Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy ne fájjon a poci fórum

Hogy ne fájjon a poci (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy ne fájjon a poci

2008. ápr. 26. 07:00
Az én kislányom is borzalmas hasfájós volt 9 hétig,minden egyes szopizás után.Aztán mindent kipróbáltam amiről azt gondoltam jó lesz teákon át a különböző cseppekig,nem hatott semmi csak az idő!!!!
2006. nov. 14. 10:35
Nálunk is pont az ellenkező hatást váltotta ki, iszonyatosan fájt tőle a baba hasa (kettő helyett 6 órát üvöltött végig)!
2006. okt. 29. 17:33
Fúú,nekünk az ellenkezőjét váltotta ki a kisfiamban.Hasfájós tünetekre adtuk neki tea formájában és még jobban görcsölt szegény.Azt mondta a gyerekorvos,hogy a gyerekek 50%-nál jön be ,a többiek kifejezetten érzékenyek is lehetnek rá!Vigyázzatok!!!
6. zazuka (válaszként erre: 4. - Regineni)
2006. okt. 26. 20:23
Az a baj, hogy a lent említett gyermek nem szopik rendesen, anyuka ugyan fej, de ennek ellenére kezd elapadni a teje. Ezért elkezdték tápszerrel kiegészíteni, az meg beragasztotta a bébi bélrendszerét.
2006. okt. 26. 19:45
Nekem a kislánykám volt nagyon hasfájós.Mivel az anyatejen kivül semmit nem volt hajlandó elfogadni,ezért én ezeknél a pocifájásoknál a két kis lábát nyomtam a hasa fölé majd vissza.Ha ilyenkor a kezembe vettem akkor úgy tettem ezt,hogy a hasa a tenyerembe került,simogattam,nyugtatgattam.Fogalmam sincs arról,hogy az édeskömény segítette-e volna rajtunk,de nekem is többen ajánlották a pocifájdalmak enyhítésére.
2006. okt. 26. 19:12
Szerintem a babán az is segít, hogyha még nem ihat teát, akkor igyon anyukája ha szopizik az anyatejjel átmegy. Rajtunk is ez segített.
2006. okt. 26. 15:26

Ismerősi körömben született egy kisfiú a napokban, és 2 hét után kórházba került, mert nem tudott kakilni.

Kérdeztem az apukát, hogy miért nem adnak neki édeskömény teát, és azt válaszolta, hogy nem lehet adni 4 hetes kor előtt.

Azt nem értem, hogy én úgy jöttem ki a kórházból az első fiammal, hogy a bébis nővérke ezt ajánlotta a pocifájásra. Nem értem, hogy ez a süket manus miért nem adja a picijének a teát.

2006. okt. 26. 15:05

Magyarországon általában a közönséges köményt használjuk vagy esetleg az édeskömény magját, pedig már évek óta lehet kapni a növény megvastagodott szárnyelét is. Nagyon finom húsokkal egybesütve, de önmagában is ízletes (humuszba, majonézbe, vagy valami szószba mártva még jobb), salátának is kellemes alkotóeleme lehet.


Ha nem ugrik be, hogy hogy néz ki, itt egy kép róla:

[link]

2006. okt. 25. 14:19
Az édeskömény gyógynövény,tehát nem mindennap fogyasztandó!Aki pedig jobban kedveli a tinktúrát,naponta nem több, mint háromszor fél-egy teáskanálnyival fogyasszon!Aromás illóolajként is felhasználható(1-2 cseppet 2 dl vizben keverjen el).Belsőleg étvágygerjesztő,emésztésjavitó,vizelethajtó,szabályos menstruáció elősegitő,tejképző,hashajtó,baktériumellenes hatású.
Külsőleg:torokgyulladáskor jó toroköblögető,a zsiros bőrt száritja,borogatása nyugtatja a szemet.

Ugrás a teljes írásra: Hogy ne fájjon a poci

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook