Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szombathelyi bölcsödék fórum

Szombathelyi bölcsödék (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 21. 14:05
Köszi, még nem kaptam értesítőt arról, hogy kisfiamat felvették-e, de remélem szerencsénk lesz. Egy gondozónőt ismer egy kollégám, Dórit, ők nagyon elégedettek voltak a múlt évben vele.
2010. jún. 18. 05:57
Szia!Az én kisfiam a Barátság utcaiba jár.Nagyon jó bölcsi én is és kisfiam is imádja nagyon.Móni és Edit nagyon kedves csak jót mondhatok róluk.
2010. jún. 4. 19:14
Senkinek nem jár (járt) a gyereke a Barátság utcai bölcsibe?
2010. ápr. 19. 14:55

Sziasztok! Engem a Barátság utcában a Bokréta bölcsi érdekelne, ismeri valaki?

Milyenek a gondozónők, nehéz bekerülni?

2010. febr. 27. 22:02

Sziasztok!


Ismeri valaki a Szombathelyi Csicsergő bölcsit?

Bem 9. alatt van,1 csoport van csupán,állítólag nyáron felújítják(rá is fér) és + 20gyereket felvesznek.Kívül elég le strapát,sajnos.

A másik bölcsi amelyik még érdekel az a százszorszép(Váci)

Lányunkat 2 hete beírattuk,de még nem tudtuk eldönteni hogy melyik bölcsi legyen a kettő közül,de más bölcsiről is szívesen fogadom a véleményeket.


Ja különben a Hadnagy utcai bölcsi már nem tele van,van aki már 2011-re is beíratta oda a gyerekét.

2010. jan. 8. 21:11
Köszönöm szépen az információkat. Akkor útra kelünk és a téma után a bölcsiket is körbejárjuk. :-)
27. 72f62a66ed (válaszként erre: 26. - KicsiDorka)
2010. jan. 8. 13:41

Szia!


Úgy tudom, most már a Módszertaniba döntik el hogy kit vesznek fel egy adott bölcsibe. De ettől függetlenül szerintem érdemes bemenni a választott bölcsibe és érdeklődni hogy egyáltalán van e hely.

Mátém 2009 szeptemberében kezdte a bölcsit, 5 hónapos korában mentünk először érdeklődni, akkor elvileg fel is írták a nevét. Amíg fel nem vették többször voltunk bent érdeklődni. 2009 január végén ha jól emlékszem irattuk be.

Általában szeptemberben betelnek a bölcsik, és a többi gyerkőcöt "várólistára" teszik.

Úgy tudom a Váciba elég sok gyereket feltudnak venni, tavaly sokan azért mentek oda, mert a választott bölcsibe nem volt hely, itt viszont igen.

Viszont ha időben jelentkeztek, akkor biztos felveszik.

És nem utolsó szempont az ismeretség sem :-)

2010. jan. 8. 08:19
Kedves rozsaeszti! Köszönöm gyors válaszod :) Igazából jócskán előre gondolkodom, mert csak 2 éves korától szeretném bölcsibe vinni a kisfiam. Mivel úgy hallottam, hogy sokkal előtte be kell íratni (1 évvel?), ezért próbálom körüljárni, hogy hová érdemes, és hogy egyáltalán lehetséges-e a januári kezdés, vagy ragaszkodnak a szeptemberhez. Erről esetleg tudsz valamit?
25. 72f62a66ed (válaszként erre: 24. - KicsiDorka)
2010. jan. 7. 20:55

Szia!


Az a helyzet, hogy ha nincs beiratva a kisfiad egyik bölcsibe sem, akkor szerintem elég nehéz lesz bekerülni. Azért próbáld meg, hátha valahol van üresedés, és felvesznek titeket is.

Mi a Kuckó bölcsibe (Hadnagy utca) járunk. Azt hiszem jobb bölcsit nem is találhattunk volna :-) Igazából én még egyik szombathelyi bölcsiről sem hallottam rosszat.

2010. jan. 7. 15:19
Sziasztok! Szombathelyi anyuka vagyok, kisfiam most lesz 1 éves. A kérdésem az lenne, ha tudnátok benne segíteni, hogy a szombathelyi bölcsődékben van lehetőség arra, hogy év közben (januárban)kerüljön a kicsi felvételre? Érdekelne még a véleményetek azzal kapcsolatban is, hogy melyik bölcsit érdemes választani, ill. hol vannak rossz tapasztalaitok. Előre is köszönöm a segítségeket.
23. 72f62a66ed (válaszként erre: 22. - 228bb89282)
2009. nov. 4. 09:42

Jaj ne is emlegesd a szivacsot. Nagy nehezen Éva megtalálta. Ma már nem engedtem hogy elvigye. Öcsém kárpitos, és csinált nekik szivacsból autót garázzsal, és abból tépett ki Máté egy darabot, azt cipeli most mindenhova.


Jó volt tegnap a kézművesnap. Asztali díszt készítettünk különböző termésekből. Meglepődtem magamon miket tudok. Jövő héten Kornéléknak is lesz az oviban, de oda családostul megyünk. Tavaly nagyon jól sikerült az is.


De nem beteg Tomi? Csak rossz napja volt?


Épp most hívtam fel a Volánt hogy jutok ki két gyerekkel a Múzeumfaluba pénteken. Szerencsére van busz, nem is kell sokat gyalogolni, így ha nem esik az eső, akkor kimegyünk. Viszont akkor ebéd után el kell hoznom őket, hogy elkészülhessünk. Gondolom nem lesz nekik nagy megrázkódtatás hogy előbb haza jöhetnek :))

22. 228bb89282 (válaszként erre: 21. - 72f62a66ed)
2009. nov. 3. 17:03

Igen, aludtak már, csak mi meg az ágyban tv-ztünk az emberrel. :) A Losoncon is gondolkoztam, de ha a Deák nem sikerül, akkor szerintem akkor próbáljuk csak meg. Nekünk sajna nem ez a körzeti, hanem valahol itt van a Váciban.


Nem biztos, hogy van, de tavaly volt utolsó együttjátszás vagy minek hívták, az ilyen kis búcsúzás volt mindenkitől. Gondolom, idén is lesz.


Mi fél 8kor kezdünk fürdetni, bár Tomi nagyon rosszul volt tegnap, miatta korábban kellett. Talán a mai esténk már nyugodtabb lesz. :)


Remélem, találtatok szivacsot és Máté megnyugodott. :)))

21. 72f62a66ed (válaszként erre: 20. - 228bb89282)
2009. nov. 2. 21:08

Máté is majd jövő szeptemberben kezdi az ovit, én sem látom értelmét az év közbeni váltásnak.

Mi a Losonc oviba járunk. Nekünk ez az ovi van közel, és a közelség miatt választottuk a bölcsit is. A munkahelyem sincs messze, így nem is volt kérdés hova fognak járni a fiuk.

Nem tudtam hogy bölcsiben is van ballagás. Az tényleg jó dolog :)

Az iskolán már mi is törjük a fejünket. Jelen állás szerint az Egyházi iskolába vinnénk őket. Aztán majd meglátjuk.


Gyerkőcök már alszanak?

Nálunk már csend van. 8-kor fellőtték a pizsit, és azóta alszanak :) Azért napközben elfáradnak, mert nyáron akármilyen sokat voltunk kint, 9 óránál előbb nem voltak hajlandóak aludni.


Szép estét!

20. 228bb89282 (válaszként erre: 19. - 72f62a66ed)
2009. nov. 2. 20:41

A Deák utcaiba szeretném vinni, mert nagyon közel van a munkahelyemhez. Igen, csak szeptemberben kezdi, mert nem láttam értelmét év közben kivenni a megszokott helyéről. Úgy tudom, már bölcsiben is elballagnak, érezze a gyerek, hogy vége van élete eme szakaszának. Ez az év közbeni átvitel szerintem nagy butaság. :( Ugyanis szegény gyerek tuti nem érti miért van az, hogy egyik héten még bölcsis, a másik héten meg már "nagy" gyerekek között ovis. Ezért nem is gondolkoztam azon, hogy márciusban átvigyem. Nem is javasolták különben. A decemberieknél viszont mondták, hogy gondolják meg.


Mátét melyikbe viszed? Kornél hova jár? Nagy dilemma majd nekem az iskola lesz. De az azért még messze van.


No igen, én is attól tartok, hogy utoléri Katát Tomi, ha így folytatja a növekedést. Köztük 27 hónap van mondjuk, de ma megnéztem, Kata fél évesen volt pont ekkora. Na mindegy. :)))


Örülök, hogy találkoztunk! :)

2009. nov. 2. 17:51

Tényleg nem egyszerű két kisgyerekkel programot tervezni. Mi még szinte mindent a délutáni alváshoz igazítunk, mert még mindketten alszanak ebéd után. Nem szeretem felborítani a napirendjüket. Lehet hogy maradi vagyok, de nálunk a reggeli keléstől az esti alvásig minden nap ugyanúgy zajlik. Persze néha előfordul hogy valami miatt kimarad a déli alvás, de ez nagyon ritka.

A pici fiad nagyon édes. Az a gömbölyű pofikája enni való :)) Ne izgulj, Máté ugyanígy nézett ki mikor pici volt. Nagyon szerette a pociját, ahogy most is. Látnád a nagyobbik fiamat, nem tudnád megmondani melyikőjük az idősebb. Nagyon kicsi különbség van köztük. Súlyra talán 1 kg, hosszra is csak pár centi és van köztük 21 hónap. A betegségeket is sokkal könnyebben átvészelte Máté, pedig mondom mindent elkapott Kornéltól. Sokkal erősebb. Ruha méretben már szinte nincs is különbség. Sőt! Lassan Kornél fogja leörökölni Mátéról a ruhákat :)


Ez az egy év lesz kicsit nehezebb, de jövőre ha Máté is ovis lesz, már nem kell reggel-délután kétfelé szakadnom. Persze biztos nem én leszek az utolsó aki elhozza a gyereket a bölcsiből, de jobb lenne ha előbb mehetnék értük, mert szinte csak aludni járnak majd haza :( Néha majd azért férjem elhozza őket előbb ha hazaér a munkából, de nagyrészt én cipelem majd őket.


Kata melyik oviba fog járni? Ő is majd jövő szeptemberben kezdi ugye?

18. 228bb89282 (válaszként erre: 17. - 72f62a66ed)
2009. nov. 2. 16:21

Sajna én fél 6kor szoptatok, így a kézművesre legnagyobb bánatomra nem tudok elmenni. De pénteken tervezem, hogy kivonulunk vagy lehet apukával kiküldöm Katát, még nem tudom. Ha már nekem is nagy lenne Tomi (korára értem ;) ), akkor tudnánk menni mindenfelé, így sajna nem mindig sikerül.


Vannak ám, akikért nem mennek 3kor, nem mindenkit tudnak elhozni, úgyhogy ne izgulj, nem Máté lesz az utolsó. :)) Tudom, hogy rossz, de mire én eljutok ide, ti már el is felejtitek. :(

17. 72f62a66ed (válaszként erre: 16. - 228bb89282)
2009. nov. 2. 14:34

Mi már túl vagyunk a bárányhimlőn, tavaly azt is megkapta Kornéltól :)

Én is uzsonna után megyek Mátéért. Januárig szabadságon vagyok, így most még eltudok érte menni korán, de januártól sajna ő lesz az utolsó akit elhozok a bölcsiből, mert 4-ig dolgozok, és csak utána tudok menni érte. Reggel majd ő is korán fog járni, mert én is fél 8-ra megyek dolgozni. Sajnálom őket nagyon :(

Holnap jössz te is a kézműves foglalkozásra? Öcsémék vigyáznak majd a fiukra, így eltudok menni. Sajna még nem tudom hogy pénteken kimegyünk e a Múzeumfaluba, mert a férjem délutános, nem nagyon engedik cserélni, szabit meg már nem tud kivenni. De azért megoldjuk :) Szeretnék kimenni velük, biztos nagyon élveznék.

Máténak is nagyon jót tett a közösség. Itthon nagyon elkapatta már magát :) Szeret ő is gyerekek között lenni.


A bölcsiben találkozunk:))

16. 228bb89282 (válaszként erre: 14. - 72f62a66ed)
2009. nov. 2. 14:24
Bárányhimlő tavaly február körül volt, az nem lehetett, így akkor tuti valami olyan anyag volt, vagy vmelyik gyerek hozott be valamit, csak enyhén jött ki Mátén szerencsére. Örülök, hogy tetszik neki, szerintem nagyon jó lenne, ha minden kisgyereket lehetne vinni bölcsibe, aki igényli a gyerektársaságot. Sokat tanulnak bent. Bár néha zavar, hogy Kata nincs itthon, de amilyen kevés időt ott van, az meg még jót is tesz neki. Most kezdtük, hogy apukája viszi, eddig én vittem 9re. Szegény Tomi, többet lesz ott,mert fél 8ra járok dolgozni.
15. 228bb89282 (válaszként erre: 14. - 72f62a66ed)
2009. nov. 2. 14:21

4 hónapos múlt, így neki idén erősödik az immunrendszere, Kata cipel haza mindet. A dokink a múltkor már nyugtatott, hogy 2 év kell, mire igazán megerősödik az immunrendszer, de Tominak nem kell majd annyi. :) Kata sajna amióta bölcsiben van, szinte állandóan beteg. 2 hetet megy max, aztán itthon van 2 hetet, így nagyon beszokni sincs ideje rendesen, bár sok gond nincs vele úgy tudom.


A szoktatási időszak kész tragédia volt, sokszor sírt - önmagához képest -főleg, amikor a többi "új" gyerkőc kezdett sírni, mert elment anyukájuk.


Mikor mentek Mátéért? Én olyan negyed 4 körül szoktam odaérni. Szülőin ott voltál? Én sajna el kellett, hogy jöjjek pont, mire elkezdődött volna. Az uszodás fickó elvette az összes időt. :(

14. 72f62a66ed (válaszként erre: 13. - 228bb89282)
2009. nov. 2. 12:48

Lehet hogy épp rossz napja volt, de ettől függetlenül nagyon rosszul esett.

Máténak is nagyon tetszik a bölcsi, szereti a gondozónéniket. A beszoktatási időszak nehéz volt, minden nap sírt, de most már minden rendben van vele. Múlt héten mi sem voltunk 3 napot, mert a kézfején bogárcsípés szerű valamik voltak, amik itthon eltűntek, viszont a bölcsiben újra elő jöttek. Lehet valamilyen anyagra allergiás amivel a munkások dolgoztak, nem tudom. Rohantam is vele az orvoshoz, mire odaértünk, eltűnt a kezéről az összes. Nem is értette az orvos hogy most mi van (én sem). Kapott azért allergia elleni cseppeket és szerencsére elmúlottak róla. Ma még nem telefonáltak hogy menjek érte, ebből gondolom hogy nincs baj. Szerencsére beteg még nem volt, tavaly úgyis a létező összes betegséget elkapta a bátyjától. Egész télen gyógyszereken éltek mindketten. Bízom benne hogy idén már erősebb az immunrendszere.

Nálatok a pici mennyi idős? Katát már a beszoktatási időszak alatt "kiszúrtam". Helyes volt mikor kis kötényben pörgött-forgott a szoba közepén :)

Elhiszem hogy a nagy létszám megviseli. Meg gondolom a szoktatási időszak is. Látni lehetett rajtuk milyen rosszul viselik hogy az újaknak ott van az anyukája, a régieknek meg nincs. Ebből a szempontból nem a legjobb megoldás ez a faja beszoktatási módszer.

13. 228bb89282 (válaszként erre: 12. - 72f62a66ed)
2009. nov. 2. 10:57

Nem én mentem érte mostanában, ezért még nem vagyok képben az újonnan érkezettekkel. :)


Szerintem egy rossz napját fogtad ki a vezetőnek, mert különben egy tündér, idővel meg fogod látni. Kata ma ment először két hét után, hát majdnem sírt szegényke, pedig amúgy szeret járni. De ez most megviseli, hogy ilyen sokan vannak, tavaly csak 12 fő volt a csoportjában, most meg ugye 16an vannak.


Hogy tetszik Máténak különben?

12. 72f62a66ed (válaszként erre: 10. - 228bb89282)
2009. nov. 2. 10:06

Szia


Lehet hogy nincs igazam, de nálam az verte ki a biztosítékot, amikor a bölcsödevezető közölte velem, hogy csak akkor veszi be Mátét, ha én biztos visszamegyek dolgozni, és nincs otthon egy kisebb testvér. Mert aki otthon van Gyesen vagy Gyeden, annak a gyerekét nem veszi be. Azt mondta nagyon nehéz lesz bekerülni, de talán sikerül.

Sőt azt is mondta, ha az első szülőértekezleten látja hogy valakinek kerekedik a pocakja, vagy már otthon van a picivel, azt nem fogja felvenni. Ehhez képest elég sok gyerek jár úgy bölcsibe hogy közben az anyukája otthon van a picivel, mi meg az utolsó pillanatig azon idegeskedtünk hogy felveszi e a gyereket, vagy sem. Nem is érdekelne ha velünk nem csinálta volna meg a cirkuszt.

Amúgy egy csoportba járnak a gyerekek.

11. 228bb89282 (válaszként erre: 9. - 72f62a66ed)
2009. nov. 1. 16:49
Lehet egy csoportba járnak a gyerekeink mellesleg. :) Ugyanis Kata is odajár a Hadnagy utcaiba, csak jókat tudok mondani róla, most meg hogy új nyílászárók is vannak! :))) Tuti jó hely, a kislányom imádja! Most gyógyult meg, holnap megy újra két hét után...
10. 228bb89282 (válaszként erre: 8. - 72f62a66ed)
2009. nov. 1. 16:47
Szerintem csak óvatosan ezzel a kijelentéssel. Én is beadtam, amikor terhes voltam, de nem azért, mert akadékban volt, hanem mert már nem lehetett bírni vele itthon, megérett a közösségre. Mellesleg első terhesség alatt sokat voltam kórházban és nem tudtuk, mi lesz a másodiknál. Ha meg már elkezdte, akkor nem vettem ki. Ha beteg, picit folyik az orra, már nem viszem. Ha antibiotikumot kap, utána egy hétig ismét nem viszem. Szeirntem ne általánosíts egyszerre.
2009. szept. 18. 12:51

Hahó!!! Sehol senki?


Október elsején kezdjük a bölcsit. Máté már nagyon várja :)

2009. júl. 21. 12:44
Ja sajnos felvették olyan szülők gyerekét is, aki otthon van a kisebbik gyerekkel. Na az ilyen két lábbal rúgnám ki. Én sem adtam be Kornélt bölcsibe, pedig Mátéval nem volt könnyű itthon, mégis kibírtuk. Ha valakinek akadékban a gyereke akkor az minek vállalja?!?! FELHÁBORÍTÓ!!!!!!!!
2009. júl. 20. 15:18

Sziasztok!


Mátét felvették a Hadnagy utcai bölcsibe :)))

2009. márc. 3. 18:22
Szia!Mi majd a Szent Márton utcai bölcsődébe visszük Bálintot.Idén szeptemberben fog kezdeni.De már tavaly nyáron be kellett íratni.
2009. febr. 20. 08:35

Szia.


Hát szerintem lehet, hogy nehezebb vidékinek bejutni, de nem hiszem hogy sokat mérlegelhetnek a vezetők.

Időbe irasd be, amikor csak tudod.

Azt tudom mondani a Váci bölcsiről, hogy most újították fel az udvart. (letérkövezték az utakat, a feljáratokat szépen újra megcsinálták, azt hiszem a homokozót is megcsinálták) Van sószobájuk, sok programot szoktak csinálni: Szent Márton hét, karácsonykor szeretetvendégséget, gyereknap, farsang stb. Mi szerettük.

2009. febr. 19. 22:40

Sziasztok!

Nagy lányom a Hadnagy utcaiba járt,de az mát 8 éve volt.

Teljesen mindegy a környék,csak tényleg több szempontból jó legyen.

Vidékinek szerintetek nehezebb be jutni?

Jázmin lányomnál még Szombathelyen laktunk,és a körzetis bölcsibe járt.

Jövő szeptemberben szeretném ha elkezdené,most még csak 6 hónapos,de ahogy hallom tényleg kevés a bölcsis hely.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook