Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi van a halál után? fórum

Mi van a halál után? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1170. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1169. - C4a3f853d1)
2012. máj. 31. 09:40
Vagyis inkább áthalod:D
2012. máj. 31. 09:39
Hát biztossá akkor válik ha átéled.De azt meg már nem tudod elmondani:D
1168. mamma2 (válaszként erre: 1164. - 408ef5b99a)
2012. máj. 31. 09:19
Attól tartok, ez soha sem fog bizonyossággá, válni! -hogy a lélek tovább létezik....mesélj, miből gondolod???
2012. máj. 31. 09:08

[link]


Déri János beszélget egy "visszajött" emberrel.Érdemes megnézni!2 részes.

1166. 099c0bed40 (válaszként erre: 1160. - Zikzik)
2012. máj. 31. 08:18

Szia, tökéletesen egyetértek Veled!

Mielőtt én is megkapom hogy tegyem hozzá azt,"szerintem", hozzáteszem: SZERINTEM a halál után ( ahogy az élet előtt is) semmi sincs, mert egyszer mindennek vége van,és még a teremtés koronájának tartott emberi faj sem kivétel ez alól a szabály alól.

1165. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1160. - Zikzik)
2012. máj. 30. 23:20
Azt azért tedd hozzá hogy SZERINTEM!!!!Mi BIZONYÍTJA hogy a halál után nincs semmi?Te bizonyosságról beszélsz....tudod?
1164. 408ef5b99a (válaszként erre: 1160. - Zikzik)
2012. máj. 30. 19:52
A halál után a lélek tovább létezik...és ezt tekintsétek bizonyosságnak. (Hogy a szavaiddal éljek.) Hm...gondolom mindenki menjen az elmegyógyba aki ellent mer mondani a "halál után semmi nincs b@sszátok meg" véleményeknek. Ha valaki fél attól hogy elfogadja a nyilvánvalót (hogy az ember több mint aminek látszik), az az ő dolga....de másokat nem kéne lehúzni, csak mert nem értesz még dolgokat....
2012. máj. 30. 19:38

"Mi van a halál után?"

Ha nem fizetted, akkor a családnak egyházi adó. xĐ

1162. Té-eM (válaszként erre: 1160. - Zikzik)
2012. máj. 30. 19:31
Lehet ,hogy te meghalsz, én élek tovább és hiszem,hogy nem csak fizikai létezés van.
1161. Én-Önmagam (válaszként erre: 1160. - Zikzik)
2012. máj. 30. 19:29
Akkor Te hogy kerültél egy olyan fórumra, ahol éppen, hogy csak a spiritualitásról és ezotériáról van szó, ahol messze több és magasabb dolgokról van szó, mint élet, szellem, halál, halál utánni lét, meg ilyesmi...
1160. zikzik (válaszként erre: 1146. - C4a3f853d1)
2012. máj. 30. 17:46

Ez körülbelül a Piroska és a Farkas igazságtartalmával rendelkező maszlag azzal a különbséggel, hogy a Piroska és a Farkas legalább eg ötéves gyereknek izgalmas téma.


A halál után semmi nincs. És ezt tekintsétek bizonyosságnak, mert ez az élet rendje: Mindennek van kezdete, tartalma és vége. Ahogyan a születés megnyitja, a halál ugyanúgy lezárja az életet.

2012. máj. 30. 17:19

Nem szeretnék okoskodónak tűnni, de a klinikai halál állapota nem a halál, az csak egy halál közeli "élmény".

Ha valaki meghal, akkor az meg van halva. Onnan "visszajönni" igen nagy gurunak kellene lenni...

1158. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1157. - 67c816cf2e)
2012. máj. 30. 17:03
Vagy akik már átélték a több perces klinikai halál állapotát!
2012. máj. 18. 16:01
Szerintem biztos, hogy nincs vége...megmagyarázni nem tudom, de valaminek lennie kell! Szerintem igazán ezt csak azok "érezhetik" vagy érthetik, akik már vesztettek el egy közeli hozzátartozót, ők tapasztalhatják.
1156. Én-Önmagam (válaszként erre: 1153. - C4a3f853d1)
2012. máj. 18. 15:57

A 'lélek' szót azért raktam ilyen jelbe, mert ez számomra nem a mindig újra inkarnálódott személy lelkét jelenti, hanem egy olyan energiát, amely az ember, az induviduum (egó) által megteremtett vágyak, érzések, stb energiáit jelenti...


Ha például nekem, halálom pillanatában oly vágyam volt, hogy szerettem volna még életemben megtanulni gitározni és ez a vágy kielégítetlen maradt, akkor ez a megteremtett energia a halál után kiárad az univerzumba és egy új inkarnációnál szerepet játszhat egy ember fizikai létében... aki majd késztetést érez a gitározáshoz...

1155. bionet58
2012. máj. 16. 15:33
Én hiszek a lélekvándorlásban, a reinkarnációban. Mi magyarázata lenne másképp a bibliában a feltámadásara.
2012. máj. 16. 11:28
De lehet hogy csak elkaparnak valahol oszt jónapot!:))))
1153. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1152. - Én-Önmagam)
2012. máj. 16. 11:26
Valahogy így gondolom én is.Bár a leírtak alapján mindenki lelke tovább kellene hogy létezzen valahol.Ennek megélése talán nagyban függhet az egyén spirituális szintjétől,hitétől.Az lehetséges hogy a tudat a halál után a fizikai,anyagi síktól elszakadva más dimenziókban hosszú utat járhat be,mikor is egyszer egy új testben újjászületik.Olyan ez mint az elméleti fizika:)Lehetséges.
1152. Én-Önmagam (válaszként erre: 1146. - C4a3f853d1)
2012. máj. 14. 17:27

Természetesen lehetnek "valós" momentumok e kiragadott könyvrészletben, de mit nevezhetünk "valós" dolgoknak...?


Ami számomra valós dolognak hat, az más számára nem ennyire biztos és ennek lehetséges az ellenkezője is...


Annyiban egyet tudok érteni a szerzővel, hogy egy tudati szubsztancia (Lélek) "él" a halál után, amely az Abszolútum (Teljes Eloldódottság) részét képezheti, ez számomra a Tudat, az Én-Önmagamság, Aham-Atma, az, amely megteremti "számomra" a Világot...


Az, hogy a halál után mindenki, kivétel nélkül ezt éli át, ezt nem tudom osztani, mert ha meghalok, abban az esetben megszűnik "számomra" a Világ, tehát ezzel egyetemben nem lesznek "túlélők"...

Mivel a Tudat a fizikai testtől "elszakadva" már nem teremti tovább a Világot, így a Világ is megszűnik lenni...

1151. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1149. - Mamma2)
2012. máj. 13. 09:02
Lehet hogy így van de ugye akkor a világ összes jósnője KAMU!Mert nem láthatjuk a jövőt előre.Az anyagi,fizikai világunkban miért van reiki?**?(itt nem Tihanyi Róbertre meg a kamu rtl-es boszorkányokra gondoltam)Miért vannak olyan dolgok amire nincs magyarázat?Biztos lenne olyan "dolog" számodra is amit ha megtapasztalnál vagy átéreztetnének veled egyszerűen nem hinnéd el.Mert szerinted ilyen nincs.Én is ilyen voltam amíg el nem mentem egy reiki mesterhez....Mondjuk ez a halál utáni dolog még hihetetlenebb.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
1150. 099c0bed40 (válaszként erre: 1149. - Mamma2)
2012. máj. 13. 08:33
Én azt mondom, aki ebben hisz és megnyugtatja hogy így lesz, az higgyen benne, (eddig nincs is baj), de amikor az illető minden áron rá akarja a környezetére is nyomni a maga álétal hitteket, na ez az ami már enyhe túlzás.
1149. mamma2 (válaszként erre: 1146. - C4a3f853d1)
2012. máj. 13. 08:22
....háááááááá....ezek a "szakszavak" - asztráldimenzió, asztrális test, mentális dimenzió, Buddhikus dimenzió, Atmikus világ..stb áhhh - nem is értem! Értekezés "tudományosan" a bizonyítatlan NAGY SEMMI-ről....pihaaa, bummm.
1148. 099c0bed40 (válaszként erre: 1147. - 17edc27aec)
2012. máj. 13. 07:55
Én is pontosan így gondolom.
2012. máj. 13. 00:54
A halál után szerintem nincs semmi. Az élet előtt sem volt előző életünk. Meghalunk és kész. Megszűnünk létezni többé.
2012. máj. 13. 00:08

Robert Bruce:Értekezés az asztrálprojekcióról II.részből idézve:

Halál


Amikor végleg elhagyjuk fizikai testünket, énszerintem a következő fog történni:


Az első néhány napban egy valósidejű projekción esünk túl, közel a fizikai valóság dimenziójához, egészen addig, amíg az éteri erőforrásunk ki nem fogy. Utána a második halálon esünk túl, és belépünk az Asztráldimenzióba. Ott megszabadulunk minden vágyunktól, mivel képesek leszünk mindent megtenni, amit valaha is akartunk. Ezt a tudatalattink hatalmas létrehozó erejével tehetjük majd meg. Itt ezeket a vágyainkat teljesen kiélhetjük, amíg észre nem vesszük, hogy csak illúziók voltak.


Ezután levetjük az asztrális testünket és a mentális dimenzióba lépünk be. Itt pereg le előttünk az életünk, megvizsgálhatunk minden történést, érzést, gondolatot. Ezek az emlékek, érzések és gondolatok hozzáadódnak az Akashi Tekercsek anyagához, ami a teljes emberi lét összes, a fizikai világból származó tapasztalatának a felvétele.


Levetve a mentális testünket, belépünk a Buddhikus dimenzióba. Itt maradunk egy időtlen(nek tűnő) pihenés erejéig, pihenünk, megbocsátunk, megbékélünk, és: megértjük az ÉN-t. Ebben a világban begyógyulnak a belső sebeink, és a lelkünket átjárja az isteni szeretet. A lelkünk még egyszer teljes egész és tökéletes lesz.


Ekkor levetjük a buddhikus testet, és belépünk az Atmikus világba. Itt a szeretteink isteni jelenlététől körülvéve várunk. Azután, egy nap, a lét következő szintjére kerülünk, ahol az élet nagy rejtélye fog lelepleződni előttünk.


Hát röviden ennyi:)Ez csak egy kiragadott szövegrész de elgondolkodtató.....Amúgy letölthető az egész értekezés,ahol is részletesen leír mindent eseményt amiket állítólag átélt a meditációi alatt.Első olvasásra rengeteg dolog érthetetlen volt számomra,de azért a lényeget kihámoztam belőle!Jó olvasást és megvilágosodást!:)

2012. márc. 18. 11:31
Na jó, ha szeretnéd Te visszaszülethetsz, én viszont NEM akarok, mert ezzel a mostani életemmel is maximálisan kiegyezek, kösz de nem kérek repetát semmilyen formában.
2012. márc. 18. 08:31
szerintem meg nincs benne semmi....meghalunk és annyi.
1143. anita.87
2012. márc. 16. 10:10
reinkarnáció: egy új testben való újjászületés. Van egy két dolog amivel már próbálták alátámasztani és szerintem van benne valami...
2010. dec. 15. 14:23

Részlet Csernustól:


Az éremnek mindig két oldala van: jó és rossz. Nappal és sötétség. Boldogság és boldogtalanság. Öröm és bánat. Élet és halál. Meg fogunk halni. És az miért baj? Ha én ezt elfogadom, akkor fogok tudni szépen élni. Ha meg jön a halál, akkor meg eljött az időm! Nézzük meg, milyen életet éltem! Megtettem-e mindent, amit tudtam az élet összes területén? Megtettem. Mi van az élet után? Majd meglátom, ha eljön az időm. Sokan beszélnek arról, hogy van valami az élet után. De a megérkezésről még nincs korrekt tudósításunk. Kevesen jöttek vissza, azok is csak arról beszélnek, amit közben láttak.

1141. 625b4da9ec (válaszként erre: 1138. - Mivo)
2010. nov. 28. 19:34

Nem vagyok "hívő" és a Bibliát sem ismerem betűről betűre, ezért kérlek, hogy az általad idézett részt jelöld meg konkrétan.

Köszönöm.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook