Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valakinek diétázni kell, ezt "hogy nyomjátok le a család torkán?"Kétfelé főztök? fórum

Ha valakinek diétázni kell, ezt "hogy nyomjátok le a család torkán?"Kétfelé főztök? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 1. 22:40
Magasvernyomas es tulsuly eseten is tokeletesen bevalt a paleo eletmod. 3 honap utan megdicsert a doktorno, hogy milyen gyonyoruen lefogytam, es a sozast sem vettem vissza, es 120/80-ra beallt a vernyomasom! Sok husi es zoldsegek nekem, csaladnak + keves koret a zold melle.
2009. febr. 19. 19:53

Szia,

Azt a variációt mondom, hogy ha én vagyok a "főző":

Megbeszélem a családommal, és kétfelé főzök.

Ennyi. Sokminden függ persze a diáta jellegétől, időtartamától.

Egyébként ha az a diéta jó irányban mozdítja el az étkezési szokásokat, azaz egy egészséges irányba történő elmozdulás, akkor a családot is "át lehet vezetni" finoman abba az irányba.

Üdv: Travels

8. edb6c38cef (válaszként erre: 7. - HViki)
2009. febr. 19. 19:51
Mert a vérnyomásom eszement dolgokat produkál. Pl. nem is voltam ideges, és (kezelve, gyógyszer mellett) felment egyik este 180/112-re. Kicsit lehidaltam, aztán elmondtam a dokinak. Ő javasolta. Én meg betartanám, mert félek. Próbákat már csináltam, nekem ízlik só nélkül a kaja.
7. HViki (válaszként erre: 5. - Edb6c38cef)
2009. febr. 19. 19:48
Az biztos, hogy só nélkül készült kaját utólag már nem lehet jól ízesíteni. Miért kell teljesen só nélkül enned?
6. edb6c38cef (válaszként erre: 4. - HViki)
2009. febr. 19. 19:46
Igen, igazad van, a sótlan miatt nincs más út, mint kétfelé.
5. edb6c38cef (válaszként erre: 3. - HViki)
2009. febr. 19. 19:45

Na ez az, ez a "magam miatt külön vacakolni" fogalom bosszant engem is.

De látom már, hogy kétfelé főzés lesz. Akárhogy filózok. Pl. készítek egy párolt zöldséget magamnak, sótlanul. Ezt akár adhatnám köretnek is a családtagjaimnak, és hozzá egy szelet husit. De: utánsózva sz....r még a párolt zöli is. Tele a bugyrom...

4. HViki (válaszként erre: 2. - Edb6c38cef)
2009. febr. 19. 19:43
Ha teljesen sótlanul kell enned az nehéz. Azt lehet esetleg, hogy egybe kezded el főzni az ételt, és mielött sóznád külön szedsz belőle magadnak és azt úgy főzöd tovább. Nem egyszerű az biztos.
2009. febr. 19. 19:41
Én bizony olyankor a magamét külön készítem. Elég nehéz, mert a gyerekek válogatosak, így a 2 felé főzés szinte mindennapos. Ha rászánom magam a fogyira, akkor én már inkább 3 felé főzök. Persze, idő szűke miatt az én kajám szokott elmaradni. Ezért volt eddig a legtarthatóbb számomra a 90 napos, mert ott tudtam a család kajáját igazítani az én napjaimhoz. Hol a húsból, hol a köretből ehettem én is és nem kellett magam miatt külön vacakolni.
2009. febr. 19. 19:39

Arról van szó röviden, hogy sótlanul kell kajálnom (vérnyomás miatt). Meg aztán fogynom sem ártana.

Jó kajás férjem van, és egy válogatós kislányom. Nagyjából simán bele fogok golyózni, holott imádok főzni. Magamat sem szeretném beáldozni. Ha sótlanul kell ennem, hát muszáj.

Akkor naponta minimum kétféle menüsorral kell előállnom? Ti hogy oldjátok meg, már akinek van hasonló gondja (nem feltétlenül sótlan diéta, de mondjuk fogyózáskor is előjöhet ez a gond.)

2009. febr. 19. 19:37
Ha valakinek diétázni kell, ezt "hogy nyomjátok le a család torkán?"Kétfelé főztök?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook