalap pénzt hagytatok a szerelőnél... nálunk dettó.
530. Kedit
2009. júl. 2. 21:12
Idén nyaralni mi sem megyünk. Sajna megy a pénz másra. Pl. most csináltattuk meg a kocsit 90 ezerért. :( Laci is két hét múlva lesz szabin, két hétre, jó lesz legalább együtt lenni, mégha itthon is. Úgyis úgy érzem, túlságosan hozzám van szokva Lőri. Talán majd október elején megyünk valahova. Én Sopronba szeretnék. Majd látjuk.
529. Serry
2009. júl. 2. 21:01

Sziasztok!

Mi már voltunk "nyaralni" Két éjszakát töltöttünk hétközben Cserkeszőlőn. Fürö9dtünk. Nem tervezünk nagyon nyaralást. Majd csak anyukámékhoz megyünk.

528. dolores
2009. júl. 2. 21:00

Hahó Mindenki!


Remélem jól vagytok...


Mentek valahova nyaralni? Mi az idén nem. Két hét múlva festés lesz (akkor kap a férjem szabit). Persze mi csináljuk. Csak egynapi kiruccanásokat tervezünk. Ti?

2009. jún. 29. 11:02
Okés. :-)Nem kritika volt. Azt hittem, ennyire megfogott Téged. :-) Amúgy nekem is tetszik. :-) Mindenkinek szép napot!!! :-)
526. dolores (válaszként erre: 525. - Lampakorte)
2009. jún. 28. 20:43
Tudom én azt, csak misz kérte, hogy még egyszer rakjam be... vagy nem?
2009. jún. 27. 18:38
Szia! 429. hozzászólásod is ez... :-)
524. dolores (válaszként erre: 520. - Misz)
2009. jún. 27. 17:49

Íme.

Ezt bobett naplójában találtam. Tetszik.



Egy várandós hölgy méhében két kis magzat beszélget:


- Te hiszel a születés utáni életben? - kérdezi az egyik.

- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Szerintem az itteni életünk arra való, hogy felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erõsekké váljunk ahhoz, ami vár bennünket - válaszolja a másik.

- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?

- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szánkkal fogunk enni.

- Hát ez ostobaság! - vág vissza a másik. Megyünk a lábunkkal és eszünk a szánkkal?! Ez nevetséges! Hiszen itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a táplálékot… de mondok még valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert ez a köldökzsinór már most is túlságosan rövid!

- De, de… valami biztosan lesz. Csak valószínûleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.

- De hát még soha senki sem tért vissza a születés után! A születéssel az élet egyszerûen véget ér! Különben is, az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!

- Én nem tudom pontosan milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre megláthatjuk az édesanyánkat, és õ nagyon vigyáz majd ránk! - válaszolja reményteljesen.

- Az Anyát? Te hiszel az Anyában? Hol van?

- Hát… mindenütt, körülöttünk! Itt van mindenhol, mi benne vagyunk, és neki köszönhetõen létezünk! Nélküle egyáltalán nem lennénk.

- Én ezt nem hiszem. Én soha, semmiféle anyát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is!

- Néha - mondja elmerengve a másik -, amikor csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel nekünk, vagy érezheted, amikor megsimogatja világunkat! Tudod, én tényleg azt hiszem - teszi hozzá -, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk!

523. dolores (válaszként erre: 519. - Serry)
2009. jún. 27. 17:46
Kösz, úgy is jó. Amúgy nme lett olyan rossz, a levet el lehet dobni azaz azt találtam ki, hogy negyedekbe vágom és berakom egy szűröbe, hogy ami tud lé, csepegjen ki belőle.... majd berakom kis zacsikba, próbálom lémentesen. És persze próbálok nem sokat tenni, mert nem fog férni annyi minden a fagyasztóban....:)
522. rencsilany (válaszként erre: 520. - Misz)
2009. jún. 27. 16:37
húúú,nekem valahol talán megvan.Majd utána nézek:)
521. misz
2009. jún. 27. 11:02

Egyszer volt, hol nem volt, egy gyermek megszületni készült. Egy napon a gyermek így szólt Istenhez:

„Azt beszélik, holnap leküldesz a földre. De hogyan fogok ott élni, hiszen olyan kicsi és védtelen vagyok?"

Isten azt válaszolta:

„A sok angyal közül kiválasztottam egyet neked. Várni fog téged, és vigyázni fog rád. "

„De” - mondta a gyermek - „itt a Mennyországban nem csinálok mást, csak énekelek és mosolygok. Erre van szükségem, hogy boldog lehessek!”

Isten így szólt:

„Az angyalod minden nap fog énekelni neked. És érezni fogod az angyalod szeretetét, és boldog leszel. "

„És" - mondta a gyermek - ”hogyan fogom megérteni az embereket, ha nem értem a nyelvüket?"

”Az könnyű" - mondta Isten - “Az angyalod meg fogja tanítani neked a legszebb és legédesebb szavakat, amiket valaha is hallani fogsz, és az angyalod türelemmel és gondossággal meg fog tanítani beszélni. "

A gyermek felnézett Istenre, és így szólt:

”És mit fogok tenni, ha veled akarok beszélni?"

Isten rámosolygott a gyermekre, és azt mondta:

„Az angyalod össze fogja tenni a kezeidet és megtanít imádkozni. "

A gyermek azt mondta:

„Úgy hallottam, a földön rossz emberek vannak. Ki fog engem megvédeni?"

Az Isten megölelte a gyermeket, és azt mondta:

„Az angyalod óvni fog téged, akkor is, ha ez az élete kockáztatásával jár!"

A gyermek szomorúan nézett, és így szólt:

„De mindig szomorú leszek, mert nem láthatlak téged. "

Isten megölelte a gyermeket

„Az angyalod mindig beszélni fog neked rólam, és meg fogja mutatni, hogy hogyan juthatsz vissza hozzám, habár én mindig melletted leszek. "

Ekkor nagy békesség volt a Mennyben, de már hallani lehetett a földi hangokat. A gyermek sietve megkérdezte:

„Istenem, ha most mennem kell, kérlek áruld el nekem az angyalom nevét!"

Isten így válaszolt:

„Az angyalod neve nem fontos. . . Egyszerűen csak így fogod hívni: “ANYUCI!"


Megtaláltam amit kerestem. Cserébe ezt küldöm nektek. Remélem tetszeni fog. :)

520. misz
2009. jún. 27. 10:48

Sziasztok!

Egyszer olvastam a fórumotokon egy történetet, amiben két kis magzat beszélgetett a születés utáni életről. Akkor nem sikerült kinyomtatnom, de nagyon szeretném.

Tudnátok segíteni, hol találom meg, vagy esetleg aki felrakta bemásolná még egyszer?


Előre is köszönöm: misz

519. Serry
2009. jún. 26. 09:20
Anyukám félbe vágva szokta eltenni. Nem szoktam hagyni,hogy teljesen kiengedjen, így használom fel gyümölcslevesbe. Babának mikor csináltam akkor kis vízben megfőztem felengedés nélkül. Fincsi volt nem esett ugy össze. Kicsit igen de nem volt vészes.
518. dolores
2009. jún. 26. 08:42
Próbaként beraktam kettőt pépesítve a fagyasztóba, majd ma megnézem az eredményt kiengedés után....
517. Kedit (válaszként erre: 515. - Dolores)
2009. jún. 26. 07:51
Én nem merném, szerintem is túl leves, estleg gyümölcslevesbe...
516. rencsilany (válaszként erre: 515. - Dolores)
2009. jún. 25. 21:31
Nem,azt még nem.Szerintem nagyon leves és pépes lesz.Legalábbis én vhogy úgy képzelem el...
515. dolores
2009. jún. 25. 17:46
Ti fagyasztottatok le őszibarackot? Használható, ha kiolvad? Nem túl leves?
514. Serry
2009. jún. 24. 09:16

S még annyit, csak közben csetelek a férjemmel:)


Hogy mi sem ijedünk meg az esőtől, csak nálunk nehezebb, mert nem lehet kimenni a játszó térre,mert minden tiszta víz és sár. De mára már minden száraz és hála az esőnek van vizes homok.


Annak a legjobb aki családiban lakik. Én már nagyon bánom,hogy lakást vettünk, de nem volt több pénzünk egy családira, meg segítség híján építeni is nehéz lenne. Aztán meg, úgy voltunk vele,hogy minél kisebb kölcsön annál jobb.

Na mindegy remélem megadatik még a fiúknak,hogy családiban lakjunk. Addig is van kiskertünk a ház előtt és igyekszünk sokat kint lenni.

513. Serry (válaszként erre: 510. - Dolores)
2009. jún. 24. 09:13

Mi úgy jártunk a babakocsi eső védővel,hogy még mindig összecsukva ott van a babakocsi aljában. Nem mintha nem jártunk volna kint esőben. Csak addigra mire igazán kellett volna már akkora volt Gergő,hogy eső köpenyeztünk:)

Így most van egy tök új. De nem adom el vagy ilyesmi, mert a babakocsival együtt örökli majd a húgom vagy a sógornőm. Ahol előbb lesz család.

512. Serry (válaszként erre: 511. - Dolores)
2009. jún. 24. 09:09

Ha anyukámon múlna nem volna semmi gond. De ők 100 km-re laknak:(


Köszönöm az imákat.:)

511. dolores (válaszként erre: 507. - Serry)
2009. jún. 24. 08:40

Édesanyád nyilván nem tud segíteni, mert említetted volna.....


Olyan nehéz helyzet... erre mondom azt, hogy a mai társadalom valamelyest családellenes...


Imádkozom értetek.

510. dolores (válaszként erre: 509. - Lampakorte)
2009. jún. 24. 08:35
Persze, hogy természetes dolog, csak mi nem vagyunk felkészülve rá... mikor megjön a 2 havi GYEDem, beruházunk egy esőfóliára....:)
2009. jún. 23. 18:53
Te tudod. De az eső is természetes dolog. Nekem a pesti Dr. néni is azt mondta, hogy a levegőztetés egyetlen ellensége az erős szél. (Nekünk a babakocsihoz adtak esőfóliát.)
508. dolores (válaszként erre: 505. - Lampakorte)
2009. jún. 23. 14:40

Panninak egyik sincs..... a többi korai, de sajna babakocsifóliánk sincs. :(


De elállt az eső és voltunk kint. :)

507. Serry (válaszként erre: 502. - Dolores)
2009. jún. 23. 12:15

Tényleg a szükség visz rá. Elég nehéz a dolog. Ördögi kör az egész.

ugye van a mániás depresszióa anyós aki mikor mondtam,hogy ha februárban vissza megyek dolgozni akkor van kb 6 hónap ami alatt Gergőt nem tudom hová tenni ( sőt amit még nem is mondtam neki, hogy ebből 2,5 két gyerekes meló, mert közben van ovi szünet is) Erre a füle botját sem mozdította. Csak azzal jött,hogy neki mikor a férjem kicsi volt 2,5 évesen bevették az oviba, mert a munkahelye annyira várta vissza,hogy elintézte. Na ja neki volt hová visszamenni.


Elvileg nekem is lenne de fizikailag képtelenség naponta 150km-re ingázni.

Tehát munkát keresek de ha nincs munkahelyed nem veszik fel bölcsibe, ha nincs bölcsi nem vesznek fel dolgozni.

Szóval muszájból van ez.


Érzések egyszerűen nem akarom, még túl korai.De egyes lehetőségek most adottak. Jó lenne kitölteni itthon a 3 évet,de akkor 36-37 évesen munkát találni még nehezebb. Na ez van.Imádkozom azért,hogy ne bánjuk meg a döntésünk.

506. Kedit
2009. jún. 23. 11:34

Sziasztok!


Nekem is jobb az eső meg a hűvös, Lőrinc sokkal jobbakat tud pihenni. (meg éjszaka én is)

A séta nekem is hiányzik, de most sem rosszabb kimenni mint 35 fokban. Sőt!

2009. jún. 23. 10:38
Mi örülünk az esőnek. Nagyon nagy a szárazság. Sokat imádkoztunk hogy legyen csapadék. Amúgy miért ne lehetne kimenni? Van esőkabát, esernyő, babakocsi fólia... Mi voltunk tegnap oltáson, esőben. Semmi bajunk nem lett, pedig oda-vissza 6 km-t sétáltunk... (Végig esett)
504. dolores
2009. jún. 23. 09:23
Szőrnyű ez a folytonos eső, mi szenvedünk attól, hogy nem tudunk kimenni....ti?
503. dolores
2009. jún. 23. 09:22
A mai bab-mama cikk a babák napoztatásáról szól... érdemes elolvasni, habár nem sok újat mond, de akkor is..
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook