Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
802. dolores
2010. jan. 11. 08:49
Köszi.:)
801. Serry
2010. jan. 8. 11:34
bocs maiige így:)
800. Serry
2010. jan. 8. 11:33

Én a mai igét olvasom:)

www.maige.hu

Illetve nyomtatva is meg van. Ez a baptista:)

799. dolores
2010. jan. 8. 10:15
Ti milyen bibliaolvasót használtok?
798. dolores (válaszként erre: 797. - Serry)
2010. jan. 8. 10:14

Mindenkinek boldog új évet!


Nekünk csodásak voltak az ünnepek....gondolom nektek is.

797. Serry
2010. jan. 4. 13:43

Hogy viseltétek az ünnepek hangulatát és a közbeni időjárási viszonyokat?

Mi anyukáméknál voltunk nagyon élveztük. most újra ovi bölcsi van..

Az időjárás pedig néha jó néha nem:)

796. egypt
2010. jan. 2. 13:42
Mindenkinek nagyon boldog, áldásokban gazdag új esztendőt kvánok!!!
795. Serry
2009. dec. 27. 14:43
Mindenkinek Istentől megáldott Boldog új Eszentdőt kívánok!
794. dolores
2009. dec. 23. 08:48

Egy kis karácsonyi "eledel" a léleknek.



Ezt mondja Jézus:

,,Mezítelenül születtem, hogy le tudj mondani önmagadról.

Szegényen születtem, hogy megtalálhasd Bennem a gazdagságot.

Kicsinek születtem, hogy te se akarj uralkodni másokon.

Istállóban születtem, hogy megtanulj tisztelni minden helyet.

Barlangban születtem, hogy minden jóakaratú ember Hozzám közeledhessen.

Ijesztően gyengének születtem, hogy te sohase félj Tőlem.

Fegyver nélkül születtem, hogy bízhass jóságomban.

Szeretetből születtem, hogy soha se kételkedj szeretetemben.

Éjnek idején születtem, hogy elhid: minden földi valóságot képes vagyok megvilágosítani.

Emberként születtem, hogy sohasem szégyelld magad, azért ami vagy.

Mária fiaként születtem, hogy neked is legyen édesanyád.

József fogadott fiaként születtem, hogy megértsd: az igazi apa az, aki védelmet és szeretetet ad.

Egyszerűségben születtem, hogy te se legyél bonyolult.

Megalázottan születtem, hogy képes légy fölülmúlni magadban a kevélységet.

Elrejtve születtem, hogy képes légy elkerülni minden önmutogatást.

Gyermekként születtem, hogy megtanulj te is nyíltnak, bizalommal telinek lenni, mint a gyermek.

Teérted születtem, hogy mindnyájan együtt térhessünk vissza az Atya házába."

(Lambert Noben)



Amikor készültem karácsonyra ezt olvastam el többször...és a szívembe forgatom ezeket.

793. dolores
2009. dec. 23. 08:35

A karácsonyi készülődés tetőfokára hágott... gondolom nálatok is.


Mivel ez a periódus a családé, és előre láthatólag napokig nem fogok netezni...


Kívánok nektek és családotoknak egy békés, áldott, meghitt karácsonyt.

792. dolores
2009. dec. 23. 08:31

Panni segítséggel áll, pár másodpercig magában is, de úgy gondoltam, hogy az állva peluscserét csak akkor próbálom ki, ha már biztos lábakon áll.

Képzeljétek tegnap tett egy kis lépést: áthelyezte a súlypontját, lépett, megint áthelyez, lép a másikkal. :) A férjem is jelen volt. Annyira megtapsoltuk! :) Ez volt az ő karácsonyi ajándéka! :)

791. Serry
2009. dec. 21. 13:50

Sziasztok!

nálunk ez főleg Gergőnél gond. Levetném mindig szépen kivárta. Gergő főleg apával csinál cirkuszt. Én a kezébe adok egy pelust. Vagy állva pelenkázom ha csak pisi van.

nincs tényleg tuti módszer.

790. egypt (válaszként erre: 789. - Dolores)
2009. dec. 21. 11:33
Esetleg ha nem a pelenkázón pelenkáznád? Barnit csak fürdés után teszem már rá, amúgy is kinőtte már. Sokkal jobban tűri, ha pl. a kanapén pelenkázom.
789. dolores (válaszként erre: 788. - Kedit)
2009. dec. 21. 09:34

Én is már mindent adtam a kezébe, játékot,kis könyvet, krémet, törlőkendő dobozt, habverőt... érdekes tárgyakat...de előbb utóbb mindenikre ráun.

Énekeltem, mondókáztam, zümmögtem... ideig-óráig be is jön...de utána összeveszünk, ha megunt valamit. Most már lassan kifogytam az ötletekből... Tekergőzik, hasra fordul, felül, miközben én próbálom kimosni a napi adag pelusbavalójából...

Amit még hallottam, hogy nasit adni(ropi pl), de szerintem tisztába rakás közben ez nem helyes..


Szóval...ötletesen ki kell találni valamit..és mindig cserélni...nincs tuti módszer!?

788. Kedit (válaszként erre: 786. - Dolores)
2009. dec. 21. 09:13

Na ez jó kérdés!

Nekünk is kész téboly a pelenkázás. Mire végzünk rólam szakad a víz, Lőrinc pedig ordít... Pedig mindent próbáltam, még a telefonomat is odaadom neki, de ha "beindul", minden hiába...

És ez így megy, mondjuk 10ből 7 alkalommal. Nagyon gáz. Amúgy Te mit tudsz csinálni?

787. egypt (válaszként erre: 786. - Dolores)
2009. dec. 20. 22:34

Valamit a kezébe kell adni. Most már, hogy ilyen nagy Barni, a fiókba betettem egy dobozba mindenféle érdekes dolgot (kicsi flakonok, ragtapasz, stb.), és választ belőle magának valamit fürdés után öltözéskor, és azzal elvan. (Meg hoz magával mindig a kádból is egy zsákmányt, de azt leteszi, mikor a pelenkázóra ültetem, és keres valami mást a fiókban.)

Napközben sokszor harcolunk, de általában akkor is kap valamit a kezébe. Szereti pl. a törlőkendős zacskót rágni meg nyitogatni.

A Surocremért meg annyira odavolt, hogy kimostam neki a dobozt, mikor kifogyott, és most az a kedvenc.

786. dolores
2009. dec. 20. 22:04

Kérdés: (ismét)


Amikor elérkezett az idő, hogy gyerkőcötök annyira aktív, hogy a pelus csere alatt közelharcot vívtok, illetve figyelemelterelés már nem működik... mihez folyamodtatok? MI működött?

785. dolores (válaszként erre: 784. - Egypt)
2009. dec. 20. 22:02

Átbeszéltük sokszor a párommal és az oltás mellett döntöttünk, januárban felíratom.


Még egyszer köszi a véleményeteket! :) Segítettek a döntésben.

784. egypt (válaszként erre: 783. - Serry)
2009. dec. 18. 13:16

Persze, hogy a szövődményekbe halnak bele, nem az influenzába, de a H1N1 miatt alakulnak ki a szövődmények.

Voltak többen is, akik teljesen egészséges fiatalok voltak, nem asztmások, nem kismamák, stb, mégis belehaltak, pl. egy 30 éves férfi még az elején... Másrészt rengetegen vannak intenzív osztályon, akiknek úgymond "csúcson jár" az immunrendzserük, az országos tisztifőorvos már ezereszer elmondta.

A H1N1-nél egyébként nagyobb a halálozási arány, mint a normál influenzánál, de szerintem ez mindegy is, sajnos egészségesek is belehalhatnak. Mi mindkettő ellen beoltattuk magunkat.

H1N1 volt már régebben is persze, ez köztudott, azért is védettebb az 50-es korosztály, mert közülük sokan átestek már rajta pár évtizede.

Az a gond most, hogy a két influenza egyszerre jön, és ilyen még nem volt soha, nem tudják, mik lesznek a következmények.

Engem nem befolyásol a média, én az orvosainkkal beszéltem, akiknek az immunrendszer a szakterületük, 100% megbízom bennük. Óriási tudású orvosok, és ők mind az oltás mellett vannak, a tanácsadáson pedig szintén.

Ha már média: nemrég volt az NG-n egy dokumentumfilm a H1N1-ről, kár, hogy valószínűleg nem sokan látták, mert hálásak lennének, hogy nálunk van ellene oltóanyag és tudunk védekezni.

783. Serry (válaszként erre: 782. - Egypt)
2009. dec. 18. 11:34

Javítsatok ki de eddig nem olyanokról szólt ahír akik a szövődményekbe haltak bele? Nem a sima H1N1-be? Nem követem pontosan de akikről eddig tudok: asztmás, rákos, vagy éppen kismama. Vagyis olyan emberek akiknek nem éppen csúcson jár az immunrendszer.

Jah és hány olyan hírt hallottál ,hogy a sima influenzába is belehaltak? Érdekes egyet sem pedig volt ilyen.

Nem akarok senkit semmiről meggyőzni csak arra akarlak tanítani,hogy lássatok a média mögé és gondolkodjatok ésszel. Adja Isten hogy így tudjatok dönteni mellette vagy ellene.

S még egy adalék biológusoktól tudom ,hogyan működik a vírusok nevezéktana figyelj csak milyen érdekes: madárinfluenza vírustörzsének száma: H5N1 és a sertésinfluenzáé amitől most pánikoltanak: H1N1 akkor melyik volt előbb ismert? Ugyanis úgy számozzák ahogyan felfedezik vagyis H1N1, H2N1, H3N1 és értelemszerűen H5N1:)

782. egypt (válaszként erre: 781. - Dolores)
2009. dec. 18. 10:39

Igen, tényleg abban különbözik a másik influenzától, hogy fiatalokat támad meg elsősorban, úgymond egészséges, erős immunrendszerűeket, és olyanok is belehaltak már nálunk is, akiknek semmi bajuk sem volt.

Én biztos nem kockáztatnék abban bízva, hogy az én szervezetem úgyis erős, mert senki sem tudhatja.

A lászlós dokink azt mondta, aki teherbeesés előtt áll (illetve babát szeretne), az mindenképp oltassa be magát.

Mindenki magáért felelős, én mindenesetre nagyon örülök, hogy be vagyunk oltva. Az egész családunk oltva van, anyósék is mind, még a nagynénémék is, és közülünk senkinél nem fordult elő még hőemelkedés sem.

781. dolores
2009. dec. 18. 08:46

Ha suliban tanítanék nem lenne számomra kérdéses...mindenképp beoltottam volna magam, de lassan úgy gondolom, hogy most is szeretném. Több okból is:az interneten azt olvastam(és javítsatok ki, ha nem így van), hogy azért a gyerekek és fiatal felnőttek vannak inkább veszélyben, mert a szervezet ezt az influenzát túlreagálja, hisz ilyennel még nem találkozott és abból vannak a súlyos szövődmények. Én is alapjába véve erős immunrendszerű, ritkán beteg egyed vagyok...nem vagyok annyira kitéve az influenzának, hisz lényegesen kevesebbet vagyok emberek között, mint szülés előtt voltam. De egyre többet vagyunk társaságba..plusz(még nem, de majd..)szeretnénk egy második babát, mondjuk úgy a közeljövőben, és elötte érdemes lenne mégis beoltatni magam.


Ez a betegség, meglátásom szerint, de javítsatok ki, nem téli időszakra szorítkozó betegség, így egész évben terjed...és mikor lesz neki vége? Előbb utóbb elkapjuk vagy beoltatjuk magunkat, vagy persze valahogy eltűnik.


A férjem azzal érvel, hogy ez az influenza Dél-Amerikából jött és azért van/volt ennyi halott, mert ott soha nem is volt influenza... csak zavarkeltés folyik, hisz a hírekben soha nem arról számolnak be, hogy hány betegnek sikerült a felgyógyulás... ami jóval több lehet.


Magamnak beoltatnám, Pannival még hadilábon állok. Ezért kell a szakember...

780. Serry
2009. dec. 17. 22:18

Sziasztok!

Na mi nem oltattuk magunkat semmivel. Sem norm influ ellenivel sem H1N1-gyel.

Miért, mert nem tartom veszélyesebbnek,mint bármelyik mésikat. Nálunk még egyik gyereknek sem volt nagyon komoly betegsége. Leventének eddigi 5,5 éve alatt kétszer volt szüksége antibiotikumra: tüszős mandulagyulladás és egy otitisz kapcsán. Gergő meg még nem kapott, pedig volt már magas lázas beteg. Nagyon jó az immunrendszerük és a doki nénink sem támogatta. Őszintén én nem oltatom be magam akkor a gyerekem minek. Jah és tényleg nincs szav ideje a vakcinának saját szememmel láttam.


Abban egyetértek,hogy megy a pánik keltés mindkét oldalon. Én egyszerűen nem érzem szükségét ennyi.

779. egypt (válaszként erre: 778. - Dolores)
2009. dec. 17. 21:45

Remélem, tudtam valamit segíteni!

De a lényeg az, hogy hozzáértő orvost kérdezz meg, akinek ez a szakterülete, mert sajnos sokan csak okoskodnak orvos létükre is... Mert mindenki csak a maga területéhez ért igazán, csak akkor minek magyaráz félismeretekkel...

Azért ajánlom mindenkinek az oltási tanácsadást, mert szerintem ők ebben a témában a legilletékesebbek, és bármilyen kérdésre szívesen válaszolnak.

778. dolores
2009. dec. 17. 21:18

Köszi a hozzászólásokat.

Egypt, neked külön köszönöm. :)

777. egypt (válaszként erre: 776. - Kedit)
2009. dec. 17. 16:44
Nekünk is pont ezt mondta a dokink a Lászlóban, hogy a magyar oltóanyagok nagyon jók és tiszták, a WHO is egyébként nagyon jónak minősítette.
776. Kedit (válaszként erre: 774. - Egypt)
2009. dec. 17. 16:37

Teljesen egyetértek Veled! Mi is beoltattuk magunkat, az egész család, Lőri értelemszerűen kimaradt a 9 hónapja miatt. :)


Én amúgy is kimondottan oltáspárti vagyok. Sok minden megelőzhető egy kis szúrással. A magyar oltóanyagok egyébként is jók!

775. egypt (válaszként erre: 774. - Egypt)
2009. dec. 17. 14:03

No megtaláltam, itt írnak a higanyról is:


A Magyar Immunológiai Társaság válaszol:


[link]


A László Kórház központi száma:

06/14558100

Innen kapcsolják majd a tanácsadást.

774. egypt (válaszként erre: 772. - Dolores)
2009. dec. 17. 13:44

Nem így van. Egy higany-vegyület van benne, ami egyébként infúziókban és egyéb készítményekben is benne van, teljesen ártalmatlan, és pár nap alatt lebomlik. Semmi köze a mérgező higanyhoz, aminek ilyen mellékhatásai lehetnek. Bírom, hogy a sok okoskodó félművelt milyen hülyeségeket terjeszt...(Nem rád gondoltam!!!) Nagyon fel tudom húzni magam ilyeneken, és a többi rémhírnek is pont ennyi valóságalapja van.

Minket beoltottak már régen, Barnit is mindkettővel egyszerre a László Kórházban az oltási tanácsadáson. Ha bármi kérdésed van, hívd fel őket, náluk jobban oltóanyagokhoz senki sem ért az országban. Csak lestem, mikor a doktornő magyarázta, hogy működnek az oltások, az antitestek, az immunrendszer... Eszméltelen nagy tudású orvosok vannak ott.

Ja és mondta Kriván doki, hogy az összes transzplantáltat azonnal beoltották H1N1 ellen. Ha bármi kockázata is lenne a dolognak, akkor nem oltották volna be őket, ez biztos! Egy évig még élőflórás dolgokat sem ehetnek, nehogy valami gondot okozzanak a bacik, mert nem végeztek ilyen jellegű kísérleteket, hogy nem árthatnak -e.

2009. dec. 17. 10:01

Férjem be lett oltva már két hónapja, én két hete. Hedvig nem kapott oltást.


Hogy miért? Túl sok várandós halt meg, és nekik nem volt más "bajuk" csak hogy babát vártak. Nekünk minden orvos akit megkérdeztünk ajánlotta.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook