Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Keresetlevelet szeretnék benyújtani a volt munkáltatóm ellen. Tud valaki segíteni, hogyan kell megfogalmazni? 112 ezer Ft-al tartozik. fórum

Keresetlevelet szeretnék benyújtani a volt munkáltatóm ellen. Tud valaki segíteni, hogyan kell megfogalmazni? 112 ezer Ft-al tartozik. (tudásbázis kérdés)

1 2
33. antaki (válaszként erre: 31. - Kobagabi)
2009. júl. 13. 12:40

Nem a pénzkidobás miatt mondom, de kérj meg egy ügyvédet, aki ezt megírja helyetted.

Velünk történt, hogy amit egy munkahelyi jogász írt, az ügyvédem abban is talált EGY darab szót, amibe bele tudott kötni, és úgy tűnik, hogy ez lesz az a "véletlenül beírt szó", ami miatt mi nyerjük meg a pert.

Szóval nagyon fontos minden szó, és szóösszetétel. Ha meg akarod kapni a pénzedet, akkor ezt a pár ezret inkább fizesd ki egy ügyvédnek.

32. napkelet (válaszként erre: 31. - Kobagabi)
2009. júl. 13. 12:31

Szióka!


Munkaviszonyból származó kár általános elévülési ideje 3 év.

2009. ápr. 2. 21:47

Nem tudjátok véletlenül, hogy mennyi az az idő, amíg érvényesíteni lehet a követelést?

Csak azért mert nekem is jócskán lenne visszaigényelnivalóm, csak közben jogutóddal megszűnt az eredeti intézmény, ráadásul ez egy állami cég. Közalkalmazott vagyok, és sok helyen átvágtak. Hosszú lenne így leírni, a lényeg a gyes után mikor visszamentem 5 év után, az 5 évvel azelőtti béremet kaptam 3-4 hóig. Ráadásul közben fősulit végeztem, át is soroltak, de azt sosem láttam azt a pénzt! Ráadásul, mint utóbb megtudtam, abból kellett volna számolniuk a gyedemet is:( Szóval kb. 1 millára rúg amivel jönnek. Mindez 2006-ban kezdődött. 2007.1026-án jöttem vissza dolgozni!

30. bea0824 (válaszként erre: 29. - Doxikri)
2009. ápr. 2. 19:54
Rendben.:)
29. doxikri (válaszként erre: 28. - Bea0824)
2009. ápr. 2. 15:49

Én is azért küzdök tovább, mert tudom, hogy igazam van. 4 év alatt három olyan munkáltatóm volt aki nem fizetett. Háromszor kerültem padlóra, nyeltem, felálltam. Negyedszerre azt mondtam nem hagyom magam. Hihetetlen, hogy egyes vállalkozók mit engednek meg maguknak.

Végigolvastam a munkajog rám vonatkozó részeit, tudom, hogy igazam van. A bíróságon gyakorlatilag semmit nem tudnak bizonyítani, az ügyvédjüket sm tájékoztatják rendesen. Én végigcsinálom, mert meg akarom mutatni, hogy a munkavállaló is nyerhet.

A jog is nyerhet.Drukkolj nekem, én is drukkolok neked.

28. bea0824 (válaszként erre: 26. - Doxikri)
2009. ápr. 2. 06:57
Nekem van ügyvédem, most ott tartunk hogy bírósági fizetési meghagyást készíti, ha ez után sem akar fizetni, akkor per lesz belőle, de végig csinálom, mert tudom, hogy nekem van igazam.
2009. ápr. 1. 18:14
Nekem nincs ügyvédem, a kolléganőim viszont már megkapták a pénzüket.Remélem nemsokára én is.
2009. ápr. 1. 18:12

Én sem kaptam meg a fizetésem, meg a papírjaimat sem és még sok más munkajogi szabálytalanság volt, fel is jelentettük a munkáltatót. Közben derült ki, hogy még miket szabálytalankodtak. Ha gondolod segítek.Írj az emilre!

Van esélyed a munkaügyi bíróságon!

2009. márc. 19. 16:55
Szerintem menjél ügyvédhez,de vannak már ingyenes jogsegély szolgáltató irodák is.
2009. márc. 19. 15:49
Szomszédasszonyomék ügyvédhez mentek és a munkaügyi bíróságra feljelentették a munkáltatót....a kiirt tárgyalás előtt való nap úgy gondolta csak fizet,addig azt hitte csak fenyegetőznek mert sajna egy év eltelt mire odáig ért az ügy...de fizetett és jol jártak még ha a z ügyvédet is fizetni kellett,,akkor is.a
2009. márc. 19. 15:46
Hát annak már bottal ütheted a nyomát...sajna...szégyelhetik magukat az olyan emberek akik másokat át tudnak verni lazán....
2009. febr. 19. 12:52
az én férjem már 4-éve pereskedik a fizetéséért ö fél évig nem kapott utána fordultak munkaügyi biróséághoz. [nincs értelme]
2009. febr. 18. 10:19

nagyon szemét akkor ... sokra nem mész vele, de együttérzek veled :(



itt van még valami a keresetindításról:


[link]

2009. febr. 18. 10:15
Csak abban különbözik, hogy nekik lenne miből kifizetni, egy hétvége alatt képes borrban elinni ezt az összeget amivel nekem tartozik.
2009. febr. 18. 10:09

ez egyteljesen olyan ügy mint a tied:


[link]

2009. febr. 18. 09:59

nagyon szánalma .. pláne ezzel a nem köszöntél el beszólásával is .. csakhogy erre sehol nem hivatkozhat majd ha arra kerül a sor


találtam ilyet is


[link]

2009. febr. 18. 09:53

Ezért kértem is egy fizetési meghagyást amit ügyvéd készít, ebbe szerepelni fognak a kamatok és az egyéb költségek, mert lassan 3 hónap is eltelt a dec 1 óta.

Csinált olyat is h október 23.-án mondta h ezt meg azt meg kelle csinálni, mire én megkérdezetem, h nincs e véletlenül munkaszüneti nap. Erre ő nem engedte utalni a következő havi fizetésemet csak 12 után, bosszúból. Jó fej nem?

2009. febr. 18. 09:47
2009. febr. 18. 09:44

Munka Törvénykönyve szerint a munkaszerződésben meghatározott napig, de legkésőbb a tárgyhót követő hónap 15. napjáig ki kell fizetni a munkabért !Amennyiben nem fizeti ki, ez alapot adhat a dolgozónak arra, hogy rendkívülivel felmondjon. Így jár neki a felmondási idő, végkielégítés, sőt még kártérítést is kérhet, ha bíróságra megy.



ezt találtam, nem tudommi szerepel a felmondásodban de ha ez, akkor egyéb dolgok is járnak neked nem csak a béred ..

2009. febr. 18. 09:32
Ezért sem értem h miért nem fizet, amikor már kiállították azokat a papírokat, h nem tartozom neki.
2009. febr. 18. 09:31
Megkaptam, csak az szerepel benne, hogy én nem tartozom neki semmivel. Jó ötlet ez az ügyvéd barát.Köszi
2009. febr. 18. 09:22

Felmondási papírodat megkaptad már? Arra kell figyelni nehogy olyat írasson veled alá benne hogy egymás felé semmiféle kötelezettségetek nincs.


Utánakerestem, általában azt ajánlják, hogy vagy fogadj ügyvédet aki befenyíti a munkáltatót és az esetek többségében ennek hatására fizetniszoktak .. vagy ha van olyan barátod aki nagyon hitelesen ügyvédednek előadva magát szintén befenyíti a leghatásosabb módszer. AZt írják hogy lehet keresetet benyújtani, de rendkívül elhúzódó és nem biztos mire a végére érsz nemlesz több a költséged mint ami követelésed eredetileg volt.

2009. febr. 18. 09:12
Hát sajna kpben sem fizetett. A probléma az, hogy borzasztóan barom ez az ember, mivel én mondtam fe nem tudott kirúgni, most játsza a sértődöttet, ócska kifogások pl. nem köszöntem el tőle rendesen, meg nem adtam meg neki egy telefonszámot, meg ilyenek.
2009. febr. 18. 09:07

Nem kötelező mindig átutalással fizetni, szóval maga az, hogy nem utalta át nem döntő hanem az a döntő, hogy egyéb módon sem tudja bizonyítani az aláírásoddal hogy átvetted a béred, (mert bármikor fizethetné készpénzben is). Itt a bibi számára.


Emailt csak digitális aláírással hiteles úgy tudom, hiába ismeri el ott ha nincs hozzácsatolva digitális azonosító, ami lezárja úgy az email hogy azon változtatni nem lehet, úgy tudom peres ügyeknél csak így fogadják el bizonyítékként.


és miért nem fizet egyáltalán, mivel indokolja ??

2009. febr. 18. 08:52
Átutalással fizetett mindig, soha nem írtam alá h át vettem a pénzt. De viszont ha kell letudom kérni a számla kivonatot és az bizonyítja h nem utalta rá pénzt. Csak azt akartam mondani, h emaiben elismerte a tartozását tehát bizonyítani tudom h tartozik.
2009. febr. 18. 08:36

Munakbérrel tartozik? Ha nincs aláírva hogy átvetted a bért akkor jól állsz.


Email szerintem csak digitális aláírással hiteles és bizonyíték erejű.

7. nyta
2009. febr. 18. 07:31
a helyedben ügyvéddel csináltatnám!
2009. febr. 17. 22:10
Egyetlen alkalmazottja voltam, be voltam jelentve, könyvelése biztosan tiszta, ha erre gondolsz, viszont van néhány dolog amiről tudok és lehet h nem kellene.:)Ja és emailben elismerte a tartozását.
2009. febr. 17. 21:51
Kis vállalkozónál dolgoztál?Be voltál jelentve?Vajon milyen a könyvelése?Támadási felületeket keresgélek kezdeti szinten,gondolatban.
4. bea0824 (válaszként erre: 3. - Gota)
2009. febr. 17. 21:23
Mennyi pénzért írnak egy ilyes féle levelet?:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook