Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi van a halál után? fórum

Mi van a halál után? (beszélgetős fórum)


60. Magdala (válaszként erre: 59. - Cskata)
2007. jan. 10. 18:20

Most mintha valami olyasmi derengene, hogy nő volt az irója, magyar, és talán mintha lenne is álmoskönyv tőle.


:-))) -> űrhajóvontató, ez nagyon jó.

Egyébként rémlik, hogy abban az "én" könyvemben is volt 1-2 mókásság, hogy mi voltam/mi lehetek.

59. cskata (válaszként erre: 54. - Magdala)
2007. jan. 8. 10:59

Szia! Nem biztos, hogy ugyanarra a könyvre gondolunk, de nekem úgy rémlik, hogy Hernádi Gyulának volt vmi ilyesmi könyve, a címére már nem emlékszem és most a neten sem találtam nyomokat róla...

Nagyon régen (kb. 12-15 éve) volt nálam szintén kölcsön könyvként, és mi is jól elszórakoztunk rajta a családdal, hogy ki mi volt és mi lesz.. de nem tudom, hogy mennyire van "tudományos alapja", mert nekem az jött ki, hogy "űrhajó vontató" leszek a köv. életemben.. hááát, nem tudom, miért kell az űrhajókat vontatni... ez szerintem max. poén lehet..:)))

58. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 48. - Magdala)
2007. jan. 8. 10:51
Kedves Magdala! Erről mindenkinek más a véleménye.Személyes tapasztalatom szerint viszont jó dolog ha tud erről a lélek mert akkor nem lenne ennyi félelem.Ennek a tudásnak köszönhetem,hogy örömmel élem az életem,hiszen fiatal koromban mindig ugy feküdtem le, mi lesz ha meg kell halnom.De ugye nem jó ilyen félelemben élni?
57. Ancika
2007. jan. 8. 09:59

Mint ahogy már írtam, én több ezer éve élek itt a földön mint ember.

Idáig 2x vittek vissza. Első alkalommal egy esőerdőben voltam, fiatal gyönyörű indián, hosszú fekete hajjal, rohantam, menekültem, üldöztek. A vesémnél talált el a lövedék, elestem, feküdtem a földön sebesülten. Az üldözőim közül az egyik felém hajolt, lábbal beletaposott a torkomba és megölt. Teljes tudatban voltam, itt is ott is, fájdalom nem volt, de éreztem a húzást a vesémnél, amikor eltaláltak és elkezdtem fulladni és levegő után kapkodni amikor szétrugták a gégémet.

56. Ancika
2007. jan. 8. 09:43
Szívesebben venném ha kérdeznétek, nem tudom kit mi érdekel. Az érdekel titeket, hogy hogyan vittek vissza, vagy mi voltam én előző életeimben?
55. Magdala (válaszként erre: 50. - Ancika)
2007. jan. 7. 12:20
Engem is nagyon érdekel ez a téma; irj róla!
54. Magdala (válaszként erre: 51. - Venes)
2007. jan. 7. 12:19

Ez érdekes!

Valamikor nagyon régen én is kaptam kölibe egy könyvet amiből ki lehetett számolni az előző életeket: mik voltunk.

Hát én legelőször egy "rezgő nyárfa az Ibéria félszigeten".

Kicsit röhejes belegondolva, hogy a mostani habitusommal ott egymagamba magányosan rezgek a kősziklák között.

Aztán a következő életek kiszámolásához újjabb kérdéseket tesz fel a könyv: na itt elakadtam.


Nem tudod véletlenül mi lehetett a könyv cime?

53. Venes (válaszként erre: 52. - Ancika)
2007. jan. 7. 10:53

Köszönöm.:)


Én most vizsgázom majd, vagyis egész jövőhéten, de igyekszem feljönni netre, ha kedveseméknél már jó, mert elromlott náluk az internet.

Mégegyszer, köszönöm.

52. Ancika (válaszként erre: 51. - Venes)
2007. jan. 7. 10:52
Holnap bővebben tudok írni, ma egész nap rohanásban vagyok, de írtam neked röviden ;)
51. Venes (válaszként erre: 50. - Ancika)
2007. jan. 7. 10:49

Engem nagyon érdekel.


Egyszer volt egy könyv a kezemben, mely segítségével hosszas tesztek és számolgatások utén meg lehetett nézni, hogy mi is voltál előző életedben. Ha igaz is amiket a könyv ír (azért nagyon is kételkedem sok könyvben, szerintem okkal), akkor inkább buddhista jellegű reinkarnációra épült, mert előző életedben sokkal alsóbb szintű létforma is lehettél.

Én asszem valamilyen fa voltam.

Viszont egy pozitívuma a könyvnek, hogy azt is megmondja, hogy mennyi évig voltál a ,,köztes állapotban".

Szóval érdekes kis olvasmány, és jó kis időtöltés, de hogy mennyi valóság alapja van, az elég kérdéses.

50. Ancika (válaszként erre: 46. - Venes)
2007. jan. 7. 10:45
Sógornőm és az öcsém pránások ( ha nem tudod keress rá a **ra), ők nem csak gyógyítanak de terápiás szempontból utaztatnak is. Engem 2x vittek idáig vissza, nagyon szívessen írok róla ha édekel titeket.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2007. jan. 7. 09:47
Remélem hogy SEMMI nincs, vagy legalább választhatunk, legyen-e valami még......én a semmit kérném akkor, hátha megint ennyire "belehúzok", mint a mostani életemmel......
2007. jan. 7. 09:45

A fiam pénteken azzal jött haza, hogy a történelem tanára azt mondta: az élet, felkészülés, átmenet a következő életünkre.

Ez olyan reinkarnációs gondolat; de nem tartom okos dolognak, hogy ő ezt tananyagon kivül igy kijelentse, hisz ez családon belüli téma, kik hogy vélekednek erről.

47. Rika1
2007. jan. 7. 02:59
halálom után új élet,.. akarom? ki tudja...
46. Venes (válaszként erre: 45. - Ancika)
2007. jan. 6. 20:57
Komolyan? Hű...az izgi lehetett. És hogy történt? (Ha van időd, akkor mesélj!)
45. Ancika
2007. jan. 6. 18:40
Ledobod a tested és újra leszületsz. ;) Én tudom, engem utaztattak már párszor előző életbe.
44. Venes
2007. jan. 6. 18:35
Halál után? Szerintem tovább lépünk egy szintre és újra egy testbe ,,vándorolunk".
2007. jan. 6. 18:34

Jo kerdes??Engem is nagyon erdekel.

Szerintem halál utan egy uj elet kezdodik.Masik testtel,uj celokkal.

42. kft
2007. jan. 6. 15:06
az, amit hinni akarunk
2006. dec. 20. 22:21

A halálom után? Élet.

Nélkülem.

40. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 38. - Reni79)
2006. dec. 19. 15:32
Kedves Reni!Az idő haladtával egyre bölcsebbek leszünk és akkor pont ezek a mondatok fognak Neked biztonságot nyújtani!Tedd fel Magadnak a kérdést:Mi van akkor ha az átalakulás (halál)könnyebb mint a földi élet,vagy betegség?
39. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 36. - F772199837)
2006. dec. 19. 15:27
Kedves Bercsi!Örülők,hogy Te is tudatosan szemléled az igazságot.Sok sikert!
38. reni79
2006. dec. 19. 14:53
Engem a gondolat is megrémiszt!Talán mert félek tőle.Az elmúlástól.
2006. dec. 19. 14:34
Újjabb élet
2006. nov. 29. 18:14

Most olvastam egy másik fórumon egy nagyon okos hozzászólást, beidézem:


"A halál után nincs menny és pokol. A mennyország itt és most VAN, szeretetnek hívják. A pokol nem létezik, csak az egyéni képzeletben. Ha a félelem mellett döntesz, a poklot választod, melynek sötétsége eltakarja előled a menyországot.


Az anyagi világ az ellentétek világa. A halál tagadja az életet, de ha igazi életet élsz, a halál tagadva van. Az életnek nincs alternatívája, mert realitás. A halál azok számára realitás, akik a test egyedüli hatalmában hisznek. Az életnek a halál az ellenkezője számodra, ha elhatároztad, hogy az élet vége a halál. Valójában a születés nem kezdete az életnek, a halál pedig nem a vége.


A halál átváltozás, eksztázis, egybeolvadás magasabbrendű Éneden keresztül a világegyetemmel. A halálra szükség van. A halál egy új dimenzióba visz át, a megtérés, a

mérlegelés és az újrakezdés küszöbe. A halál becsuk egy ajtót, de ugyanakkor kinyit egy másikat, ahonnan egy tágabb térbe kerülsz. Örök életben élünk, és ha úgy akarjuk, megszületünk az időben. Az óra-idő egyszer lejár, és visszakerülünk a helyünkre, összegezzük az elérteket, aminek alapján új terv készül, új időbeli születés, a fejlődés érdekében. A tanulási folyamatnak soha nem lesz vége. Amikor fizikai testben megtettünk mindent, a földi élet túl szűkösnek bizonyul, befejeződik egy ciklus. Azt mondják halál, de ez csak a földi látszat, aminek születés a megfelelője. A halál pillanatában átváltozás történik, csak ez jelenleg a Földről nem követhető.


Ismerem szeretteid elvesztésének fájdalmát. Megértem vígasztalhatatlanságodat. De hidd el, ez nem végleges búcsú. Nem hagy el téged senki, mint ahogy Te sem fogsz elhagyni senkit. Vannak akik előrementek, vannak akik kicsit lemaradnak. Igazából nincs elöl és hátul, csak állandó jövés-menés van.


Aki elhagyja fizikai testét az hazaérkezik a ,,szülői házba”. A régnemlátás várakozással telíti meg a szíveket. Az ajtóban ismerősök állnak, valaki megfogja az érkező kezét. Egyedül sehol nem lehet senki, mindig van támasz, kapaszkodó. A jövevényt elvezetik egy békés, nyugodt helyre, ahol segítséget kap a földi élet állomásainak végiggondolására. Az elmúlt életet szeretetteljes, segítőkész, igazságos szemüvegen keresztül láthatja meg. Nincsenek benne fénytörések, görbe síkok. Az Egység nézőpontjain keresztül is átvilágítják és értékelik a történéseket. Ez nem ítélkezés. Minden a szeretet jegyében történik, nincs számonkérés, büntetés. A megoldatlan kérdések, az elodázott döntések, rendezetlen kapcsolatok változatlanul ott maradnak a tapasztalatok hiány-listáján. Egy elkövetkező élet majd visszavonzza a karmikus helyzeteket és személyeket, vagy egy másik döntéssel mindez eltörölhető. A tapasztalatoknak nincs rangsora. Egyenleg készül. Ez a ,,kódolt” egyenleg, mint egy ,,ragtapasz” kerül a homlokára. Ez egy ,,sorszám”, a következő fizikai testbe való megszületés kiinduló ,,kódja”. Ebben összegezve van az addig elért minden tapasztalat ,,pontszáma”, és a lélek saját tervezésű életcéljának ,,igénykódja”, ami majd a fizikai test számára meghívja az életcélkialakító mehanizmusokat. Elkészül a lény kis darabja, az asztrál síkon létező minta az illető saját elképzelései szerint leképzett ,,sors-programjával” és megtörténik az útrabocsátás. A lélek sorbaáll a földi életre születők közé, ahol arra vár, hogy a kódjának megfelelő univerzális feltételek egybeessenek Ez összefüggésben áll más lelkek hasonló terveivel és az univerzum konstellációinak megfelelő időpontjában minden érintett lélek útrabocsátódik. Ekkor készen áll a lélek az átváltozásra --- megszületésre. Ti azt mondjátok, új jövevény érkezett és ünnepeltek. (A halál éppen ilyen örömteli átváltozás, kár, hogy azt nem ünnepelitek.) Minden kezdődik elölről. A megszületésben benne van a halál ritmusa, az átkerülés-ben a visszakerülés, mint ahogy az igen-ben a nem, a nappal-ban az éjszaka, a nyár-ban a tél, az ifjúság-ban az öregség, a veled-ben a nélküled. Az egész így az Egységállapot: stabilitás, értelem, rend, igazság --- vagyis Szeretet.



Ne légy szomorú, ha elvesztesz valakit. Igazából nem veszíted el. Más szavakkal: a távozó nem veszett el, ő megtaláltatott. Te szomorú vagy, mert neked hiányzik, bár ott van mindenhol, amerre jársz, csak a szemed egyelöre nem láthatja. Akit ,,elvesztettél” azzal együtt a földi kapcsolatnak és szerepnek látszólag vége, de csak egy felvonásban. A következő felvonás egy másik színen történik. A mű sok felvonásból áll, jönnek-mennek a szereplők körülötted. Mindenkivel találkozol valamelyik felvonásban. Minden szereplő benned él, és Te bennük élsz tovább. Mire az átváltozott világ új darabja megrendezésre kerül egy új színen, már sok szereplőt fogsz ismerni, és tudni fogod azt is, hogy kivel hol találkoztál. Minden szerepedre és szereplőre emlékezni fogsz. Minden világos lesz a múltból, és így könnyebb lesz az új darabok szerepeit eljátszanod. Ezek a darabok már könnyebbek lesznek, lírikusabbak, humorosabbak, kevesebb drámai elemmel, több kimondott, átlátszó igazsággal, és több mondanivalóval. Igaz, most még egy előző színen játszódnak a felvonások, és a függöny legördülésekor, úgy tünik, vége a műnek. De a Rendező kezében már ott az új darab szövegkönyve. A díszleteken már dolgoznak a színfalak mögött. Nemsokára eljön az új világ bemutatója."


Karsay István

35. figarina (válaszként erre: 34. - 2ab728965c)
2006. nov. 12. 22:02

Kedves Fáni!

Nagyon hasznos pedig a regressziós izé ,tuti dolog,én már átestem rajta és fantasztikus dolgokra ébred rá az ember!

Úgy látom egyre többen vannak akik a"megmentéseden"fáradoznak,talán el kellene gondolkoznod azon,h széllel szemben pi....!!!!

Én így ismeretlenül is kedvellek,és azt kell gondoljam,hogy te igenis szeretsz szenvedni,szereted,ha nyavalyoghatsz és ezért szánalmat ébreszhetsz az emberekben!!Lehet,hogy most megorrolsz rám(talán mások is)-szíved joga!

Tudod én is voltam már hasonlóan nehéz helyzetben mint te-bár mindenkinek van keresztje-és átéltem ezt az önsajnálós-nyavalygós korszakot.Aztán rádöbbentettek,hogy ez nem vezet sehová!És segítettek(nem gyógyszerrel,hanem terápiával).

Lehet,h ez túl keményen hangzik,de azt látom,hogy ugyan felismered a segítő szándékot,de makacsul ellenállsz...vajon miért???

A családod,gyermekeid mit szólnak ehhez?

2006. nov. 12. 12:14

Kedves Shilaila, nagyon aranyos vagy hogy nem sértődtél meg rám, és még tanácsot is adsz- bár

azt nem ígérem hogy alávetem magam valaha is ilyen regressziós izének. Hogy miért: részben mert nem hiszek benne, részben mert nem is vágyom jobban lenni, én másfelé vettem az irányt már régen, és ehhez tartom magam azóta is.

Már csak a nyavalygásról kéne leszoknom, de ez megy a legnehezebben- pedig ne sajnáljon engem senki, mert attól csak szarabbul érzem magam.

Örülök hogy Neked segített a módszer, további kellemes és hasznos létet kívánok!

33. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 32. - 2ab728965c)
2006. nov. 9. 15:14
Kedves Fáni! Válaszodban egyáltalán, semmi bántót nem érzek!A megszületésed viszont annál nehezebb,hiszen nagyon sokat számit,hogy hogyan hordanak és szülnek meg egy kisbabát.Persze ez mögött sok kérdés merül fel,de tény,hogy valószinüleg rányomta bélyegét az eddigi életedre.Ezt legjobban csak egy hivatott terapeuta segitségével tudnád felgöngyöliteni, aki regresszióval vissza vezethetne a születésed pillanatába.Sem rá,sem le nem akarlak beszélni róla, hiszen nagyon körültekintően kell egy ilyen terapeutát kiválasztani!Ehhez a témához csak azért van bátorságom hozzászólni, mert nagyon sok dolog történt velem, ami visszaigazolt abban,hogy milyen hatással vannak ránk azok a mélyen magunkban hordott blokkok amivel talán nem is szembesülünk,de befolyásolják a mindennapi életünket.Ezért lehetnek megmagyarázhatatlan félelmeink is,hiszen ha nem tudatosult,hogy honnan ered, akkor nem könnyen tudunk belőle kilépni, vagy azon változtatni!Egy biztos,hogy csak rajtunk múlik,akarunk-e változtatni?Az én életem is drámaian indult és haladt mindaddig mig felnőtté válásomkor kezembe vettem a sorsomat és utánajártam a bennem lévő kérdéseknek.Sikerült és hálás vagyok,hogy szépnek láthatom életem és a világot!Neharagudj és köszönöm,hogy a gondolataimat elolvasod!
32. 2ab728965c (válaszként erre: 31. - 3b4055e2b2)
2006. nov. 9. 00:25

Köszi, csak most láttam hogy írtál nekem.

Hogy mennyire vállaltam fel, azt nem tudom, ugyanis engem 3 nap vajúdás után félholtan téptek ki anyámból.

Újra kellett éleszteni, kétséges volt hogy megmaradok-e, sajnos maradtam. Nem hiszem hogy ezt én döntöttem volna el.

vagy ha igen, hát jó barom voltam már ott is.

Azért kösz a hozzászólásodat,- és meg ne haragudj, nem akartalak megbántani vele.

Bolondfáni

31. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 27. - 2ab728965c)
2006. nov. 8. 10:03
Kedves Fáni!Te nem gyáva és beszari vagy, hanem ott belül a lelked érzi és tudja, hogy nem meghátrálni kell és elfutamodni,hanem megtanulni szembenézni félelmeinkkel!Hála Istennek,hogy megszólal,csak azt unja már,hogy mindig bántod magad és ezért tévesen gyávának érzed magad!Egyébként ezekkel a gondolatokkal nem vagy egyedül,időnkét minden emberen átsuhan.De látod elég népes még a Föld!Amikor megszülettünk felvállaltunk valamit és ha felvállaltuk akkor tudtuk,hogy azt meg is tudjuk csinálni!De meg ám!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook