Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
952. Serry (válaszként erre: 951. - Lampakorte)
2010. ápr. 10. 19:39
Szia régen láttak. mi van veletek?:)
2010. ápr. 10. 17:46
Mindenkinek eszébe jut 14 évesen. Akkor veszed észre az egész világot, főleg, ha addig egy biztonságos burokban éltél. Én 14 évesen lettem koleszos, jó, hogy eszembe jutott minden fura dolog. És az, hogy érdeklődik valaki, nem baj. Nekem meggyőződésem volt, hogy a férjemmel akarom felfedezni magam, de ez nem azt jelenti, hogy egyszerű volt kivárni... Na most mit várunk, egy olyan gyereklánytól, akinek nincsenek ilyen elvei??? Nem azért, de minden a szexről szól. Nem volt TV-nk 3 évig, most van, és érzem, hogy a médiában van egy erős nyomás mindenkire. Kislányokra, házasokra, mindenkire. A fogamzásgátlás meg dicséretes, hogy eszébe jutott egyáltalán. Az meg hogy tanuljon... Igaz. De kit érdekel az 14 évesen??? Sok lány barátnőm volt a koleszben, sokan elkezdték hamar a szexet. Most másképp csinálnák... Van amikor csak a saját hibáiból tanul az ember... Amúgy szerintem is a nevelés sokat jelent, de mégis végül az ő döntése, és van amit nem lehet megakadályozni, mert ha akarja, úgy is megcsinálja. Szerintem sokat kellene imádkozni, és az segítene. Isten hatalma nagy. Ő tudja csak megóvni a gyerekeinket mindentől, önmaguktól is.
950. egypt (válaszként erre: 949. - Serry)
2010. ápr. 10. 15:56
Szerintem is nevelés kérdése. Ha úgy neveled, eszébe sem jut 14-15 évesen.
949. Serry
2010. ápr. 10. 13:24

Csak foglakoztatott, ohgy én vagyok ennyire konzervatív?

Állítólag ez bizalmi kérdés ennyi idősen, mert ha mondjuk én lennék az anyja és azt mondanám,hogy ne szedjen tablettát, és egyáltalán még ráér tanuljon ,akkor ott vágna át ahol tud, mert úgyis azt akarja.

De ha megengedem sőt elviszem orvoshoz,hogy felírja neki akkor én vagyok a jó fej anyuka,akiben meglehet bízni és ellehet neki mondani,ohgy ennyi idősen én már szexelek és tudok felelősséggel gondolkodni,mert tablettát szedek..

Ilyen kifordult lenne a világ?

Szerintem ez nem ilyen egyszerű...

A bizalom ott kezdőik,hogy ha kicsi korától jól neveltem 14-15 évesen még eszébe sem jut nem hogy szexelni, de még fiúzni sem.. mert lesz ami leköti még akkor is ha más mindenkinek nem csak az első mens volt meg hanem a pasi is..

Jó lehet rosszul gondolkodom, és könnyen beszélek,mert nekem még csak két fiam van....

Ti hogy gondoljátok?

948. egypt (válaszként erre: 947. - Serry)
2010. ápr. 10. 11:50
Nem vagy. Szerintem is bőven ráérne vele.
947. Serry (válaszként erre: 946. - Egypt)
2010. ápr. 9. 23:11

Nem arról szól máshol a kérdés hogy 15 éves barátnőm fog gátlót szed lehet-e baj. Megírtam,ohgy szerintem lehet és jobban járna a a d.gás helyett tanulna.

Szóval ezért én vaskalapos vagyok?

946. egypt (válaszként erre: 943. - Serry)
2010. ápr. 9. 22:50

Akkor mit csináljak vele? Ezt most nem értem...

Eredetileg nem arról volt szó, hogy egy lány érdeklődik a fogamzásgátlásról? Vagy félreértettem?

945. egypt (válaszként erre: 944. - Egypt)
2010. ápr. 9. 22:48
Különben ez hülyeség is, ha bekakil, akkor is állva kell? Na azt megnézném... Még fekve sem egyszerű!
944. egypt (válaszként erre: 942. - Serry)
2010. ápr. 9. 22:48
Ahová a szomszédunk kisfia jár, ott mindenkit fekve pelenkáznak. Egyébként az összes gyerek jár.
943. Serry (válaszként erre: 940. - Egypt)
2010. ápr. 9. 22:45
Na jó ez erősen sarkított. De ha egy lány ezzel állna eléd,hogy ő 13-14 évesen nemi életet él és gyógyszert szed?
942. Serry (válaszként erre: 941. - Egypt)
2010. ápr. 9. 22:43
Ez így nem állja mg a helyét: előírás állva pelenkázni azokat nem akik még nem állnak járnak. A többieket így kell, ez a módszertan. A gondozónő mondta.
941. egypt (válaszként erre: 938. - Serry)
2010. ápr. 9. 22:31

Már ahol...

Egy csomó bölcsiben van pelenkázó.

940. egypt (válaszként erre: 939. - Serry)
2010. ápr. 9. 22:30
Szerintem erről is beszélni kell. Persze nyilván elmondod emellett a véleményed, de hogy az a dolga, hogy tanuljon... Én ezt nem mondanám egy 14 évesnek akkor sem, ha így gondolom. Ez tényleg vaskalapos. Elengedi a füle mellett, így nem tudsz vele bizalmas viszonyba kerülni. Arról kell beszélni vele, ami neki probléma.
939. Serry
2010. ápr. 9. 19:40
Szerintetek is vaskalaposság és buta liba az aki azt meri ma mondnai,hogy egy 14-15 éves lánynak nem a fogamzásgátló szedésről kell az anyjával beszélni, és nem úgy kell védekezni. Hanem tanuljon mert az a dolga nem pedig fűvel fával, vagy csak a fával ágyba bújni?
938. Serry (válaszként erre: 936. - Dolores)
2010. ápr. 8. 09:31

Popsi krémet nem használunk ilyenkor csak ha kaki van azt meg fekve cserélem.

Gergő szépen meg áll nem fészkelődik. Igazából jártam párszor úgy ahogy te is. De ha már állva pelenkázol és nagyon bajlódsz próbálj meg bugyi pelust használni abba csak bele lép. Na persze ehhez meg mindet le kell venni alulról. A bölcsikben különben állva kell pelenkázni.:)

937. Serry (válaszként erre: 935. - Dolores)
2010. ápr. 8. 09:28

Szia!


Nyuszi és a tojás. Nekem nagy segítségemre volt Micimackó és az ovi.

Az oviban minden húsvét előtt virágvasárnap van a húsvétolás egy bábjátékkal és tojás kereséssel, kézművesedéssel.. játékként. Így bábjátékon keresztül megismerik Jézus feltámadását...

Tehát ismeri elmeséljük ha kell többször a történetet ahogy az írva van. Persze ez hozza magával a különböző kérdéseket. De mindenre lehet válaszolni az ő szintjén, és azt is elfogadja ha azt mondod valamire nem tudod. Hiszen nem mi vagyunk a mindenhatók:)

Anyukáméknál vagyis nűlunk mindig az volt a szokás,hogy a húsdvéti nyuszi hozott szigorúan hozozz ajándékot és tojást főleg. előtte volt közös tojás festés készülés fészek meg minden. Nem tiltanám meg egyik nagyinak sem.. minek ezt is lehet misztifikálni és kell a gyerekeknek az én magán véleményem szerint. Hogy magyarázom? Úgy,hogy mielőtt jött Jézus voltak ilyen népszokásaink amik ehhez az időszakhoz kötődtek és az ember megtartotta ezt a szép szokást játéknak a gyerekeknek, mert a nyuszi ugyanúgy létezik mint a mikulás... Hát így.

936. dolores
2010. ápr. 7. 23:01

Más...


Tapasztalt anyukák: hogyan kell sikeresen állva pelust cserélni? Fortélyokra vagyok kíváncsi... pl. popsi krémezés hogyan? Miközben egyik oldalát "megkötöm", lefolyik a másik, és olyan csálé a végeredmény... Csak gyakorlás kérdése vagy van jó tippetek?

Köszi előre is.:)

935. dolores
2010. ápr. 7. 22:57

Köszönöm, nekünk nagyon áldott volt.:)


Még nem gondolkodtam ezen, de idővel gondolom mindenki belebotlik... te hogy kezelted ezt? Sőt a húsvét lényegét, Jézus megváltását hogyan és milyen korban lehet elmondani dióhéjban?


Nem engedtem, hogy az anyósom azt mondja a kislányunknak, hogy a piros tojást a nyuszi tojta... sem az ajándékot.

Nm tudom. Van valakinek jó ötlete?

934. Serry
2010. ápr. 7. 09:51

Sziasztok!

Hogy töltöttétek az ünnepet?


Hogyan egyeztetitek össze a nyuszit Jézussal?

Nekem már volt pár faramuci kérdésem a 6 éves fiamtól:)

933. pritta
2010. ápr. 1. 16:21
932. pritta
2010. ápr. 1. 16:21
931. egypt
2010. ápr. 1. 14:00
Tudtok valami szép írást, verset vagy hasonlót nagypéntekkel és húsvéttal kapcsolatban? A naplómba keresek valamit, amit betehetnék.
930. dolores (válaszként erre: 928. - Serry)
2010. ápr. 1. 13:50

Köszi erre rákattanok!


Köztük van a FIREPROOF is! Ami a házasságról szóló film! És most egyik kedvencem.:)

929. Kedit (válaszként erre: 919. - Serry)
2010. márc. 31. 15:51
Szerintem sok igazság van benne. Sokkal sokkal egyszerűbb (és még úgy is sokszor nehéz-ahogy Dolores mondta) olyan társ mellett élni, akinek ugyanaz a meggyőződése. Az én férjem miattam jár templomba, tudom, őt még nem érintette meg lelkileg úgy a "dolog", mint engem. Többet kellene imádkoznom érte.Szerintem kevesebb és kevésbé mély konfliktus lenne köztünk, ha jobban hasonlítana a gondolkodásunk.
928. Serry
2010. márc. 31. 14:17

[link]


kis link ajánló:)

927. pritta (válaszként erre: 918. - Dolores)
2010. márc. 30. 16:29
Svédül alapszinten elvagyok, mert csak most fogok nyelviskolát kezdeni. Szóval boltban utcán megértetetem magam. Igen a férjemmel angolul beszéltünk, de most a baba miatt szeretnénk ezt abbahagyni és csak a svédet és magyart használni. A baba itt fog születni és itt fogunk élni, de azt eldöntöttük, ha 50 körül leszünk visszaköltözök(zünk) MAgyarországra, mert én nagyon szeretnék egy nagy kertes házat, állatokat és fákat, ami itt nem igazán megy... és persze a vallásos országomat.
926. pritta
2010. márc. 30. 16:26

Nekem is van személyes élményem több is, de nem szeretnék senkit megbántani a véleményben. Nagyszüleim és szüleim példáját hoznám elő. Nagymamám igen vallásos szerény lány volt és anyámat is így nevelte. Fiatalon megismerkedett egy vérbeli "parasztfiúval", aki rendőrként dolgozott a kommunista idők alatt és élte az életet. Pár év alatt ez a "férfi" lecsendesedett, kilépett a rendőségtől (félholtra verték emiatt-mert kilép és mert templomba akar járni) és elvette a nagymamám, majd született 2 gyerekük. Az idősebb fiú pap lett, a fiatalabb családot választotta. Egy másik városban egyetem alatt ismerkedett meg egy fiúval akit anyukája egyedül nevelt. (apja korábban párttitkár volt, de korán meghalt)Vallásról szó sem eshetett köztük. Egymásba szerettek, de a lány választás elé állította. Ha őt szeretné el kell onnan költöznie és a vallás is betér az életébe. Anyámat választotta és elköltöztek a vallástalan környezetből. Hosszú évek küzdelme után 3 gyermekük született vallásos környezetben.Mindketten megküzdöttek és nyertek Isten segítségével. Én is sokat gondolkoztam a missziós életcélon. Volt barátom aki erős ezoterikus életből lett igen hívő karizmatikus személy és olyan is aki soha nem hallott a vallásról, de mikor mondtam h nem tudnék élni olyannal ki nem hívő, azt kérdezte: Miért hagynál el olyanért ami nem az én hibám? Mesélj nekem, mi is a vallás? Ki is Isten, Jézus? A szüleim nem tetteék, de ez nem azt jelenti, h nem lennék nyitott...

Nem gondolom h el kellene itélni olyanokat akiket nem tanítottak. Jézus sem tette/tenné ezt. Nem ő mondta h a betegeknek kell a gyógyulás és nem az egészségeseknek? A Bibilában egyértelműen az áll, h a hitetlen férj megszentelődik a hivő feleség által. És ha a hivő fél vállaja éljen a hitetlennel. Sneki nem mondta h ne...

925. egypt (válaszként erre: 924. - Serry)
2010. márc. 30. 14:18

Semmi gond, nem számít, hogy érintett vagyok.

Az biztosan probléma, ha a párod akadályoz a hited gyakorlásában. De ha "csak" annyi az egész, hogy ő nem hívő, akkor lehet élni egymással. Nyilván sokkal jobb egy hívő társ, de ez nem mindenkinek adatik meg.

Az is biztos, hogy nem szabad csak azért belemenni a dologban, hogy "majd én megtérítem", de azért az ember reménykedik, míg él. De alapból el kell őt fogadnod úgy, ahogy van ahhoz, hogy együtt élj vele. És azt is el kell fogadni, hogy talán sosem lesz hívő belőle.

924. Serry (válaszként erre: 922. - Egypt)
2010. márc. 30. 14:14

Úgy látszik nem olvastam kellőképp vissza:)

S elnézést nem tudtam,hogy érintett vagy a témában:)


Ha megengeded elmesélem a magam tapasztaltát:

Az előzö völegényem és velem történt: ő nem volt hívő, de mnidenfélt ismert és vallott magának: nagyban ezoterikus volt. Hitt az ufokban, a bennük rejtőző isten dumában meg a többi. látszólag tiszteletben tartotta a hitemet, de anyhászor a magam megtapasztalta hitbéli dolgokról próbáltam neki mesélni mnidig volt valami ezoterikus magyarázata, nem fogadta el,hogy én másképp élek.

Nem fogadta el az én kersztyén erkölcsömet, ohgy fontos volt a cslaádom ha vítak mentem, fontos volt az ifi amit akkor én vezettem, és fontos volt a falusi közösségem. Számtalanszor állított olyan választás elé ,ohgy vagy én vagy a családod. Ebből már csak nem sok kellett és a hitem is megkérdőjelezte. Na ekkor szólt közbe az Úr a szüleimen keresztül és lett vége...

Szóval én abban amiket nektek lemásoltam látok igazságot. Természetesen nem értek egyet mindennel. De az pl nem igaz, hogy a nem hívőt majd én megváltoztatom, vagy az

Hogy az én állhatatos hitem arra sakkalja, ohgy megtérjen. Ez így szerintem nem igaz nem állja meg a helyét.


Éppen ezért várom a ti meglátásaitokat is.

923. dolores
2010. márc. 30. 14:14

Mindenki a saját tapasztalatát meséli el, így én is a sajátomat. Mindenkinek szíve joga kimondani gondolatait. Én megteszem és ezzel nem kívánok senkit megsérteni, távol álljon tőlem.


Szóval nekem az ÚR megadta 16 évesen, hogy találkoztam a férjemmel és én sem, ő sem voltunk keresztények (ő már nem, vagy éppen nem, én még nem). Az Úr már akkor tudta, hogy egymásnak szánt bennünket és dicsérem Őt, hogy mégis keresztény férjem lett. Teltek az évek, csiszolódtunk és mindketten az Úrhoz tértünk, de valamelyes külön-külön és valamelyest ellentétei vagyunk egymásnak. Ő zárkózott hit terén, én meg nyitott, ő jól érzi magát egy református puritán közösségbe, én meg nemigazán és most már pláne nem. Így is,hogy mindketten hiszünk az Úrba nehéz tud lenni és nagyon sok imát igénylő. Akkor is ha az Úr nevét pironkodás nélkül kimondhatom és enm csak "megtürt" "személy" az otthonunkban, ha a gyerekünket keresztény módon neveljük fel, együtt imádkozunk étkezések elött ... szóval még így is sok sok ima, hogy Jézus legyen a hajlékunk feje és ő vezesse családunkat, kapcsolatunkat.


Azt szokták mondani, hogy azért nem jó a felemás házasság mert olyan mintha valaki az asztalon állna, a másik a földön.... és az esetek többségében nem az változtat helyet aki a földön van.... Emberileg lehet jó házasság a felemás házasság is. Az Úr nem azért beszél a felemás igáról, hogy bennünket bosszantson és velünk peckázzon, csak figyelmeztet, hogy nagyo nehéz felemás igában len. ÍGY szerintem ez nem bűn, csak könnyen el tud vinni másfele... nagyon megdolgoztat lelkileg. Hisz ha te az Úré vagy és örömöd van Benne, akkor a gyerkeidet is ilyen módon szeretnéd nevelni, no meg úgy élni, hogy a házastársad "megkívánja" a Jézussal járás, és is akarja megismerni az Urat. Ez nagy felelősség és nagy munka is. Mindazonáltal é hiszem, hogy valakinek ez a missziója, főleg, ha házasság után tér meg. Hiszem, hogy az Úr erejét kérve és Jézus közbenjárásért imádkozva sikerülhet, még akkor is ha ez egy hosszú folyamat.... évekbe telhet, de az Úr bőségesen megjutalmazza a keresztény társat!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook