Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes most belevágni a házépítésbe? fórum

Érdemes most belevágni a házépítésbe? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. nov. 13. 12:15

Ha most kezdenél építkezni:

nem ajánlatos a Balaton Házépítő kft-vel és Sárközi Csabával dolgozni Balatonfüreden és a Balaton környékén. Csak rossz tapasztalatom van.

Tudja valaki, hogy milyen felületen lehet közhírré tenni a nem megbízható építési vállalkozók nevét?? Koszi

2016. jún. 6. 15:36
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata tégla helyett betonból öntött falazatú családi házzal? Milyen költségekkel jár? Előnyök hátrányok?
41. 35556e805c (válaszként erre: 39. - Kobagabi)
2009. ápr. 2. 14:16
Megnéztem a házatokat és nagyon szép. Komolyan nagyon tetszik. Jó volt olvasni, hogy nektek se ment simán de végül sikerült. Mi még az elején vagyunk nagyon (már van víz a telkünkön, és nemsokára az áram is oda lesz vezetve), de reméljük, hogy április végén el tudjuk kezdeni végre.Már nagyon várom mégha tudom hogy főleg a mostani helyzetben nehéz lesz.
40. 35556e805c (válaszként erre: 36. - Otis)
2009. ápr. 2. 14:14
Hát igen, mi is megnéztünk rengeteg házat,de mire abból ház lett volna, még ha nem is alakítja át az ember teljesen, szinte az építkezés költségeivel vetekedett volna az ára.
2009. márc. 31. 12:57

Mi tavaly vettük igénybe az újonnan épített lakásunkat. Épíkezni 2007. május 12-én kezdtünk, ekkor ásták ki az alapokat, és 2008. júniusra lettünk kész, de mi a tégla miatt 2 hónapot álltunk 2007 nyarán, mert nem lehetett beszerezni 38-as téglát, és már csak azzal lehetett építkezni.

Aki belevág, annak azt tanácsolom, a számított, kikalkulált költségvetésre minimum számoljon rá 20-30%-ot. Mi úgy kezdtük, hogy 10 millából kijön az egész. Aztán a vége 14 milla lett, mert közbe bizony beleestünk 3 törvénymódosításba, ami ette a pénzt.

De a végeredmény megérte:)

Ha van kedvetek nézzétek meg az eredményt, az adatlapomon van:)

Sok sikert, és kitartást mindenkinek.


Ja! Még annyit! Mi is olyan kivitelezővel csináltattuk, aki mindent intézett, a kivitelezőnk nekünk is a tervező volt. De így is idegeskedtünk sokat! Főleg a pénz miatt. Egy időben úgy nézett ki be sem tudjuk fejezni, de hirtelen sikerült eladni az előző lakást, és az azért kapott pénz mind mehetett az új lakásba:)

2009. márc. 31. 11:48
Mi éppen most építkezünk.
2009. márc. 31. 11:45
Ha pénze van az embernek miért ne építkezne. Lehet, hogy sokkal jobban jár, mert saját igénye szerint építheti fel "álmai" házát. Én csak azért nem mertem belefogni egy építkezésbe, mert tudom, hogy mindent nekem kellett volna intéznem s valahogy nem éreztem magamban ennyi lelkesedést.
36. otis (válaszként erre: 35. - Hkati2)
2009. márc. 31. 11:12
Nem mindenkinek vannak ugyanolyan igényei. Én például nem láttam még olyan házat senkinél, mint ami majd minket szolgál ki. Ezért építkezünk. De az tény, hogy lementek a lakásárak.
35. hkati2
2009. márc. 30. 16:02
Én tuti nem építkeznék!Rengeteg eladó ház lesz és lényegesen olcsóbban,mintha építkeznél.Sajnos dőlnek be a hitelek.Hidd el ,inkább /ha meg van a pénz/ érdemesebb vásárolni.Nincs vele a rengeteg idegeskedés,vita a mesterekkel,határidő csúszások............Ja igen ,ha valami baj történne akkor Ti sem kapjátok meg azt a pénzt amit beleöltetek.
2009. márc. 26. 03:38
Nem, én nem tenném.
33. 35556e805c (válaszként erre: 27. - Otis)
2009. márc. 16. 17:35

Én is ezt veszem észre és nem értem őket-vagy úgy vannak, hogy még ebből is hasznot húznak és jl lenyúlják a jónépet...

Úgy érzem nem egyszerű év elé nzek... :(

32. 35556e805c (válaszként erre: 25. - G1977g)
2009. márc. 16. 17:34

Ez tök jó,szerintem én is bele fogok tanulni a dolgokba.Mi is magunk szeretnénk csinálni ilyesmiket amiket te is leírtál.Bár ma nagyon el vagyok keseredve,vagyis én még nem is annyira de a férjem...

Kapztunk ma egy olyan árajánlatot, hogy majdnem dobtam egy hátast. Nem tudom mi lesz a férjem teljesen tanácstalan, és szíve szerint feladná-de én nem hagyom, mert nem szabad az első akadálynál megfutamodni, majd még kérünk máshonnét is ajánlatokat, aztán max mi is lassan haladunk

31. otis
2009. márc. 16. 12:16
Az a helyzet, hoyg eddig minden Pest megyei azt mondta, nem éri meg neki eljönni más megyébe, mert van helyben is bőven megrendelésük.
30. mimmo33 (válaszként erre: 29. - Otis)
2009. márc. 16. 11:02

Pest megyei...

De amint íram, nagyon kapós.Szerintem ha valakit most bevállalna, azt más csak jövőre tudná kivitelezni.

29. otis (válaszként erre: 28. - Mimmo33)
2009. márc. 16. 11:00
És hol lehet őt elérni? Fejér megyei építkezéshez keresünk kivitelezőt.
28. mimmo33 (válaszként erre: 24. - 35556e805c)
2009. márc. 16. 10:59

Mi 4 éve építkeztünk.Az első kapavágástól a kulcsok átadásáig 8 hónap telt el.Ebbe belestek a téli hónapok is.

Olyan kivitelezőt választottunk , aki generálkivitelező.Ő intézett mindent, nem voltak alvállalkozói, csak saját szakemberei.Ezzel elkerültük az esetleges csúszásokat, félreértéseket.Csak elvégzett munkafázist fizettünk, és csak annyit amit előre megbeszéltünk.Ha plusz kiadás merült fel mindig egyeztetett velünk, és soha nem utólag nyújtotta be a számlát.

Szerencsénk volt, mert nagyon ritka, és nagyon kapós az ilyen kivitelező.

27. otis
2009. márc. 16. 09:01
Azt veszem észre, hogy az árak inkább feljebb mennek, mintsem lejjebb. A kivitelezők inkább tönkremennek, minthogy levinnék az árakat. Döbbenet! Még mindig nem tudtunk nekiállni. De az a terv, hogy nem veszünk fel hitelt, hanem a meglévő forintunk értékét védjük meg azzal, ha nekiállunk és eljutunk pl. a tetőig, legalább legyen lefedve. Megigényeljük a szocpolt, úőgyis eltörlik, mire oda jutunk, de legalább lesz "követelésünk".
26. g1977g (válaszként erre: 25. - G1977g)
2009. márc. 15. 22:34
a szigetelés 2 év után került rá, de a férjem itt is aktív volt, pedig előtte sosem csinálta. most jön a kerítés, én is fogok betonozni, már megtanultam. így nagyon sokat lehet spórolni, csak lassabban készül el, mintha odahívnál valakit, aki gyorsan mindent megcsinál. persze pénz kérdése az egész.
25. g1977g (válaszként erre: 24. - 35556e805c)
2009. márc. 15. 22:30
én is valahogy így értettem. kerestünk kőművest, falazott, vakolt, berakta az ajtókat-ablakokat. később ezeket én festettem le. utána szereztünk ácsot, de pl. a "madárdeszkát" a férjem festette. Amikor lett pénzünk szereztünk villanyszerelőt, vízszerelőt, később burkolót. A falakat 3-an gletteltük,egy ismerős megmutatta, utána mi csináltuk, nem nagy dolog, csak sokáig tartott és fárasztó. lecsiszoltuk, lefestettük.
24. 35556e805c (válaszként erre: 13. - G1977g)
2009. márc. 14. 08:15

Ez igaz, hogy ha van hol lakni akkor könnyebb, de abban nem értek egyet, hogy több kivitelezővel kell építtetni a házat. Szerintem minden nagyobb munkafázist egy brigáddal kell elvégeztetni, mert hogyha egyvalaki falat rak a másik vakol.... akkor abból egy csomó plussz költség keletkezik mert az egyik azt mondja a másikra, hogy nem úgy készítette neki elő a terepet, ahogy azt kellett volna, és csak jól lehúzzák az embert.

Mi úgy szeretnénk, hogy egy brigád hozza tető alá a házat, és majd a többinél ami már szakmunka, ott jöhetnek mások, meg amit tudunk azt mi csináljuk.

De persze, ha nektek ez jött be, lehet úgy is csinálni, csak szerintem a mai világban már nem nagyon működik ez.

23. 35556e805c (válaszként erre: 12. - Otis)
2009. márc. 14. 08:12

Sziasztok!

Mi is most akarunk építkezni. A telek megvan és kb hasonlóan mint otiséknál mi is hitelt akarunk felvenni.

Kb annyi a pénzünk, hogy tető alá tudjuk hozni a házat- reményeink szerint- hacsak a kivitelező nem mondd vmi olyat, hogy ledobjuk a láncot

A szocpolt mi is fel akarjuk venni.

Én is abban reménykedek, hogy talán pozitívan érinti majd a most építkezőket ez a válság.

22. otis (válaszként erre: 21. - Lizabella)
2009. febr. 20. 17:52
kiváncsi vagyok, szívesen megnézném a bemutatótermet
21. lizabella (válaszként erre: 20. - Otis)
2009. febr. 20. 17:18

Én még nem dolgozom ott.Csak egy napot voltam,próbanapon.Elvileg jövőhéten kiderül,hogy felvesznek-e.


Mire érted hogy milyen márka?

Ha érdekel megírom privibe a cég nevét és elérhetőségét.Attól függ merre laksz és neked.

20. otis (válaszként erre: 19. - Lizabella)
2009. febr. 20. 12:42
És milyen márkákat árusítotok? Már rengeteg helyen körülnéztünk.
19. lizabella (válaszként erre: 18. - Otis)
2009. febr. 20. 12:24
Pest megye.Cegléd
18. otis (válaszként erre: 17. - Lizabella)
2009. febr. 20. 12:21
és hol van ez a csempebolt? :D
17. lizabella (válaszként erre: 10. - Otis)
2009. febr. 20. 12:10

Én most jelentkeztem egy állásra,építőanyagokkal foglalkoznak,van csempe szaküzletük stb.


Úgy kezdték a betanulási időt,hogy ha látom a vevőn,hogy sokkalja az árat akkor nyugodtan engedhetek.Illetve,ha náluk rendelik meg a komplett építőanyagot,akkor jelentős kedvezmény van.Őnekik is az a céljuk,hogy megfogják a vevőt.

16. otis (válaszként erre: 15. - G1977g)
2009. febr. 20. 12:03

és ez mikor volt?

csak azért kérdezem, mert jelenleg nem lehet felelős műszaki vezető nélkül dolgozni, aki naplót vezet, és építésügyben dolgozik, erről papírja is van. Az építkezésen csak olyan szakemberek dolgozhatnak, akiknek van róla papírjuk. tehát, apósom hiába tud precízen téglát rakni, nem teheti, mert nem kőműves.

15. g1977g
2009. febr. 20. 12:00
nálunk aki tervezte a házat az volt,de soha nem ellenőrizte senki. Meg kellett írnom építési naplót, ez kellett a lakhatásihoz. de ezt sem nézte meg senki. de ha jött volna valaki, akkor "nagy családi összefogásban" építkeztünk volna. Ez mondjuk részben igaz lett volna.
14. otis (válaszként erre: 13. - G1977g)
2009. febr. 20. 11:54
De ki votl a felelős műszaki vezetőtök? Nálunk senkinek nincs hozzá végzettsége, papírja. Ezért kell kivitelezőt hívnunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook