Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
772. dolores
2009. dec. 17. 09:14

Sziasztok Anyukák!


Ismét megkérdezem, hogy ki az, aki beoltatta magát H1N1 ellen, illetve a gyerkőcöket is?


Mi még nem döntöttük el, nagyon vacillálunk, a férjem nem adatná be, én igen. Mivel a vakcina tartalmaz higanyt, így a gyerekeknek gyermekbénulást okozhat...1 a 15höz, az influenza tüneteinek súlyosbodása pedig sokezer az 1hez. A higanyt az EU-ban betiltották.


Ti milyen meggondolásból adattátok be, vagy épp ellenkezőleg? Én sajna nem vagyok meggyőződve egyikről sem...

771. Serry
2009. dec. 11. 13:33

Harangi László:

Kis Jézusom


Kis Jézusom, add meg nekem,

Hogy két sóvárgó bús szemem

Ködön, homályon általszálljon:

Add meg nekem, hogy Rád találjon!


Látod, a sok év után

Távol csillagod oly halovány.

A testem gyenge, ha kész is a lélek,

Csak messziről hangzik az angyali ének.


Pedig úgy vágyom már lenni Veled,

Csókolni áldott kis kezedet.

Sárba, hidegbe úgy reszket a lélek,

Meglelni, oh Jézusom, hol lehet Téged?


Szent mosolyodat kire hagytad?

Szemd isteni báját – mondd – kinek adtad?

Meleg, puha lelked tiszta havát,

Szent kicsi ajkad bölcs égi szavát?


Áldlak, hogy a sárba, a ködbe

Ôket helyezéd öröködbe,

Hogy adtad, oh Jézusom, hála Neked:

Kis tükreidet: a gyermekeket.

vígaszul, mert látom, nagyon fáradt vagy


pihenj egy kicsit:)

770. dolores
2009. dec. 10. 08:11

Újabb idézet. Szerintem sokat mond. Nekem legalábbis.

Antoine de Saint-Exupéry: Fohász



Uram, nem csodákért és látomásokért fohászkodom, csak

erőt kérek a hétköznapokhoz.Taníts meg a kis lépések művészetére!

Tégy leleményessé és ötletessé, hogy a napok sokféleségében és

forgatagában idejében rögzítsem a számomra fontos felismeréseket és

tapasztalatokat!

Segíts engem a helyes időbeosztásban!


Ajándékozz biztos érzéket a dolgok fontossági sorrendjében, elsőrangú

vagy csak másodrangú fontosságának megítéléséhez!

Erőt kérek a fegyelmezettséghez és mértéktartáshoz, hogy ne csak

átfussak az életen, de értelmesen osszam be napjaimat, észleljem

a váratlan örömöket és magaslatokat!


Őrizz meg attól a naiv hittől, hogy az életben mindennek simán kell

mennie!

Ajándékozz meg azzal a józan felismeréssel, hogy a nehézségek,

kudarcok, sikertelenségek, visszaesések az élet magától adódó

ráadásai, amelyek révén növekedünk és érlelődünk!


Küldd el hozzám a kellő pillanatban azt, akinek van elegendő bátorsága és

szeretete az igazság kimondásához!

Az igazságot az ember nem magának mondja meg, azt mások

mondják meg nekünk.


Tudom, hogy sok probléma éppen úgy oldódik meg, hogy nem teszünk semmit.

Kérlek, segíts, hogy tudjak várni!

Te tudod, hogy milyen nagy szükségünk van a bátorságra.


Add, hogy az élet legszebb, legnehezebb, legkockázatosabb

és legtörékenyebb ajándékára méltók lehessünk!


Ajándékozz elegendő fantáziát ahhoz, hogy a kellő pillanatban és

a megfelelő helyen - szavakkal vagy szavak nélkül - egy kis jóságot

közvetíthessek!


Őrizz meg az élet elszalasztásának félelmétől!

Ne azt add nekem, amit kívánok, hanem azt, amire szükségem van!

Taníts meg a kis lépések művészetére!

769. egypt (válaszként erre: 768. - Serry)
2009. dec. 8. 14:02
Isten éltesse sokáig apukádat!:)
768. Serry
2009. dec. 7. 21:36

Nálunk igen különleges volt a mikulás. Jött a gyerekekhez itt Kecskeméten és a nagyiéknál is:)

Tegnap mentünk és ma jöttünk el csak szülök. Ez a mi ajándékunk tőluk.

Apukám dec. 7-én ünnepli a születésnapját. Tegnap összejött a család egy meglepetés ebédre:) 60 éves szülinap volt:)

767. Kedit (válaszként erre: 765. - Dolores)
2009. dec. 5. 20:49

Mi is mindenkinek!

Nem tudom eldönteni mikulásozzunk-e, mert szerintem Lőri még nagyon kicsi ehhez. Nem hinném, hogy bármit is fölfogna belőle. Vagy igen?! 9 hónapos volt szerdán.

766. egypt (válaszként erre: 765. - Dolores)
2009. dec. 5. 09:31
Köszönjük, és viszont kívánjuk!:)
765. dolores
2009. dec. 5. 08:35
Mindenkinek örömteli Mikulásvárást kívánok! :)
764. dolores
2009. nov. 22. 23:42

Teréz anya imája


*


Eljöttem Hozzád, Jézus, hogy érintésedet fogadjam, mielőtt megkezdem a napot. Pihentesd meg tekinteted tekintetemben, segíts, hogy munkámat bátorságod biztonságának tudatában végezhessem. Töltsd be gondolataimat, hogy kitartsak a lárma sivatagában is. Engedd, hogy áldott sugaraid beragyogják elmém rejtett zugait, és adj nekem erőt azokért, akiknek szükségük van rám.


Uram, ha éhezem, adj nekem valakit, akinek egy darab kenyér kell; ha szomjazom, küldj valakit, akinek egy pohár vízre van szüksége; ha fázom, küldj valakit, hogy felmelegítsem; ha szomorú vagyok, hozz valakit, hogy megvigasztaljam; ha keresztem nehézzé válik, add, hogy megoszthassam valakivel a sajátját; ha szegény vagyok, vezess el valakihez, aki nélkülözik; ha nincs időm, adj valakit, akit pár pillanatig szolgálhatok; ha megaláznak, add, hogy valakinek dalolnom kelljen; ha elbátortalanodom, küldj valakit, hogy bátorítsam; ha mások megértéséért kiáltok, adj valakit, akinek az enyémre van szüksége; ha arra vágyom, hogy törődj velem, küldj hozzám valakit, akiről gondoskodnom kell; ha csak magamra gondolok, hívd fel figyelmemet valaki másra.


Tégy bennünket méltóvá, Uram, hogy azokat a testvéreinket szolgáljuk, akik világszerte szegényen és éhezve élnek és halnak meg.

Add meg nekik ma, kezünk által, mindennapi kenyerüket, és adj nekik átfogó szeretetünk által békét és boldogságot.


Kalkutta az egész világ. Nem kell ide jönnöd, hogy megtaláld! Keressétek ott, ahol éltek!



Kalkuttai Teréz

763. dolores
2009. nov. 22. 22:20

Sziasztok Anyukák!


Hogy vagytok?Babák?


Nálunk most álló víz van, de az is kell néha.:)

762. Serry (válaszként erre: 750. - Egypt)
2009. nov. 13. 17:14

Nálunk ilyen csodavárós dolog a mikulás, a karácsony és a húsvét. Mikulás hoz a csizmába ajándékot, karácsonyra a jézuska, bár nem tartom jó ötletnek,hogy ezt mondjuk, de nem tudtam jobbat kitalálni úgy,hogy a nagyszülők is elfogadják. Mondjuk erről el van mondva, hogy igazából mi ajándékozzuk meg egymást mi készítjük vagy vesszük meg, csak éppen megkérjük a jézuskát, ohgy hozza el a fa alá. A nyuszi is hozza és nem tojja az ajándékot.( A nyuszi tojja az ajándékot elég brutális volt nekem gyereknek így hozza inkább, mert pl egíy tűzoltó autót marha nehéz megtojni mint a tyúk, és különben is a mesénkben amit ilyenkor olvasunk benne van,hogy a nyuszi a tyúktól hozza és festi meg a tojásokat, nem tojja.)


Igen kell a csodavárás és kellenek a tündérek manók. De nem kell a gólya mese , meg a káposzta mert csak összezavarod a gyereket. Nem kell a fogtündér,mert nem magyar hagyomány.

Aztán ha valamit nem tudsz megadni a gyereknek mond azt, ohgy drága ,de válasz mást ami olcsóbb és tereld arra a polc felé a boltban.

Ja nálunk soha nem volt hiszti a játékboltban mindig be lehetett menni játszani és meg volt beszélve, hogy most nem veszünk, de látja a mikulás a nyuszi mit szeretnél és így tudni fogja minek örülnél. Mutasd meg,de most nem veszünk.

Mennem kell mert ölik egymást.

761. egypt (válaszként erre: 760. - Serry)
2009. nov. 13. 17:09

Miért jobb, mint a Normaflor?

Nekünk a debreceni immunológus doki ajánlotta a Normaflort, úgyhogy teljesen biztos, hogy az is ugyanolyan jó, és szintén adható az antibiotikum mellett.

760. Serry (válaszként erre: 756. - Dolores)
2009. nov. 13. 17:06
Nem adok Normafloret- Van annál jobb is. Úgy hívják pro kid gastro és már az antibiotikum mellett elkezdheted adni. Sőt jobb ha adod.
759. egypt (válaszként erre: 757. - Dolores)
2009. nov. 12. 21:54
Ja értem. Ez szerintem is hülyeség.
758. egypt (válaszként erre: 756. - Dolores)
2009. nov. 12. 21:54
Mindenképp nagyon jó, mert az ATB megviseli a gyomrot. Egyébként együtt is lehet adni, mármint nem kell megvárni a kúra végét, párhuzamosan adhatod a gyógyszerrel. A transzplantáció előtt Barninak folyamatosan ATB-t kellett szednie megelőzésként, és mellé naponta kapta a Normaflort orvosi utasításra.
757. dolores (válaszként erre: 750. - Egypt)
2009. nov. 12. 21:22

Én úgy gondoltam, hogy az élet mindennapi dolgaiban... pl. gólya hozza a gyereket, vagy a gyerek kér valamit és nem mondjuk azt neki, hogy most nem kapod meg, mert..., hanem valami badarságot mondunk :cica/kutya elvitte..stb.

Én ilyenekre gondoltam.


Persze csak elméleti síkon gondolkodom, hisz még nem kóstoltam ebbe igazán bele.

756. dolores
2009. nov. 12. 21:18

Naponta volt láza szegénynek, olyan nyügi volt, hogy nem játszott csak mindegyre sírt, alig evett... Kedden visszavittem doktornénihez, mert szerintem nem csak a foga jön. Kiderült, hogy pirosabb a torka, így megkaptuk életünk első antibiotikumát. Ma volt az első nap, amikor nem volt láza és a kedve a régi, meg az étvágya is hasonló. HALLELUJA! Vasárnapig kell szedni. Lehet, hogy után Normaflore lesz? Ti minden antibiotikumos kúra után használtátok?



Jobbulást minden kis csöppségnek!

755. dolores (válaszként erre: 751. - Egypt)
2009. nov. 12. 21:14
Köszi a jókívánságot! :)
2009. nov. 10. 19:15
Kicsit belefáradtunk a lakáskeresésbe. Nem találtuk még meg az "igazit"...
753. Serry (válaszként erre: 752. - Lampakorte)
2009. nov. 10. 11:09
Remélem hamar meggyógyultok. S mi újság a lakással?
2009. nov. 9. 15:18
Mi is betegek vagyunk. Augmentint szed a pici... Mi is mértünk 39,2 is. Szegény lányom önmaga árnyéka... Még rosszalkodni sincs ereje, pedig most épp nem is lázas...
751. egypt
2009. nov. 9. 14:57

Dolores, boldog szülinapot Panninak, kicsit megkésve!

Nagyon szép lett a szobája!


Olvastam, hogy már jobban van. Piciknél hamar felszökik a láz, Barninak is 39 fölött szokott lenni, viszont általában csak egy napig lázas.

750. egypt (válaszként erre: 748. - Dolores)
2009. nov. 9. 14:55

A gyereknek nagy szüksége van pl. a mesékre és csodákra. Ők úgy születnek, hogy hisznek ebben, és pszichológiai szempontból nagyon fontos, hogy hagyjuk őket így felnőni. Azért kell, hogy oldják a félelmeiket, mert nekik még nagyon sok dolog ijesztő.

Nem tudom, milyen hazugságokra gondolsz pontosan. Az biztos, hogy nem szabad a gyereket becsapni és félrevezetni, de vannak olyan dolgok, amik nem igazak, mégis szükségesek a gyerek fejlődése szempontjából, pl. a csodavárás.

749. dolores
2009. nov. 5. 22:54

Panni ma belázasodott. Nagyon, ilyen még nem volt, hogy 39.5 legyen a láza. Sikerült levinni. Dokinál is voltunk. Nálatok egészségesek a gyerkőcök?


Felraktam egy pár képet a Panni szobájáról, amit festettem. Mi tagadás büszke vagyok rá, még akkor is, ha nem tökéletesek.

748. dolores
2009. nov. 5. 17:03

VAn egy ismerős anyuka, aki szerint a gyerkőcnek meg kell mindig mondani az igazat, az ő szintjén. Nem szabad mindenféle mesét és fiktív történetet kitalálnunk, hogy elhallgattassuk őt vagy valamivel kimagyaráézzuk magunkat (a hagyományok nem tartoznak ebbe bele---lásd karácsony..stb).


Ugyanis a világot először is tőlünk fogja megismerni, a mi interpretációnkból, persze az ő szintjén... miért ámítanánk falcs dolgokkal? Miért kell csak úgyí mutatni, hogy a világ szép és tökéletes. Így meg kell mutatni a rosszat is, persze valamelyest elvenni az élét... Csinján kell ánni az ilyenekke.


Én nagyjából egyetértek vele. Valaki azt modta, hogy a gyereket egy belső szűrővel kell ellátni, ami későő is teszi a dolgát. Ha azt a szűrőt nagyotmondások, kis hazugságok is cifrázzák, a gyerek rájön egy idő után és nem sérül?

Szerintetetek?


Mi, mint keresztény szülők, belemegyünk kis hazugságokba mert jobbnak látjuk, inkább eléri a célját vagy csak a gyereket védjük? Isten szerint való ez?

747. dolores (válaszként erre: 746. - Serry)
2009. nov. 5. 16:54
Szerintem én nem vitatkoznék ebben veled. Persze hogy nem CSAK és KIZÁRÓLAG értünk vannak, de ahogy mondtad, Isten ránk bízta. Hatalmat adott és felelősséget. Tehát ebben benne rejlik, hogy ne éljünk vissza velük, szeressük őket és óvjuk tudásunk szerint... No commment, hogy hol tartunk most.
746. Serry (válaszként erre: 744. - Dolores)
2009. nov. 3. 16:18

Emlékszel a teremtés történetre? Isten megteremti s önvényeket, a vízi és a szárazföldi állatokat. Aztán teremti Ádámot és rábízza a földet. A állatok vannak értünk amikor táplálékot nyújtanak és segítik a munkánkat. De mivel Isten Ádámra bízta a földet annak élővilágával ezért mi is felelősséggel tartozunk értük méghozzá nagyon nagy felelősséggel. Mert nem csak és kizárólag értünk vannak ezek a dolgok.

De erről persze litániákat lehetne írni és vitatkozni,hogy hogyan is van.

745. dolores (válaszként erre: 741. - Serry)
2009. nov. 3. 14:41
Tanulság számomra:elég ha a gyerekek kérdésére válaszolaz ember.
744. dolores
2009. nov. 3. 14:36

szerintem az álatokat Isten aannak adta, hogy még csodálatosabbá tegye a Földet miérettünk, de mivel nincs bennük Isten lelke, nem hiszem, hogy mennybe kerülnek...ezt a véeményt írtam már?bocs, ha ismételek..

De ezt nyilván így nem mondja el a gyerkőcnek az ember... köszi a hozzászólásotokat..

743. egypt (válaszként erre: 741. - Serry)
2009. nov. 2. 13:49
És ez így szerintem teljesen rendben van.:) Nem is kell neki tovább magyarázni.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook