Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
622. dolores
2009. aug. 19. 14:16

Én akkor egy kicsit más vagyok. Kb. 15 éve mondta nekem egy nálam sokkal okosabb professzor, akivel akkor találkoztam, hogy nincs olyan könyv a világon, amiből ne lehetne tanulni. Jobb esetben pozitív dolgokat, rosszabb könyvnél levonni a konzekvenciákat és abból tanulni.


Én világ életemben rengeteget olvastam és most sincs másképp(családi vonás). Azaz Panni születése óta ez valamielyest redukálódott... Tehát, mindent elolvasok, ami a kezembe kerül gyereknevelésbről is. Így az említett könyv is.

Má' bocsánat, de kimondani egyik másik könyvről, hogy úgy ahogy van kimondani, hogy kaka... nem a legbölcsebb. Szerintem legalábbis. Spockban is vannak jó dolgok, amit én nem tudtam (lehet, hogy azok csak nekem voltak újak, ti már tudtátok)... és amiért öngyilkos lett a fia, szerintem nem kell őt leírni! A régi lelkészemnek is öngyilkos lett a fia.... kárhoztatjuk ezért? Vagy rossz lelkész?


Nem tudom, de én óvakodok minden teljességre vonatkozó értékítelettől... Amiért valaki bajos ember és nehezen elviselhető (pl. mint édesapám volt), attól még vannak (lehetnek) erősségei. Így egy könyvnek is. Szerintem. Így Spocknak és más könyvnek is.


A végletesség sohasem jó. Ötvözve az ismerettet az igazi élettel, talán segít előrehaladni. Az tény és tapasztalatból tudom, hogy igenis a nevelésikönyvek elbizonyíthatnak és nem szabad könyvtárszámra olvasni őket. Ez tény, szeritnem. Az adott korszakban fontosnak tartott könyveket én általában elolvasom. Igen, itt jön be az, hogy belső szűrőm, hogy megszűrd az infót....


Csak egy pár oldalt olvastam ebből a könyvből, de akkor nekiállok és végigolvasom.


Bocs, én sem akarok senkit megbántani. Lehet, hogy kilógok a sorból, de én így gondolom...

621. rencsilany (válaszként erre: 619. - Egypt)
2009. aug. 19. 12:08

pontosan:)

Nekem apukám mondta anno a Spock könyvre,hogy "butaság"...és végül a fia öngyilkos is lett...

620. rencsilany (válaszként erre: 618. - Lampakorte)
2009. aug. 19. 12:06

örülök,hogy osztod a véleményemet.:)

Eddig akikkel erről beszélgettem mind lehurrogatk.Azt mondták sok okos dolgot lehet könyvből tanulni,amik nem jutnak eszükbe.

Bár a sogornőm is családban nőtt fel,sajnos a keresztlányomat ezzel elrontotta.Nagyon nem könnyű eset.A könyv szerint hagyni kell a gyereket szabadon,had döntsön bizonyos dolgokról maga.Ő pedig úgy értelmezte,hogy mindenben.Épp van e kedve a gyereknek.Hiányzik a határozottság az életéből.Pedig az szerintem fontos.

619. egypt (válaszként erre: 618. - Lampakorte)
2009. aug. 19. 12:03
Szerintem is a legtöbb anya úgyis magától ráérez mindenre, azt meg úgyis csak saját magad tudhatod, hogy a te gyerekednek mi a legjobb, mivel minden gyerek más, nem igazán lehet sablonokat rájuk erőltetni.
618. lampakorte (válaszként erre: 617. - Rencsilany)
2009. aug. 19. 10:19
Pont mostanában ecseteltem a barátnőmnek, hogy mennyi hasonló témában íródott könyvet elolvastam, és hogy mennyire haszontalannak bizonyult. Isten adta azt az öszönt, hogy megy ez magunktól is. Sose tudjuk teljesen jól csinálni, mert nem is lehet, de hogy a könyvek csak még jobban elbizonytalanítanak az tuti. Szerintem azoknak segíthetnek csak, akik nem családban nőttek föl.
617. rencsilany (válaszként erre: 615. - Dolores)
2009. aug. 18. 21:02

igen láttam a könyvet,mert a sogornőmnek megvan.

nem csináltattam meg a teszteket belőle,de azt hiszem azon az én gyerekeim már túl vannak.Virág lányom hála Istennek nagyon okos,előbb is jár picit tudásban,mint az ő korabeliek.

Tehát nem is lenne mérvadó,hogy ha megcsinálná belőle a tesztet.

A másik dolog ami arról -és nem is csak arról,hanem minden más olyan könyvről-,ami a gyerek nevelésben próbál tanácsokat adni...hogy is fogalmazzak,senkit sem szeretnék megbántani,és magamat sem tartom nagyra a gyereknevelés terén...szóval nekem kicsit idegenek ezek a könyvek.Én nem tudnám könyvből nevelni a gyerekeimet.

Sajnos a családunkban van olyan gyerek akit könyvekből neveltek és most közel 4 évesen elég sok nehézségekbe ütköznek vele.

De ez persze függ a gyerek természetétől is,tudom.

Szóval senkit sem szeretnék megbántani ezzel a véleményemmel.Amúgy lehet én is másképp látnék dolgokat,ha ez nem lenne jelen a családban.


A hittan csoportban mi is együtt olvastunk több ilyen könyvet(életre szóló ajándék,családi összhangzattan,stb...), és átbeszélgettük,hogy helyes nevelési elvek-e vagy sem.Voltak benne jó dolgok is és "rosszak" is.

616. egypt (válaszként erre: 606. - Dolores)
2009. aug. 18. 16:17

Nyilván többféle vélemény van, én egy nagyon negatívot olvastam, és engem meggyőzött, mondjuk Barnit amúgy sem vihettük volna úszni.

Amúgy is elég parázós vagyok, én sem megyek szívesen uszodába a fertőzésveszély miatt, nem mernék egy pici babát elvinni.

Az ekcéma akadály? Nem tesz jót neki a klóros víz?

615. dolores (válaszként erre: 612. - Rencsilany)
2009. aug. 18. 14:21
Láttad a könyvet?...azaz a gyerkőceiddel megpróbáltad megoldani a tesztet? Tényleg nyomik? Én önmagában ezt nem tudom megállapítani... még akkor sem, ha tanultam pedagógiát, meg pszichológiát... Mondom, nem olvastam el őket, de érdekel, hogy van-e tapasztalatotok benne... A kommentező hölgy talán ezzel a tapasztalattal gazdagabb....ő erre építi a kritikáját...
614. dolores (válaszként erre: 609. - Kedit)
2009. aug. 18. 14:17

Deákné B. Katalin az írója.

A könyvesboltab belenéztem, érdekesnek tűnt, megvettem. Ja, és nem olvastam el végig...így nem tudiom, hogy milyenek a tesztek, csak belenéztem és láttam, hogy vannak benne.


Panni életkorának megefelelőt néztem.... és igaz, hogy többnyire úgyis magától rájön az ember, de szerintem vannak benne jó ötletek...

2009. aug. 18. 10:52
elolvastam a komennt-tet.Azt hiszem én is egyet értek vele...
612. rencsilany (válaszként erre: 610. - Lampakorte)
2009. aug. 18. 10:48
Ezt hallottam én is róla.A könyv nekem sincs meg.De úgy gondolom azokat amiket leír egy anya is megteszi magától:)
2009. aug. 18. 08:58

[link]


Na én a kommentezővel értek egyet.

2009. aug. 18. 08:51
Az egy régi könyv. Nekem kettő is van belőle. A gyerekeg hat éves korig való fejlesztését veszi sorra. Nekem nem jött át. Szinte mindent magadtól is megteszel ami ott le van írva. Igazából ezért nem olvastam teljesen végig. De biztos van akinek hasznos.
609. Kedit (válaszként erre: 608. - Dolores)
2009. aug. 17. 20:53
Nem olvastam, ki írta? Te olvastad? Ha igen, miről szól?
608. dolores
2009. aug. 17. 14:47
Ti olvastátok az "Anya, taníts engem" c. könyvet? Mit gondoltok róla?
607. Kedit (válaszként erre: 606. - Dolores)
2009. aug. 15. 21:26
Igen, ez is olyan, mint minden orvosi dolog is: két orvost kérdezel meg ugyanarról a betegségről, háromfélét válaszolnak. Itt is, van gyógytornász, aki az egekig magasztalja, van aki szentségtörések tartja... Hát, ilyen ez az egészségügy. (én továbbra is a pártolók táborába tartozom, Lőri egyre jobban élvezi. Azóta már a fürdés is fürdőszoba felmosást is jelent:) )
606. dolores (válaszként erre: 599. - Egypt)
2009. aug. 14. 08:05
Megkérdeztem a gógytornászt és támogatja az úszást... Sajna kijött valami ekcéma Pannin, habár gyógyuló félben van, de még várnunk kell az úszással.
605. dolores (válaszként erre: 604. - Serry)
2009. aug. 14. 07:54

Kitartást!


Isten úgyis oda vezet, ahol látni akar... :)

Imádkozom érted.

604. Serry
2009. aug. 13. 12:36

Nem még nem. s közben indul majd az ovi bölcsi.

Néha hajlamos vagyok elkenődni emiatt.

603. dolores (válaszként erre: 602. - Serry)
2009. aug. 13. 08:22
Találtál munkát?
602. Serry (válaszként erre: 600. - Dolores)
2009. aug. 9. 21:29
A láz elmúlt gyorsan estére már nem volt semmi baj a fáradságon kívül. Mind a 20 kint van neki. Most bújik az utolsó 4 vagy 5.
601. dolores (válaszként erre: 598. - Serry)
2009. aug. 9. 20:41
Köszi szépen! :) Utánanézek!
600. dolores (válaszként erre: 597. - Serry)
2009. aug. 9. 20:41

Mit jelent, hogy egyszerre jön minden foga? Hány?


Remélem jobban vagytok...

599. egypt (válaszként erre: 594. - Kedit)
2009. aug. 8. 22:36

Ez érdekes, én pont gyógytornászok nyilatkozatát olvastam, és nagyon elítélték. Azt mondták, mesterségesen fenntartanak olyan reflexeket, amiknek idővel el kéne tűnniük, és ez komoly idegrendszeri károsodásokhoz vezet. Rengeteg olyan gyerek jár hozzájuk, akinél egyértelműen a babaúszás okozott gondot. Ráadásul nagyon hajlamosít a felsőlégúti megbetegedésekre és fertőzésveszélyes, és a legtöbb baba utálja, főleg az elején. (Sokat ki is vesznek, annynira irtóznak az egésztől.) A zárómondat az volt, hogy a babaúszás egyedül csak a szülőnek jó, de a babának semmiképp.

Nekem saját tapasztalatom nincs, és gyógytornász sem vagyok, de én nem vinném a gyerekemet babaúszásra. Persze mindenki maga dönt, de én semi jót nem látok benne.

598. Serry (válaszként erre: 596. - Dolores)
2009. aug. 7. 12:37

Van egy ötletem Panninak amit szerintem nagyon fog szeretni és a harmadik gyakorlatotokat jól kiegészíti. Vagy felcserélheted majd ha a gyógytornász is ezt mondja:)

Lehet a tescoban kapni úgynevezett bébi hengert

( [link]

Ilyen mint itt a kirakatban. Van benne labda ami ahogy mozgatja gurulásszik. Nekem nagyon szerették a fiúk. Csak ráfeküdtek és játszottak, sőt haladtak is vele. A lábát erősíti és tanítja,hogyan is kell kinyomni magát. Meg ha jól értem a gyakorlatot akkor abban is tudod használni. Így talán élvezetesebb lesz neki:)

597. Serry (válaszként erre: 595. - Dolores)
2009. aug. 7. 12:32

Kösz!

képzeld ahogy jött elmúlt. Most éppen fáradt és azért hisztisebb. De estére már lement a láza éjjel is csak azért kapott kúpot,hogy tudjon aludni.

Nyáron ez már a 3. ilyen eset, hogy egyik pillanatról a másikra belázasodik és alig lehet levinni. Tart egy vagy két nap. Semmi más nincs. Lehet azért mert egyszerre jön minden foga?

Nem tudom:(

De stramm kis gyerkőc:)

596. dolores (válaszként erre: 594. - Kedit)
2009. aug. 7. 09:16

Mi egy helyre elkezdtünk járni ami, 1500 volt és prófinak tünt, de mivel nem volt jó az időpont változtattunk(ott rengetegen voltak és kicsi voolt a tanuszoda). A közelebbi helyen 3000ret kell fizetni és nem olyan profi (legalábbis a másikhoz képest), de nem emiatt hagytuk el, hanem az anyagi miatt. Ez volt az, amit Pannitól megvontunk. Nem kellett volna. :(


Négy gyakorlatot.

Elsőnél a hasa alé húzom a lábát és ott fogom, amíg kinyomja magát. Erolködik a drága, de valahogy kinyomja.

A másodiknál a mellkasánál fogva, a keze és a lába éri a talajt végighúzom egy játékig, ami a cél. Amikor odaéert, kezdem újból. Ilyenkor már kezdi önállóan felhúzni a lábát. Ezt eddig nem tette.

A harmadiknál csavarok hengert és rárakoma babát, előre- hátra mozgatom. No, ert utálja a legjobban!

A negyediknél a felülést gyakoroljuk. Behúzza a hasa alá a lábát, oldalra döntöm egy kicsit és egyik kezénél fogva lassan felhúzom. Most már rájött, hogy a másikkal támaszkodnia kell, remélem majd idővel kinyomja magát. A visszafekvés oldalra borulással megy, a popsiján lehet segíteni rajta.

Ennyi. Akkor csináljuk, aamikor nem fáradt, éhes vagy tele a pocija.

Remélem lesz változás.

595. dolores (válaszként erre: 593. - Serry)
2009. aug. 7. 09:01
Ajaj...jobbulást és mielöbbi gyógyulást nektek!
594. Kedit (válaszként erre: 592. - Dolores)
2009. aug. 7. 05:30

Határozottan jobb a helyzet! :)


A hozzászólásodhoz kapcsolódva, én többek közt ezért pártolom a babaúszást! (én is gyógytornász vagyok) Ráadásul nekünk szerencsénk van, mert mi egy alkalomért 700 forintot fizetünk csak és hetente egyszer járunk. Mostmár 9* voltunk és látom, hogy Lőri, hogy erősödik, ügyesedik.


Milyen gyakorlatokat kell csinálnotok? (nem gyerekekkel foglalkozok, hanem felnőttekkel és ugye az egész más "tészta")

593. Serry (válaszként erre: 591. - Dolores)
2009. aug. 6. 20:44

Mi most kicsit elhavaztunk a tornával. Mindig estére marad és ilyenkor már mindenki nyűgösebb.

Ráadásul Gergő ma hajnalban belázasodott, 40 fok volt. "Élveztük".

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook