Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Eperdiéta fórum

Eperdiéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

10. Camay
2009. márc. 25. 10:36

A tavasz első gyümölcse immár a piacon! Még kicsit felfújt és nem igazi az íze, de a nagyon türelmetlenek máris nekiláthatnak az eperdiétához. Rossz nyelvek szerint naponta 50-100 dkg eper és 2 pohár joghurt vagy tejsavó - egészséges és karcsúsít is! Sarah Jessica Parker 14 kilót fogyott vele szülés után.



Az eperkúra nemcsak fogyaszt, de jó hatással van a székrekedésre és puffadásra, enyhíti a magas a vérnyomást, de a kiütésekre és ekcémákra is jótékony hatással van és nem utolsó sorban méregtelenít is.


Bemelegítés krumplival


Első két nap felejtsük el az epret és készítsük elő szervezetünket krumplival a megpróbáltatásokra. Reggelire müzlit együnk, majd zöldséglevest ebédre, héjában főtt krumplival és friss salátával, vagy párolt zöldségekkel. Vacsorára csak levest.


Jöhet az eper!


A negyedik naptól minden nap meg kell enni 1-1,5 kg epret, ami az eperimádók számára nem lesz nagyon megerőltető. Az eper mellé szintén minden nap be kell termelni 1 liter tejsavót, ha egyedül nem megy, zöldség- vagy gyümölcslevekkel keverve). Tejsavót nagyobb bevásárlóközpontokban lehet vásárolni, de piacon is árulják.


Lassú anyagcsere esetén ajánlott almaecetes vizet inni éhgyomorra, ez kitisztítja a beleket és gyorsítja az emésztést.

Az egész kúra alatt nagyon fontos, hogy naponta 2-2,5 liter folyadékot igyunk meg, ami lehet gyógytea (csalán, gyermekláncfű), ásványvíz, hígított gyümölcslé, vagy zöldségturmix, pl. friss spenótból, sóskából, salátából, articsókából és más zöld levelű növényből turmixolt ital. Ez a klorofill bomba regenerálja a sejteket és salaktalanít.


Fontos, hogy a zöldségeket és a gyümölcsöket a kúra alatt ne vegyítsük (kivéve a sárgarépa-alma kombinációt) és fele-fele arányban hígítsuk vízzel.

A zöldséglevest extrák nélkül készítsük (olaj, habarás, leveskocka), ezen kívül bármilyen zöldséget használhatunk, a hüvelyeseken kívül.

És természetesen az eper!!


A végén ismét krumpli


A kúra végén az első két napos krumplidiétát ismételjük


Milyen hosszú lehet a kúra?


A kúra időtartama lehet 3 napos, vagy egy hetes. Az egy hétnél hosszabb kúrák esetén feltétlenül kérjük ki az orvos tanácsát, mert a szervezet számára megerőltető lehet. Amennyiben gyógyszert szedünk, vagy bármilyen egészségügyi problémánk van, feltétlenül konzultáljunk a háziorvossal.

2008. okt. 12. 12:46
epren el lehet lenni, de az ételt szerintem nem pótolja.
2008. márc. 19. 08:01

Kis segítség,bár lehet ezért leszedik a fejem:www.meno.vo/csinibaba/hir=1199

De a google is kiadja.Sok sikert,Hanna

2008. márc. 18. 21:32

Sziasztok!


Nálam se jelenik meg a cikk :( szomorú vagyok

2008. márc. 18. 21:22
Engem is érdekel, és a teljes cikk nekem sem jelenik meg.
2008. márc. 18. 21:20
Engem is érdekelne de a cikket nem lehet elolvasni csak a főoldal jön be ha rákattintok.
2008. márc. 18. 20:59
Pontosan hogy kell ezt a diétát csinálni???Köszi,Hanna
3. Hoxa
2006. jún. 5. 19:14
Lassan ennek a diétának is eljön az ideje, itt az eperszezon! :)
2006. márc. 7. 11:30

Sziasztok!


Egy ilyen epernapon mikor másfél kiló epret kell megenni ,akkor mennyi az előirt joghurt mennyisége???

Ezt lehet mondni böjtnapnak is????:)

Mert egy ilyen böjtöt ki nem birna ki ;)

Előre is köszike

Pussz Mókica

2005. okt. 30. 13:17
Azt nem tudom,hogy mennyi idő alatt,de [{[{[A HREF="http://sarahjessicaparker.fan-site.hu" TARGET="_blank"]}]}]Sarah Jessica Parker[{[{[/A]}]}] 14 kilót fogyott vele szülés után.Talán érdemes megpróbálni.A friss eper helyettesíthető mélyhűtöttel is,ill.helyette bármilyen más bogyós gyümölcs fogyasztható.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook