Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, gyerekeim vannak! fórum

Segítség, gyerekeim vannak! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. febr. 8. 13:19
Én még most bukkantam rá erre a műsorra a viasaton. Le lehet valahonnan tölteni a részeket, vagy megnézni őket a neten?
203. drnéni (válaszként erre: 198. - Dorka29)
2009. ápr. 13. 14:56
Csak mernék megfürdetni, ha én nem engedem! Sajnos amikor a lányom született, én annyira k.o. voltam, hogy nem volt erőm vitatkozni. Pedig szörnyű volt, amit fürdetés címén mműveltek velük. A gyerekeket mint egy kiskutyát, bedugták a csap alá, és zubogtatták rájuk a vizet. Valami zöld trutymóval mosdattak. Fürdetés után a gyerkőcök fél óráig kékek voltak. Később rájöttünk, hogy a fürdetőcsapból este, amikor fürdetés van, langyosnak csak nagy jóindulattal nevezhető víz folyt. Magyarul hideg. Ami még rendkívül furcsa volt, hogy anyukát meg se kérdezték, nem akarná-e ő csinálni. Nálam még hagyján, de a szobatársamnak második babája volt, és teljesen jól is érezte magát, abszolút nem szorult segítségre. 3. nap szólt, hogy talán inkább ő csinálná, majdnem leharapták a fejét.
202. Dorka29 (válaszként erre: 201. - Fragolka21)
2009. ápr. 11. 21:46

A módszerek mindig jól jönnek.:))


A jövő héten belenézek.

2009. ápr. 10. 23:02
Már megy.Igaz,nagyon hasonló. De az ördög a részletekben rejlik.:-) Sokkal inkább a módszerekről szól. Adnak tanácsokat, és utána adadselmegy, pár nap múlva visszajön, hogy megbeszéljék mit tettek jól és rosszul. Lehet, hogy a aminemvolt olyan érdekes. De úgy általában kevésbé tetszett.
200. Dorka29 (válaszként erre: 199. - Fragolka21)
2009. ápr. 10. 22:01

Csak az előzetest láttam, de az alapján semmi különbséget nem látok, csak a címe más: (Segítség, szülő vagyok!).

Már megy, vagy majd csak a jövő héttől?

2009. ápr. 10. 21:01
Láttátok, hogy lecserélték valami hasonlóra?
198. Dorka29 (válaszként erre: 196. - Drnéni)
2009. ápr. 9. 21:53

Tulajdonképpen nagy igazság, hogy a szülők kedvtelését (is) szolgálja.:) Meg azért nem árt némi rutint is szerezni, ráadásul a csecsemők megnyugszanak a vízben (kivéve az első időszak, amikor végigbömbölik - legalábbis a lányomnál így volt), és a hasfájós időszakban is jót tett. Végül nálunk a mai napig nemcsak a tisztálkodásról szól, hanem kellemes időtöltésről, legalább fél órát pancsol minden nap.


Kórházi fürdetés: Figyelembe veszik az ilyen egyéni igényeket? Bár nekik biztos könnyebbség, minél kevesebb gyereket kell mosdatni. Nálunk délután 3 körül fürdették a csecsemőket.

197. drnéni (válaszként erre: 184. - Dorka29)
2009. ápr. 9. 13:33
Ez biztos így van, hisz nagyon sűrítettek a részek. De azért meg kell hagyni, a dadák nagyon profik. Nekem Deb a kedvencem, amilyen szigorú a külseje, olyan arany a szíve.
196. drnéni (válaszként erre: 191. - Dorka29)
2009. ápr. 9. 13:30
Érdekes, amit írsz, összecseng azzal, amit a kislányom születésekor kapott ápolási brosúrában olvastam: abban azt írta egy bőrgyógyász, hogy nem kellene az újszülötteket naponta füröszteni, max. heti 1x. hisz úgyse koszosak, és a bőrüknek nem tesz jót. Azt írta, ez inkább a szülők kedvtelését szolgálja. Ehhez képest a kórházban is minen este fürdették őket, mondjuk ezt a második babánál már nem fogom engedni.
195. 27be861736 (válaszként erre: 186. - Fragolka21)
2009. ápr. 9. 12:57
a filmek mind nevelő célzattal készülnek. a tini megmenti a világot, hőst csinálnak bárkiből. mert ugye lehet hős bárkiből. a rosszcsont gyerekből angyali lesz a film végére, mindenki megváltozhat jelszóval. stb...
194. 27be861736 (válaszként erre: 191. - Dorka29)
2009. ápr. 9. 12:54
ez nem csak angliában van így. Európában, szinte csak nálunk "divat" a mindennapi fürdés tusolás. De azért nálunk sem hajlik mindenki ennyire a higiéniára. Franciák is hetente 1szer vagy 2szer fürdenek :DDDD nem hiába olyan drágák és jó minőségűek a francia parfümök :DDDDD
2009. ápr. 9. 12:51

Ja azt én is láttam. nagyon macsónak hitte magát. Mondjuk szerintem itt is csak ideiglenes lehetett a változás. Az nagyon jó megjegyzés Deb dadustól, hogy az anyukának a saját lány problémáját, példáját hozta fel.

Ja és az se volt semmi, amikor tegnapelőtti család kocsiban furikázva altatta el a családját!!!! A gyerekek kiszöktek az utcára, anyuka meg tök nyugisan otthon mosolygott.!!

192. Dorka29
2009. ápr. 3. 20:40
A mai délutáni adásban szereplő apukától kinyílt a bicska a zsebemben, de a párom szerint is nagyon idegesítő volt a fickó.... Gyakorlatilat lépten-nyomon megalázta az anyát, bunkó beszólásai voltak, amit ki tudja, miért, még viccesnek is gondolt. A gyerekeket a dadus ellen lázította, stb. Mondjuk azért a nővel sem stimmelt minden, hogy ezt hagyja..
191. Dorka29 (válaszként erre: 190. - Fragolka21)
2009. márc. 24. 20:05

Én is kíváncsi lennék, mi az, amiban ott máshogy gondoznak, nevelnek egy gyereket.


Egy ismerősöm Londonban volt babysitter, neki az volt a legfurcsább, hogy a csecsemőket nem fürdetik, hanem csak letörölgetik. Végül is tényleg nem koszolják még úgy össze magukat -kivéve a nyakig érő fisi-fosit:)-, de még így is szokatlan, hisz annyira szeretnek pancsolni a kisbabák is.

Amikor először fürdetni akarta vinni a gyereket, totál kiakadt a család.

Ja, és állítólag, ha mégis fürdetik, akkor többnyire a mosdókagylóban.


Természetesen ez csak egy példa, nem tudom, hogy mennyire általános.

2009. márc. 24. 15:28

Igen, valszeg az előzetes videónézésnél már megszületik a szabálykönyv fő vonala, amin az első nap lehet finomítani. Én így képzelem a gyakorlatban.

Itt többen írták, hogy nagyon elkanászodott, ill. nagyon leszabályozott a gyerekek viselkedése az USA-ban. Kíváncsi lennék saját tapasztalatra. Tudom, tudom az USA nagy ország....

189. Dorka29 (válaszként erre: 188. - Dorka29)
2009. márc. 24. 14:19
erőszakot=erőszakos
188. Dorka29
2009. márc. 24. 14:19
A tegnapi részben megdöbbentő volt számomra az a kislány, akinek főleg szóbeli dühkitörései voltak. Szegényt nagyon sajnáltam, hogy képtelen volt az agresszióját máshogy levezetni, de azért az anjya helyében sem lettem volna, amikor épp erőszakot halált kívánt neki a 37. szülinapjára..
187. Dorka29 (válaszként erre: 185. - Fragolka21)
2009. márc. 24. 14:17

Igaz, a tapasztalat minden téren sokat segít, legyen az munka vagy gyermeknevelés.


Nekik persze nemcsak elméleti segítőik vannak. Arra gondolok, hogy amikor az első napi megfigyelés után felmegy a dada lefeküdni, akkor kötve hiszem, hogy még rászánja az éjszakáját, hogy szabálykönyvet nyomtatgasson (bár ez még belefér, főleg mivel sokszor ugyanazok a szabályok), meg pláne, hogy varrjon:), vagy elinduljon valahova vásárolni, hogy pl. az utolsó általam látott részben, a névreszóló katonai oldalzsákok készen álljanak a másnap reggeli bevetésre.:)

2009. márc. 24. 13:21
Jut eszembe egy másik sorozat, ahol kitalált családok vannak, a Született feleségek. Tudom, hogy más tészta. Ami miatt szóba hozom az az, hogy ott nagyon manipulatív anyák és gyerekek is vannak, viszont itt manipulatív, érzelmileg zsaroló gyerekből keveset látni. Ja, és nincsenek nagyon patchwork családok. Pedig az ott lévő problémák is megérnek egy misét.
2009. márc. 24. 13:17

Szerintem is lehetnek tanácsadók is a háttérben. Mondjuk megerősíteni a véleményüket, hogy nehogy félremenjen valami. Bár az is igaz, hogy a tapasztalat sokat tud segíteni.

10 év tapasztalat az én munkámban is nagy segítség. Láttam már hullámhegyet és hullámvölgyet is. Ez szerintem is sokat segít a dadáknak.

184. Dorka29 (válaszként erre: 183. - Fragolka21)
2009. márc. 23. 16:07

Ezt a részt végre én is láttam majdnem végig.:)



Nekem is az tetszett, hogy nem egy nagyon extrém példa volt végre.


A gyerekek tudnak olyan problémákat produkálni, hogy ember legyen a talpán, aki hamar rájön az összefüggésre.


Szeirntem a dadáknak tuti "súgnak", biztos vannak pszichológusok, gyógypedagógusok, orvosok, stb. a háttérben.

2009. márc. 23. 16:02
Azért jó,hogy olyan egyszerű, mindenapinak tűnő problémát is mutatnak, mint a pénteki családé. Szerető család 3 gyerekkel, apa katona és pár hónapra a munkája miatt elment, így a gyerekek szorongása az apjuk elvesztése miatt a lefekvés körüli hercehurcában csúcsosodott ki. És igazából csaka következetesség és kitartás volt a megoldás.
182. Dorka29 (válaszként erre: 181. - Drnéni)
2009. márc. 21. 20:46

Blanka is elég akaratos, ha fejébe vesz valamit...


Akkor legalább volt egy "kedvező mellékhatása" a kórházi tartózkodásodnak.


Az én párom is elég tartózkodó, illetve talán jobb kifejezés ebben az esetben, hogy nehezen mutatja ki az érzéseit, meg úgy is volt nevelve (...) De minél jobban kommunikál a lányunk, és már konkrétan megmondja, hogy mit is akar (puszi, ölelés), akkor persze kötélnek áll Apa is, és látom, milyen jól esik neki.:) Magától lehet, hogy nem puszilgatná, de így muszáj.;)

181. drnéni (válaszként erre: 180. - Dorka29)
2009. márc. 21. 18:17

Nálunk ugyanez a helyzet, és az én kislányom elég erőszakosan követeli a figyelmet.

Amikor kórházban voltam, nagyon rossz volt, de öröm az ürömben, hogy nagyon összehozta a férjemet meg a lányomat (előtte nagyon tartózkodó volt az uram, nem nagyon tudott mit kezdeni magával).

180. Dorka29 (válaszként erre: 179. - Drnéni)
2009. márc. 21. 14:08

Hogy bírta?:)


Nálunk a párom besegít, bár el tudnám képzelni, hogy még elvállaljon ezt-azt.:) Inkább azzal van a probléma, hogy amikor nagyon fáradt, akkor nincs türelme a lányunkhoz, aki viszont ilyenkor is kiköveteli magának a figyelmet..

179. drnéni (válaszként erre: 178. - Dorka29)
2009. márc. 21. 13:26
Én is láttam belőle egy-két részt. Szerintem azt a műsort inkább az apukáknak kéne nézni. Bár az én férjem tudja, mi a pálya, csak én nem wellnessezni mentem el a gyerek mellől, hanem kórházba.
178. Dorka29
2009. márc. 20. 21:34

Mindig elfelejtem írni, hogy van egy műsor a Spektrumon, a címe "A mamit akarom!"

Besokallt anyukák 3 napra sztrájkba lépnek és otthagyják apának a gyerekeket meg a háztartást. Ez a műsor is nagyon jó, bár szerintem inkább szórakoztató, mint tanulságos.

177. Dorka29 (válaszként erre: 174. - Drnéni)
2009. márc. 20. 14:17
Szegény nő...
176. Dorka29 (válaszként erre: 175. - Drnéni)
2009. márc. 20. 14:17
A fórumot még nem néztem, de a könyvet (asszem az első részt) részben olvastam. Összeségében nekem sem jött be, de nincs ezzel gond, mindannyian mások vagyunk.:)
175. drnéni (válaszként erre: 173. - Dorka29)
2009. márc. 20. 14:07
Ha érdekel, nézz át a Suttogó fórumba (az USA-ban született a könyv), meglátod, mennyien tartják túl szigorúnak, elnyomónak az elveit! Pedig csak átlagamerikai elvárásokat követ.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook