Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
712. egypt (válaszként erre: 710. - Dolores)
2009. okt. 6. 12:14

Ó, szegény...:(

Nem tudok nagyon okosakat írni...

Anyagilag mi is padlón vagyunk, van most -53 000 Ft a számlánkon, erre tegnap kaptam egy levelet az OTP-től, hogy fizessek be 47 000 Ft-ot a lakáskasszára, mert 2005(!)-ben nem kaptunk állami támogatást, és ezt pótolni kéne, mert különben dec. helyett csak jövő májusban fizetik ki a szerződéses összeget, ami hiteltörlesztésre megy, viszont el kell kezdeni decembertől a tőketörlesztést, és ha nem fizetik ki a lakáskasszát, akkor iszonyúan megugrik a törlesztőrészlet májusig, annyit meg nem bírnánk kifizetni. Úgyhogy tovább kell halmoznunk az adósságot.

Az a bosszantó, hogy most találják ki, hogy 2005-ben mi volt, és a levelet tegnap kaptam kézhez, miszerint szeptemberben fizessem be a hiányzó pénzt... Mondtam is a nőnek a bankban, azt mondja, jogos, jogos, de sokra megyek vele... Ha mondjuk már 2005-ben feltűnt volna ez nekik, és szólnak, akkor szép lassan be tudtuk volna fizetni a pénzt, most meg azt mondják, fizessem be tegnap...

De én is arra gondolok, hogy nem ez a fontos. Csak ránézek Barnira, és nem is érdekel már a pénz, majd csak lesz valahogy...

Pont most olvastam egy cikket egy májátültetésen átesett kisfiúról, iszonyú nehéz körülmények között élnek, de nem érdekli őket, csak a kisfiú jól legyen, de sajnos most kórházba került, romlottak a laboreredményei. Próbálnak olyan gyógyszereket találni, amivel megállíthatják a folymatot.

Ilyenkor mindig arra gondolok, hol van ettől az én problémám...

Ez a cikk zárószava, nagyon tanulságos:

"...tudni kell, hogy Patrik és családja is rengeteg emberen segít. Rajtunk, szerencséseken, akik néha hajlamosak vagyunk arra, hogy nehéznek érezzük a jelent, ijesztőnek a jövőt."

Természetesen nem azt akarom ezzel mondani, hogy nem vagy nehéz helyzetben és minek keseregsz, csak talán könnyebb úgy viselni a terheket, ha másképp is tudjuk nézni a dolgainkat. Rossz nagyon, de még ezért a rosszért is hálásak lehetünk...

Imádkozom, hogy javuljon a helyzetetek minden téren!

711. dolores (válaszként erre: 709. - Serry)
2009. okt. 6. 01:12
Meséj a kirándulásról... Szívesen meghallgatnám a beszámolódat.
710. dolores (válaszként erre: 709. - Serry)
2009. okt. 6. 01:12
KÖsz, voltam már jobban is. Részletek a naplómba...:(
709. Serry
2009. okt. 5. 14:02

Sziasztok! Hogy telnek az első októberi napok. Remélem nem vagytok betegek?

Mi holnap megyünk az ovival kirándulni.

708. dolores (válaszként erre: 707. - Kedit)
2009. okt. 5. 09:37
Gondmentes, kellemes, napos pihenést nektek!
707. Kedit
2009. okt. 5. 06:55

Sziasztok!


Mindjárt indulunk Sopronba, pénteken jövünk. Ez lesz az első közös utazásunk. (ennél messzebb nem is mehetnénk, jól kiválasztottam, kicsit izgulok)


Szép hetet kívánok mindenkinek!

706. Serry (válaszként erre: 705. - Dolores)
2009. szept. 24. 12:16

Igazából csak délelőttjeim vannak. Ma is itthon mosok egyebek meg intézem a vásárlást, posta stb.. Aztán 1-re megyek az oviba 2re be kell érjünk a logopédiára 1/2 4-re Gergőért megyünk aztán érünk haza. Leventét lefektetem, Gerővel foglalkozom és 17.45-re megyünk Leventével tornázni.

Na szóval van aki beossza a napot sokszor.

De persze majd kitalálom,hogyan is legyen jó végül is ez az első ilyen hetem:)

Köszönöm a tanácsot megpróbálom majd:)

705. dolores (válaszként erre: 699. - Serry)
2009. szept. 24. 12:02

Remélhetőleg ez csak átmenet...


Talán ha készítesz magadnak egy időbeosztást az segít a mindennapok kitöltésére. Nekem legalábbis segített mikor otthon voltam egyedül babával a pocakban.


Kitartást! Jön az a munka!

704. dolores (válaszként erre: 699. - Serry)
2009. szept. 24. 11:50

Kösz, kipróbáljuk.:)


Mostmár csak egy kicsit folyik az orra. Másképp minden rendben.:)


Köszönöm a jótanácsokat.

703. dolores (válaszként erre: 699. - Serry)
2009. szept. 24. 11:47
hahahahaha....bocs, teljes hülyülés! Az orra.:))))
702. Serry (válaszként erre: 700. - Kedit)
2009. szept. 23. 20:26

Béres cseppet is adhatsz neki, a kezelési útmutatónak megfelelően-:)


De igazában jobb ha konkrét esetekben alkalmazni az ahhoz tanult praktikákat:) Így majd amikor aktuális segítek:)

701. Kedit (válaszként erre: 698. - Dolores)
2009. szept. 23. 20:16
Panninak is mielőbbi teljes gyógyulást!!!
700. Kedit
2009. szept. 23. 20:16

Cebiont én is adok Lőrincnek, de csak 9 cseppet, mert az van ráírva kg-onként 1 csepp kell. (ő 6 hónapos) Neki is lehet többet? Milyen egyéb praktikát tudsz? Érdekelne!!!


Köszi Dolores, asszem megmaradok :) és úgy néz ki Lőri nem kapta el! Legalábbis eddig semmi baja.

699. Serry (válaszként erre: 698. - Dolores)
2009. szept. 23. 10:01

Bocsi Dolores: De nem az óra folyik ugye?? :)


Panni most mekkora is? most a nátha után alatt adj neki 1 hétig 20 csepp Cebiont utána 15 1 hétig és 1 hétig 10 csepp. ezzel kivédheted a következő balhét:))) A C-vitaminnal nem árthatsz:)

Tudok még néáhny hasznos praktikát amit a volt főnökömtől tanultam, aki gyere3korvos és szaktekintély a szülők körében:)


Remélem mindenki meggyógyul és nem vesz erőt rajtatok az influenza.


Én inkább most nem találom a helyem,hogy délelőttönként egyedül vagyok:)

Nincs kedvem takarítani meg semmi, pedig fut a lakás.. meg kell azt hiszem ezt is szokni:)

698. dolores (válaszként erre: 696. - Kedit)
2009. szept. 23. 08:40

Jobbulást neked!


Panni sem volt a legjobban a hétvégén.:( Életében először volt beteg. Még köhög meg folyik az óra, de remélem egyszer csak végelesz....próbálunk tenni érte.

697. Serry
2009. szept. 21. 21:37
Gergő szívesen lenne velem, de most már bölcsizünk. Én meg itthon próbálok rendeződni, írogatni, hogy nincsen körülöttem gyerek zsivaj. Nagyon furcsa.
696. Kedit
2009. szept. 21. 18:56
mi is kihasználjuk/kihasználnánk! Eléggé lebetegedtem, nem nagyon van még kimenni sem kedvem. De legalább tudtam a teraszon altatni Lőrit. Mi 2 hét múlva utazunk Sopronba, remélem akkor is jó idő lesz még. Először fogunk babával utazni!
2009. szept. 21. 12:02

igen:)

olyan rossz volt,mikor a héten esett az eső!Rossz volt megint beszorulni a házba.Én nyáron élveztem a kertet nagyon!!:)

694. dolores
2009. szept. 20. 22:15

Sziaztok.


Hogy vagytok?

Mindeki még kihasználja az indián nyarat?:)

693. dolores (válaszként erre: 692. - Serry)
2009. szept. 14. 08:55

Az nem kérdéses, hogy bíztatni szeretnénk/ szeretnélek és szerintem az értetek való imádkozás is a helyén tudható.... de olyan nehéz ilyenkor bármit is mondani. A közhelyeket említeni meg .... hát nem is tudom.


MOndjam, hogy jobb lesz, meg, hogy csak átmeneti mélypont.... nem tudom. De egy biztos: semmi sem tud minket elszakítani a mi Atyánk bölcs szeretetétől, aki szerető karjaiban tart és az ő figyelő szeme kíséri minden cselekedetünket egész életünket. Ő ismeri bensőtöket és harcaitokat, és az esetleges rossz választásokban is erősít.


Sajnos az emberek által nyújtott biztonság törékeny. Szüleink jó esetben biztonságot jelentenek számunkra, de ők is emberek. Imádkozom édesapád egészségéért valamint hogy megtaláljátok biztosnágotokat.

692. Serry (válaszként erre: 691. - Dolores)
2009. szept. 14. 08:19

Hogy jobb lenne máshol?


Mivel férjem ismeri a családját neki nem voltak illúziói. Én viszont őket kaptam a férjemmel és mivel nem ismeretem vagy csak kicsit reméltem, ha unokák lesznek a láthatáron sok minden megváltozik és jobb lesz. ( Itt minden kilátástalan egyedül vagyunk ketten a férjemmel. Ha nem így lenne nem menne a kicsi bölcsibe, hiába laknak anyósék a városban ,arra képesek csak ,hogy esténként felhívjanak jól vagyunk-e, meg néha kaját hoznak) De a mai napig a legtöbb segítséget mind anyagi, mind lelki és egyéb szempontból az én szüleimtől kapjuk akik 100 km-re laknak. Lehet akkor mikor Levente még a pocakban volt fel kellett volna vállalni,hogy kötlüzünk a semmire és esetleg évekig munkenélnüli az egyik és a szüleim segytenek. most ott lennékn és ott lenne a családom is biztonságban jó létben. A jólét alatt elsősorban azt értem,hogy bármi van ők mögöttünk állnak és most én is szeretnék sokkal közelebb lenni. Főleg ohgy tudom apukám a maga 60 évévvel sem olyan tökéletes egsézséges mint ahogy mutatja. Jó lenne ott, jobb lenne ott mnidnekinek.

Most kicsit el vagyok keseredve, nagyon hiányoznak a szüleim, a megszokott biztonság amit ők nyújtanak mnidannyiunknak. Hiába ez van amikor otthon töltünk egy hétvégét.

Ráadásul most rettenetesen aggódom apukám miatt. kiderült 30%-os érszükülete van az artériás erekben....

Kérlek ha tudtok segítsetek biztató szavakkal és imádkozzatok értünk is néha. Én megteszem ugyanezt értetek:)


Ti hogy vagytok ebben a nyári őszben?

691. dolores (válaszként erre: 690. - Serry)
2009. szept. 13. 21:22

Köszi, hogy elmesélted. :)


Minden okkal történik...mégha szabad akaratunk is van.

Hogy érted azt hogy jobb lenne máshol?

690. Serry (válaszként erre: 688. - Dolores)
2009. szept. 10. 22:10

Kecskeméten lakom a munkahelyem Szegeden van,mert mikor összeházasodtunk ott laktunk.

Illetve a történet úgy szól,hogy amikor én Pécsen végeztem a dietetikus szakon ott keresetem állást ahol a vőlegényem egyetemre járt. Vagyis így kerültem Szegedre.

Kecskemétre hogyan? Férjem kecskeméti itt kaptunk önkormányzati lakás é ő állást a szomszédban 15 km-re a ref. gimiben Nagykőrősön. Aztán 1 év után váltott.. az ő története is elég kacifántos,most nem az egyetemi diplomájának megfelelő munkát végzi: rendszergazda lett itt Kméten a vendéglátó ipari szakközépben.. bár ma már teljesen másképp nevezik...


Nekem anno Szegeddel szerencsém volt 3 hónap után állandósítottak. Onnan jöttem el szülni mind két fiút, úgy ,hogy közben nem kellett vissza mennem, elnézték,ohgy a két fiú közt táppénzen vagyok.. szerencse -e vagy sem ez van...

Az eü megsz..ban... minden kórházban létszámstop van... akik dolgoznak szülni mennek de a fele eleve gyes-s helyen van. Talán sikerül bekerülni de első körben biztos ,hogy csak 3 hónapos szerződésem lesz... Nem egy életbiztosítás 35 évesen 2 gyerekkel munkát keresni. Hiába vagyok fitt a területemen...

Néha már elmennék dajka tanfolyamra, vagy valami gyerekes területre... illetve lehet beállok konyhalánynak valahol.. Nagyon el tudok keseredni, pedig le sem járt még a GYED és még van szabadságom is. Elvileg jövő márciusig még nincs baj... de ott a de...


Sajnos sokszor érezzük úgy mindketten, hogy házasságunk első 6 éve csupa rossz döntések sorozata... De ne érts félre senki boldogok vagyunk, csak ahogy alakultak alakulnak a dolgaink elkeserítő.. Talán máshol jobb lenne...

689. dolores (válaszként erre: 687. - Serry)
2009. szept. 10. 21:25

NO comment.


Ez az a típikus helyzet, amikor az mebert egy kicsit kinézik vagy ósdinak tartják, mert nem fúj egy követ velük. Talán ilyenkor mi is elbizonytalanodunk. Pedig nem kéne! Én egyetértek veled!


Én is úgy voltam nevelve, szerintem én is úgy fogok nevelni, hogy pénzt nem adok ajándékba... és alkalmakon(szülinap, karácsony...)nincs ajándékeső. Csak módjával, de ahogy te is írod odafigyelve a gyerekre. Szerintem is ez a normális.

688. dolores (válaszként erre: 684. - Serry)
2009. szept. 10. 21:19

Megkérdezhetem, hogy hol laksz és hol volt a munkád?


A végzettségenek megfelelő állást nem találsz ott, ahol élsz...vagy már sokminden más is szóba jöhet?


Úgy látom, hogy én is ezzel a nehézséggel fogok kűzdeni egy kis idő múlva. Gyálon lakom, Újpesten tanítottam egy ref. gimnáziumban, de az út másfél óra, tehát 3 naponta. Nos a gyereket nem akarom 5kor kelteni, hogy 6kor elvigyem bölcsibe vagy oviba...így a helyemet szerintem én is feladom majd és a közelben keresek állást... Szörnyű. Egyre nehezebb... és a társadalom is annyira családellenes, legalábbis nem támogatja azt.


Továbbra is kitartást és Isten vezetését kívánom neked/nektek.

687. Serry
2009. szept. 10. 20:57

Most haltam el. A gyakori kérdéseken olvastam a következő kérdést:

Mennyi pénzt adjak 11 éves fiamnak születésnapjára?


Aztán volt egy komment a kérdezőtől:

Azért nem vesszük meg együtt, mert nem tudom, hogy ő mit akar. Lehet, hogy gyűjt valamire, csak akarja hogy legyek vészhelyzetekre, szóval nem tudom hogy ő mit akar. Végül is, már nem 5 éves, tudja hogy mire kell neki, eltudja már költeni, nem pazarolja el cukorra, nyalókára, csokira!


ÉN: egy 11 éves gyerek anyja nem tudja mire gyűjt a gyereke? Nem tudja,hogy mit szeretne? Ennyire nem ismerjük már őket?


S egy másik válaszoló:

Én is gondban vagyok, mert decemberben lesz 10 éves a fiam.

Tavaly az egész család összedobott neki egy számítógépre (szülinap+kari) ami kb 150 ezer volt mindennel együtt. 6-an dobtuk össze.

Idén elég hülyén fog kinézni, ha kap 10 000ft-ot. Nem?



ÉN: Nem értem hová fejlődik a világ? Vagy csak én vagyok maradi?

Én bizony nem adnék szülőként semelyik ( Max úgy ahogy én kaptam pl a 30. szülinapomra)születésnapjára pénzt a gyerekemnek. Inkább résen lennék illetve vagyok egész évben és kitalálom mire gyűjt és mit szeretne, mire van szüksége.


Ti hogy látjátok?

686. Serry (válaszként erre: 685. - Egypt)
2009. szept. 10. 20:53
Köszönöm:)
685. egypt (válaszként erre: 684. - Serry)
2009. szept. 10. 18:24

Nehéz helyzet...:(

Gondolok majd rátok, hogy megoldódjon!

684. Serry (válaszként erre: 683. - Egypt)
2009. szept. 10. 18:20

Na igen,mind annyian mások vagyunk. Én ha valaha el is kaptam, nem viselt meg túlzottan. Főiskola előtt gyerekorvos mellett dolgoztam: 2 járványt csináltam végig úgy,hogy max náthás voltam.

Hála ég jó immunrendszerünk van keveset vagyunk betegek. Férjem már előbb megviselik az ilyenek. Ezért nem tartom fontosnak a plusz oltásokat. De ettől függetlenül nem akarok senkit lebeszélni róla. Úgy vagyok tudod vele, mint az antibiotikumokkal:) Nem szeretem feleslegesen.


Ezzel az új oltással meg eléggé szkeptikus vagyok.:)


Remélem elkerül benneteket minden járvány már csak Barni miatt is:)



Gergő ( 19 hónapos) most szokunk a bölcsibe. Sajnos muszáj vinnem, mert bajban vagyunk. Még mindig nincs munkahelyem, vagyis hát van csak 120 km-re innen. Anyósra betegsége miatt nem hagyhatjuk. Így muszáj vagyok ha munkahelyet akarok találni és dolgozni akarok.Bár szívem szerint ő vele is maradnék itthon 3 éves koráig. De mint tudjuk 1 fizetés Gyes családi édes kevés egy 4 fős családnak.Lakás hitel törlesztő mellett:(

683. egypt (válaszként erre: 682. - Serry)
2009. szept. 10. 18:01

Ja hogy már bölcsis lesz a pici...:)

Én felnőtteknek mindenképp jónak tartom, mondjuk nekünk Barni miatt amúgy is be kell oltatni magunkat. Én eddig minden évben elkaptam az influenzát, 39 fokos láz egy héten keresztül, rosszullét, aztán tavaly beoltottak, semmi bajom sem volt, körülöttünk meg mindenki kidőlt. Úgyhogy én biztos beoltatom magam akkor is, ha már nem lesz muszáj.

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook