Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
922. egypt (válaszként erre: 921. - Serry)
2010. márc. 30. 13:07

Nem, dehogy, hanem aki ezt írta... Az ilyen merev dolgok távolítanak el rengeteg embert az egyháztól. Mikor az élet minden egyes kis területét szabályozni akarják, megmondják, mit olvass, milyen zenét hallgathatsz, stb... Szerintem az igazi hitnek ehhez semmi köze.

A témáról magáról már volt szó korábban, újabbat nem tudok mondani.

921. Serry (válaszként erre: 920. - Egypt)
2010. márc. 30. 13:02

Huh ez most nekem szólt?



S a kérdésről mi a véleményed?

Köthet-e jól működő házasságot egy hívő (vallását gyakorló), és egy nem hívő vagy vallását nem gyakorló ember?

920. egypt (válaszként erre: 919. - Serry)
2010. márc. 30. 12:59
Ki nem állhatom az ilyen eszmefuttatásokat, mikor valaki megmondja, hogy kell élned és mi a helyes. Isten mindenkihez személyesen szól, közvetítőkre meg okoskodókra semmi szükség. Mindenkinek a saját sorsát kell élnie.
919. Serry
2010. márc. 30. 12:04

Kaptam egy felkérést és gondolkodom a témán. kíváncsi lennék hívőként mit gondoltok a következő témáról:

Köthet-e jól működő házasságot egy hívő (vallását gyakorló), és egy nem hívő vagy vallását nem gyakorló ember?


Találtam néhány jó gondolatot amiből idéznék is nektek:


Majd én meg változtatom a másikat


Ennek körülbelül ugyanannyi az esélye, mintha ejtőernyő nélkül ugranál ki egy repülőről. A biztonságos földet érésre mindkettőnél csekély az esély.


Hívők nem hívőkkel való házassága


Sok-sok keresztyén vergődik keserű, boldogtalan házasságban, mert nem engedelmeskedett az Úr egyik egyszerű parancsának. Isten azt parancsolja a hívőknek, hogy ne házasodjanak nem hívőkkel: „Ne legyetek a hitellenekkel felemás igában...” (2Kor 6,14).


Hitetlennel házasságot fontolgató keresztyének általában azt gondolják, hogy az ő esetük egyedi, és ez a parancs nem vonatkozik rájuk. Isten szava azonban egyértelmű.


Az iga olyan eszköz, amivel két állatot egymáshoz kötöttek, például ekehúzásra. Így az iga a bibliaversben két személyt egybefogó sorsközös¬ségre utal. Vésd jól az eszedbe: Soha nem Isten akarata, hogy egy meg nem tért lánnyal vagy fiúval házasodj össze! Istennek jó oka van erre. Ő arra teremtette a házasságot, hogy két személy eggyé váljon. „Ezért hagyja el a férfi apját és anyját, ragaszkodik féleségéhez, és lesznek ketten egy testté.” (Mt 19,5) A tökéletes testi, lelki és szellemi egység nem valósítható meg, ha az egyik fél hívő, a másik nem. Isten nem azért mondja, hogy „Ne legyetek a hitetlenekkel felemás igában...”, mert képtelen lennél egy hitetlenbe beleszeretni vagy mert nem nyújthatna élvezetet a vele való nemi közösülés. Ez természetesen előfordulhat.


Isten azért mondja, hogy „Ne legyetek a hitetlenekkel felemás igában...”, mert lehetetlen, hogy egy hitetlennel teljesen eggyé válj. A házasság a legintimebb emberi kapcsolat. Egy hívő és egy hitetlen teljes és tökéletes egysége pedig lehetetlen.


Öt okot találunk az Igében arra, miért ne házasodjon hívő hitetlennel. (2Kor 6,14-16)


1. „Mert mi köze egymáshoz az igazságnak és a gonoszságnak?”


A válasz: semmi. A hívőt Isten igaznak tekinti, mert elfogadta Krisztust Megváltójának, és Jézus igazságába öltözött. A hitetlen gonosz Isten szemében, mert visszautasította Krisztust. Ezért köztük nem jöhet létre egység.


2. „Mi köze van a világosságnak a sötétséghez?”


A válasz: egyáltalán semmi. A világosság és a sötétség soha nem válhat eggyé.


Egykor a hívő is lelki sötétségben élt, de Isten csodálatos világosságára jutott (1Pt 2,9). A hitetlen még lelki sötétségben van, és ha nem fordul Krisztushoz, a sorsa örök sötétség.


3. „Vagy mi azonosság van Krisztus és Beliál (Sátán) között?”


A válasz ismét: semmi. Krisztus és a Sátán között nem jöhet létre egység. A hívő lelki Atyja Isten, a hitetlené a Sátán (Jn 8,44). Így képtelenség, hogy eggyé váljanak.


4. „Vagy milyen közösség van hívő és hitetlen között?”


A válasz: semmi. A keresztyént Isten munkája érdekli, és a mennyben rá váró dicsőséges jövő. A hitetlent ez a világ érdekli és a világi kedvtelések.


5. „Hogyan fér össze Isten temploma a bálványokkal?”


A válasz: sehogy. A keresztyén ember teste „Isten temploma”, mert Isten benne lakik, és a keresztyén ember Istent imádja. Ahogy nem lehet egység Isten és a bálványok közt, nem lehet egység hívő és hitetlen közt sem.


Ha végiggondolod, nincs sok közös két emberben, akik közül az egyik szereti Jézust, a másik nem. Talán jól érzitek magatokat együtt, találtok közös időtöltést is, de az igazán fontos témákban nem értetek egyet.


Előfordul, hogy a lány kedvéért a fiú elkezd templomba járni, talán be is merítkezik, és csatlakozik a gyülekezethez, de ha nem születik újjá őszintén, „elkötelezettsége” majd nem tart sokáig. Amint összeházasodnak, kiderül, hogy nem változott semmit.


Jézus azt mondta, hogy úgy különböztethetjük meg az igazi keresztyéneket a hamis keresztyénektől, hogy megfigyeljük, milyen gyümölcsöt terem életük. „Gyümölcseiről ismeritek meg a fát.” - mondta. Ez azt jelenti, hogy amennyiben valaki igazán újjászületik, annak jelei láthatók abban, amit mond és lesz.


Mielőtt a lány eldöntené, hogy házasságra lép vele, tegye föl ezeket a kérdéseket: Őszintén szereti Istent? Felismerem-e életében a valóságos hit jeleit? Mutatkozik-e életében egy valódi keresztyén magatartása? A tragédia az, hogy a legtöbb lány nem veszi a fáradságot, hogy ezt megvizsgálja. Nem fordít időt a gyümölcs keresésére. Amint úgy tűnik, hogy a hiú keresztyénné akar válni, hozzákezd a megfelelő menyasszonyi ruha kereséséhez.


Ha elköveted azt a hibát, hogy hitetlennel házasodsz, nem mondhatod később: „Hibát követtem el, el kell válnunk.” Ez nem így működik. A házasság életre szóló. Ha a hitetlen társad veled akar maradni, vele kell maradnod, akármilyen nehéz is. (1Kor 7,10-15)


Hogy kerülheted ki ezt a csapdát: határozd el, hogy soha, semmilyen körülmények közt nem házasodsz össze egy nem keresztyénnel.



Keresztyén nem keresztyén együtt járás


Sok keresztyén fiatal nem érti, miért nem randizhat nem keresztyénnel. Az ok az, hogy az együtt járás gyakran eljegyzéshez és házassághoz vezet.


Talán nem vetted még észre, de a Sátán nagy cselszövő. Szereti elrontani a fiatalok életét azzal, hogy a nem megfelelő személlyel házasítja össze őket.


A legtöbb hívő fiatal nem lát semmi rosszat a nem keresztyénekkel való randizgatásban, de ne feledd, a csapda álcázott. Nem látod a veszélyt, amíg bele nem esel, de akkor már késő.


Egy idősebb istenfélő ember meghallotta, hogy egy keresztyén lány egy hitetlennel jár, és a házasságot fontolgatja. Megkérdezte, igaz-e, amit hallott. Mikor a lány elismerte, ezt válaszolta: „Ne feledd, ha összeházasodsz azzal a férfivel, egész életedre össze leszel kötve az ördög egy gyermekével, és hátralévő napjaidban a Sátán lesz az apósod.”


Sok lelkésznek kell olyan fiatalokat tanácsolnia, akik érzelmileg szorosabb kapcsolatba kerültek hitetlenekkel. Mindegyik így siránkozik: „Nem akartam ennyire belemenni. Most már nem hagyhatom el!”


Sokan nem is teszik. Ehelyett elkövetik azt a végzetes hibát, hogy hitetlennel házasodnak össze. Nincs szomorúbb helyzet, minthogy egy Istent szerető és Őt szolgálni akaró fiatal olyannal házasodik össze, akit teljesen hidegen hagynak a lelki dolgok.


Az a keresztyén, aki ezt mondja: „Nem áll szándékomban nem keresztyénnel házasságot kötni, de szerintem nincs semmi rossz abban, ha együtt járunk”, nem veszi figyelembe, hogy egy ilyen együtt járásból életre szóló szerencsétlen kapcsolat kerekedhet. Valaki így fogalmazott: „Az a keresztyén, aki elég ostoba ahhoz, hogy nem keresztyénnel járjon, elég ostoba ahhoz is, hogy összeházasodjon vele.”


Ha a randevú nem is vezet házassághoz, okozhat gondokat. Nem megfelelő személlyel való időtöltéssel megnyitod magad egy olyan érzelmi kapcsolat számára, amiből nem könnyű kikerülni. Ha egyszer valaki előtt feltártad a szívedet és az érzelmeidet, nehéz visszavonni, még akkor is, ha tudod, hogy meg kell tenned.


Hogy kerülheted ki ezt a csapdát: Ne járj nem keresztyénekkel. Ha nem randizol velük, nem is házasodsz össze velük.


Szakítsd meg most a rossz kapcsolatokat!


Ha Isten most megmutatta, hogy benne vagy egy rossz kapcsolatban, ne kérdezd körbe a barátaidat, mit kellene tenned. Nem kell elmenned a lelkészhez sem, hogy megkérdezd, mit tegyél. Még imádkoznod sem kell, hogy bölcsességet kérj Istentől. Csak engedelmeskedj Istennek és szakítsd meg azt a kapcsolatot most.



Mégis sok lány megkockáztatja, hogy eljátssza a későbbi boldog házasságát. A lány így gondolkozik: „Tudom, hogy Jani sokat iszik, és más lányok után jár, de biztosan megváltozik, ha összeházasodtunk.” Ez a vágyálom teljesen alaptalan. Nem változtathatod meg valakinek az alapvető természetét azzal, hogy hozzá mész. Ha nehézségek mutatkoznak a házasságkötés előtt, azok valószínűleg csak fokozódnak a házasságban.


Hogy kerülheted ki ezt a csapdát? Ne reménykedj a társad megváltoztatásában a házasságkötés után! Amit most látsz, azzal kell beérned.

918. dolores (válaszként erre: 917. - Pritta)
2010. márc. 29. 23:42
Egyáltalán nem untattál vele, hisz nem mindennapi az (eddigi)életed folyása. Megnéztem az adatlapodat és nem akartam tolakodó lenni olyan kérdésekkel, hogy te mennyire tudsz svédül? Angolul beszéltek a (most már) férjeddel? Ott fogod megszülni a picit? Azaz akkor le is telepedtek? Mármint te is? Bocs, ha túl sok a kérdés egyszerre, csak arra válaszolj, amit nem érzel tolakodónak, ok? :)
917. pritta
2010. márc. 29. 18:21

Én kiskorom óta vallásos(katolikus) családból származom, 2 testvérem van, így én is mindig szerettem volna családot. Nem mondom h jó voltam egész életemben, de 18 évesen rendeződött az életem és kissé lenyugodott a természetem és innetől családot és komoly kapcsolatot kerestem. 1,5 évvel később interneten ismerkedtem meg a mostani párommal, aki Svédországban él(t). Alig 1,5 hónap után találkozás nélkül úgy kamerán megkérte a kezem és 3 hónap után először találkozva eljegyeztük egymást. Bíztam benne mindig is, mert ő is vallásos családból származik.. Kongóból jött, 6 testvérrel. Nagyon szerettünk volan mihamarabb esküvőt, nem csak együtt lenni, de sok korlát volt. Kb. 7 hónap együttlét után megfogant a gyermekünk és eldöntöttünk összeköltözünk. Pontosan az egyéves évfordulónkon érkeztem svédországba, h itt éljek. Rá két héttel összeházasodtunk és most még 3 hónap választ el h teljes legyen a család. Sajnos itt nem annyira vallásosak az emberek, kicsit néha emiatt egyedül érzem magam ebben a témában, mert senki nem nagyon beszél erről.

Hát remélem nem untattam senkit a beszámolóval :)

916. Serry
2010. márc. 27. 22:25

Köszönjük igyekszünk emberibbek lenni:)

Mesélj még magadról, magatokról.

915. pritta
2010. márc. 27. 18:23
Csak szívesen olvasom más keresztény anyukák nevelési szokásait, életvitelét, mindennapokat, közös imák egymásért. Igazából minden :D ált. azt vettem észre sokkal barátságosabbak vagytok összetartóbbak
914. Serry (válaszként erre: 911. - Pritta)
2010. márc. 26. 21:58
Üdv! Mi az a téma ami a legjobban izgat?
913. dolores (válaszként erre: 911. - Pritta)
2010. márc. 26. 21:55
Isten hozott! :)
912. egypt (válaszként erre: 911. - Pritta)
2010. márc. 26. 14:27
Szia!:)
911. pritta
2010. márc. 26. 14:23
Sziasztok! Igaz még nem vagyok anyuka teljesen, még pár hónap kell hozzá, de nagyon szívesen olvasgatom amit írtok és szívesen csatlakoznék hozzátok. Én is keresztény vagyok és a családom is ebben a szellemben él/fog élni.
910. egypt (válaszként erre: 908. - Serry)
2010. márc. 26. 14:15

Sziasztok!!


Szerintem ez egyedül rátok tartozik, ti látjátok át legjobban a helyzetet. Ha úgy ítéltétek meg, hogy jobb, ha marad, akkor biztosan úgy van.


Mi is sokat vagyunk kint, örülünk a szép időnek.

909. Kedit (válaszként erre: 906. - Serry)
2010. márc. 26. 09:55

Sziasztok!


Mi is kint vagyunk amennyit csak lehet. Lőrinc nagyon szeret kint lenni, majdnem mindig sírás van, ha be kell jönni. :)

908. Serry (válaszként erre: 907. - Dolores)
2010. márc. 25. 14:55

Kövezzetek meg, de nem viszem máshová.

Sokat tépelődtem illetve tépelődtünk és sok mindent megbeszéltünk az óvónővel is... most ez van. Jövő héten megyek beirtani a suliba Leventét.

907. dolores
2010. márc. 25. 12:38

IGEN. Többnyire kint vagyunk a szabadban...


Ti hogy vagytok?


Van valami fejlemény?

906. Serry
2010. márc. 25. 11:53

Halihó! mindenki kint van?


Régen írtatok:)

905. Serry
2010. márc. 5. 21:28

Pontosan ez fogalmazódott meg bennünk. Beszélgettünk ma egy olyan párral akik elhozták a gyereküket ebből az oviból.

Ennek ellenére a gyerekeink jóban vannak.


:)

904. egypt (válaszként erre: 903. - Serry)
2010. márc. 4. 14:10
Senkinek sem jó, ha a gyerekét megcímkézik meg beskatulyázzák, pláne ha minden szaktudás nélkül és tévesen. Én elvinném másik oviba, ha megoldható, ha itt így állnak hozzá. Még a fejlődését is gátolhatják, mert a gyerekek annyira érzik, ha nem elfogadóak velük.
903. Serry (válaszként erre: 902. - Egypt)
2010. márc. 4. 13:50

:)))

S akkor még vannak akik védik a gyülekezetben,mondván jó akar és nem tudom mi a jó a gyerekemnek. Ők is megharcoltak a gyerekükért aki hasonló problémákkal küzdött. Na persze de az ő gyerekükre,mert gyülekezeti nem akarták rá sütni ,hogy fogyatékos.

902. egypt
2010. márc. 4. 13:11

Serry, az óvónő enyhén röhejes... Talált a neten egy genetikai betegséget... Gondolom, a doki fogta a fejét, mikor ezt meghallotta! Ekkora hülyeséget!!! Olyan okosok tudnak lenni egyesek!

Íriszterápiát nem javasolt az orvos vagy fejlesztő pedagógus? Úgy tudom, itt pont olyanokkal foglalkoznak, akinél kimaradt valamilyen mozgásforma, és pl. ilyesmik vannak, mint ringatás, hintáztatás, stb., de annyira nem vagyok képben.

901. Serry (válaszként erre: 900. - Dolores)
2010. márc. 3. 17:41

Drága Dolores nem haragszom. Csak féltem,hogy rosszul vagy bántón fogalmazok. Ugyan is nem veletek van bajom, hanem mással és nem szerettem volna véletlenül sem a segítő szándékú kedves ismerőseimen kitölteni:)


Itt mindenkinek köszönöm,hogy vagytok nekünk:)

900. dolores
2010. márc. 3. 17:23

Köszönöm a hozzászólásodat és egyáltalán nem voltál nyers. Köszönöm azt is, hogy helyreraktad tudattalanságomat és bocsáss meg, hogy feleslegesen felizgattalak. Csak azt tudja mivel jár ez, aki átélt hasonlót... bocsáss meg, ne haragudj.


Imádkozom értetek. Az Úr szeretete legyen veletek!

899. Serry (válaszként erre: 898. - Dolores)
2010. márc. 3. 11:50

"Én lehet, hogy elvittem volna a tesztre, de ez nyilván a szülők döntése. Ha nem fáj, nem árt, akkor elmentem volna."


De fáj vénából vesznek vért. S legutóbb mikor kórházban volt Levente úgy megkínozták egy vér vételért, hogy ha meghallja már attól kifut a világból.

A másik nincs terápiás jelentősége, tehát ha az akkor sincs semmi és ha nem az akkor sincs. Tehát mivel ez nem gyógyítható akkor sincs semmi ha az.

A genetikus azt a tanácsot adta a telefonban,hogy mivel az anamnézis alapján véleménye szerint nem az ezért továbbiakban a megkezdett út folytatandó.


SNI_ Sajátos Nevelési Igényű gyermeket jelent. Ide tartoznak a fogyatékosok, vakok,látás- hallsásársültek, értelmi fogyatékosok és a mozogásukban vagy egyéb más fejlődésükben elmaradt gyerekek, illetve a beszédfejlődésben lemaradt gyerekek is. Ezért olyan tág fogalom.



A gyerekorvosunk nagyon korrekt. Ő sem gondolta volna, hogy Levente Williams Szindrómás lenne. Ő az óvónővel ellentétben már látott ilyen gyereket. S ahogy mondta az a kislány és Leventém ég és föld.

Óvónéni kapott az alkalmon mikor felvetette a lehetőséget a nevelési nő. kiragadott a jellemző tünetek közül egyet és rá akarta húzni a gyerekre azt ami nem ő. Pedig saját maguknak kellett volna a tünetek alapján kizárni a dolgot ha figyelmesen olvas.

Doktornénink ismeri Leventét és olvasta a tünete is. Megkérdezte mi az lapja a dolognak lemondta,, hogy a rágási problémáink. Erre azt mondta doktor néni . Hát igen de nem csak az a jellemző van még 8 másik tünet aminek illene stimmelni,hogy látatlanban is kimondhassuk. Persze igazolni csak a teszt igazolná.

Egy olyan stressz aminek feleslegesen nem tettem ki a gyerekem.

Tehát így nem keresek másik gyerekorvost. Másik genetikust sem mert beszéltem mind kettővel akik ezzel foglalkoznak. Pécsen és Bp-n van ilyen centrum. Körök lefutva.


Mi lesz felünk? járunk fejlesztő tornára, logopédiára. küzdök azért,hogy az óvodai fejlesztőpedagógus is igényei szerint foglalkozzon a gyerekkel. Küzdök az óvónővel, ohgy biztassam segítsen az önbizalom növelésben. Adok még egy esélyt, ohgy a fent álló pedagógiai gongod el kezdjenek oldódni. Ha nem megy kerekek másik ovit. Már most.


Bocs ha kicsit nyersre sikerül, de ez most az elevenembe hatol, fájdalmas napok ezek nekünk kb 2 hónapja küzdünk ezzel.


Köszönöm az imádságot

898. dolores
2010. márc. 3. 10:55

Mi az a SNI pontosan?


Én lehet, hogy elvittem volna a tesztre, de ez nyilván a szülők döntése. Ha nem fáj, nem árt, akkor elmentem volna.


Sajnálom, hogy megbélyegezve érzitek magatok. Akár egyházi, akár nem ...ezt nem mindenki tudja helyén kezelni. Sajnálom, hogy ezt éreztetik is veletek.


Hogyan tovább? Tovább is fejlesztő órák?


Én átmennék egy másik gyerekorvoshoz is....


Kitartást nektek.Sok erőt...Isten erejét, hogy elfogadjátok a jelen helyzetet és hitben megerősödve lépjetek a fejlődés útjára.


Imádkozom értetek.

897. Serry (válaszként erre: 895. - Egypt)
2010. márc. 3. 10:32

SNI veszélyeztetett.

4,5 évesen szólt az óvónő,hogy jó lenne felmérni, mert el van maradva a nagy mozgásokban. Aztán a beszéde sem volt tiszta illetve még nem az. Most már 6 lesz áprilisban.

A kontroll nevelési vizsgálatnál kevés fejlődés mutatkozott ezért javasolták a 2 éves logopédiai előkészítőt. Nem igazán szeretném azt szeretném ha enélkül mehetne majd iskolába 2011/2012-ben. Mert most marad, mivel eredetileg is maradt volna.

járunk logopédiára és TSMT tornára masszázsra mert spasztikusak a lábizmai.

Rágási evési problémáink is voltak, amik szerintem ha nem rágódunk tovább rajta elmúlnak.

Nehezen ismerkedett meg a szilárd ételekkel oviba is úgy került,hogy sok tejet ivott és egy pépes Kecskemétit volt hajlandó megenni. De most már mindent megeszik az oviban és itthon is. Inkább sietősen szeret enni, neki nem élvezet az evés ez pedig óvónénink a probléma.

Aztán jött azzal az óvónéni,hogy talált a neten egy genetikai betegséget aminek az az egyik tünete, hogy étkezési rágási nehézségek vannak.

Kitalálta, ohgy vizsgáltassuk ki. Kértünk időpontot meg mindent aztán mielőtt lementünk beszéltem a genetikus , kikértem a véleményét az anamnézis alapján. Aztán nem megmentünk el mégsem.

Ez persze nem váltott ki teljes tetszést az óvónőben.


Szóval vannak problémái de azt érzem,hogy közel állunk a megbélyegzéshez. Csupán segítő szándékkal.

Egyházi oviról van szó.

896. egypt (válaszként erre: 894. - Serry)
2010. márc. 2. 15:24
Nálunk nem lehet kikapcsolni, mert visít, és visszakapcsolja... Inkább elmegyek vele játszani ilyenkor, és úgy le lehet kapcsolni.
895. egypt (válaszként erre: 893. - Serry)
2010. márc. 2. 15:23

Ez nagyon tág fogalom... Ezen belül mit mondanak?

Nem feltétlenül kell megijedni, lehet, hogy csak annyi, hogy egy kis plusz segítség kell neki egy darabig.

Milyen konkrét problémák vannak vele, ha megkérdezhetem?

894. Serry (válaszként erre: 891. - Egypt)
2010. márc. 2. 15:06

Én nem hülyülök meg tőle, mert ki lehet kapcsolni.

Csak megszoktuk,hogy néha csak úgy megy. Nekünk felnőtteknek is...

893. Serry (válaszként erre: 892. - Egypt)
2010. márc. 2. 15:05
Bizottság elé megyünk SNI gyanús.:(
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook