Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi van a halál után? fórum

Mi van a halál után? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1320. _Gabor_
2012. aug. 21. 08:22
Igen, az öngyilkosságot értem rajta. Ha mi magunk választjuk ki a sorsunkat, amit végig szeretnénk járni, akkor abban a pillanatban még nem tudjuk, hogy az mennyire lesz sikeres. Hasonló, mint amikor kitűzünk egy célt magunknak, pl. egy egyetem elvégzését, de közben van akinek nehézségek akadnak, és nem tudja elvégezni, van, akinek sikerül, de utána mégsem tud elhelyezkedni, viszont van, akinek ez is sikerül. Szerencsére ez utóbbiak közé tartozom, de ez is csak egy piciny részét teszi ki az élet egészének. Szükséges feltétel a megélhetéshez, de ha nincs akire számíthasson az ember, és már saját magát sem tudja lekötni szabadidejében, akkor onnan kezdve mit ér az egész élet...? Ha már sokkal több és egyre több a rossz nap, mint a jó. Ha már nincsenek újabb célok, mert nincs kiért. Az évek múlásával csak egyre fokozódik és rosszabbodik a helyzet. Még tenni sem lehet ellene, mert a sors már megpecsételt, és egy bizonyos életkor után már nem lehet jelentősen változni se, és vannak tulajdonságok, amit nem is lehet megváltoztatni, bármennyire is szeretnénk, és amiatt sz@r az egész. Ilyenkor elérkezik az idő, hogy véget érjen egy félresikerül élet, aminek meg sem kellett volna valósulni. Csak hát tényleg nem lehet előre tudni, hogy zsákutcába lépünk-e be, vagy sem. Sok szépet és jót meg lehet tapasztalni, ki lehet próbálni emberként, de egy idő után elég azokból is, szenvedésnek meg nincs értelme, ha van kilépési lehetőség. :)
1319. 099c0bed40 (válaszként erre: 1316. - Minocska)
2012. aug. 21. 07:24
Szerintem is.
1318. aa50244894 (válaszként erre: 1317. - _Gabor_)
2012. aug. 21. 07:04

Az ember az Életre van kódolva, de az is igaz, arról is mi döntünk, mikor vágjuk el ezeket a szálakat. Amikor az ember letér a sorsáról (arról az útról, amit választott, hogy végig szeretne járni, még a leszületés előtt) vagyis sokáig a sorsa ellenében él, akkor el fog kezdődni a kivonódás.

Szerintem azért fájdalmas azt látni, ha valaki önként távozik, mert bennem olyan érzést kelt, nem találta meg a szépséget, az örömöt az életében. Nem ajándéknak tekintjük az életünket, hanem sokszor két végén égetve a gyertyát azt gondoljuk, nekünk ez jár és úgy nyirbáljuk a napjainkat, lehetőségeinket, ahogy kedvünk tartja. Persze, lehet, csak tudni kell, mindennek van következménye.

Az önként távozó alatt az öngyilkosokat érted?

Valahol olvastam, nem is olyan régen, hogy egy francia házaspár az 1930-as években kiköltözött az erdőbe, és önfenntartó módon éltek. A feleség mesélte el, hogy mikor a férje 100 éves lett, a szokásos reggeli fagyűjtésből hazatért, letette, majd közölte vele: eleget éltem, már nem tudom ellátni a feladatomat, eljött az idő, hogy továbblépjek. 3 hét önkéntes élelem és folyadék megvonás után meghalt.

Jó, ha mi saját magunk is tudjuk, milyen értékes emberek vagyunk.:-)

1317. _Gabor_
2012. aug. 20. 21:39
Valaki írta korábban, hogy milyen nagy fájdalmat okoz az önként eltávozó személy azoknak, akiket itt hagyunk. Hát kit érdekel... Addig kell a szeretteinknek éreztetni azt, hogy érünk is nekik valamit, amíg itt vagyunk, utána már nem lehet pótolni...
1316. Minocska
2012. aug. 20. 20:30
Ne haragudjatok rám, de szerintem csak férgek. :)
1315. _Gabor_ (válaszként erre: 1312. - Aa50244894)
2012. aug. 20. 20:11
Azért az is érdekes, hogy az egész testünket a lélek irányítja, de a lélek legfőbb tulajdonságait a szülőktől örököljük, többi részét tanuljuk, másoktól ellesünk. Vagyis a lelkünk a testünknek van kiszolgáltatva. Az esetleges halál utáni, vagy élet előtti lélek tulajdonsága független a testben lévő lélektől. Talán mert külön-külön önállóan nem is tudnak egyáltalán létezni, csak együtt, ahogy utaltál is rá. :)
1314. aa50244894 (válaszként erre: 1311. - _Gabor_)
2012. aug. 20. 19:52
Nem kell mindent bizonyítani...:-)
1313. aa50244894 (válaszként erre: 1308. - 26092879c1)
2012. aug. 20. 19:47
Az anyag legjobb tudásom szerint összesűrűsödött energia. Nem így van?
1312. aa50244894 (válaszként erre: 1307. - _Gabor_)
2012. aug. 20. 19:45

De érdekes amit írsz!:-)

Ez így nekem eszembe sem jutott, érdekes látni, hogy Te így gondolod. Azt hiszem, inkább úgy mondanám, hogy van a test, amire szükség van, mert ez adja a léleknek a 3D-ban a tapasztalási lehetőséget. Hierarchiai sorrenden még nem gondolkoztam, mert inkább kölcsönösséget érzek a két rész között, úgy mond, szükségük van egymásra a tapasztaláshoz. A léleknek szüksége van a testre, a testbe pedig kell a lélek.

Ezt a halál jól megmutatta nekem. Visszautalok a nagymamámra, számomra rendkívül fontos volt, és a kapcsolatunk is nagyon szoros. Amikor délután beszéltem vele, élő ember volt. Mikor éjszaka fel kellett öltöztetni, mert meghalt, csak egy nehéz, össze-vissza eső, nehéz test. (Remélem nem sértő a mondatom senki számára, előre is elnézést az érzékenyebbektől.)Amikor a lélek nincs, a test is elkezd megsemmisülni.

Madár, azt hiszem jó választás, mert rögtön az egész világ a Tiéd lenne!:-)

1311. _Gabor_
2012. aug. 20. 19:26
Vagyis bizonyítéka...
1310. _Gabor_
2012. aug. 20. 19:25
A fizika legalább igaz, a többi, amiről beszélünk, nincs valóságalapja. :D
2012. aug. 20. 19:16
-
1308. 26092879c1 (válaszként erre: 1304. - Aa50244894)
2012. aug. 20. 18:56
A fizikát ne keverjük bele. Az energiamegmaradás törvénye az Anyagról szól. Az anyagot az különbözteti meg minden egyéb dologtól, hogy tömege van.
1307. _Gabor_ (válaszként erre: 1304. - Aa50244894)
2012. aug. 20. 18:51
De ha az általad leírtak szerint az ember egy primitív lénynek számít, és a lélek sokkal fejlettebb dimenzióban létezik, akkor mi értelme van a testbe költözésnek? Szerintem pont fordítva van, a lélek a primitív, ami test nélkül képtelen bármit is csinálni, csak úgy van, és alig várja, hogy testet kapjon, hogy tudjon magával kezdeni valamit. :) Igen, az energia nem vész el, csak átalakul. Az életben az energiának vannak minimumai és maximumai, maximum mondjuk amikor az ember eléri a céljait, és minden jó, minimális, amikor a lélek keresi az új testet. Aztán újra nő az energia, kicsit átalakulva... :) Ez az energiamegmaradás valami olyasmit sugall, hogy az emberi lélek újra emberré válik, és nem hangyává. Bár szívesebben lennék egy madár, mint ember a következő életemben. :)
1306. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Reiki)
2012. aug. 20. 18:01
Ugyanaz ami az élet előtt.
1305. aa50244894 (válaszként erre: 1302. - D6fd5940b1)
2012. aug. 20. 16:12

Ha olyan dolgokkal is foglalkozunk, ami falakkal zárt az életünkben, és megpróbáljuk a határainkat, a nézőpontunkat tágítani, az mindig megtérült munka lesz. Érdemes átnézni azokon a falakon.

Remélem, hogy aki itt van, olvassa a hozzászólásokat és megosztja a saját gondolatait, az azért történik, mert szeretné átvizsgálni, szélesíteni azt, amit ebben a pillanatban tud. Elegendő elgondolkozni: biztos, minden kőbe vésett? Csak az létezik, amit most látok?

1304. aa50244894 (válaszként erre: 1296. - _Gabor_)
2012. aug. 20. 15:56

A Tükörterem, miután nem itt a 3D-ben létezik, nehezen fogható fel a mi képességeinkkel. A fizika mondja ezt: minden energia és az energia nem vész el, csak átalakul. A halál utáni lét nem azonos a földi léttel és ebben az energetikai térben az életünk visszajátszása nem belőlünk játszódik vissza. Soha nem vagyunk egyedül, csak épp itt mi a fizikai szemeinkkel alig látunk valamit a valóságból. A Tükörteremben elsősorban a jelenlegi élet kerül átvizsgálásra, de az un. Akasha krónikák minden eddigi történést rögzítenek. Hidd el, épp elég a jelenlegi életünket átvizsgálni, és nem az idő miatt (itt nincs idő, az csak a 3D-ben létezik), hanem a cselekedeteink miatt.

Nagyon örülök, hogy keresed a válaszaidat, mert minden a hitünk (belső hitünk, nem vallási hitről beszélek) szerint történik.

1303. selena78 (válaszként erre: 1300. - _Gabor_)
2012. aug. 20. 15:37
Én nem tudok róla, hogy léteztem-e korábban. És ha nincs emlékem a korábbi létezésemről, akkor nem is fontos, hogy voltam-e vagy sem. Csak akkor volna fontos, ha volna valami kontinuitás. Ha a tudatom csak a mostani létemet képes érzékelni, a többi lényegtelen, mégha létezne is.
2012. aug. 20. 15:23
megint hülyeségeken agyaltok, mert míg nem kerültök oda,úgysem tudjátok meg....:D
2012. aug. 20. 15:22

hát, aki itt marad, annak nagy fájdalom,sírás stb..

aki elmegy? annak nem tudom..

1300. _Gabor_ (válaszként erre: 1299. - Selena78)
2012. aug. 20. 15:20
Egyik tény sem bizonyított. Se az enyém, se a tiéd, se más álláspontja. :) Vagyis nem tudhatjuk, konkrétan mi lesz. Mint ahogy azt sem tudjuk, léteztünk-e már korábban. Az ember nem képes arra, hogy az élet előtti és utána lévő ismeretek birtokában legyen.
1299. selena78 (válaszként erre: 1298. - _Gabor_)
2012. aug. 20. 15:14

Az emberi élet során...


De az emberi élet elött...és után?


Mielött megszülettem volna, azelött sem voltam. Sőt, ha a szüleim nem vállaltak volna, most sem lennék. Mint ahogyan az a gyerek/ember sincs akit egészségügyi okokból nem vállaltak. De engem igen, megszülettem, teszem a dolgom, aztán meghalok. És nem leszek többé. Csak néhány évtizedig voltam/vagyok/ leszek. Utána még egy darabig emlékeznek rám, aztán már azt sem. Még emlék sem leszek. Nem is kívánok ennél többet.

1298. _Gabor_ (válaszként erre: 1297. - Selena78)
2012. aug. 20. 14:58
A semmi is nehezen képzelhető el. Az emberi élet során sincs olyan, hogy ne lenne semmi. Ha alszunk, de nem álmodunk, akkor olyan, mintha elaludnánk, és rögtön felébrednénk, a köztes rész pedig mintha nem is lenne. Ha álmodunk, sokszor 5 perc alvás is órák hosszának tűnik. Nos ha nincs semmi, azt nem tudom elképzelni. Esetleg két élet között is egy "álommentes alvásos állapothoz" leginkább hasonlítható dolog történhet. Meghalunk, s miután elhalt az agy teljes része, onnan kezdve csak arra emlékszünk, hogy újra élünk egy új testben, de semmi korábbi információra nem emlékszünk, vagyis az emberi élet után felébredünk egy másik életben. S hogy a kettő között mi zajlik le, az örök titok marad!? :)
1297. selena78
2012. aug. 20. 14:41
Szerintem semmi sincs. És nem is szeretném, hogy legyen.
1296. _Gabor_
2012. aug. 20. 14:37
Az emberi életben sok minden spontán történik. Pl. véletlenszerűen jön egy ötletem, és elvégzek egy tanfolyamot, vagy azt, hogy egyáltalán mi legyek, azt legtöbb esetben a szülő dönti el. Vagy a halálos autó- és sok más balesetek is véletlenszerűen következnek be a mi, vagy a másik figyelmetlensége miatt. Életünk során sok minden tudatalattivá válik, legyen az apró, vagy fontosabb dolog. Ha minden tettet felszínre kellene hozni a halálunk után, akkor gyakorlatilag újból le kellene pörgetni az életünket, hogy a legnagyobb része előjöjjön. Lehet, hogy létezik az úgynevezett tükörterem, de személy szerint nehezen képzelem el. Hiszen ha lélek "formánkban" emlékszünk minden emberként minket ért eseményekre, cselekedeteinkre, akkor az összes előző életünk tartalmát ismernünk kell. Jobban el tudom képzelni úgy a lelket a halált követően, hogy mint mikor megszületik az ember, vagy bármilyen élőlény (állat), teljesen tudattalan, a lélek is tudattalanul bolyong, míg rá nem jön a helyes útjára, vagyis hogy testet kell neki találni, és megfelelő időben elfoglalni azt. De persze az is lehet, hogy minden korábban testben megszerzett tapasztalatokat hordozza magával, és az újjászületésig emlékszik rá. Na igen, de ha a fizikai agy elhal, ami tartalmazta ezeket az információkat, akkor a lélek hogy vihetné magával? Úgy gondolom, hogy a klinikai halál állapotában a képzeteket csakis az agy hozza létre, hiszen akkor még semmi károsodás nem éri, de tudja, hogy közel van a halálhoz, ezért kicsit másképp működik, mint ahogy megszokott. De szerintem ezek a halál utáni dolgok is mind spontán zajlanak, és a különböző életeknek nincs közük egymáshoz. Még azt is nehezen képzelem el, hogy láthat a lélek, furcsa az egész. :) Kíváncsi leszek nagyon erre a meghalási folyamatra, mert lényegében minden titok előttünk. Lehet, hogy teljesen másképp zajlik, ahogyan sokan elképzeljük. :)
2012. aug. 20. 10:14
A tükörterem amiről az előbbi végén írtam, egy olyan energetikai tér, ahol "megmérettetik" az ember (lekének) cselekedeteinek súlya. Itt szembesülsz azzal, amit vállaltál erre az életre és amit tettél önmagaddal vagy másokkal. Láthatóvá válnak az igazi mozgatórugók, mit miért tettél, hol csaptad be magadat és másokat. Nagyon nehéz szembesülni ezekkel a dolgokkal.
1294. Judy08 (válaszként erre: 1291. - Aa50244894)
2012. aug. 20. 09:08
Mi az a tükörterem?Még nem hallottam róla csak a tisztítótüzröl!
1293. aa50244894 (válaszként erre: 1292. - 303b0747dd)
2012. aug. 20. 08:43

Én szétbontanám a dolgot: van a haldoklás, "meghalás" útja és van a halál pillanata. A haldoklás az sokféle lehet. Az utolsó időszakban a lélek sokkal többet él már befelé, és egyre kevesebbet kifelé, a fizikai világban. Van egy készülődés, amit az ember megérez, és tudja, hogy eljött az idő, meg fog halni. A nagymamám esetében én is észleltem a jeleket kívülről, Ő olyan nyugodt lett, mint aki megtalálta a lelki békéjét. Olyan meditatív állapotba került, más volt. Beszéltem hozzá, de az volt az érzésem, hallja, de még sincs ott teljesen.

Az a pont, amikor a fizikai test meghal, és a lélek átlép a másik oldalra, az nem fájdalmas, sőt. Sokszor nem érzi meg a váltást, mert szokatlan azzal szembesülni, hogy meghalt és mégis él, viszont mondjuk a betegség fájdalma eltűnt. Ez a pont megrázó is lehet azok számára, akik magukat csak a fizikai testükkel azonosítják és a halál után az enyészetet várják.

Nem vagyunk egyedül még a halálunk pillanatában sem.

Szerintem egy színház az egész létezés, minden élet egy újabb jelmez és fantasztikus, hogy ennyi mindent ki lehet próbálni. Persze, azért vannak sokkal jobb helyek is.:-)

Az életnek az értelmét abban látom, amit elérünk, amit fel tudunk mutatni és itt most csakis a belső, lelki fejlődésre gondolok, nem holmi anyagi dolgokra. Ahogy megtanuljuk a szív útját járni. Ahogy rájövünk, nem bántom a másik embert, mert, ahogy a maják mondják "Én egy másik Te vagyok". Hogy megtanulunk nem hazudni magunknak, mert ha ezt tudjuk, akkor másoknak sem fogunk tudni hazudni.

A halálunk után Anubis mérlegén mindenkinek megmérik minden cselekedetét és ha könnyűnek találtatik, mert nincs tele haraggal, sértődéssel, dühvel, félelemmel stb., akkor egy olyan életet hagyott maga mögött, amit sikerült magasabb szintre emelnie. Aki tudatosan készül a halálára, sokat tehet az utolsó időben azért, hogy ez a mérleg könnyebbé váljon.

2012. aug. 20. 07:42

Én régebben hittem a lélekvándorlásban,de már kezdek kételkedni benne.És már nem is gondolom úgy hogy ez milyen jó lenne.Sokkal jobban foglalkoztat a halál pillanata,amitől totál parázok.El se tudom képzelni hogy évekig kapok levegőt,lélegzem,és jön egy pont amikor ez megszűnik,mintha megfulladnék,és ez elkerülhetetlen,semmit nem lehet tenni.És egyedül kell ezzel megbírkózni,senki nem tud segíteni.Sok millió ember keresztül ment ezen, de egyenesen borzasztónak találom hogy egyszer mindennek vége.Az imént néztem egy 2részes filmet (Veszedelmes partvidék),ami egy atomháború utáni létet mutat be,ahogyan szépen lassan mindenkit elér a radioaktív sugárzás,nincs menekülés.Elgondolkodtató hogyan éli meg az ember az utolsó napjait,perceit.Na,így se halnék meg szívesen.

Akik meditálnak,képesek testelhagyásra,azt mondják hogy van élet a halál után.De mi van akkor ha ez csak az agy képzelgése...Csak abban reménykedem hogy a halál nem fáj,és utána vagy a nagy semmi van,vagy pedig békesség,és nem céltalan bolyongás lélekként,mert éppen fel se fogom hogy meghaltam.

2012. aug. 20. 07:36

És aki nem akarja, azzal mi lesz?

Odaát azonos dolgok fogadnak mindannyiunkat, a Tükörtermet senki nem hagyhatja ki.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook