Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodába járási kötelezettség-iskolakötelezettségi kor: új szabályok? fórum

Óvodába járási kötelezettség-iskolakötelezettségi kor: új szabályok? (tudásbázis kérdés)


17. Reginyanya (válaszként erre: 16. - Lexike)
2009. jún. 15. 15:09

Szia!

Remélem sikerül majd a kis tesót összehoznotok "időre", csak az a szörnyű, hogy már azért kell előre tervbe venni a babázást, hogy felvegyék az oviba. Mi is terveztük Manó születését, de az ovira akkoriba nem gondoltunk. Minket mindenféle dátummal biztattak: 2 és fél éves korától esetleg minicsoport (ami nem indult), az én elképzelésem január volt (de csak aki a hármat betölti azokat veszik be), aztán április amikor három éves lesz, de egyik se jött be.Csak annyira szeretne menni, mindig mondja hogy Ő bemegy az oviba játszani a gyerekekkel, én meg menjek a dolgomra!

Megyek vissza dolgozni, mert anyum itthon van, le van százalékolva és így Ő fog vigyázni Martinra, remélem ellesznek. Ráadásul holnap kezdem a munkát.

16. Lexike (válaszként erre: 15. - Reginyanya)
2009. jún. 13. 09:14
Szia! Ez szomorú. Én fel votam készülve rá, mert mondta a védőnő, hogy áprilisi születéssel nem fog bekerülni, nagyon sokat gondolkoztam , próbálkoztunk más kerületben ( ahol dolgozunk) oda azért nem veszik fel mert nem ott lakik. Bölcsibe nem adom. Mert így még egy csomót együtt lehetünk. Nem tudom, hogy lesz megoldva még betegállomány vagy fizetés nélküli? Passz. De közben eldöntöttük , hogy próbálkozunk kistesóval. Akkor ez a próbléma egyenlőre megoldódik ha sikerül:) Tervezett gyerek lesz augusztusi, hogy felvegyék majd az oviba:):) Mit tudsz majd csinálni? Ki fog rá vigyázni?
15. Reginyanya (válaszként erre: 10. - Lexike)
2009. jún. 12. 23:08

Szia!

Helyhiány miatt el lettünk utasítva a 2009-2010-es tanévről.

14. Reginyanya (válaszként erre: 10. - Lexike)
2009. jún. 12. 15:41
Bocsi most néztem Budapesti vagy, mi vidékiek, de ezek szerint nem kivételesen csak nekünk mondták ezeket, hanem nektek is.
2009. jún. 12. 15:36
A 6,5 éves fiamnál a sulira gondoltam csak kimaradt a mondatból.
2009. jún. 12. 15:35

Nálunk a kisebbik fiam most 2 és fél éves, okt. 31-én tölti a 3-at, ő csak november 1-től mehet az oviba.Felvenni felvették, de csak ha betöltötte, napra a 3. életévet akkor kezdhet.

A nagyobbik fiam 6,5 éves.A tanácsadóban azt mondták, hogy ha mi még úgy gondoljuk, hogy ne menjen, akkor szívesen ezt írja a papírra.Szerintem ez változó, embere válogatja.

A lányom viszont most lesz 5,5 éves, most megy középsőbe, mert minicsoportba is járt, de mivel elvileg már iskolaköteles korban lesz hamarosan, már felmérték az iskolaérettséget nála.Ő lehet, hogy a középsőből mehet majd egyből suliba.

Bölcsibe nálunk nem járhatnak tovább, csak 3 éves korukig a gyerekek.Utána irány az ovi vagy maradjon otthon.

11. Reginyanya (válaszként erre: 10. - Lexike)
2009. jún. 12. 15:06

Szia!

Hol laktok?

Mi ma kaptuk meg a hivatalos levelet, de még sajna nem tudtam érte bemenni a postára, majd megírom mi van benne.

10. Lexike (válaszként erre: 9. - Reginyanya)
2009. jún. 11. 17:20
Mintha egy óvónővel beszéltünk volna:) Nekem szóban megigérte a vezető óvónő,hogy 2010 szeptemberben mindenképp beveszik. Majd meglátjuk. Addig mi lesz?
2009. jún. 11. 15:56

Sziasztok!

A bölcsiből még több gyereket utasítanak el itt nálunk mint az oviból. Az óvónő is mondta, hogy fölösleges még megpróbálnunk is a bölcsit, azért tanácsolta azt, hogy ha betölti a 3-at akkor "érdeklődjünk" hogy van e hely az oviba, de nem sok esélyt lát, mert addigra már nem szokott hely maradni és májustól mennek szabira az óvónők és a dadusok, így csak összevont csoportok lesznek és oda méginkább nem szívesen vesznek be új gyereket.És legalább 3 helyre felírta a jelentkezési lapra, hogy mindkét szülőnek van munkahelye! Ezekért mondta azt, hogy előre láthatóan csak 2010 szeptemberétől veszik be!

Lexike: pontosan így gondolom, hogy még nekik, az Ő korcsoportjuknak sincs elég hely, mi lesz később???????? És ha jövőre is elutasítanak mit csinálunk?

8. Lexike (válaszként erre: 6. - Reginyanya)
2009. jún. 11. 09:28
Szia! Én ugyanígy jártam a fiam 2010.ápr.13 -án lesz 3 és nem mehetünk oviba. Nekem azt tanácsolták , hogy idén szeptembertől próbáljam meg a bölcsit. Nincs hely. Az egészben az a szörnyű hogy itthon maradhatnék vele 3 éves koráig (még) de a másfél hónap miatt adjam be bölcsibe az egész tanévre? Amikor sok olyan anyuka van aki rá van kényszerítve, hogy visszamenjen dolgozni és azoknak sincs hely a bölcsiban.
7. Gavrilo1 (válaszként erre: 6. - Reginyanya)
2009. jún. 10. 18:43
Akkor áprilistól kellene őt bevenniük, ha mindkét szülőnek van munkaviszonya és nem tudják biztosítani a gyermek nappali felügyeletét!! Az én gyerekem anno Januárban kezdett járni. Ha bölcsis, akkor pedig addig maradhat a bölcsiben míg fel nem veszik az óvódába.
2009. jún. 10. 16:08

Sziasztok!

Én az óvodával kapcsolatban ezt azért nem értem, mert májusba voltunk beíratkozni és mivel áprilisba fogja a 3-at betölteni a kisfiam, így azt mondták, hogy 99% hogy el vagyunk utasítva, és csak 2010 szeptemberétől, 3 és fél évesen tudják csak bevenni!!!!!!!!!!! Járt már így valaki? Csakhogy áprilistól ha én kiveszem a másfél hónap szabimat a munkahelyemen akkor még mindig nem lesz szeptember!

2009. febr. 21. 11:51
Tegnap vettem egy újságot (Éva magazin) van ebben egy 13 oldalas melléklet...erről szól. új szabályok és az ovi ;) Tudom ajánlani mindnekinek,sok jó dolog van bene
2009. febr. 21. 11:49

az én fiam január 23.-án töltötte a 6. életévét és marad 1 évet még az oviba.

arról nem tudok,hogy kötelező lesz majd 3 éves kortól járni oviba,de majd megkérdem az óvónéninket.

3. contu (válaszként erre: 2. - Talian35)
2009. febr. 19. 13:48
A fiam május 31-én tölti be a 6. életévét. Az oviban azt mondták, hogy ha nem akarnánk suliba küldeni, nem kell nevelési tanácsadóhoz fordulni. Elég annyi, ha mi úgy döntünk. A körzetes iskolába ennek ellenére a beírtakozás napján meg kell jelenni és jelezni kell ott is ezt a tényt. Mivel a fiam menni akar suliba és az óvónők szerint is érett rá, ezért ez a verzió minket mégsem érint.
2009. febr. 19. 13:44
sziasztok, tud-e valaki arról, hogy új szabályok lépnek életbe ez évtől? 3.éves kortól lesz kötelező óvodába járni (eddig 5 éves kor volt); iskolába pedig ha május 31-ig betölti a 6. életévet, akkor be kell iratni? Állitólag nem lesz olyan egyszerű oviban tartani a gyereket, csak ha a nevelési tanácsadó úgy látja, hogy valóban jogos hogy maradjon. Ki tud erről pontosabbat?
2009. febr. 19. 13:42
Óvodába járási kötelezettség-iskolakötelezettségi kor: új szabályok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook