Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bemész egy könyvesboltba. Mi alapján választasz könyvet? fórum

Bemész egy könyvesboltba. Mi alapján választasz könyvet? (beszélgetős fórum)

1 2 3
69. srcrss
febr. 6. 00:00
Téma és borító.
68. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 66. - Lolita2112)
febr. 5. 16:30
Milyen nyelven olvasol?
febr. 5. 16:16
Téma
febr. 5. 00:47
en lista nelkul megyek mindig,de egy baj van ,hogy tul sokat valasztanek leven imadok olvasni/mindigis szerettem/es ide kihozni kisse nehezkes./repcsin suly megvan adva/.itt helyben meg konyvtarba jarok.
febr. 4. 08:59
Rendszerint úgy megyek be, hogy van nálam egy lista.
febr. 4. 08:50
Téma
63. grizus
2013. máj. 20. 18:49
Ár és téma alapján.
2013. máj. 20. 10:57
Általában konkrét könyvért megyek.
2013. máj. 20. 10:52
Általában célirányosan vásárolok.
2013. máj. 20. 10:51

Sziasztok!

Nekem rengeteg könyvem van, Rengeteget már ki is olvastam, Apukám azt mondja lassan 50-nél tartok. De az egész család nagyon szeret olvasni úgyhogy van ahonnan örökölhettem.:) Vannak kedvenc íróim, Kedvenc könyveim amiket ők írtak, tagja vagyok a Lovasklub-nak, Szóval összefoglalva: SZERETEK OLVASNI!!!!!!!!!!:) Szeretem az antikváriumokat is!:)

2011. júl. 15. 06:44

Ritkán megyek könyvesboltba, antikváriumban sokat rendelek, harmadáron megkapom és százszoros a kínálat.

És nem fizetek ÁFA-t az államnak és ha rossz a könyv, akkor jó érzés, hogy nem keresett rajtam az író, kiadó.

2010. aug. 3. 12:55
Én úgy megyek be egy könyvesboltba, hogy tudom, milyen téma érdekel épp, mihez van kedvem, s azon a részlegen kezdek el nézelődni, annál a konkrét témakörnél. Ha nem tudok vákasztani, hanem esetleg 2-3 könyvnél leragadok, akkor kérem esetleg egy eladó tanácsát, bár emellett nem mindig döntök, mert ízlések és pofonok, lehet, hogy saját véleménye alapján, vagy a keresettség alapján az eladó egy adott könyvet ajánl, de nem teljesen biztos, hogy az a könyv engem is ugyanúgy megfog. Így elsősorban elolvasom az ajánló részt, illetve a könyvekbe magukba is beleolvasgatok, hogy egy adott rész mennyire fog meg, s hátha így tudok dönteni...:-)
2010. júl. 17. 16:43
Én könyvesboltban dolgozom, így minden reggel bemegyek oda.:-)És napi nyolc órát töltök ott, a szombatokat kivéve, akkor csak négy óra hosszát, vasárnap pihenek kicsit.:-))Vannak kedvenc íróim, de szeretem tartani a trendet is, ha egy író megkapja az aktuális Nobel díjat például, vagy egyéb díjat nyer el, s én nem ismertem eddig a műveit, csak a nevét, egy művét legalább elolvasom, hogy képben legyek, ki is ő, milyen a stílusa,vevőink közül kinek ajánlhatom majd , ha bejön az adott vevő a boltba.Ezeket a díjkiosztókat folyamatosan követem, s e szerint választok sokszor, igaz ez nekem kicsit kötelező is úgymond,hogy ha egy vevő bejön, s rákérdez erre az íróra, akkor nekem tudnom kell valamit mondanom róla. Illetve szeretek változatos témájú könyveket olvasni egymás után, egy komolyabb témájú után szeretek egy lazábbat választani,de nem feltétlenül van igényem klasszikusra, mert ilyenkor nyáron például vevőink is jobban keresik a könnyedebb műveket, amit nem sajnálnak elvinni nyaralni, s ehhez az igényhez is tudnom kell műveket ajánlani...
56. CILUSKA (válaszként erre: 55. - SF)
2009. okt. 31. 19:53

Jó néhány éve nem vettem magamnak könyvet - anyagi okokból.

Itthon van egy 2500 kötetes könyvtáram, azt olvasgatom.

55. SF (válaszként erre: 54. - CILUSKA)
2009. okt. 30. 19:18
És ha magadnak választod? Pl. műfajok, írók? Mi alapján döntesz?
2009. okt. 30. 17:48

Kinek?

Milyen alkalomból?

Mennyibe kerül?

2009. okt. 30. 13:12

Én is imádok olvasni, de sajnos a mai könyvesboltok tele vannak mindenféle új szeméttel... Undorodom a celebkönyvektől...

És imádom az antikváriumokat, ahol nem az számít milyen színes, csilli-villi a borító, hanem hogy mi van a könyvben!

2009. szept. 26. 20:33
Ha a borító tetszik, jobban elolvasom a tartalmát is.
2009. szept. 22. 22:34
Én eddig mindig konkrét könyvért mentem be. Az utóbbi időben könyvtárba járok inkább az árak miatt.
2009. szept. 22. 22:15
Borító, író, cím, tartalom. Röviden :)
49. spinneli (válaszként erre: 48. - SF)
2009. szept. 22. 22:15
Nekem a katedrális jobban tetszett, de letehetetlen a második rész is.
48. SF (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2009. szept. 22. 21:47

Még ezt se tudtam kiolvasni, de megígértem magamnak, hogy az lesz a következő. Azt mondják, jobb, mint az első. És persze a könyvtárban se volt meg. Ellopták.


A hajrára meg... Az ilyen vénségek után már nem nagyon dobálják a lehetőségeket, meg kell ragadnom mindent.

47. spinneli (válaszként erre: 45. - SF)
2009. szept. 22. 21:45
hajrá.
46. spinneli (válaszként erre: 44. - SF)
2009. szept. 22. 21:45

hmm, a folytatást az idők végezetéit vettem háromezer valamennyiért a katedrális már régi.

nem tudom én átlagban ennyiért láttam könyveket, lehet erre vagyok beállva amik többe kerülnek nem érdekelnek.

:)

45. SF (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2009. szept. 22. 21:42
Na, azért én már találtam lehetőségeket. Az még a jövő titka, hogy mennyire tudom kihasználni.
44. SF (válaszként erre: 42. - Spinneli)
2009. szept. 22. 21:42

Na, ebben tévedsz. Legutóbb a Katedrálist vettem meg. Mit mondjak, majd a hátsómra ültem, mikor megláttam az árát: majd 5 ezer volt. Szerencsére a vateráról meg tudtam venni 40%-kal olcsóbban, de még így is több volt, mint 3 ezer.

Persze, az én hibám. LLL volt már 2 ezer alatt is. (Azt is megvettem:-)))

43. spinneli (válaszként erre: 41. - SF)
2009. szept. 22. 21:40

...és ébredés után gyakorlatba átültetni, én próbálok a kettő között mozogni.

:)

42. spinneli (válaszként erre: 40. - SF)
2009. szept. 22. 21:39

a könyvek többnyire 2-3000 forint között mozognak, ebben túl nagy különbség nincsen.

Bár én nagyon rákaptam az antikváriumra is.

Ami szempont lehet még nálam ha kemény fedeles egy könyv, azokat jóval szívesebben olvasom a borító annyira nem lényeges.

41. SF (válaszként erre: 39. - Spinneli)
2009. szept. 22. 21:38
Tetszik az idézeted:-)) Egészen azonosultam vele, itt a nagy olvasgatás közben. Már csak fel kellene ébredni holnap reggel:-))
40. SF (válaszként erre: 39. - Spinneli)
2009. szept. 22. 21:37
Logikusnak tűnik, de azért vannak más szempontok is. Manapság pl. az ár.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook