Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
892. egypt (válaszként erre: 890. - Serry)
2010. márc. 2. 12:45
És most mi a helyzet? Voltatok nevelési tanácsadóban?
891. egypt (válaszként erre: 890. - Serry)
2010. márc. 2. 12:42

Na ettől hülyülök meg én is... Hogy nem engedi kikapocslni a tévét, megy a mese, de nem is nézi, csak kell neki a háttérzaj, közben meg játszik.

Most vettem a Rossmannban egy mondókás DVD-t, tudjátok, a Minimaxon szoktak menni gyerekdalok meg mondókák, azok vannak rajta. Most ez fog menni, ha tévézni akar, ez mégis jobb. Olyan, mintha CD-n menne zene, csak azt nálunk nem lehet bekapcsolni, mert olyan helyen van, ahol eléri, és folyton nyomogatja a gombokat rajta, ha bekapcsolom.

Olvasni meg sajnos még nem lehet neki, mindig továbblapoz vagy kiveszi a könyvet a kezemből. Vagy fejből mondok neki verseket vagy énekelek, vagy azt meséljük el, hogy mi van a képen.

890. Serry (válaszként erre: 889. - Dolores)
2010. márc. 2. 09:33

Szia!

Mivel nekem a 6 éves már nagynak számít többet megy a tv és a számítógép is.

amikor mesét kezdtünk nézni nálunk a kis vakond volt az első, aztán mikor lett mnimax akkor a minmaxos mesék. Főleg háttér zaj olyankor a Gergő még nem nézi igazán, de egy-egy thomasnyira leül. Illetve a sláger nálunk a Traktor tom, és a Bob mester.

Közben felállnak játszanak tehát nem mindig ülik végig a meséket. Szombat vasárnap reggel megy kb 1 órányit míg apa pihen.

Soha nem nézik felügyelet nélkül. mindig tudom mit néznek vagy mivel foglalatoskodnak a számítógépen.

Nem tudom átlagban mennyit néznek minden nap megy egy kicsit télen többet nyáron kevesebbet, mert olyankor inkább kint vagyunk.


Én nem aggódom annyira.:)

Inkább más aggaszt. Lásd napló részlet

889. dolores
2010. márc. 2. 08:15

Panninak a Vuk a kedvence, kéri is. Mielőtt gyermekem lett volna elhatároztam, hogy a gyermekem mellé ülök mikor tvzik és magyarázom, vagy ha már nagyobb akkor a végén megbeszéljük a látottakat. Az elején csak 10 percet nézte majd ez az idő nött. Odaültem mellé és magyarázta, majd később hagytam, hogy egyedül nézze. Amit még mindig együtt nézünk az a MAgyar Népmesék. Van 3 dvdnyi. Néz egy kis angolt is, de nem minden nap.Akkor is ott vagyok mellette.


Azért kezdtem el aggódni, mert most már végignézi a Vukot. Naponta egyszer,kivétel vasárnap, mert akkor templomba megyünk és hasonlók...általában de. szokta kérni. Szóval nem tudom, hogy sok vagy nem sok.... közbe játszik és fel fel pillant, mikor unja az üldögélést, és vannak kedvenc részei, amit mindig megbámul.


Mit gondoltok erről?

888. egypt (válaszként erre: 887. - Dolores)
2010. febr. 28. 22:51

Mi szoktunk, főleg Thomast, de most váltottam Elmo karácsonyára, mert meguntam...

Ha itthon vagyunk, többet nézi, ha anyuékhoz megyünk, akkor semennyit sem néz.

Barni túl sokat tévézik, de a miénk speciális eset, mert mikor a boxban voltunk, a tévé volt az egyetlen ingerforrás, és szinte állandóan ment, így eléggé rászokott sajnos. Nemcsak miatta ment persze, hanem miattam is, mert meghülyültem volna ott egész nap egyedül. Mindenesetre azért próbálom korlátozni, de a mesék egyelőre nem érdeklik, csak ha a képeket meséljük el, azt nem hagyja, hogy a szöveget felolvassam.

887. dolores
2010. febr. 28. 21:47

Sziasztok anyukák!


Lenne egy körkérdésem szoktak a gyerkőcök naponta TVt/DVDt nézni? Mennyit engedélyeztek ha igen?

886. dolores
2010. febr. 21. 22:33

Sziasztok Anyukák!


Hogy vagytok?


Láttátok a FIREPROOF (Tűzbiztos)c. 2008as filmet? Mindenkinek ajánlom. Ha gondoljátok, a naplómat nézzétek meg ezzel kapcsolatosan.


Én tanultam a filmből.

885. dolores
2010. febr. 15. 09:27

Nekünk öröm ez a nap, hisz 2 éve ezen a napon fogant Panni lányunk. :)

Honnan tudom pontosan? Babavárásra készülve 2 eredménytelen hónap után vettem egy ovulációs tesztet és figyeltem saját magamat. Úgy érzékeltem, hogy 3ez az a nap, amit a teszt igazolt is. Szóval nekünk öröm ez a nap, de nincs nagy ünneplés, csak hálaadás! Hála Panniért!

884. Serry (válaszként erre: 881. - Serry)
2010. febr. 13. 20:27

De nekünk sem jelent semmi extrát:)

Főleg így két örökmozgó gyerek mellett.

Majd inkább holnap golgota rádiózunk.

883. Kedit (válaszként erre: 881. - Serry)
2010. febr. 13. 19:33
Nálunk semmi valentin napozás nincs. Lehet, nem túl romantikus, dehát ez van. Nekem nem jön be ez a nagy amerika majmolás. Amúgy nem zavar, csak a rádiót nem kapcsoltam be, pontosabban kikapcsoltam ma főzés közben, mikor kétezredszer mondták be, hogy holnap valentin nap...
882. egypt (válaszként erre: 881. - Serry)
2010. febr. 12. 18:27

Ez tök jó.:)

Nálunk semmi különös nincs ilyenkor, valami kis apróság, pl. egy doboz csoki.

881. Serry
2010. febr. 12. 14:34

A hétvégén meg bolondul a világ. Mindenki Valentin napozik. Ti hogy vagytok ezzel?

Nekünk másért jelentős ez a nap igaz anyós születésnapja is beárnyékolja ( egyszer már írtam a viselkedéséről, azóta érzek egyre jobban így)


Szóval a férjem egy szombat éjjel kérte meg a kezem,mert nagyon szerette volna tudni, ohgy illik-e az ujjamra az által választott gyűrű párja. Ez pedig 2001 febr 14 éjjelén volt. Nekünk ez a nap ezt jelenti:)

880. dolores
2010. febr. 7. 21:28
A férjem is azt mondta, hogy ő valójában nagyon örül, hogy ilyen sok hó van....aztán mikor 2 órán keresztül havat lapátolt a kertben (az autókijárót is, mert nem tudott kiállni a sok hótól), egy kicsit revideálta a dolgot. Most meg morcos, hogy fáj a dereka. :(
879. Kedit
2010. febr. 7. 20:47
Nálunk ois van elég jó mennyiség. De itthon csak én örülök neki, Lőrinckém még kicsi ehhez, férjem meg amúgy sem szereti a telet, még hó nélkül sem, nemhogy így! De legalább nekem tetszik. Szerintem gyönyörű a táj! :)
878. egypt
2010. febr. 7. 13:03

Nálunk egy szem sem esett sajnos...:(

Az egész országban havazott, csak mi maradtunk ki belőle.

877. Serry
2010. febr. 7. 11:26

Ti is behavaztatok?

Nálunk a fiúk nagyon élvezik. Nem tudom szegyén apa mennyire. Egész délelőtt kint vannak:)

876. egypt
2010. febr. 2. 16:54

[link]


A harmadik kis karikára kell kattintani a kép alatt.

875. Serry
2010. febr. 2. 16:09
Nem tudod,hogyan lehetne megnézni a Reggelit ha már lemaradtunk?
874. egypt (válaszként erre: 872. - Serry)
2010. febr. 2. 11:13
Ezek a cikkek nem úgy készülnek, hogy szó szerint leíják, amit mondasz. Az nem újságírás. Egyedül a Nők Lapja vágatlan ilyen, semmi más. Én nem is várom el tőlük, nem kérem el előre a cikket, nem zavar, egyedül azt kérem majd, hogy írjanak az orvosokról is és a kórházról.
873. egypt (válaszként erre: 871. - Dolores)
2010. febr. 2. 11:11
Még tavaly ilyenkor is kórházban voltunk... Maga a csoda, hogy ilyen jól van!
872. Serry (válaszként erre: 869. - Egypt)
2010. febr. 2. 10:53

Szia! Ettől akartalak megóvni sajnálom,hogy végül is a segíteni akarásodnak rossz lett a szájíze.


Ha a Meglepetés újságírója jön akkor kösd ki,hogy csak abban az esetben nyilatkozol ha a megjelenés előtt elkérheted és elolvashatod a cikked. Ha interjú akkor mindent szó szerint kell közöljenek. Ha úgy tálalja az újságíró, hogy a Barni anyukája elmondta hogy így megy úgy akkor sajnos írhat amit akar elvileg. De mivel te látod először akár azt is mondhatod, hogy nem járulsz hozzá. S ha még is úgy jelenik meg ahogy nem akartad lehet perelni. Persze nem sok értelme meg eredménye van, de valahogy meg kell védd magad és a családod békéjét.


Én anno ezért nem mentem bele az említett cikkbe. Nektek nagyon szívesen eme4sélme, de ennyi.

871. dolores (válaszként erre: 869. - Egypt)
2010. febr. 2. 09:08

Tegnap sokat gondoltam rátok, megemésztettem a reggeli riportot..

... és úgy gondlom, hogy áldott az Úr mert olyan jót cselekedett veletek!

Hogy kiderült a betegség, hogy volt donor, hogy jó személyisége van Barninak...és hogy MEGGYÓGYULT. Már tudom, hogy két évnek kell kell telnie a műtét után, de jól vagytok!

Olyan nagy kegyelem, hogy másfél évvel ezelőtt(vagy te tudod jobban mikor) még kórházba voltatok és most meg örömmel tudtok nyitni a világ felé és elmondani a történeteteket!

870. dolores (válaszként erre: 869. - Egypt)
2010. febr. 2. 09:01
A rosszindulatú kritikákra ne hallgass... van aki egyszerű mint egy pont( a férjem szokta mondani)... és beteg lelkileg. Ha sötét belül, akkor mi más jönne ki a száján, mint rosszindulatú kritika?
869. egypt
2010. febr. 1. 22:04

Dolores, köszi szépen!:)

Igen, picit álmos volt.

Serry, már értem, mire gondoltál, félelmetes, milyen rosszindulatú, beteg lelkű emberek vannak... Arra felkészültem, hogy engem bántanak, nem is izgat, de hogy Barnit... Hát ezt nehezen viselem. De még így sem bántam meg, nagy élmény volt mindhármunknak, és legalább a kórház neve elhangzott...

Jönnek majd a Meglepetéstől is, de most már okosabb leszek, azzal indítok, hogy mindenképp írjanak az orvosainkról és a kórházról is, mert annyira fényeznek minket, mintha legalábbis mi gyógyítottuk volna meg...

868. dolores (válaszként erre: 867. - Egypt)
2010. febr. 1. 08:10

Láttunk!


Jó volt látni eleven kisfiadat is! Álmos volt? Mintha törölte volna a szemét.


Izgalmas volt? Neki? Nektek?

867. egypt (válaszként erre: 865. - Dolores)
2010. jan. 31. 22:34

Köszi!:)

Ha Barninak tetszeni fog, akkor nekem már jó lesz.:)

Mondtam neki, hogy lesznek ott nagy lámpák, egész este azt emlegette.

866. egypt (válaszként erre: 863. - Serry)
2010. jan. 31. 22:33

Akkor sem ragaszkodtam volna, hogy említsék meg, azt írnak bele a riportba, amit akarnak.

Nem számít, hogy lesz holnap, legalább látjuk, milyen is belülről egy ilyen nagy csatorna, ha másra nem lesz jó, ha pedig mégis, akkor külön örülni fogok. Nem hinném, hogy bármi kárunk származna ebből.

865. dolores (válaszként erre: 862. - Egypt)
2010. jan. 31. 21:33

Hajrá egypt és Barni!

Lélekben veletek vagyok... és imádkozom értetek, hogy ne csak ti adjatok, hanem feltöltődve, pozitív élményekkel menjetek haza!


Áldja meg az Úr a holnapi napot, legyen veletek!

864. dolores (válaszként erre: 859. - Egypt)
2010. jan. 31. 21:28

OK, megpróbálunk nézni..:)


A cikket sajnos még nem olvastam mert a Családbiztos Program nem engedi megnyitni az oldalt... de majd valahogy megoldom, mert nagyon kíváncsi vagyok.:)

863. Serry (válaszként erre: 862. - Egypt)
2010. jan. 31. 17:10

Sajnálom, hogy a cikkben nem említették őket, pedig sokat meséltem róluk, de majd a tévében talán lesz rá mód.


Látod látod! Ezért kellett ovlna elkérd a cikket. Így nem maradhatoto volna ki a kórház.

Én nem számítanék arra ,hogy majd a tv- Hány percetek lesz, 2?

Nem akarom a kedved elvenni bocs ha túl szketikus vagy negítív vagyok. De ismerek néhány újásgírót és hallotttam is egy történetet,hogy ez a Reggeliben hogy megy az RTl-nél. Sajnos az illető aki mesélte nem ment el jó véleménnyel utána. Szakértőnek hívták be az illetőt egy témában, de még a nevét sem tudta a riporter, és azt sem miről van szó. ott kellett rögtönöznie mindent. Majd azért megleslek benneteket aztán mesélj a tapasztalatotokról.



Szép dolog a segíteni akarás de azért nem baj ha átgondolod.:)))


Hasonló meggondolásból dolgozom én is honlapoknak teljesen ingyen. :)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook