Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes most belevágni a házépítésbe? fórum

Érdemes most belevágni a házépítésbe? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. g1977g
2009. febr. 20. 11:53
szerintem bele lehet nyugodtan vágni egy építkezésbe, de ha van hol laknotok/pl.szülőknél/ akkor nem érdemes rohanni. egy kivitelező helyett szerintem jobb választás az, ha minden munkafázisra külön mestereket hívtok, így jobban lehet alkudni, meg mindig azt tudjátok csináltatni amire éppen pénzetek van. mi így csináltuk, nem bántuk meg.
12. otis (válaszként erre: 11. - Evicaka)
2009. febr. 20. 10:51
Mi is veszünk fel hitelt, kb. a felét, és még a szocpolra is számítottunk, természetesen nem adóztatva. nem tudom, mi lesz. Eléggé kétségbe estem, de a férjem nyugtatgat. Az egyik kivitelező pl. 9 miláért akart garázst építeni a házhoz egy pincével alatta!!! 9!!! Képtelenség!
2009. febr. 20. 10:46
Hát otis nem nyugtattál meg... Nincs rá meg az összes pénz, kb. 70% és a telek. Nyáron kezdenénk építkezni. Ha hitelt veszek fel most, akkor ennél már csak jobb lehet vagy nem? Nem nagyon értek a pénzügyekhez.
10. otis
2009. febr. 20. 10:33
Mi is most vágtunk bele, de egyáltalán nem azt tapasztaljuk itt Fejér megyében, mint amit gondoltunk, hogy olcsóbb lesz. A kivitelezőkenk nincs munkája, mindenki rajtunk akarja megszedni magát! Olyan árakat mondtak, hogy teljesen kétségbe estünk! Az árak nem lefelé, hanem felfelé mennek, hiszen nagyon kevés magyar termék létezik, és amit külföldről hoznak be, az a romló Ft-tal együtt drágult! Ugyanaz a járólap, ami ősszel 4000 Ft/m2 volt, most 6200 Ft/m2 :( És sorolhatnám...
2009. febr. 20. 10:25
A lehető legérdemesebb minden centet oda nyomatni.
8. Kijózanító (válaszként erre: 2. - Evicaka)
2009. febr. 20. 10:08
jól át kell gondolni, hogy milyen mestereket hívsz, mert ezen is lehet spórolni, és nem mindegy, hogy egy munkát mennyi idő alatt végeznek el, és mennyiért!
2009. febr. 20. 10:00
Sziasztok!Speciel miis most vágtunk bele egy téren megéri másrészt nem az épitészek olcsobak most (legalábbis nekünk az hálisten most)
2009. febr. 20. 09:58
Ha van rá zseton, akkor igen, mert mindennek lemegy az ára.
2009. febr. 20. 09:51
hitel nélkül mindenképp érdemes, főleg ha a szocpolt tényleg megadóztatják
4. Studio64 (válaszként erre: 2. - Evicaka)
2009. febr. 20. 09:51
Szocpolt nem vehetsz fel ha te építed a házad kisvállalkozók segítségéval, csak akkor jár, hogyha céges vállalkozástól veszel...szép mi?Szemetek!!!
2009. febr. 20. 09:50

Ha a zsebedben van az épitkezéshez szükséges pénzed /nem hitel/ akkor szerintem igen.

Az épitipar stagnál, szerintem most olcsóbban kapnál szakembereket is.

Hitellel viszont nem hinném, hogy érdemes lenne.

2009. febr. 20. 09:49
A gazdasági helyzet miatt kérdezem. Most akkor minden drágább lesz, vagy a válság miatt annyira nem épít senki, hogy lemennek az árak? Szoc.pol.-t is vennénk rá, azt meg majd meg akarják adóztatni.
2009. febr. 20. 09:48
Érdemes most belevágni a házépítésbe?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook